NM i terrengløp 2012
NM i terrengløp 2012 er en del av NM i friidrett 2012, men ble arrangert som to egne stevner; NM i kort løype og stafetter ble arrangert 14. april – 15. april 2012 i Kvam kommune, arrangert av Strandebarm IL, mens NM i lang løype ble arrangeret på Ås 29. september av Ås IL.
Kvinner, kort løype (2 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingeborg Kristine Lind | Gular IL | 7:15,6 |
02 | Hilde Aasheim | Osterøy IL | 7:21,5 |
03 | Sigrid Jervell Våg | Strindheim IL | 7:39,2 |
4. | Ellen Aga Kildal | Strindheim IL | 7:44,2 |
5. | Cecilie Pernille Thomassen | BFG Fana | 7:45,9 |
6. | Vigdis Bringedal Holst | Skjalg IL | 7:56,2 |
Kvinner, stafett
Plass | Utøvere | Krets | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ingeborg Lind Hilde Aasheim Frida Berge | Hordaland | 29:55 |
02 | Sigrid Jervell Våg Ellen Aga Kildal Mari Steinkjer Øien | Sør-Trøndelag | 32:13 |
03 | Anne Østbø Frafjord Cathrine Stabel Henriksen Siv Houmb | Rogaland | 34:26 |
Kvinner, lang løype (6 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karoline Bjerkeli Grøvdal | SK Vidar | 21.16,0 |
02 | Kirsten Marathon Melkevik | BFG Fana | 22.35,0 |
03 | Karianne Grefsrud Søfting | SK Vidar | 22.40,0 |
4. | Hilde Aasheim | Osterøy IL | 22.56,0 |
5. | Ingeborg Kristine Lind | Gular IL | 23.39,0 |
6. | Jessica Katarina Gunnarsson | SK Vidar | 23.57,0 |
Menn, kort løype (3 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Johannes Alnes | Bækkelagets SK | 9:36,7 |
02 | Dabaya Badaso | Skjalg IL | 9:46,6 |
03 | Audun Nordtveit | Tjalve IK | 9:52,6 |
4. | Ørjan Grønnevig | GTI Stavanger | 9:58,1 |
5. | Frew Zenebe Brkineh | Sandnes IL | 10:00,9 |
6. | Marius Vedvik | Gular IL | 10:02,2 |
Menn, stafett
Plass | Utøvere | Krets | Tid |
---|---|---|---|
01 | Alem Adhanom Johannes Alnes Audun Nordtveit | Oslo | 25:10 |
02 | Asle Rønning Tjelta Dabaya Badaso Ørjan Grønnevig | Rogaland | 25:16 |
03 | Jonas Lurås Hammer Halfdan-Emil Færø Bjørnar Sandnes Lillefosse | Hordaland | 26:37 |
Menn, lang løype (10 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ørjan Grønnevig | GTI Stavanger | 32.52,0 |
02 | Eirik Gramstad | SK Vidar | 32.59,0 |
03 | Henrik Ingebrigtsen | Sandnes IL | 33.18,0 |
4. | Dadafo Dhaqabi Tesama | SK Vidar | 33.29,0 |
5. | Rolf Steier | SK Vidar | 33.51,0 |
6. | Frew Zenebe Brkineh | Sandnes IL | 33.54,0 |
Resultater, junior (18-19 år)
Kvinner, kort løype (2 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ida Østerås | Verdal Friidrettsklubb | 07:16,1 |
02 | Frida Berge | Gular IL | 07:25,5 |
03 | Karoline Egeland Skatteboe | Tyrving IL | 07:27,4 |
4. | Kristine Helle | Tjalve IK | 07:54,6 |
5. | Tina Helen Bergem | Kristiansands IF | 09:12,7 |
Kvinner, lang løype (4 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ida Meli Narbuvoll | FIK Ren-Eng | 15.58,0 |
02 | Ingvild Sangesland | Vindbjart IL | 16.41,0 |
03 | Karoline Næss | Ullensaker/Kisa IL | 18.13,0 |
4. | Marte Reitan | Steinkjer FIK | 20.35,0 |
Menn, kort løype (2 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Filip Ingebrigtsen | Sandnes IL | 6:21,7 |
02 | Erik Udø Pedersen | Holum IL | 6:22,9 |
03 | Magnus Sirnes Hjellum | Haugesund IL | 6:23,7 |
4. | Sander Sekkingstad Terum | Aurland IL | 6:33,0 |
5. | Trond Einar Moen Pedersli | Strindheim IL | 6:33,4 |
6. | Mats Bjørgum | Strindheim IL | 6:48,9 |
Menn, lang løype (6 km)
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Filip Ingebrigtsen | Sandnes IL | 20.20,0 |
02 | Jørgen Frost Bø | Ullensaker/Kisa IL | 20.25,0 |
03 | Magnus Sirnes Hjellum | Haugesund IL | 20.29,0 |
4. | Erik Udø Pedersen | Holum IL | 20.30,0 |
5. | Kristian Blummenfelt | BFG Fana | 20.40,0 |
6. | Sander Sekkingstad Terum | Aurland IL | 21.08,0 |
Eksterne lenker
- kort løype og stafetter, Strandebarm
- lang løype, Ås Arkivert 1. oktober 2018 hos Wayback Machine.
- [1][død lenke]
- [2]