Padling under Sommer-OL 2008
Padling under Sommer-OL 2008 | ||||
---|---|---|---|---|
Slalom | ||||
C-1 | menn | |||
C-2 | menn | |||
K-1 | menn | kvinner | ||
Sprint | ||||
C-1 500 m | menn | |||
C-1 1000 m | menn | |||
C-2 500 m | menn | |||
C-2 1000 m | menn | |||
K-1 500 m | menn | kvinner | ||
K-1 1000 m | menn | |||
K-2 500 m | menn | kvinner | ||
K-2 1000 m | menn | |||
K-4 500 m | kvinner | |||
K-4 1000 m | menn |
Padling under Sommer-OL 2008. Padling stod på det olympiske programmet for 16. gang under OL-2008 i Beijing. Det ble konkurrert om 16 olympiske titler, fem kajakk-klasser og fire i kano for herrer og tre i kajakk for kvinner på flatvann. I slalåm var det tre klasser for menn og en for kvinner.
Øvelser
Slalåm
- C-1 (Menn)
- C-2 (Menn)
- K-1 (Menn & Kvinner)
Sprint
- C-1 500 m (Menn)
- C-1 1000 m (Menn)
- C-2 500 m (Menn)
- C-2 1000 m (Menn)
- K-1 500 m (Menn & Kvinner)
- K-1 1000 m (Menn)
- K-2 500 m (Menn & Kvinner)
- K-2 1000 m (Men)
- K-4 500 m (Kvinner)
- K-4 1000 m (Men)
Medaljetabell
Padling under Sommer-OL 2008 – Beijing | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1. | Tyskland (GER) | 3 | 2 | 3 | 8 |
2. | Slovakia (SVK) | 3 | 1 | 0 | 4 |
3. | Ungarn (HUN) | 2 | 1 | 1 | 4 |
4. | Belarus (BLR) | 2 | 0 | 1 | 3 |
5. | Spania (ESP) | 1 | 2 | 0 | 3 |
6. | Australia (AUS) | 1 | 1 | 3 | 5 |
7. | Storbritannia (GBR) | 1 | 1 | 1 | 3 |
Russland (RUS) | 1 | 1 | 1 | 3 | |
9. | Ukraina (UKR) | 1 | 0 | 1 | 2 |
10. | Kina (CHN) | 1 | 0 | 0 | 1 |
11. | Canada (CAN) | 0 | 1 | 1 | 2 |
Frankrike (FRA) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
Italia (ITA) | 0 | 1 | 1 | 2 | |
14. | Tsjekkia (CZE) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Danmark (DEN) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Norge (NOR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Polen (POL) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
18. | Østerrike (AUT) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Togo (TOG) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totalt | 16 | 16 | 16 | 48 |
Medaljører
Slalåm
Øvelse: | Gull: | Sølv: | Bronse: |
C-1 menn | Michal Martikán Slovakia | David Florence Storbritannia | Robin Bell Australia |
C-2 menn | Pavol Hochschorner Peter Hochschorner Slovakia | Jaroslav Volf Ondřej Štěpánek Tsjekkia | Mikhail Kuznetsov Dmitry Larionov Russland |
K-1 menn | Alexander Grimm Tyskland | Fabien Lefèvre Frankrike | Benjamin Boukpeti Togo |
K-1 kvinner | Elena Kaliská Slovakia | Jacqueline Lawrence Australia | Violetta Oblinger-Peters Østerrike |
Sprint
Menn
Kvinner
Øvelse: | Gull: | Sølv: | Bronse: |
K-1 500 | Inna Osypenko-Radomska Ukraina | Josefa Idem Italia | Katrin Wagner-Augustin Tyskland |
K-2 500 | Katalin Kovács Natasa Janics Ungarn | Beata Mikołajczyk Aneta Konieczna Polen | Marie Delattre Anne-Laure Viard Frankrike |
K-4 500 m | Fanny Fischer Nicole Reinhardt Katrin Wagner-Augustin Conny Waßmuth Tyskland | Katalin Kovács Gabriella Szabó Danuta Kozák Natasa Janics Ungarn | Lisa Oldenhof Hannah Davis Chantal Meek Lyndsie Fogarty Australia |
Referanser
- International Canoe Federation
- 2008 Olympic Qualification System
- Flatwater Racing Quotas Situation after Global Qualification Competition
- Slalom Racing Quotas Situation after Global Qualification Competition[død lenke]
- v
- d
- r
Badminton · Baseball · Basketball · Boksing · Bordtennis · Bryting · Bueskyting · Fekting · Fotball · Friidrett · Hestesport · Håndball · Judo · Landhockey · Moderne femkamp · Padling · Roing · Seiling · Skyting · Softball · Stuping · Svømming · Sykling · Synkronsvømming · Taekwondo · Tennis · Triatlon · Turn · Vannpolo · Vektløfting · Volleyball
Autoritetsdata