VM i padling 2019
VM i padling 2019 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Padling | ||
Arrangør | International Canoe Federation | ||
Vertsby | Szeged | ||
Vertsland | Ungarn | ||
Arena(er) | Szeged | ||
Dato | 21. - 25. august 2019 | ||
Utgavenummer | 40, 45 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted (hu) |
VM i padling 2019 ble arrangert i Szeged i Ungarn fra 21. til 25. august 2019.[1]
Medaljevinnere
Menn
Ikke OL-klasser
Kano
Øvelser | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C–1 200 m | Henrikas Žustautas Litauen | 39.36 | Artsem Kozyr Belarus | 40.08 | Zaza Nadiradze Georgia | 40.24 |
C–1 500 m | Sebastian Brendel Tyskland | 1:53.59 | Angel Kodinov Bulgaria | 1:54.49 | Oleg Tarnovschi Moldova | 1:54.94 |
C–1 1000 m | Isaquias Queiroz Brasil | 3:59.23 | Tomasz Kaczor Polen | 4:00.92 | Adrien Bart Frankrike | 4:01.55 |
C–1 5000 m | Sebastian Brendel Tyskland | 22:15.86 | Balázs Adolf Ungarn | 22:19.15 | Fernando Jorge Cuba | 22:30.46 |
C–2 200 m | Spania Spania Alberto Pedrero Pablo Graña | 36.06 | Polen Polen Michał Łubniewski Arsen Śliwiński | 36.18 | Usbekistan Usbekistan Artur Guliev Elyorjon Mamadaliev | 36.42 |
C–2 500 m | Kina Kina Li Qiang Xing Song | 1:37.33 | Ungarn Ungarn Jonatán Hajdu Ádám Fekete | 1:38.41 | Spania Spania Sete Benavides Antoni Segura | 1:38.97 |
C–2 1000 m | Kina Kina Liu Hao Wang Hao | 3:40.55 | Cuba Cuba Serguey Torres Fernando Jorge | 3:41.46 | Brasil Brasil Erlon Silva Isaquias Queiroz | 3:44.34 |
C–4 500 m | Russland Russland Ivan Shtyl Pavel Petrov Viktor Melantyev Mikhail Pavlov | 1:34.69 | Tyskland Jan Vandrey Conrad-Robin Scheibner Tim Hecker Moritz Adam | 1:35.83 | Belarus Belarus Andrei Bahdanovich Evgeniy Tengel Maksim Krysko Vitali Asetski | 1:37.14 |
Kajakk
Øvelser | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K–1 200 m | Liam Heath Storbritannia | 34.86 | Strahinja Stefanović Serbia | 35.04 | Carlos Garrote Spania | 35.12 |
K–1 500 m | Tom Liebscher Tyskland | 1:35.04 | Mikita Borykau Belarus | 1:35.19 | Maxim Spesivtsev Russland | 1:35.49 |
K–1 1000 m | Bálint Kopasz Ungarn | 3:36.07 | Josef Dostál Tsjekkia | 3:37.31 | Fernando Pimenta Portugal | 3:37.63 |
K–1 5000 m | Aleh Yurenia Belarus | 19:54.07 | Max Hoff Tyskland | 19:57.56 | Fernando Pimenta Portugal | 20:19.94 |
K–2 200 m | Russland Russland Yury Postrigay Alexander Dyachenko | 33.05 | Polen Polen Piotr Mazur Bartosz Grabowski | 33.10 | Ungarn Ungarn Márk Balaska Levente Apagyi | 33.30 |
K–2 500 m | Belarus Belarus Stanislau Daineka Dzmitry Natynchyk | 1:33.13 | Spania Spania Pelayo Roza Pedro Vázquez | 1:33.48 | Tyskland Marcus Gross Martin Hiller | 1:34.50 |
K–2 1000 m | Tyskland Max Hoff Jacob Schopf | 3:20.53 | Spania Spania Francisco Cubelos Íñigo Peña | 3:21.79 | Frankrike Frankrike Cyrille Carré Étienne Hubert | 3:22.96 |
K–4 500 m | Tyskland Tom Liebscher Ronald Rauhe Max Rendschmidt Max Lemke | 1:19.26 | Spania Spania Saúl Craviotto Carlos Arévalo Rodrigo Germade Marcus Walz | 1:19.77 | Slovakia Slovakia Erik Vlček Adam Botek Csaba Zalka Samuel Baláž | 1:20.96 |
K–4 1000 m | Tyskland Lukas Reuschenbach Felix Frank Jakob Thordsen Tobias-Pascal Schultz | Russland Russland Vasily Pogreban Aleksei Vostrikov Oleg Siniavin Igor Kalashnikov | Slovakia Slovakia Gábor Jakubík Juraj Tarr Denis Myšák Ákos Gacsal |
Kvinner
Ikke OL-klasser
Kano
Øvelser | Gull | Sølv | Bronse | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C–1 200 m | Nevin Harrison USA | 49.30 | Olesia Romasenko Russland | 49.74 | Alena Nazdrova Belarus | 49.99 |
C–1 500 m | Alena Nazdrova Belarus | 2:00.73 | Ksenia Kurach Russland | 2:01.64 | Anastasiia Chetverikova Ukraina | 2:03.83 |
C–1 5000 m | Volha Klimava Belarus | 25:34.67 | María Mailliard Chile | 25:56.41 | Zhang Yajue Kina | 26:14.90 |
C–2 200 m | Kina Kina Lin Wenjun Zhang Luqi | 44.69 | Ungarn Ungarn Kincső Takács Virág Balla | 45.16 | Usbekistan Usbekistan Dilnoza Rakhmatova Nilufar Zokirova | 46.60 |
C–2 500 m | Kina Kina Sun Mengya Xu Shixiao | 2:02.81 | Ungarn Ungarn Kincső Takács Virág Balla | 2:04.49 | Belarus Belarus Volha Klimava Nadzeya Makarchanka | 2:07.74 |
Kajakk
Referanser
- ^ «Canoe Announces Tokyo 2020 Qualification Program -- Federation Focus». Arkivert fra originalen 27. september 2020. Besøkt 19. desember 2018.
Eksterne lenker
- (hu) Offisielt nettsted