Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016 – C-2 1000 m mężczyzn
- Główny artykuł: Kajakarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2016.
Sebastian Brendel | |
Erlon Silva | |
Dmytro Janczuk |
C-2 1000 metrów mężczyzn to jedna z konkurencji w kajakarstwie klasycznym rozgrywanych podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016. Kajakarze rywalizowali między 19 a 20 sierpnia na torze Lagoa Rodrigo de Freitas.
Terminarz
Wszystkie godziny są podane w czasie brazylijskim (UTC-03:00)
Data | Godzina | |
---|---|---|
19 sierpnia 2016 | 9:21 | Eliminacje |
10:21 | Półfinały | |
20 sierpnia 2016 | 9:14 | Finały |
Wyniki
Eliminacje
Najlepsza osoaba z każdego biegu awansowała do finału A pozostałe osady awansowały do półfinału.
- Bieg 1
Pozycja | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Erlon Silva Isaquias Queiroz | Brazylia | 3:33.269 | FA |
2 | Dmytro Janczuk Taras Miszczuk | Ukraina | 3:35.284 | |
3 | Ilja SZtokałow Ilja Pierwuchin | Rosja | 3:43.105 | |
4 | Martin Marinov Ferenc Szekszárdi | Australia | 4:07.372 | |
5 | Mussa Chamaune Joaquim Lobo | Mozambik | 4:14.002 |
- Bieg 2
Pozycja | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Sebastian Brendel Jan Vandrey | Niemcy | 3:33.482 | FA |
2 | Jorge Dayán Serguey Torres | Kuba | 3:34.939 | |
3 | Róbert Mike Henrik Vasbányai | Węgry | 3:35.5017 | |
4 | Filip Dvořák Jaroslav Radoň | Czechy | 3:36.818 | |
5 | Mateusz Kamiński Michał Kudła | Polska | 3:44.717 | |
6 | Herasym Koczniew Serik Mirbekow | Uzbekistan | 4:00.330 |
Półfinały
Pierwsze trzy osoby z każdego półfinału awansowąły do finału A, pozostałe do finału B.
- Półfinał 1
Pozycja | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Dmytro Janczuk Taras Miszczuk | Ukraina | 3:38.384 | FA |
2 | Filip Dvořák Jaroslav Radoň | Czechy | 3:42.166 | FA |
3 | Róbert Mike Henrik Vasbányai | Węgry | 3:56.126 | FA |
4 | Mussa Chamaune Joaquim Lobo | Mozambik | 4:23.965 | FB |
- Półfinał 2
Pozycja | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Jorge Dayán Serguey Torres | Kuba | 3:40.192 | FA |
2 | Herasym Koczniew Serik Mirbekow | Uzbekistan | 3:40.772 | FA |
3 | Ilja SZtokałow Ilja Pierwuchin | Rosja | 3:42.127 | FA |
4 | Mateusz Kamiński Michał Kudła | Polska | 3:43.467 | FB |
5 | Martin Marinov Ferenc Szekszárdi | Australia | 4:13.754 | FB |
Finały
Finał B
Pozycja | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Mateusz Kamiński Michał Kudła | Polska | 3:52.964 | |
2 | Martin Marinov Ferenc Szekszárdi | Australia | 4:10.238 | |
3 | Mussa Chamaune Joaquim Lobo | Mozambik | 4:38.732 |
Finał A
Pozycja | Zawodnicy | Państwo | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Sebastian Brendel Jan Vandrey | Niemcy | 3:43.912 | ||
Erlon Silva Isaquias Queiroz | Brazylia | 3:44.819 | ||
Dmytro Janczuk Taras Miszczuk | Ukraina | 3:45.949 | ||
4 | Róbert Mike Henrik Vasbányai | Węgry | 3:46.198 | |
5 | Ilja SZtokałow Ilja Pierwuchin | Rosja | 3:46.776 | |
6 | Jorge Dayán Serguey Torres | Kuba | 3:48.133 | |
7 | Filip Dvořák Jaroslav Radoň | Czechy | 3:49.352 | |
8 | Herasym Koczniew Serik Mirbekow | Uzbekistan | 3:52.920 |
Bibliografia
- Canoeing at the 2016 Summer Olympics – Men's C-2 1000 metres. rio2016.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-01)]. (ang.).
- p
- d
- e
Kajakarstwo klasyczne
Mężczyźni |
|
---|---|
Kobiety |