Skiskyting under Vinter-OL 1998
Skiskyting under Vinter-OL 1998 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Skiskyting | ||
Vertsby | Nagano | ||
Vertsland | Japan | ||
Arena(er) | Nozawa Onsen | ||
Dato | 9. – 21. februar 1998 | ||
Deltakernasjoner | 32 | ||
Deltakere | 183 | ||
Øvelser | 6 |
Skiskyting under Vinter-OL 1998 | ||||
---|---|---|---|---|
Normaldistanse | menn | kvinner | ||
Sprint | menn | kvinner | ||
Stafett | menn | kvinner | ||
« 1994 2002 » |
Under Vinter-OL 1998 i Nagano ble det arrangert seks øvelser i skiskyting.
Medaljefordeling
Skiskyting under Vinter-OL 1998 – Nagano | |||||
---|---|---|---|---|---|
Nr. | Land | Gull | Sølv | Bronse | Totalt |
1 | Norge (NOR) | 2 | 2 | 1 | 5 |
2 | Tyskland (GER) | 2 | 1 | 2 | 5 |
3 | Russland (RUS) | 1 | 1 | 1 | 3 |
4 | Bulgaria (BUL) | 1 | 0 | 0 | 1 |
5 | Italia (ITA) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Ukraina (UKR) | 0 | 1 | 0 | 1 | |
7 | Belarus (BLR) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Finland (FIN) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totalt | 6 | 6 | 6 | 18 |
Menn
10 km
Plass | Land | Utøver | Tid/ Bom |
---|---|---|---|
01 | (NOR) | Ole Einar Bjørndalen | 27.16,2 / 0 |
02 | (NOR) | Frode Andresen | 28.17,8 / 2 |
03 | (FIN) | Ville Räikkönen | 28.21,7 / 1 |
20 km
Plass | Land | Utøver | Tid/ Bom |
---|---|---|---|
01 | (NOR) | Halvard Hanevold | 56.16,4 / 1 |
02 | (ITA) | Pieralberto Carrara | 56.21,9 / 0 |
03 | (BLR) | Aleksej Ajdarov | 56.46,5 / 1 |
4 x 7,5 km stafett
Plass | Land | Utøver | Tid/ Bom |
---|---|---|---|
01 | (GER) | Ricco Groß Peter Sendel Sven Fischer Frank Luck | 1.21.36,2 /0 |
02 | (NOR) | Egil Gjelland Halvard Hanevold Dag Bjørndalen Ole Einar Bjørndalen | 1.21.56,3 / 0 |
03 | (RUS) | Pavel Muslimov Vladimir Dratsjov Sergej Tarasov Viktor Majgurov | 1.22.19,3 / 0 |
Kvinner
7,5 km
Plass | Land | Utøver | Tid/ Bom |
---|---|---|---|
01 | (RUS) | Galina Kukleva | 23.08,0 / 1 |
02 | (GER) | Uschi Disl | 23.08,7 / 1 |
03 | (GER) | Katrin Apel | 23.32,4 / 1 |
15 km
Plass | Land | Utøver | Tid/ Bom |
---|---|---|---|
01 | (BUL) | Ekaterina Dafovska | 54.52,0 / 0 |
02 | (UKR) | Olena Petrova | 55.09,8 / 1 |
03 | (GER) | Uschi Disl | 55.17,9 / 1 |
4 x 7,5 km stafett
Plass | Land | Utøver | Tid/ Bom |
---|---|---|---|
01 | (GER) | Uschi Disl Martina Zellner Katrin Apel Petra Behle | 1.40.13,6 / 0 |
02 | (RUS) | Olga Melnik Galina Kukleva Albina Akhatova Olga Romasko | 1.40.25,2 / 0 |
03 | (NOR) | Ann-Elen Skjelbreid Annette Sikveland Gunn Margit Andreassen Liv Grete Skjelbreid | 1.40.37,3 / 2 |