Australian Open 2003 (gra mieszana)
Miejsce | Australia | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Melbourne Park | ||
Nawierzchnia | Twarda | ||
Data | 13–26.01.2003 | ||
ATP Tour | |||
Kategoria | Wielki Szlem | ||
Drabinka | 32X | ||
WTA Tour | |||
Kategoria | Wielki Szlem | ||
Drabinka | 32X | ||
Zwycięzcy | |||
Gra mieszana Martina Navrátilová Leander Paes | |||
|
Australian Open 2003 – gra mieszana – zawody mikstowe, rozgrywane w ramach pierwszego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Australian Open. Zmagania miały miejsce na twardych kortach Melbourne Park w Melbourne Park.
Zawodnicy rozstawieni
Numer | Tenisiści | Osiągnięcie |
---|---|---|
01 | Janette Husárová Maks Mirny | 1. runda |
02 | Lisa Raymond Mike Bryan | 2. runda |
03 | Jelena Lichowcewa Mark Knowles | 2. runda |
04 | Rennae Stubbs Donald Johnson | półfinał |
05 | Daniela Hantuchová Kevin Ullyett | półfinał |
06 | Cara Black Wayne Black | 1. runda |
07 | Janet Lee Jared Palmer | ćwierćfinał |
08 | Rika Fujiwara Brian MacPhie | 1. runda |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
Wynne Prakusya David Adams | 61 | 63 | |||||||||||||||||
5 | Daniela Hantuchová Kevin Ullyett | 7 | 7 | ||||||||||||||||
5 | Daniela Hantuchová Kevin Ullyett | 3 | 1 | ||||||||||||||||
WC | Martina Navrátilová Leander Paes | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Martina Navrátilová Leander Paes | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Iroda Tulyaganova Mahesh Bhupathi | 4 | 3 | |||||||||||||||||
WC | Martina Navrátilová Leander Paes | 6 | 7 | ||||||||||||||||
WC | Eleni Daniilidu Todd Woodbridge | 4 | 5 | ||||||||||||||||
7 | Janet Lee Jared Palmer | 4 | 4 | ||||||||||||||||
4 | Rennae Stubbs Donald Johnson | 6 | 6 | ||||||||||||||||
4 | Rennae Stubbs Donald Johnson | 4 | 2 | ||||||||||||||||
WC | Eleni Daniilidu Todd Woodbridge | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Els Callens Robbie Koenig | 3 | 2 | |||||||||||||||||
WC | Eleni Daniilidu Todd Woodbridge | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Faza początkowa
1. ćwiartka
1. runda | 2. runda | |||||||||||
1 | Janette Husárová Maks Mirny | 2 | 7 | 7 | ||||||||
Wynne Prakusya David Adams | 6 | 5 | 10 | |||||||||
Wynne Prakusya David Adams | 6 | 1 | 10 | |||||||||
Barbara Schett Joshua Eagle | 4 | 6 | 7 | |||||||||
Barbara Schett Joshua Eagle | 6 | 7 | ||||||||||
Émilie Loit Cyril Suk | 2 | 5 | ||||||||||
1. runda | 2. runda | |||||||||||
Katarina Srebotnik Bob Bryan | 6 | 4 | 5 | |||||||||
Ai Sugiyama Thomas Shimada | 4 | 6 | 10 | |||||||||
Ai Sugiyama Thomas Shimada | 6 | 3 | 4 | |||||||||
5 | Daniela Hantuchová Kevin Ullyett | 2 | 6 | 10 | ||||||||
Virginia Ruano Pascual Andrés Schneiter | 1 | 0k | ||||||||||
5 | Daniela Hantuchová Kevin Ullyett | 6 | 0 | |||||||||
2. ćwiartka
1. runda | 2. runda | |||||||||||
3 | Jelena Lichowcewa Mark Knowles | 7 | 7 | |||||||||
Swietłana Kuzniecowa Jeff Coetzee | 61 | 64 | ||||||||||
3 | Jelena Lichowcewa Mark Knowles | 2 | 3 | |||||||||
WC | Martina Navrátilová Leander Paes | 6 | 6 | |||||||||
WC | Martina Navrátilová Leander Paes | 6 | 7 | |||||||||
Lisa McShea Scott Draper | 3 | 5 | ||||||||||
1. runda | 2. runda | |||||||||||
WC | Evie Dominikovic Nathan Healey | 7 | 3 | 10 | ||||||||
WC | Nicole Pratt Andrew Florent | 67 | 6 | 7 | ||||||||
WC | Evie Dominikovic Nathan Healey | 66 | 6 | 3 | ||||||||
Iroda Tulyaganova Mahesh Bhupathi | 7 | 1 | 10 | |||||||||
Iroda Tulyaganova Mahesh Bhupathi | 6 | 6 | ||||||||||
8 | Rika Fujiwara Brian MacPhie | 2 | 3 | |||||||||
3. ćwiartka
1. runda | 2. runda | |||||||||||
7 | Janet Lee Jared Palmer | 7 | 6 | |||||||||
WC | Bryanne Stewart Jaymon Crabb | 5 | 4 | |||||||||
7 | Janet Lee Jared Palmer | |||||||||||
WC | Anna Kurnikowa Alex Bogomolov Jr. | w/o | ||||||||||
WC | Anna Kurnikowa Alex Bogomolov Jr. | 6 | 6 | |||||||||
Patricia Tarabini Lucas Arnold Ker | 4 | 2 | ||||||||||
1. runda | 2. runda | |||||||||||
Rita Grande Martin Damm | 2 | 6 | 10 | |||||||||
Silvia Farina Elia Gastón Etlis | 6 | 3 | 7 | |||||||||
Rita Grande Martin Damm | 2 | 3 | ||||||||||
4 | Rennae Stubbs Donald Johnson | 6 | 6 | |||||||||
WC | Christina Wheeler Peter Luczak | 2 | 64 | |||||||||
4 | Rennae Stubbs Donald Johnson | 6 | 7 | |||||||||
4. ćwiartka
1. runda | 2. runda | |||||||||||
6 | Cara Black Wayne Black | 3 | 4 | |||||||||
Kristie Boogert Daniel Nestor | 6 | 6 | ||||||||||
Kristie Boogert Daniel Nestor | 2 | 2 | ||||||||||
Els Callens Robbie Koenig | 6 | 6 | ||||||||||
Tina Križan David Rikl | 4 | 2 | ||||||||||
Els Callens Robbie Koenig | 6 | 6 | ||||||||||
1. runda | 2. runda | |||||||||||
Caroline Vis Michael Hill | 4 | 65 | ||||||||||
WC | Eleni Daniilidu Todd Woodbridge | 6 | 7 | |||||||||
WC | Eleni Daniilidu Todd Woodbridge | 7 | 6 | |||||||||
2 | Lisa Raymond Mike Bryan | 63 | 4 | |||||||||
Catherine Barclay Sandon Stolle | 4 | 1 | ||||||||||
2 | Lisa Raymond Mike Bryan | 6 | 6 | |||||||||
Bibliografia
- Draw Australian Open 2003 Mixed Doubles Championship [online], www.wtatennis.com [zarchiwizowane z adresu 2012-10-05] (ang.).
- Australian Open draws and results. itftennis.com. [dostęp 2023-11-19]. (ang.).
- p
- d
- e
Wielki Szlem 2003 – gra mieszana
|