Lekkoatletyka na Igrzyskach Azji Wschodniej 2013
Lekkoatletyka na Igrzyskach Azji Wschodniej 2013 – zawody lekkoatletyczne, które rozegrano od 7 do 9 października w Tiencinie. Areną zmagań sportowców był Tianjin Olympic Center Stadium.
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
100 m | Su Bingtian | 10,31 | Ryōta Yamagata | 10,31 | Kazuma Ōseto | 10,48 |
200 m | Asuka Cambridge | 20,93 | Shota Izuka | 21,01 | Cho Kyu-won | 21,57 |
400 m | Lim Chan-ho | 46,58 | Chen Jianxin | 46,63 | Naoki Kobayashi | 46,76 |
800 m | Shō Kawamoto | 1:53,18 | Teng Haining | 1:53,52 | Choi Hyun-ki | 1:54,56 |
1500 m | Zhang Haikun | 3:52,85 | Shin Sang-min | 3:53,34 | Munkhbayar Narandulam | 3:54,10 |
5000 m | Sota Hoshi | 14:25,00 | Ser-Od Bat-Ochir | 14:28,24 | Yu Seung-yeop | 14:30,57 |
110 m przez płotki | Jiang Fan | 13,58 | Kim Byung-jun | 13,61 | Ji Wei | 13,70 |
400 m przez płotki | Cheng Wen | 49,66 | Chen Chieh | 49,90 | Keisuke Nozawa | 50,61 |
Sztafeta 4 × 100 m | Japonia Ryōta Yamagata Shōta Iizuka Asuka Cambridge Kazuma Ōseto | 38,44 | Hongkong Tang Yik Chun Lai Chun Ho Ng Ka Fung Tsui Chi Ho | 39,12 | Chiny Zhang Peimeng Zheng Dongsheng Su Bingtian Liang Jiahong | 39,19 |
Sztafeta 4 × 400 m | Chiny Cui Haojing Chang Pengben Zhang Yunpeng Chen Jianxin | 3:07,27 | Japonia Kengo Yamazaki Naoki Kobayashi Shō Kawamoto Keisuke Nozawa | 3:07,32 | Chińskie Tajpej Chen Yu-teh Wang Wen-tang Lo Yen-yao Chen Chieh | 3:10,72 |
Skok o tyczce | Seito Yamamoto | 5,50 | Zhou Bo | 5,30 | Hiroki Ogita | 5,30 |
Skok w dal | Kim Sang-su | 7,71 | Yun Zhiming | 7,69 | Yuhi Oiwa | 7,64 |
Trójskok | Fu Haitao | 16,21 | Cao Shuo | 16,15 | Tsai Yi-da | 15,16 |
Pchnięcie kulą | Wang Guangfu | 19,34 | Wang Like | 19,21 | Chang Ming-huang | 19,19 |
Rzut młotem | Wan Yong | 69,26 | Lee Yun-chul | 67,65 | Qi Dakai | 67,01 |
Rzut oszczepem | Zhao Qinggang | 82,97 | Huang Shih-feng | 82,11 NR | Genki Dean | 77,35 |
Kobiety
Konkurencja | Złoto | Wynik | Srebro | Wynik | Brąz | Wynik |
100 m | Wei Yongli | 11,57 | Tao Yujia | 11,72 | Akane Kimura | 11,99 |
200 m | Wei Yongli | 23,71 | Yuan Qiqi | 24,15 | Kim Min-ji | 24,25 |
400 m | Chen Jingwen | 53,76 | Tang Xiaoyin | 54,31 | Saki Torihara | 54,92 |
800 m | Song Tingting | 2:08,89 | Miho Ito | 2:11,07 | Khishigsaikhan Galbadrakh | 2:16,28 |
1500 m | Zhao Jing | 4:17,87 | Liu Fang | 4:19,40 | Chikako Mori | 4:20,04 |
5000 m | Riko Matsuzaki | 16:09,72 | Kim Chun Mi | 16:35,79 | Fu Tinglian | 16:40,52 |
10 000 m | Yuko Shimizu | 32:50,42 | Jiang Xiaoli | 34:04,57 | Kim Chun Mi | 34:17,29 |
100 m przez płotki | Wu Shujiao | 12,93 | Eriko Soma | 13,22 | Jung Hye-lim | 13,41 |
400 m przez płotki | Xiao Xia | 56,97 | Sayaka Aoki | 58,06 | Jo Eun-ju | 58,44 |
3000 m z przeszkodami | Li Zhenzhu | 9:53,17 | Misaki Sango | 9:54,02 | Pak Kum-hyang | 10:04,83 NR |
Sztafeta 4 × 100 m | Chiny Tao Yujia Wei Yongli Lin Huijun Yuan Qiqi | 43,66 | Japonia Anna Doi Akane Kimura Kana Ichikawa Yuki Tamura | 45,17 | Chińskie Tajpej Syu Yong-jie Huang Yu-ching Ko Ching-ting Shen Wan-zhen | 45,61 |
Sztafeta 4 × 400 m | Chiny Zhou Yanling Chen Yanmei Tang Xiaoyin Chen Jingwen | 3:35,65 | Japonia Sayaka Aoki Saki Torihara Haruka Shibata Miho Shingu | 3:40,55 | Hongkong Poon Hang Wai Chan Sin Hung Christy Ho Yan Lam Poon Hang Wa | 4:00,05 |
Pchnięcie kulą | Liu Xiangrong | 18,40 | Lin Chia-ying | 16,95 | Meng Qianqian | 16,92 |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Chiny | 20 | 11 | 5 | 36 |
2. | Japonia | 7 | 9 | 9 | 25 |
3. | Korea Południowa | 2 | 3 | 6 | 11 |
4. | Chińskie Tajpej | 0 | 3 | 4 | 7 |
5= | Korea Północna | 0 | 1 | 2 | 3 |
5= | Mongolia | 0 | 1 | 2 | 3 |
7. | Hongkong | 0 | 1 | 1 | 2 |
Razem | 29 | 29 | 29 | 87 |
Rekordy
Podczas igrzysk ustanowiono 7 krajowych rekordów w kategorii seniorów:
Zawodnik | Reprezentacja | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|
Iong Kim Fai | Makau | bieg na 110 metrów przez płotki | 14,49 |
Huang Shih-feng | Chińskie Tajpej | rzut oszczepem | 82,11 |
Pao Hin Fong Yang Zi Xian Lao Iong Lam Kin Hang | Makau | sztafeta 4 × 100 metrów | 40,77 |
Chan Ka Chun Choi Ho Sing Shiu Chau Ping Chan Yan Lam | Hongkong | sztafeta 4 × 400 metrów | 40,77 |
Luvsanlkhundeg Otgonbayar | Mongolia | bieg na 5000 metrów | 16:50,45 |
Pak Kum-hyang | Korea Północna | bieg na 3000 metrów z przeszkodami | 10:04,83 |
Yiu Kit Ching | Hongkong | bieg na 3000 metrów z przeszkodami | 10:25,81 |
Bibliografia
- Wyniki zawodów w bazie tilastopaja.org. tilastopaja.org. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-17)]. [dostęp 7 lutego 2014].