Hestesport under Sommer-OL 2016
Hestesport under Sommer-OL 2016 | |||
---|---|---|---|
Arrangement | |||
Sted: | Rio de Janeiro | ||
Arena: | National Equestrian Center | ||
Dato: | 7. august - 19. august 2016 | ||
Antall deltakere |
Hestesport under Sommer-OL 2016 | ||||
---|---|---|---|---|
Dressur | individuelt | lag | ||
Feltritt | individuelt | lag | ||
Sprangridning | individuelt | lag |
Hestesport under Sommer-OL 2016 fant sted mellom 7. august og 19. august 2016 på National Equestrian Center i Rio de Janeiro. Det ble konkurrert i seks øvelser, med både lag og individuelt i sprangridning, dressur og feltritt.[1][2][3]
Medaljevinnere
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Dressur detaljer | Charlotte Dujardin på Valegro (GBR) | Isabell Werth på Weihegold Old (GER) | Kristina Bröring-Sprehe på Desperados FRH (GER) | |||
Dressur lag detaljer | Tyskland (GER) Sönke Rothenberger på Cosmo Dorothee Schneider på Showtime FRH Kristina Bröring-Sprehe på Desperados FRH Isabell Werth på Weihegold Old | Storbritannia (GBR) Spencer Wilton på Super Nova II Fiona Bigwood på Orthilia Carl Hester på Nip Tuck Charlotte Dujardin på Valegro | USA (USA) Allison Brock på Rosevelt Kasey Perry-Glass på Dublet Steffen Peters på Legolas Laura Graves på Verdades | |||
Feltritt detaljer | Michael Jung på Sam FBW (GER) | Astier Nicolas på Piaf de B'Neville (FRA) | Phillip Dutton på Mighty Nice (USA) | |||
Feltritt lag detaljer | Frankrike (FRA) Karim Laghouag på Entebbe Thibaut Vallette på Qing du Briot Mathieu Lemoine på Bart L Astier Nicolas på Piaf de B'Neville | Tyskland (GER) Julia Krajewski på Samourai du Thot Sandra Auffarth på Opgun Louvo Ingrid Klimke på Hale-Bob Old Michael Jung på Sam FBW | Australia (AUS) Shane Rose på CP Qualified Stuart Tinney på Pluto Mio Sam Griffiths på Paulank Brockagh Chris Burton på Santano II | |||
Sprangridning detaljer | Nick Skelton på Big Star (GBR) | Peder Fredricson på All In (SWE) | Eric Lamaze på Fine Lady 5 (CAN) | |||
Sprangridning lag detaljer | Frankrike (FRA) Philippe Rozier på Rahotep de Toscane Kevin Staut på Rêveur de Hurtebise Roger-Yves Bost på Sydney une Prince Pénélope Leprevost på Flora de Mariposa | USA (USA) Kent Farrington på Voyeur Lucy Davis på Barron McLain Ward på Azur Beezie Madden på Cortes 'C' | Tyskland (GER) Christian Ahlmann på Taloubet Z Meredith Michaels-Beerbaum på Fibonacci Daniel Deusser på First Class Ludger Beerbaum på Casello |
Referanser
- ^ «Rio 2016: Equestrian Jumping». Rio 2016. Arkivert fra originalen 21. august 2014. Besøkt 11. september 2014. «Arkivert kopi». Arkivert fra originalen 21. august 2014. Besøkt 26. mai 2015.
- ^ «Rio 2016: Equestrian Dressage». Rio 2016. Arkivert fra originalen 21. august 2014. Besøkt 11. september 2014. «Arkivert kopi». Arkivert fra originalen 21. august 2014. Besøkt 26. mai 2015.
- ^ «Rio 2016: Equestrian Eventing». Rio 2016. Arkivert fra originalen 15. september 2014. Besøkt 11. september 2014. «Arkivert kopi». Arkivert fra originalen 15. september 2014. Besøkt 26. mai 2015.
Litteratur
- Veronica Costa, red. (13. september 2016). «Official Results Book – Rio2016 : Equestrian 6.–19. august 2016» (PDF). Rio2016.com (1.1 utg.). Arkivert fra originalen (.pdf) 20. desember 2016. Besøkt 17. desember 2016. Innhold = 178 pdf-sider
- v
- d
- r
Autoritetsdata