Letnie Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim 2019
| |||
Data | 13 – 18 sierpnia 2019 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Marbachegg | ||
Organizator | |||
Liczba konkurencji | 4 | ||
Zwycięzcy | |||
Supergigant | Edoardo Frau Chisaki Maeda | ||
Superkombinacja | Edoardo Frau Chisaki Maeda | ||
Gigant | Stefan Portmann Chisaki Maeda | ||
Slalom | Mirko Hüppi Chisaki Maeda |
10. Letnie Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim odbyły się w dniach 13 – 18 sierpnia 2019 w szwajcarskim Marbacheggu. Były to drugie w historii mistrzostwa rozegrane w Szwajcarii.
Wyniki kobiet
Superkombinacja
- Data: 14 sierpnia 2019
Pozycja | Zawodniczka | Narodowość | Wynik supergiganta | Wynik slalomu | Czas łączny | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Chisaki Maeda | Japonia | 30,64 | 25,37 | 56,01 | - | |
Jacqueline Gerlach | Austria | 30,47 | 26,11 | 56,58 | +0,57 | |
Marino Maeda | Japonia | 31,24 | 27,15 | 58,39 | +2,38 | |
4. | Yukiyo Shintani | Japonia | 31,65 | 26,78 | 58,43 | +2,42 |
5. | Antonella Manzoni | Włochy | 31,59 | 27,56 | 59,15 | +3,14 |
6. | Nikola Fričová | Słowacja | 32,28 | 27,23 | 59,51 | +3,50 |
7. | Vanesa Drahovska | Słowacja | 34,53 | 28,21 | 1:02,74 | +6,73 |
8. | Federica Milesi | Włochy | 35,59 | 28,68 | 1:04,27 | +8,26 |
9. | Samin Davari | Iran | 34,88 | 29,73 | 1:04,61 | +8,60 |
DNF2 | ||||||
Monica Ferrighetto | Włochy | – | – | – | — | |
Alena Veselá | Czechy | – | – | – | — | |
Daniela Krückel | Austria | – | – | – | — | |
DSQ2 | ||||||
Martina Bila | Czechy | – | – | – | — | |
Sarka Abrahamova | Czechy | – | – | – | — | |
Minori Tamura | Japonia | – | – | – | — | |
DNS2 | Adéla Kettnerová | Czechy | – | – | – | — |
DSQ1 | Margherita Mazzoncini | Włochy | – | – | – | — |
DNS1 | Huang Pin-Ting | Chińskie Tajpej | – | – | – | — |
Gigant
- Data: 15 sierpnia 2019
Pozycja | Zawodniczka | Narodowość | Pierwszy przejazd | Drugi przejazd | Czas łączny | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Chisaki Maeda | Japonia | 32,80 | 30,40 | 1:03,20 | - | |
Jacqueline Gerlach | Austria | 33,12 | 30,96 | 1:04,08 | +0,88 | |
Yukiyo Shintani | Japonia | 33,79 | 31,33 | 1:05,12 | +1,92 | |
4. | Marino Maeda | Japonia | 33,71 | 31,47 | 1:05,18 | +1,98 |
5. | Daniela Krückel | Austria | 33,82 | 31,58 | 1:05,40 | +2,20 |
6. | Minori Tamura | Japonia | 33,75 | 31,75 | 1:05,50 | +2,30 |
7. | Vanesa Drahovska | Słowacja | 36,76 | 34,72 | 1:11,48 | +8,28 |
8. | Samin Davari | Iran | 38,03 | 34,90 | 1:12,93 | +9,73 |
9. | Martina Bila | Czechy | 38,88 | 37,59 | 1:16,47 | +13,27 |
DNF2 | Federica Milesi | Włochy | – | – | – | — |
DSQ2 | Nikola Fričová | Słowacja | – | – | – | — |
Sarka Abrahamova | Czechy | – | – | – | — | |
DSQ1 | Huang Pin-Ting | Chińskie Tajpej | – | – | – | — |
Margherita Mazzoncini | Włochy | – | – | – | — | |
Monica Ferrighetto | Włochy | – | – | – | — | |
Antonella Manzoni | Włochy | – | – | – | — | |
Alena Veselá | Czechy | – | – | – | — | |
DNS1 | Adéla Kettnerová | Czechy | – | – | – | — |
Slalom
- Data: 17 sierpnia 2019
Pozycja | Zawodniczka | Narodowość | Pierwszy przejazd | Drugi przejazd | Czas łączny | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Chisaki Maeda | Japonia | 23,79 | 25,32 | 49,11 | - | |
Minori Tamura | Japonia | 24,58 | 25,42 | 50,00 | +0,89 | |
Daniela Krückel | Austria | 25,35 | 26,36 | 51,71 | +2,60 | |
4. | Federica Milesi | Włochy | 27,05 | 36,82 | 1:03,87 | +14,76 |
DNF2 | Nikola Fričová | Słowacja | – | – | – | — |
DSQ2 | Yukiyo Shintani | Japonia | – | – | – | — |
Antonella Manzoni | Włochy | – | – | – | — | |
Adéla Kettnerová | Czechy | – | – | – | — | |
Jacqueline Gerlach | Austria | – | – | – | — | |
DNF1 | Samin Davari | Iran | – | – | – | — |
Alena Veselá | Czechy | – | – | – | — | |
DSQ1 | Martina Bila | Czechy | – | – | – | — |
Vanesa Drahovska | Słowacja | – | – | – | — | |
Monica Ferrighetto | Włochy | – | – | – | — | |
Marino Maeda | Japonia | – | – | – | — | |
Sarka Abrahamova | Czechy | – | – | – | — | |
Margherita Mazzoncini | Włochy | – | – | – | — | |
DNS1 | Huang Pin-Ting | Chińskie Tajpej | – | – | – | — |
Supergigant
- Data: 18 sierpnia 2019
Pozycja | Zawodniczka | Narodowość | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Chisaki Maeda | Japonia | 30,84 | - | |
Adéla Kettnerová | Czechy | 31,42 | +0,58 | |
Marino Maeda | Japonia | 31,52 | +0,68 | |
4. | Jacqueline Gerlach | Austria | 31,66 | +0,82 |
5. | Daniela Krückel | Austria | 32,17 | +1,33 |
6. | Alena Veselá | Czechy | 32,50 | +1,66 |
7. | Sarka Abrahamova | Czechy | 32,63 | +1,79 |
8. | Margherita Mazzoncini | Włochy | 32,69 | +1,85 |
9. | Antonella Manzoni | Włochy | 32,88 | +2,04 |
10. | Vanesa Drahovska | Słowacja | 36,31 | +5,47 |
11. | Martina Bila | Czechy | 38,87 | +8,03 |
DNF | Samin Davari | Iran | – | – |
Monica Ferrighetto | Włochy | – | – | |
Yukiyo Shintani | Japonia | – | – | |
DSQ | Minori Tamura | Japonia | – | – |
Nikola Fričová | Słowacja | – | – | |
DNS | Federica Milesi | Włochy | – | – |
Wyniki mężczyzn
Superkombinacja
- Data: 14 sierpnia 2019
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Wynik supergiganta | Wynik slalomu | Czas łączny | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Edoardo Frau | Włochy | 29,16 | 24,07 | 53,23 | - | |
Sascha Posch | Austria | 29,21 | 24,14 | 53,35 | +0,12 | |
Hannes Angerer | Austria | 29,36 | 24,21 | 53,57 | +0,34 | |
4. | Mirko Hüppi | Szwajcaria | 29,32 | 24,48 | 53,80 | +0,57 |
5. | Stefan Portmann | Szwajcaria | 29,28 | 24,64 | 53,92 | +0,69 |
6. | Lorenzo Gritti | Włochy | 29,97 | 24,05 | 54,02 | +0,79 |
7. | Domenic Senn | Szwajcaria | 29,20 | 24,92 | 54,12 | +0,89 |
8. | Seyed Morteza Jafari | Iran | 29,68 | 24,86 | 54,54 | +1,31 |
9. | Pietro Guerini | Włochy | 29,90 | 24,70 | 54,60 | +1,37 |
10. | Tatsuhiko Saiki | Japonia | 30,02 | 24,95 | 54,97 | +1,74 |
11. | Mahdi Sologhani | Iran | 30,15 | 24,86 | 55,01 | +1,78 |
12. | Philipp Gschwandtner | Austria | 29,98 | 25,22 | 55,20 | +1,97 |
13. | Filippo Zamboni | Włochy | 30,78 | 24,44 | 55,22 | +1,99 |
14. | Nicholas Anziutti | Włochy | 30,76 | 25,17 | 55,93 | +2,70 |
15. | Daniele Buio | Włochy | 30,98 | 25,02 | 56,00 | +2,77 |
16. | Filip Machu | Czechy | 30,56 | 25,50 | 56,06 | +2,83 |
17. | Roland Schlögl | Austria | 30,84 | 25,25 | 56,09 | +2,86 |
18. | Nicolo Schiavetti | Włochy | 30,32 | 25,85 | 56,17 | +2,94 |
19. | Martin Schacher | Szwajcaria | 30,66 | 26,23 | 56,89 | +3,66 |
20. | Taro Kono | Japonia | 30,90 | 26,23 | 57,13 | +3,90 |
21. | Vito Schaniel | Szwajcaria | 31,13 | 26,17 | 57,30 | +4,07 |
22. | Alberto Bleynat | Włochy | 31,71 | 26,89 | 58,60 | +5,37 |
23. | Pavel Ivanek | Czechy | 31,71 | 27,90 | 59,61 | +6,38 |
DNF2 | Genki Arai | Japonia | – | – | – | — |
Václav Mačát | Czechy | – | – | – | — | |
DSQ2 | Fabrizio Rottigni | Włochy | – | – | – | — |
Davide Saviane | Włochy | – | – | – | — | |
DNS2 | Jacopo Facchin | Włochy | – | – | – | — |
DNF1 | Tomas Jarusek | Czechy | – | – | – | — |
Jonas Köhler | Niemcy | – | – | – | — | |
Martin Barták | Czechy | – | – | – | — | |
Mattia Arrigoni | Włochy | – | – | – | — | |
DSQ1 | Raphael Zuberbühler | Szwajcaria | – | – | – | — |
Sebastian Posch | Austria | – | – | – | — | |
DNS1 | Huang Chung-Yi | Chińskie Tajpej | – | – | – | — |
Ku Chih-Yung | Chińskie Tajpej | – | – | – | — |
Gigant
- Data: 15 sierpnia 2019
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Pierwszy przejazd | Drugi przejazd | Czas łączny | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Stefan Portmann | Szwajcaria | 29,67 | 29,00 | 58,67 | - | |
Martin Barták | Czechy | 30,20 | 29,61 | 59,81 | +1,14 | |
Edoardo Frau | Włochy | 30,56 | 29,33 | 59,89 | +1,22 | |
4. | Pietro Guerini | Włochy | 30,76 | 29,41 | 1:00,17 | +1,50 |
5. | Mirko Hüppi | Szwajcaria | 30,87 | 29,68 | 1:00,55 | +1,88 |
6. | Domenic Senn | Szwajcaria | 31,50 | 30,18 | 1:01,68 | +3,01 |
7. | Filip Machu | Czechy | 31,67 | 30,26 | 1:01,93 | +3,26 |
8. | Daniele Buio | Włochy | 32,05 | 30,36 | 1:02,41 | +3,74 |
9. | Fabrizio Rottigni | Włochy | 32,18 | 30,39 | 1:02,57 | +3,90 |
10. | Nicholas Anziutti | Włochy | 32,12 | 30,63 | 1:02,75 | +4,08 |
11. | Nicolo Schiavetti | Włochy | 32,26 | 30,58 | 1:02,84 | +4,17 |
11. | Roland Schlögl | Austria | 31,90 | 30,94 | 1:02,84 | +4,17 |
13. | Václav Mačát | Czechy | 32,51 | 30,86 | 1:03,37 | +4,70 |
14. | Martin Schacher | Szwajcaria | 32,93 | 30,77 | 1:03,70 | +5,03 |
15. | Vito Schaniel | Szwajcaria | 33,13 | 31,27 | 1:04,40 | +5,73 |
16. | Ku Chih-Yung | Chińskie Tajpej | 1:07,71 | 43,21 | 1:50,92 | +52,25 |
DNF2 | Taro Kono | Japonia | – | – | – | — |
Pavel Ivanek | Czechy | – | – | – | — | |
Filippo Zamboni | Włochy | – | – | – | — | |
DSQ2 | Sascha Posch | Austria | – | – | – | — |
DNF1 | Raphael Zuberbühler | Szwajcaria | – | – | – | — |
Tatsuhiko Saiki | Japonia | – | – | – | — | |
Genki Arai | Japonia | – | – | – | — | |
Mattia Arrigoni | Włochy | – | – | – | — | |
Davide Saviane | Włochy | – | – | – | — | |
Mahdi Sologhani | Iran | – | – | – | — | |
DSQ1 | Huang Chung-Yi | Chińskie Tajpej | – | – | – | — |
Sebastian Posch | Austria | – | – | – | — | |
Alberto Bleynat | Włochy | – | – | – | — | |
Philipp Gschwandtner | Austria | – | – | – | — | |
Hannes Angerer | Austria | – | – | – | — | |
Seyed Morteza Jafari | Iran | – | – | – | — | |
Jonas Köhler | Niemcy | – | – | – | — | |
Lorenzo Gritti | Włochy | – | – | – | — | |
DNS1 | Tomas Jarusek | Czechy | – | – | – | — |
Jacopo Facchin | Włochy | – | – | – | — |
Slalom
- Data: 17 sierpnia 2019
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Pierwszy przejazd | Drugi przejazd | Czas łączny | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Mirko Hüppi | Szwajcaria | 22,64 | 23,41 | 46,05 | - | |
Stefan Portmann | Szwajcaria | 22,75 | 23,62 | 46,37 | +0,32 | |
Pietro Guerini | Włochy | 22,87 | 23,90 | 46,77 | +0,72 | |
4. | Mahdi Sologhani | Iran | 23,08 | 23,86 | 46,94 | +0,89 |
5. | Martin Barták | Czechy | 22,88 | 24,30 | 47,18 | +1,13 |
6. | Marcel Knapp | Niemcy | 23,40 | 23,85 | 47,25 | +1,20 |
7. | Filippo Zamboni | Włochy | 23,30 | 23,97 | 47,27 | +1,22 |
8. | Nicolo Schiavetti | Włochy | 23,87 | 24,78 | 48,65 | +2,60 |
9. | Daniele Buio | Włochy | 23,96 | 24,85 | 48,81 | +2,76 |
10. | Fabrizio Rottigni | Włochy | 23,93 | 25,04 | 48,97 | +2,92 |
11. | Genki Arai | Japonia | 23,92 | 25,10 | 49,02 | +2,97 |
12. | Vito Schaniel | Szwajcaria | 24,89 | 25,22 | 50,11 | +4,06 |
13. | Sebastian Posch | Austria | 24,90 | 26,08 | 50,98 | +4,93 |
14. | Alberto Bleynat | Włochy | 25,59 | 25,99 | 51,58 | +5,53 |
15. | Ku Chih-Yung | Chińskie Tajpej | 31,87 | 32,54 | 1:04,41 | +18,36 |
DNF2 | Tatsuhiko Saiki | Japonia | – | – | – | — |
Philipp Gschwandtner | Austria | – | – | – | — | |
DSQ2 | Pavel Ivanek | Czechy | – | – | – | — |
Jonas Köhler | Niemcy | – | – | – | — | |
Lorenzo Gritti | Włochy | – | – | – | — | |
Filip Machu | Czechy | – | – | – | — | |
Hannes Angerer | Austria | – | – | – | — | |
DNF1 | Seyed Morteza Jafari | Iran | – | – | – | — |
Nicholas Anziutti | Włochy | – | – | – | — | |
Edoardo Frau | Włochy | – | – | – | — | |
Sascha Posch | Austria | – | – | – | — | |
Václav Mačát | Czechy | – | – | – | — | |
DSQ1 | Huang Chung-Yi | Chińskie Tajpej | – | – | – | — |
Martin Schacher | Szwajcaria | – | – | – | — | |
Raphael Zuberbühler | Szwajcaria | – | – | – | — | |
Mattia Arrigoni | Włochy | – | – | – | — | |
Roland Schlögl | Austria | – | – | – | — | |
Domenic Senn | Szwajcaria | – | – | – | — | |
DNS1 | Taro Kono | Japonia | – | – | – | — |
Tomas Jarusek | Czechy | – | – | – | — |
Supergigant
- Data: 18 sierpnia 2019
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|
Edoardo Frau | Włochy | 27,92 | - | |
Mirko Hüppi | Szwajcaria | 28,28 | +0,36 | |
Hannes Angerer | Austria | 28,29 | +0,37 | |
4. | Stefan Portmann | Szwajcaria | 28,40 | +0,48 |
5. | Pietro Guerini | Włochy | 28,44 | +0,52 |
6. | Martin Barták | Czechy | 28,50 | +0,58 |
7. | Seyed Morteza Jafari | Iran | 28,51 | +0,59 |
8. | Lorenzo Gritti | Włochy | 25,56 | +0,64 |
9. | Philipp Gschwandtner | Austria | 28,84 | +0,92 |
10. | Domenic Senn | Szwajcaria | 28,94 | +1,02 |
11. | Genki Arai | Japonia | 29,12 | +1,20 |
12. | Sascha Posch | Austria | 29,24 | +1,32 |
13. | Mahdi Sologhani | Iran | 29,55 | +1,63 |
14. | Jonas Köhler | Niemcy | 29,58 | +1,66 |
15. | Filip Machu | Czechy | 29,59 | +1,67 |
16. | Fabrizio Rottigni | Włochy | 29,64 | +1,72 |
17. | Filippo Zamboni | Włochy | 29,65 | +1,73 |
18. | Daniele Buio | Włochy | 29,95 | +2,03 |
19. | Vito Schaniel | Szwajcaria | 30,16 | +2,24 |
20. | Sebastian Posch | Austria | 30,38 | +2,46 |
21. | Raphael Zuberbühler | Szwajcaria | 30,43 | +2,51 |
22. | Nicholas Anziutti | Włochy | 30,55 | +2,63 |
23. | Roland Schlögl | Austria | 30,67 | +2,75 |
24. | Alberto Bleynat | Włochy | 30,68 | +2,76 |
25. | Pavel Ivanek | Czechy | 31,68 | +3,76 |
DNF | Tomas Jarusek | Czechy | – | – |
Tatsuhiko Saiki | Japonia | – | – | |
Martin Schacher | Szwajcaria | – | – | |
Mattia Arrigoni | Włochy | – | – | |
Václav Mačát | Czechy | – | – | |
DNS | Taro Kono | Japonia | – | – |
Nicolo Schiavetti | Włochy | – | – |
Klasyfikacja medalowa
Lp. | Kraj | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
1. | Japonia | 4 | 1 | 3 | 8 |
2. | Szwajcaria | 2 | 2 | 0 | 4 |
3. | Włochy | 2 | 0 | 2 | 4 |
4. | Austria | 0 | 3 | 3 | 6 |
5. | Czechy | 0 | 2 | 0 | 2 |
Bibliografia
- FIS GRASS SKI CALENDAR 2019. data.fis-ski.com, 2019-03-27. [dostęp 2020-06-06]. (ang.).
- p
- d
- e
←2018/2019 Sezon 2019/2020 w sportach zimowych 2020/2021→