Søramerikansk U20-mesterskap i friidrett 2017
Søramerikansk U20-mesterskap i friidrett 2017 ble arrangert i Leonora i Guyana, 3. og 4. juni 2017. Dette var første gang dette mesterskapet ble arrangert i Guyana.
Medaljevinnere
Menn
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter -1,6 m/s | Compton Caesar Guyana | 10,37 | Derick Silva Brasil Brasil | 10,45 | Daniel Londero Argentina Argentina | 10,70 |
200 meter | Derick Silva Brasil Brasil | 20,92 | Compton Caesar Guyana | 21,45 | Enzo Faulbaum Chile Chile | 21,55 |
400 meter | Miguel Shepper Surinam | 47,90 | Daniel Williams Guyana | 48,24 | Mateo Pascual Uruguay Uruguay | 48,30 |
800 meter | Jeferson dos Santos Brasil Brasil | 1:56,35 | Samuel Lynch Guyana | 1:57,26 | Anfernee Headecker Guyana | 1:57,87 |
1500 meter | Jeferson dos Santos Brasil Brasil | 4:00,95 | José Zabala Argentina Argentina | 4:02,51 | Anfernee Headecker Guyana | 4:02,81 |
5000 meter | Daniel do Nascimento Brasil Brasil | 14:53,71 | Yuri Labra Peru Peru | 14:54,24 | Carlos Hernández Colombia Colombia | 14:56,33 |
10 000 meter | Daniel do Nascimento Brasil Brasil | 31:01,64 | Yuri Labra Peru Peru | 32:13,78 | Omar Ramos Peru Peru | 35:39,20 |
110 meter hekk (99 cm) -1,9 m/s | Marcos Herrera Ecuador Ecuador | 13,58 | Vittor Souza Brasil Brasil | 13,87 | Diego Vivas Colombia Colombia | 13,99 |
400 meter hekk | Caio Giovani Martins Brasil Brasil | 54,78 | Eher Ali Romana Colombia Colombia | 55,65 | Terrence Fraser Guyana | 58,07 |
3000 m hinder | Walace Caldas Brasil Brasil | 9:26,40 | Edwar Condori Peru Peru | 9:33,20 | Alexander Huanca Peru Peru | 9:35,40 |
4 × 100 m stafett | Brasil Brasil Cleverson Pereira Junior Gabriel Oliveira Derick Silva Vittor Souza | 41,29 | Guyana Daniel Williams Tyrell Peters Ryan Bramble Compton Caesar | 41,30 | Colombia Colombia Juan David Moreno Diego Vivas Samuel Mauricio González Yeimer Palacios | 42,38 |
4 × 400 m stafett | Colombia Colombia Nicolas Salinas Manuel Henao Eher Ali Romana Samuel Mauricio González | 3:20,85 | Surinam Bargalvio Sallesman Miguel Shepper Astrando Piñas Daniel Peng | 3:33,91 | Argentina Argentina Lautaro Benitez Valentin Della ? José Zabala | 3:35,94 |
10 000 m kappgang | Jhonathan Amores Ecuador Ecuador | 45:34,90 | César Herrera Colombia Colombia | 45:56,70 | Matheus Correa Brasil Brasil | 46:12,50 |
Høydehopp | Luan Barbosa de Souza Brasil Brasil | 1,95 | Tortque Boyce Guyana | 1,90 | Daniel Williams Guyana | 1,90 |
Lengdehopp | José Luis Mandros Peru Peru | 7,91 | Yeimer Palacios Colombia Colombia | 7,69 | Gabriel Oliveira Brasil Brasil | 7,62 |
Tresteg | Frixon Chila Ecuador Ecuador | 15,76 | Arnovis Dalmero Colombia Colombia | 15,64 | Geiner Moreno Colombia Colombia | 14,95 |
Kulestøt (6 kg) | Saymon Hoffmann Brasil Brasil | 16,57 | Claudio Romero Chile Chile | 16,48 | Luis Córdoba Colombia Colombia | 15,84 |
Diskos (1,75 kg) | Saymon Hoffmann Brasil Brasil | 54,59 | Wellinton da Cruz Filho Brasil Brasil | 53,91 | Claudio Romero Chile Chile | 52,23 |
Slegge (6 kg) | Alencar Pereira Brasil Brasil | 71,42 | Roberto Montiel Chile Chile | 66,31 | Kun to deltakere | |
Spydkast | Pedro Henrique Rodrigues Brasil Brasil | 69,71 | Tramaine Beckles Guyana | 53,41 | Timothy Sealey Guyana | 48,93 |
Tikamp (junior)[1] | Ignacio Sánchez Peru Peru | 5271 | Dennies Roberts Guyana | 4936 | Jordan de Souza Brasil Brasil | 3361 |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
Kvinner
Øvelse | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 meter -3,1 m/s | Lorraine Martins Brasil Brasil | 11,56 | Onasha Rogers Guyana | 11,71 | Kenisha Phillips Guyana | 11,78 |
200 meter -2,6 m/s | Lorraine Martins Brasil Brasil | 23,89 | Romina Cifuentes Ecuador Ecuador | 24,19 | Kenisha Phillips Guyana | 24,26 |
400 meter | Tiffani Beatriz Marinho Brasil Brasil | 54,25 | Avon Samuels Guyana | 55,45 | Karen Tatiana Segura Colombia Colombia | 57,56 |
800 meter | Johana Arrieta Colombia Colombia | 2:10,41 | Joanna Archer Guyana | 2:19,43 | Davinia Asantiba Surinam | 2:50,68 |
1500 meter | Pietra da Silva Brasil Brasil | 4:31,82 | Jarly Camila Marín Colombia Colombia | 4:33,83 | Claudrice McKoy Guyana | 4:39,96 |
3000 meter | Micaela Levaggi Argentina Argentina | 9:58,15 | Sheyla Eulogio Peru Peru | 10:10,06 | Lida Meneses Peru Peru | 10:18,91 |
5000 meter | Virginia Huatarongo Peru Peru | 18:18,10 | Nicole Urra Chile Chile | 18:20,60 | Sheyla Eulogio Peru Peru | 18:35,70 |
100 meter hekk +0,6 m/s | Maribel Caicedo Ecuador Ecuador | 14,32 | Vitoria Sena Alves Brasil Brasil | 14,41 | María Valentina Sánchez Argentina Argentina | 15,07 |
400 meter hekk | Valeria Cabezas Colombia Colombia | 60,27 | Marlene Ewellyn dos Santos Brasil Brasil | 61,24 | Salome Navarro Ecuador Ecuador | 63,73 |
3000 m hinder | Rina Cjuro Peru Peru | 10:47,25 | Erika Mariela Pilicita Ecuador Ecuador | 10:48,63 | Clara Macarena Baiocchi Argentina Argentina | 11:08,13 |
4 × 100 m stafett | Ecuador Ecuador Salome Navarro Romina Cifuentes Katherin Chillambo Maribel Caicedo | 46,47 | Colombia Colombia Valeria Cabezas Angelica Gamboa Shary Vallecilla María Fernanda Murillo | 47,33 | Guyana Kenisha Phillips Cassie Small Avon Samuels Onasha Rogers | 47,43 |
4 × 400 m stafett | Guyana Avon Samuels Tandika Haynes Kenisha Phillips Joanna Archer | 3:51,40 | Colombia Colombia Jarly Camila Marín Marisofia Pinilla Angelica Gamboa Johana Arrieta | 3:52,14 | Argentina Argentina María Valentina Sánchez Micaela Levaggi Clara Macarena Baiocchi Oriana Prieto | 4:13,57 |
10 000 m kappgang | María Montoya Colombia Colombia | 48:22,4 | Evelyn Inga Peru Peru | 48:33,1 | Leyde Guerra Peru Peru | 49:07,6 |
Høydehopp | María Fernanda Murillo Colombia Colombia | 1,78 | Roberta dos Santos Brasil Brasil | 1,75 | Candy Toche Peru Peru | 1,75 |
Lengdehopp | Chantoba Bright Guyana | 6,30 | Vitoria Sena Alves Brasil Brasil | 6,12 | Ruth Sanmogan Guyana | 5,59 |
Tresteg | Mirieli Estaili Santos Brasil Brasil | 12,71 | Monifah Djoe Surinam | 12,33 | Chantoba Bright Guyana | 12,19 |
Kulestøt | Ailen Armada Argentina Argentina | 14,34 | Ana Caroline da Silva Brasil Brasil | 13,92 | Jelyza Pengel Surinam | 11,56 |
Diskos | Ailen Armada Argentina Argentina | 47,43 | Valquiria Meurer Brasil Brasil | 44,19 | Dahiana López Uruguay Uruguay | 40,74 |
Slegge | Mariana García Chile Chile | 60,42 | Ana Lays Bayer Brasil Brasil | 59,96 | Araceli Nahuel Argentina Argentina | 53,24 |
Spydkast | Yuleixi Angulo Ecuador Ecuador | 54,00 | Fabielle Samira Ferreira Brasil Brasil | 51,74 | Kimbily Hilliman Guyana | 19,82 |
AR Områderekord · CR Mesterskapsrekord · CUR Mesterskapsrekord (U23) · DNF Ikke fullført · DNS Ikke møtt til start · DQ Diskvalifisert · EL Årsbeste i Europa · MR Banerekord · NR Nasjonal rekord · OR Olympisk rekord · PB Personlig rekord · SB Sesongbestenotering for utøveren · WL Årsbeste i verden · WJR Juniorverdensrekord · WR Verdensrekord · MWR Verdensrekord veteraner · DLR Diamond League-rekord |
Medaljetabell
Medaljetabell:[2]
Vertland markert i blått
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
---|---|---|---|---|---|
1 | Brasil Brasil | 18 | 11 | 3 | 32 |
2 | Ecuador Ecuador | 6 | 2 | 1 | 9 |
3 | Colombia Colombia | 5 | 7 | 6 | 18 |
4 | Peru Peru | 4 | 5 | 6 | 15 |
5 | Guyana | 3 | 10 | 12 | 25 |
6 | Argentina Argentina | 3 | 1 | 6 | 10 |
7 | Chile Chile | 1 | 3 | 2 | 6 |
8 | Surinam | 1 | 2 | 2 | 5 |
9 | Uruguay Uruguay | 0 | 0 | 2 | 2 |
Referanser
Eksterne lenker
- Hjemmeside med resultater