Junior-VM i alpint 2019
Junior-VM i alpint 2019 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Alpint | ||
Arrangør | Det internasjonale skiforbundet | ||
Vertsby | Fassadalen | ||
Vertsland | Italia | ||
Arena(er) | Aloch Skistadion | ||
Dato | 18.–27. februar 2019 | ||
Utgavenummer | 38 | ||
Øvelser | 11 | ||
01 | Hannah Sæthereng, Juliana Suter, Alice Robinson, Meta Hrovat, Nicole Good, Lars Rösti, River Radamus, River Radamus, Alex Vinatzer, Tobias Hedström | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Junior-VM 2018 – Junior-VM 2020 |
Junior-VM i alpint 2019 ble arrangert i Fassadalen i Italia fra 18. til 27. februar 2019.[1]
Program
Dato | Tid | Øvelse |
---|---|---|
19. februar | 09:30 | Storslalåm 1. omgang, jenter |
13:00 | Storslalåm 2. omgang, jenter | |
20. februar | 09:30 | Slalåm 1. omgang, jenter |
11:00 | Utfor, gutter | |
12:30 | Slalåm 2. omgang, jenter | |
21. februar | 11:00 | Super-G, gutter |
22. februar | 18:00 | Lagkonkurranse |
23. februar | 10:00 | Superkombinasjon – Slalåm, gutter |
14:00 | Superkombinasjon – Super-G, gutter | |
24. februar | 10:00 | Superkombinasjon – Slalåm, jenter |
11:00 | Super-G, jenter | |
14:00 | Superkombinasjon – Super-G, jenter | |
25. februar | 09:30 | Storslalåm 1. omgang, gutter |
13:00 | Storslalåm 2. omgang, gutter | |
26. februar | 09:30 | Slalåm 1. omgang, gutter |
13:00 | Slalåm 2. omgang, gutter | |
27. februar | 11:00 | Utfor, jenter |
Resultater
Jenter
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
19. feb | Storslalåm[2] | Alice Robinson (NZL) | Camille Rast (SUI) | Kaja Norbye (NOR) |
20. feb | Slalåm[3] | Meta Hrovat (SLO) | Aline Danioth (SUI) | Elsa Håkansson Fermbäck (SWE) |
24. feb | Super-G[4] | Hannah Sæthereng (NOR) | Julia Scheib (AUT) | Lindy Etzensperger (SUI) |
24. feb | Kombinasjon[5] | Nicole Good (SUI) | Kaja Norbye (NOR) | Ida Dannewitz (SWE) |
27. feb | Utfor[6] | Juliana Suter (SUI) | Noémie Kolly (SUI) | Lisa Grill (AUT) |
Gutter
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
20. feb | Utfor[7] | Lars Rösti (SUI) | Julian Schütter (AUT) | Manuel Traninger (AUT) |
21. feb | Super-G[8] | River Radamus (USA) | Lucas Braathen (NOR) | Florian Loriot (FRA) |
23. feb | Kombinasjon[9] | Tobias Hedström (SWE) | Atle Lie McGrath (NOR) | Lucas Braathen (NOR) |
25. feb | Storslalåm[10] | River Radamus (USA) | Tobias Kastlunger (ITA) | Sam Maes (BEL) |
26. feb | Slalåm[11] | Alex Vinatzer (ITA) | Ben Ritchie (USA) | Sam Maes (BEL) |
Miks
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
22. feb | Lagkonkurranse[12] | Frankrike | USA | Tyskland Martina Willibald Nikolaus Pföderl Martina Ostler Fabian Himmelsbach |
Medaljeoversikt
Junior-VM i alpint 2017 i Åre | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1 | Sveits | 3 | 3 | 1 | 7 |
2 | USA | 2 | 2 | 0 | 4 |
3 | Norge | 1 | 3 | 2 | 6 |
4 | Italia | 1 | 1 | 0 | 2 |
5 | Sverige | 1 | 0 | 2 | 3 |
6 | Frankrike | 1 | 0 | 1 | 2 |
7 | New Zealand | 1 | 0 | 0 | 1 |
7 | Slovenia | 1 | 0 | 0 | 1 |
9 | Østerrike | 0 | 2 | 2 | 4 |
10 | Belgia | 0 | 0 | 2 | 2 |
11 | Tyskland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Totalt | 11 | 11 | 1 | 33 |
Norges tropp
6. februar tok Norges Skiforbund ut 16 utøvere; 8 jenter og 8 gutter.[13]
Jenter
Navn | Klubb | Lag- konkurranse | Slalåm | Stor- slalåm | Super- kombinasjon | Super-G | Utfor |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sæthereng, HannahHannah Sæthereng | Harestua Idrettslag | 99 — | 99 — | 39 | 6 | 1 | 7 |
Norbye, KajaKaja Norbye | Idrettslaget Heming | 5 | 11 | 3 | 2 | 19 | 99 — |
Monsen, MarteMarte Monsen | Aron Skiklubb | 5 | 24 | 97 DNF | 8 | 17 | 16 |
Bekkestad, KristianeKristiane Bekkestad | Ål Idrettslag | 99 — | 27 | 30 | 7 | 20 | 99 — |
Søfteland, Helena HørteHelena Hørte Søfteland | Idrettslaget Skade | 99 — | 99 — | 99 — | 98 DNS | 13 | 15 |
Mårstøl, AndrineAndrine Mårstøl | Haugen Idrettslag | 99 — | 97 DNF | 20 | 99 — | 99 — | 99 — |
Kufaas, MarielMariel Kufaas | Tromsø Alpinklubb | 99 — | 30 | 42 | 99 — | 99 — | 99 — |
Westhoff, Bianca BakkeBianca Bakke Westhoff | Idrettslaget Heming | 99 — | 99 — | 99 — | 99 — | 99 — | 99 — |
Gutter
Navn | Klubb | Lag- konkurranse | Slalåm | Stor- slalåm | Super- kombinasjon | Super-G | Utfor |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Braathen, LucasLucas Braathen | Bærums Skiklub | 5 | 97 DNF | 97 DNF | 3 | 2 | 99 — |
McGrath, Atle LieAtle Lie McGrath | Bærums Skiklub | 5 | 19 | 30 | 2 | 97 DNF | 4 |
Gunleiksrud, Halvor HildeHalvor Hilde Gunleiksrud | Bærums Skiklub | 99 — | 35 | 4 | 99 — | 99 — | 99 — |
Strand, AndreasAndreas Strand | Jølster Idrettslag | 99 — | 5 | 99 — | 99 — | 99 — | 99 — |
Kindem, KasparKaspar Kindem | Idrettsforeningen Ready | 99 — | 97 DNF | 14 | 6 | 14 | 33 |
Solbakken, MikkelMikkel Solbakken | Bærums Skiklub | 99 — | 99 — | 31 | 18 | 28 | 39 |
Fossland, Markus NordgaardMarkus Nordgaard Fossland | Idrettslaget Stjørdals-Blink | 99 — | 99 — | 99 — | 99 — | 21 | 20 |
Normannseth, WilhelmWilhelm Normannseth | Idrettslaget Heming | 99 — | 97 DNF | 21 | 99 — | 99 — | 99 — |
Vøllo, GustavGustav Vøllo | Hemsedal Idrettslag | 99 — | 99 — | 99 — | 99 — | 99 — | 99 — |
Se også
Referanser
- ^ «Program». valdifassa2019.com. Arkivert fra originalen Bruk av
|arkiv_url=
krever at|arkivdato=
også er angitt (hjelp). Besøkt 13. august 2018. - ^ Storslalåm, jenter - resultat
- ^ Slalåm, jenter - resultat
- ^ Super-G, jenter - resultat
- ^ Kombinasjon, jenter - resultat
- ^ Utfor, jenter - resultat
- ^ Utfor, gutter - resultat
- ^ Super-G, gutter - resultat
- ^ Kombinasjon, gutter - resultat
- ^ Storslalåm, gutter - resultat
- ^ Slalåm, gutter - resultat
- ^ Lagkonkurranse - resultat
- ^ «Alpint: Uttak junior-VM». Norges Skiforbund. 6. februar 2019. Besøkt 21. februar 2019.
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
- Resultatside hos FIS-Ski.com
- v
- d
- r
- Auron 1982
- Sestriere 1983
- Sugarloaf 1984
- Jasná 1985
- Bad Kleinkirchheim 1986
- Sälen/Hemsedal 1987
- Madonna di Campiglio 1988
- Aleyska 1989
- Zinal 1990
- Geilo 1991
- Maribor 1992
- Monte Campione 1993
- Lake Placid 1994
- Voss 1995
- Hoch-Ybrig 1996
- Schladming 1997
- Megève 1998
- Pra Loup 1999
- Québec 2000
- Verbier 2001
- Tarvisio 2002
- Briançonnais 2003
- Maribor 2004
- Bardonecchia 2005
- Québec 2006
- Altenmarkt 2007
- Formigal 2008
- Garmisch-Partenkirchen 2009
- Megève, Les Houches og Les Planards 2010
- Crans-Montana 2011
- Roccaraso 2012
- Québec 2013
- Jasná 2014
- Hafjell og Kvitfjell 2015
- Sotsji 2016
- Åre 2017
- Davos 2018
- Fassadalen 2019
- Narvik 2020
- Bansko 2021
- Panorama 2022
- St. Anton 2023
- Haute-Savoie 2024
Autoritetsdata