2015 Górnik Wałbrzych 9 (0)
2016 Karolina Jaworzyna Śląska
  1. Uwzględniono wyłącznie rozgrywki ligowe.
Strona internetowa

Adrian Mrowiec (ur. 1 grudnia 1983 w Wałbrzychu) – polski piłkarz, który występował na pozycji obrońcy.

Kariera

Adrian Mrowiec rozpoczął grę w piłkę nożną w Górniku Wałbrzych[1]. Następnie przeniósł się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu, skąd w sezonie 1999/2000 trafił do Wisły Kraków[1].

W sezonie 2000/2001 przeszedł z drużyny juniorskiej do zespołu rezerw Wisły Kraków[1]. Z Wisły został wypożyczony na pół roku do Szczakowianki[1]. Po powrocie do Wisły trafił z powrotem do rezerw[1]. Jesienią sezonu 2003/04 znalazł się w kadrze pierwszej drużyny jednak nie zagrał ani minuty w oficjalnym spotkaniu[1]. Przed rundą wiosenną został wypożyczony na pół roku do trzecioligowej Proszowianki Proszowice[1].

W 2005 roku przeszedł do drużyny ze stolicy Litwy, FC Vilnius[1]. W sezonie 2006 wystąpił w 22 meczach[1].

W 2007 roku Adrian Mrowiec przeszedł do FBK Kaunas[1]. W tym sezonie zagrał w 20 meczach zdobywając Mistrzostwo Litwy[1]. W sezonie 2008 wystąpił w 14 pojedynkach i strzelił jedną bramkę[1]. Zdobył również Puchar Litwy[1].

W 2008 roku Adrian Mrowiec na zasadzie wypożyczenia przeniósł się do szkockiego Heart of Midlothian FC, w którym w lidze rozegrał 10 meczów[1].

30 lipca 2009 roku został wypożyczony do Arki Gdynia na rok, z możliwością transferu definitywnego. Następnego dnia zadebiutował w polskiej Ekstraklasie, kiedy to zagrał przez 90 minut w przegranym 1:2 spotkaniu z Lechią Gdańsk[1]. W rundzie jesiennej wystąpił w 16 ligowych pojedynkach[1].