Fekting under Sommer-OL 2004
Fekting under Sommer-OL 2004. Fekting var med på OL-programmet for 25. gang 2004 i Athen. Det ble konkurrert om ti olympiske titler, tre individuelle og tre i lag for menn og to individuelle og to lagkonkurranser for damer. Det ble fektet med kårde, sabel og florett.
Medaljer
Fekting under Sommer-OL 2004 – Athen | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1. | Italia (ITA) | 3 | 3 | 1 | 7 |
2. | Frankrike (FRA) | 3 | 1 | 2 | 6 |
3. | Ungarn (HUN) | 1 | 2 | 0 | 3 |
4. | Russland (RUS) | 1 | 0 | 3 | 4 |
5. | USA (USA) | 1 | 0 | 1 | 2 |
6. | Sveits (SUI) | 1 | 0 | 0 | 1 |
7. | Kina (CHN) | 0 | 3 | 0 | 3 |
8. | Tyskland (GER) | 0 | 1 | 1 | 2 |
9. | Ukraina (UKR) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Polen (POL) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totalt | 10 | 10 | 10 | 30 |
Herrer
Florett
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Brice Guyart | FRA |
2. | Salvatore Sanzo | ITA |
3. | Andrea Cassarà | ITA |
4. | Renal Ganejev | RUS |
5. | Simone Vanni | ITA |
6. | Peter Joppich | GER |
Florett lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Salvatore Sanzo Simone Vanni Andrea Cassarà Matteo Zennaro | ITA |
2. | Ye Chong Dong Zhaozhi Wu Hanxiong Wang Haibin | CHN |
3. | Renal Ganejev Jurij Moltsjan Vjatsjeslav Pozdnijakov Ruslan Nassibullin | RUS |
4. | Dan Kellner Jonathan Tiomkin Jedediah Dupree Gregory Chang | USA |
5. | Loïc Attelly Jean-Noël Ferrari Brice Guyart Erwann Le Pechoux | FRA |
6. | André Wessels Peter Joppich Simon Senft Ralf Bißdorf | GER |
Kårde
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Marcel Fischer | SUI |
2. | Wang Lei | CHN |
3. | Pavel Kolobkov | RUS |
4. | Érik Boisse | FRA |
5. | Fabrice Jeannet | FRA |
6. | Silvio Fernandez | VEN |
Kårde lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Hugues Obry Érik Boisse Fabrice Jeannet Jérôme Jeannet | FRA |
2. | Krisztián Kulcsár Iván Kovács Gábor Boczkó Géza Imre | HUN |
3. | Sven Schmid Jörg Fiedler Daniel Strigel Norman Ackermann | GER |
4. | Sergej Kotsjetkov Igor Turtsjin Pavel Kolobkov Igor Radugin | RUS |
5. | Vitali Osjarov Bohdan Nikisjin Dmitri Karjutsjenko Maksim Khvorost | UKR |
6. | Cody Mattern Weston Kelsey Joseph Viviani Soren Thompson | USA |
Sabel
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Aldo Montano | ITA |
2. | Zsolt Nemcsik | HUN |
3. | Vladislav Tretjak | UKR |
4. | Dmitri Lapkes | BLR |
5. | Vladimir Lukasjenko | UKR |
6. | Stanislav Pozdnijakov | RUS |
Sabel lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Julien Pillet Damien Touya Gaël Tuoya Boris Sanson | FRA |
2. | Luigi Tarantino Giampiero Pastore Aldo Montano Tonhi Terenzi | ITA |
3. | Sergej Tsjarikov Stanislav Pozdnijakov Aleksej Diatsjenko Aleksej Jakimenko | RUS |
4. | Keeth Smart Jason Rogers Ivan Lee Timothy Morehouse | USA |
5. | Zsolt Nemcsik Kende Fodor Domonkos Ferjancsik Balázs Lengyel | HUN |
6. | Oleg Sjtoerbabin Vladimir Kaljoezhnii Vladimir Loekasjenko Vladislav Tretjak | UKR |
Damer
Florett
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Valentina Vezzali | ITA |
2. | Giovanna Trillini | ITA |
3. | Sylwia Gruchała | POL |
4. | Aida Mohamed | HUN |
5. | Laura Cârlescu Badea | ROM |
6. | Gabriella Varga | HUN |
7 | Adeline Wuillème | FRA |
8 | Nam Hyun-hee | KOR |
Kårde
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Tímea Nagy | HUN |
2. | Laura Flessel-Colovic | FRA |
3. | Maureen Nisima | FRA |
4. | Ildikó Mincza-Nébald | HUN |
5. | Imke Duplitzer | GER |
6. | Zhang Li | CHN |
Kårde lagkonkurranse
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Tatjana Logunova Karina Aznavurjan Oksana Jermakova Anna Sivkova | RUS |
2. | Imke Duplitzer Britta Heidemann Claudia Bokel Marijana Markovic | GER |
3. | Maureen Nisima Hajnalka Kiraly Picot Laura Flessel-Colovic Sarah Daninthe | FRA |
4. | Monique Kavelaars Sherraine MacKay Julie Leprohon Catherine Dunnette | CAN |
5. | Ildikó Mincza-Nébald Adrienn Hormay Hajnalka Tóth Tímea Nagy | HUN |
6. | Shen Weiwei Zhong Weiping Li Na Zhang Li | CHN |
Sabel
Plass | Utøvere | Land |
---|---|---|
1. | Mariel Zagunis | USA |
2. | Tan Xue | CHN |
3. | Sada Jacobson | USA |
4. | Catalina Gheorghitoaia | ROM |
5. | Jelena Netsjajeva | RUS |
6. | Léonore Perrus | FRA |
Eksterne lenker
- Resultater og profilside Arkivert 10. desember 2008 hos Wayback Machine. på sports-reference.com
- v
- d
- r
Autoritetsdata