Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012 – skoki drużynowe
Wielka Brytania | |
Holandia | |
Arabia Saudyjska |
Konkurencja drużynowych skoków przez przeszkody podczas XXX Letnich Igrzysk Olimpijskich została rozegrana w dniach 4–6 sierpnia 2012 roku w Greenwich Park[1].
Terminarz
Data[1] | Godzina | |
---|---|---|
4 sierpnia 2012 | 10:30 | Kwalifikacje – Runda 1 |
5 sierpnia 2012 | 11:00 | Runda 1 |
6 sierpnia 2012 | 14:00 | Runda 2 |
6 sierpnia 2012 | 16:37 | Dogrywka |
Wyniki
W konkursie wystartowało 15 drużyn. Drużyna maksymalnie może liczyć czterech jeźdźców. Do wyniku drużyny zaliczane były trzy najlepsze wyniki[2].
Kwalifikacje
Pozycja | Jeździec | Koń | Kary | Wynik drużyny | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | Holandia Jur Vrieling Maikel van der Vleuten Marc Houtzager Gerco Schröder | Bubalu Verdi Sterrehofs Tamino London | 0 0 0 | 0 | |
Szwecja Jens Fredricson Henrik von Eckermann Rolf-Göran Bengtsson Lisen Bratt | Lunatic Allerdings Casall Matrix | 0 0 0 | 0 | ||
Szwajcaria Steve Guerdat Paul Estermann Werner Muff Pius Schwizer | Nino Des Buissonnets Castlefield Eclipse Kiamon Carlina IV | 0 0 0 | 0 | ||
Belgia Philippe Lejeune Dirk Demeersman Jos Lansink Grégory Wathelet | Vigo d’Arsouilles Bufero van het Panishof Valentina van’t Heike Cadjanine Z | 0 0 0 | 0 | ||
5. | Brazylia Álvaro de Miranda Neto José Roberto Fernandez Filho Rodrigo Pessoa Carlos Eduardo Ribas | AD Rahmannshof’s Bogeno Maestro St. Lois HH Rebozo Wlexo | 0 0 1 | 1 | |
Francja Simon Delestre Kevin Staut Pénélope Leprevost Olivier Guillon | Napoli du Ry Silvana Mylord Carthago Lord de Theize | 0 0 1 | 1 | ||
Niemcy Janne Friederike Meyer Meredith Michaels-Beerbaum Marcus Ehning Christian Ahlmann | Lambrasco Bella Donna Plot Blue Codex One | 0 0 1 | 1 | ||
Stany Zjednoczone McLain Ward Rich Fellers Reed Kessler Beezie Madden | Antares F Flexible Cylana Via Volo | 0 0 1 | 1 | ||
9. | Arabia Saudyjska Abdullah bin Mutaib Kamal Bahamdan Ramzy Al Duhami Abdullah Waleed Sharbatly | Davos Noblesse Des Tess Bayard Van De Villa There Sultan | 0 1 2 | 3 | |
10. | Wielka Brytania Nick Skelton Ben Maher Scott Brash Peter Charles | Big Star Tripple X Hello Sanctos Vindicat | 0 0 4 | 4 | |
Australia Julia Hargreaves Edwina Tops-Alexander James Paterson-Robinson Matt Williams | Vedor Cevo Itot du Chateau Lanosso Watch Me VD Mangelaar | 0 0 4 | 4 | ||
12. | Ukraina Cassio Rivetti Björn Nagel Kateryna Offell Ołeksandr Oniszczenko | Temple Road Niack De L’abbaye Vivant Comte D’arsouilles | 0 4 4 | 8 | |
13. | Kanada Eric Lamaze Ian Millar Jill Henselwood Tiffany Foster | Derly Chin de Muze Star Power George Victor | 0 4 5 | 9 | |
Meksyk Alberto Michán Nicolás Pizarro Federico Fernández Jaime Ascárraga | Rosalía la Silla Crossing Jordan Victoria Gángster | 0 4 5 | 9 | ||
15. | Chile Carlos Milthaler Rodrigo Carrasco Tomas Couve Correa Samuel Parot | Hyo Altenero Or De La Charbonniere Underwraps Al Calypso | 4 5 6 | 15 |
Finał
Jako wyniki pierwszej rundy finałowej były zaliczone wyniki jakie poszczególni zawodnicy uzyskali w drugiej rundzie kwalifikacji w konkursie indywidualnym[3].
Runda 1
Do drugiej rundy finałowej awansował 8 najlepszych zespołów[4].
Pozycja | Jeździec | Koń | Kary | Wynik drużyny | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1. | Arabia Saudyjska Abdullah bin Mutaib Kamal Bahamdan Ramzy Al Duhami Abdullah Waleed Sharbatly | Davos Noblesse Des Tess Bayard Van De Villa There Sultan | 0 1 0 | 1 | Q |
2. | Wielka Brytania Nick Skelton Ben Maher Scott Brash Peter Charles | Big Star Tripple X Hello Sanctos Vindicat | 0 0 4 | 4 | Q |
Holandia Jur Vrieling Maikel van der Vleuten Marc Houtzager Gerco Schröder | Bubalu Verdi Sterrehofs Tamino London | 0 0 4 | 4 | Q | |
Szwecja Jens Fredricson Henrik von Eckermann Rolf-Göran Bengtsson Lisen Bratt | Lunatic Allerdings Casall Matrix | 0 0 4 | 4 | Q | |
Szwajcaria Steve Guerdat Paul Estermann Werner Muff Pius Schwizer | Nino Des Buissonnets Castlefield Eclipse Kiamon Carlina IV | 4 0 0 | 4 | Q | |
6. | Kanada Eric Lamaze Ian Millar Jill Henselwood Tiffany Foster | Derly Chin de Muze Star Power George Victor | 1 0 4 DSQ | 5 | Q |
7. | Brazylia Álvaro de Miranda Neto José Roberto Fernandez Filho Rodrigo Pessoa Carlos Eduardo Ribas | AD Rahmannshof’s Bogeno Maestro St. Lois HH Rebozo Wlexo | 0 4 4 - | 8 | Q |
Stany Zjednoczone McLain Ward Rich Fellers Reed Kessler Beezie Madden | Antares F Flexible Cylana Via Volo | 4 0 4 | 8 | Q | |
9. | Meksyk Alberto Michán Nicolás Pizarro Federico Fernández Jaime Ascárraga | Rosalía la Silla Crossing Jordan Victoria Gángster | 0 4 6 | 10 | |
10. | Australia Julia Hargreaves Edwina Tops-Alexander James Paterson-Robinson Matt Williams | Vedor Cevo Itot du Chateau Lanosso Watch Me VD Mangelaar | 8 0 4 | 12 | |
Niemcy Janne Friederike Meyer Meredith Michaels-Beerbaum Marcus Ehning Christian Ahlmann | Lambrasco Bella Donna Plot Blue Codex One | 4 4 4 | 12 | ||
12. | Francja Simon Delestre Kevin Staut Pénélope Leprevost Olivier Guillon | Napoli du Ry Silvana Mylord Carthago Lord de Theize | 6 4 4 | 14 | |
13. | Belgia Philippe Lejeune Dirk Demeersman Jos Lansink Grégory Wathelet | Vigo d’Arsouilles Bufero van het Panishof Valentina van’t Heike Cadjanine Z | 8 4 4 | 16 | |
14. | Ukraina Cassio Rivetti Björn Nagel Kateryna Offell Ołeksandr Oniszczenko | Temple Road Niack De L’abbaye Vivant Comte D’arsouilles | 5 4 12 | 21 | |
15. | Chile Carlos Milthaler Rodrigo Carrasco Tomas Couve Correa Samuel Parot | Hyo Altenero Or De La Charbonniere Underwraps Al Calypso | 8 5 9 | 22 |
Runda 2
O pierwszym miejscu decydowała dogrywka pomiędzy zespołami Wielkiej Brytanii i Holandii.
Pozycja | Jeździec | Koń | Kary | Runda 2 | Runda 1 | Łącznie | Dogrywka |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Wielka Brytania Nick Skelton Ben Maher Scott Brash Peter Charles | Big Star Tripple X Hello Sanctos Vindicat | 0 4 0 | 4 | 4 | 8 | 0 0 0 |
2. | Holandia Jur Vrieling Maikel van der Vleuten Marc Houtzager Gerco Schröder | Bubalu Verdi Sterrehofs Tamino London | 0 0 4 | 4 | 4 | 8 | 0 4 - |
3. | Arabia Saudyjska Abdullah bin Mutaib Kamal Bahamdan Ramzy Al Duhami Abdullah Waleed Sharbatly | Davos Noblesse Des Tess Bayard Van De Villa There Sultan | 4 5 4 | 13 | 1 | 14 | |
4. | Szwajcaria Steve Guerdat Paul Estermann Werner Muff Pius Schwizer | Nino Des Buissonnets Castlefield Eclipse Kiamon Carlina IV | 4 8 0 | 12 | 4 | 16 | |
5. | Kanada Eric Lamaze Ian Millar Jill Henselwood Tiffany Foster | Derly Chin de Muze Star Power George Victor | 8 4 9 DSQ | 21 | 5 | 26 | |
6. | Szwecja Jens Fredricson Henrik von Eckermann Rolf-Göran Bengtsson Lisen Bratt | Lunatic Allerdings Casall Matrix | 4 8 12 | 24 | 4 | 28 | |
Stany Zjednoczone McLain Ward Rich Fellers Reed Kessler Beezie Madden | Antares F Flexible Cylana Via Volo | 8 8 4 | 20 | 8 | 28 | ||
8. | Brazylia Álvaro de Miranda Neto José Roberto Fernandez Filho Rodrigo Pessoa Carlos Eduardo Ribas | AD Rahmannshof’s Bogeno Maestro St. Lois HH Rebozo Wlexo | 8 46 5 - | 59 | 8 | 67 |
Przypisy
- ↑ a b Team jumping - Timetable [online], london2012.com [dostęp 2013-02-12] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
- ↑ Team Jumping - competition format [online], london2012.com [dostęp 2013-02-12] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
- ↑ Team Jumping - Qualifier for Round 1 [online], london2012.com [dostęp 2013-02-12] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-27] (ang.).
- ↑ Team Jumping - Round 1 [online], london2012.com [dostęp 2013-02-12] [zarchiwizowane z adresu 2012-12-05] (ang.).