L’Open 35 de Saint-Malo 2023
Miejsce | Francja | ||
---|---|---|---|
Obiekt | Tennis Club J.A Saint-Malo | ||
Nawierzchnia | Ceglana | ||
Data | 01–07.05.2023 | ||
WTA Tour | |||
Kategoria | WTA 125 | ||
Pula nagród | 115 000 $ | ||
Drabinka | 32S/14Q/15D | ||
Dyrektor | Baptiste Guermeur, Thierry Cardona Gil | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra pojedyncza Sloane Stephens | |||
Gra podwójna Greet Minnen Bibiane Schoofs | |||
| |||
Strona internetowa |
L’Open 35 de Saint-Malo 2023 – tenisowy turniej WTA kategorii WTA 125 w sezonie 2023 z cyklu L’Open 35 de Saint-Malo rozgrywany w dniach 1–7 maja 2023 roku w Saint-Malo na kortach ceglanych o puli nagród wynoszącej 115 000 dolarów amerykańskich.
Gra pojedyncza
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistka | Ranking | Osiągnięcie |
---|---|---|---|
1/WC | Sloane Stephens | 48 | zwycięstwo |
02 | Claire Liu | 55 | 1. runda |
03 | Maryna Zanewśka | 75 | 2. runda |
04 | Ysaline Bonaventure | 84 | 2. runda |
05 | Lucia Bronzetti | 97 | 2. runda |
06 | Tereza Martincová | 98 | 1. runda |
07 | Magdalena Fręch | 100 | ćwierćfinał |
08 | Emma Navarro | 101 | ćwierćfinał |
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
Faza finałowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||
1/WC | Sloane Stephens | 6 | 2 | 6 | |||||||||||||||
Jessika Ponchet | 2 | 6 | 1 | ||||||||||||||||
1/WC | Sloane Stephens | 7 | 7 | ||||||||||||||||
WC | Elina Switolina | 5 | 65 | ||||||||||||||||
WC | Elina Switolina | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Léolia Jeanjean | 3 | 1 | |||||||||||||||||
1/WC | Sloane Stephens | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Greet Minnen | 3 | 4 | |||||||||||||||||
7 | Magdalena Fręch | 3 | 3 | ||||||||||||||||
Katie Volynets | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Katie Volynets | 3 | 3 | |||||||||||||||||
Greet Minnen | 6 | 6 | |||||||||||||||||
8 | Emma Navarro | 6 | 3 | 3 | |||||||||||||||
Greet Minnen | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Faza początkowa
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
1/WC | Sloane Stephens | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Émeline Dartron | 1 | 1 | ||||||||||||||||
1/WC | Sloane Stephens | 6 | 6 | ||||||||||||||||
LL | Freya Christie | 1 | 1 | ||||||||||||||||
Katie Swan | 6 | 5 | 3 | ||||||||||||||||
LL | Freya Christie | 2 | 7 | 6 | |||||||||||||||
1/WC | Sloane Stephens | 6 | 2 | 6 | |||||||||||||||
Jessika Ponchet | 2 | 6 | 1 | ||||||||||||||||
Rosa Vicens Mas | 4 | 4 | |||||||||||||||||
Jessika Ponchet | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Jessika Ponchet | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Diane Parry | 3 | 4 | |||||||||||||||||
Diane Parry | 6 | 3 | |||||||||||||||||
6 | Tereza Martincová | 4 | 0k | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
4 | Ysaline Bonaventure | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Séléna Janicijevic | 4 | 4 | ||||||||||||||||
4 | Ysaline Bonaventure | 6 | 4 | 65 | |||||||||||||||
WC | Elina Switolina | 2 | 6 | 7 | |||||||||||||||
WC | Elina Switolina | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Despina Papamichail | 5 | 1 | |||||||||||||||||
WC | Elina Switolina | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Léolia Jeanjean | 3 | 1 | |||||||||||||||||
Léolia Jeanjean | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Q | Alice Robbe | 5 | 4 | ||||||||||||||||
Léolia Jeanjean | 6 | 6 | |||||||||||||||||
5 | Lucia Bronzetti | 3 | 1 | ||||||||||||||||
Q | Iryna Szymanowicz | 0 | 2 | ||||||||||||||||
5 | Lucia Bronzetti | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
7 | Magdalena Fręch | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Chloé Paquet | 1 | 3 | |||||||||||||||||
7 | Magdalena Fręch | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Elsa Jacquemot | 2 | 3 | |||||||||||||||||
Nigina Abduraimova | 3 | 1 | |||||||||||||||||
Elsa Jacquemot | 6 | 6 | |||||||||||||||||
7 | Magdalena Fręch | 3 | 3 | ||||||||||||||||
Katie Volynets | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Katie Volynets | 7 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Margaux Rouvroy | 5 | 2 | ||||||||||||||||
Katie Volynets | 2 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
3 | Maryna Zanewśka | 6 | 4 | 5 | |||||||||||||||
Laura Pigossi | 2 | 0 | |||||||||||||||||
3 | Maryna Zanewśka | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Ćwierćfinały | |||||||||||||||||
8 | Emma Navarro | 7 | 7 | ||||||||||||||||
Ana Konjuh | 64 | 5 | |||||||||||||||||
8 | Emma Navarro | 6 | 6 | ||||||||||||||||
PR | Amandine Hesse | 1 | 0 | ||||||||||||||||
Lucrezia Stefanini | 3 | 6 | 2 | ||||||||||||||||
PR | Amandine Hesse | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||
8 | Emma Navarro | 6 | 3 | 3 | |||||||||||||||
Greet Minnen | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Q | Carole Monnet | 6 | 2 | 5 | |||||||||||||||
Jodie Burrage | 2 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Jodie Burrage | 4 | 3 | |||||||||||||||||
Greet Minnen | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Greet Minnen | 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
2 | Claire Liu | 6 | 2 | 4 | |||||||||||||||
Pula nagród
Runda | Pieniądze (€) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczyni | 13 040 | 160 |
---|---|---|
Finalistka | 6960 | 95 |
Półfinalistka | 4608 | 57 |
Ćwierćfinalistka | 3020 | 29 |
1. runda | 1086 | 1 |
Gra podwójna
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistki | Ranking | Osiągnięcie |
---|---|---|---|
01 | Ulrikke Eikeri Eri Hozumi | 106 | finał |
02 | Nateła Dzałamidze Angielina Gabujewa | 169 | 1. runda |
03 | Ingrid Gamarra Martins Iryna Szymanowicz | 180 | półfinał |
04 | Greet Minnen Bibiane Schoofs | 204 | zwycięstwo |
Drabinka
Pierwsza runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||||||||||||||
1 | Ulrikke Eikeri Eri Hozumi | 6 | 7 | |||||||||||||||||||||||
Émeline Dartron Margaux Rouvroy | 1 | 5 | ||||||||||||||||||||||||
Émeline Dartron Margaux Rouvroy | ||||||||||||||||||||||||||
Clara Burel Chloe Paquet | w/o | |||||||||||||||||||||||||
1 | Ulrikke Eikeri Eri Hozumi | 7 | 7 | |||||||||||||||||||||||
3 | Ingrid Gamarra Martins Iryna Szymanowicz | 65 | 5 | |||||||||||||||||||||||
3 | Ingrid Gamarra Martins Iryna Szymanowicz | 6 | 7 | |||||||||||||||||||||||
Léolia Jeanjean Elsa Jacquemot | 1 | 64 | ||||||||||||||||||||||||
3 | Ingrid Gamarra Martins Iryna Szymanowicz | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||||
Freya Christie Ali Collins | 4 | 4 | ||||||||||||||||||||||||
Tayisiya Morderger Yana Morderger | 1 | 3 | ||||||||||||||||||||||||
Freya Christie Ali Collins | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
1 | Ulrikke Eikeri Eri Hozumi | 67 | 63 | |||||||||||||||||||||||
4 | Greet Minnen Bibiane Schoofs | 7 | 7 | |||||||||||||||||||||||
Despina Papamichail Rosa Vicens | 6 | 2 | 7 | |||||||||||||||||||||||
Amandine Hesse Alice Robbe | 2 | 6 | 10 | |||||||||||||||||||||||
Amandine Hesse Alice Robbe | 2 | 3 | ||||||||||||||||||||||||
4 | Greet Minnen Bibiane Schoofs | 6 | 6 | |||||||||||||||||||||||
Emily Webley-Smith Nigina Abduraimova | 1 | 63 | ||||||||||||||||||||||||
4 | Greet Minnen Bibiane Schoofs | 6 | 7 | |||||||||||||||||||||||
4 | Greet Minnen Bibiane Schoofs | 6 | 5 | 10 | ||||||||||||||||||||||
Lidzija Marozawa Laura Pigossi | 2 | 7 | 8 | |||||||||||||||||||||||
Elixane Lechemia Jessika Ponchet | 2 | 2 | ||||||||||||||||||||||||
Jodie Burrage Katie Volynets | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
Jodie Burrage Katie Volynets | 4 | 3 | ||||||||||||||||||||||||
Lidzija Marozawa Laura Pigossi | 6 | 6 | ||||||||||||||||||||||||
Lidzija Marozawa Laura Pigossi | 6 | 7 | ||||||||||||||||||||||||
2 | Nateła Dzałamidze Angielina Gabujewa | 2 | 63 | |||||||||||||||||||||||
Pula nagród
Runda | Pieniądze ($)[a] | Punkty (WTA)[b] |
Zwyciężczynie | 4350 | 160 |
---|---|---|
Finalistki | 2160 | 95 |
Półfinalistki | 1300 | 57 |
Ćwierćfinalistki | 1090 | 29 |
1. runda | 870 | 1 |
Uwagi
Bibliografia
- Drabinka gry pojedynczej. wtatennis.com. [dostęp 2023-05-02]. (ang.).
- Drabinka gry podwójnej. wtatennis.com. [dostęp 2023-05-02]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Drabinka eliminacji. wtatennis.com. [dostęp 2023-05-02]. (ang.).