Linie trolejbusowe w Gdyni
Linie trolejbusowe w Gdyni – Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni zleca PKT Gdynia świadczenie usług na 18 liniach trolejbusowych. Na 9 liniach wybrane lub wszystkie kursy wykonywane są poprzez trasy pozbawione sieci trakcyjnej, trolejbusy poruszają się tam na zasilaniu akumulatorowym.
Spis linii
Podkreśleniem zaznaczono odcinki pozbawione sieci trakcyjnej.
Stan na 25 lutego 2024 (zmiany wchodzą w życie 26 lutego 2024)[1]:
Linia | Trasa | Funkcjonowanie | Czas podróży (min.) | Długość | Typ linii |
---|---|---|---|---|---|
21[2] | Gdynia Dworzec Główny PKP - 10 Lutego - Świętojańska - al. Zwycięstwa - (granica Gdynia - Sopot) - al. Niepodległości - Sopot Reja | Dni powszednie | 36 - 38 | 8,7 km | S |
22[3] | Gdynia Dworzec Główny PKP - Wójta Radtkego (z powrotem: Jana z Kolna) - Świętojańska - Warszawska - Morska - Chylońska - Cisowa SKM | Codziennie | 39 - 41 | 10,4 km | S |
23[4] | Gdynia Dworzec Główny PKP - Wójta Radtkego (z powrotem: Jana z Kolna) - Świętojańska - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Nowowiczlińska - Rdestowa - Chwaszczyńska - Starochwaszczyńska - Kacze Buki Wybrane kursy: Stocznia Gdynia - al. Solidarności - Janka Wiśniewskiego - ... | Codziennie (przedłużone kursy tylko w dni powszednie) | 45 - 54 | 14, 4 km (16 km z przedłużeniem) | S |
24[5] | Stocznia Gdynia - al. Solidarności - Wójta Radtkego - Janka Wiśniewskiego (z powrotem: Jana z Kolna) - Świętojańska - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Nowowiczlińska - Miętowa - Dąbrowa Miętowa | Codziennie | 44 - 52 | 14,2 km | S |
25[6] | 3 Maja - Hala - Wójta Radtkego (z powrotem: Jana z Kolna) - Świętojańska - Warszawska - Morska - Owsiana - Cisowa SKM | Codziennie | 31 - 32 | 8,6 km | S |
26[7] | Orłowo SKM – ''Klif'' - al. Zwycięstwa - Warszawska - Morska - Cisowa Sibeliusa | Codziennie | 39 - 44 | 12,8 km | S |
27[8] | Cisowa SKM - Chylońska - Morska - Warszawska - Śląska - Górskiego - Łużycka - Stryjska - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Nowowiczlińska - Rdestowa - Chwaszczyńska - Starochwaszczyńska - Kacze Buki | Codziennie oprócz niedziel i świąt | 63 | 20,3 km | S |
28[9] | 3 Maja - Hala - Wójta Radtkego (z powrotem: Jana z Kolna) - Świętojańska - 10 Lutego - Morska - Chylońska - Kartuska - Jaskółcza - Chabrowa - Pustki Cisowskie | Codziennie | 34 - 35 | 10,1 km | S |
29[10] | Gdynia Dworzec Główny PKP - 10 Lutego - Świętojańska (wybrane kursy w tę stronę 10 Lutego - al. Jana Pawła II - Świętojańska) - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Gryfa Pomorskiego - Wielki Kack Fikakowo | Codziennie | 34 - 42 | 10,4 km (12,2 km z zajazdem) | S |
30[11] | Gdynia Dworzec Główny PKP - Wójta Radtkego (z powrotem: Jana z Kolna) - Świętojańska - Warszawska - Morska - Cisowa Sibelusa | Dni powszednie | 39 - 44 | 10,9 km | S |
31[12] | Dąbrowa Miętowa - Miętowa - Nowowiczlińska - Chwaszczyńska - Wielkopolska - al. Zwycięstwa - (granica Gdynia - Sopot) - al. Niepodległości - 3 Maja - Władysława IV - Władysława Łokietka - Plac Dwóch Miast - (granica Sopot - Gdańsk) - Sopot/Gdańsk Ergo Arena Wybrane kursy: Kacze Buki - Starochwaszczyńska - Chwaszczyńska - Rdestowa - Nowowiczlińska - ... | Codziennie | 45 - 53 | 15,3 km (15,8 km z Kaczych Buków) | S |
32[13] | Mały Kack Strzelców - al. Zwycięstwa - Świętojańska - Jana z Kolna (z powrotem Wójta Radtkego) - Janka Wiśniewskiego - Trasa im. Eugeniusza Kwiatkowskiego - Unruga - Złota - Pogórze Dolne Złota | Codziennie | 51 | 10,2 km | S |
33[14] | Gdynia Dworzec Główny PKP - Wójta Radtkego (z powrotem: Jana z Kolna) - Świętojańska - al. Zwycięstwa - Wielkopolska - Chwaszczyńska - Brzechwy - Makuszyńskiego - Karwiny Tuwima Wybrane kursy: Stocznia Gdynia - al. Solidarności - Janka Wiśniewskiego - ... | Codziennie oprócz niedziel i świąt | 33 - 37 | 10,3 km (12 km z przedłużeniem) | S |
34 | Demptowo - Skarbka - Kartuska - Morska - 10 Lutego - Władysława IV - Węzeł Franciszki Cegielskiej | Dni powszednie | 31 - 34 | 9 km | S |
181 | Kacze Buki - Starochwaszczyńska - Chwaszczyńska - Rdestowa - Nowowiczlińska - Chwaszczyńska - Sopocka - (granica Gdynia - Sopot) - Malczewskiego - Niepodległości - Sopot Reja Linia trolejbusowa, obsługiwana w wybranych kursach przez autobusy. | Codziennie | 36-39 | 12,7 km | S |
326[15] | Grabówek SKM - Zakręt do Oksywia - Morska - 10 Lutego - Świętojańska - al. Zwycięstwa - Orłowo SKM – ''Klif'' Linia zabytkowa, obsługiwana przez pojazdy zabytkowe | Niedziele i święta | 33 - 39 | 9,7 km | WZ |
710[16] | a) Kacze Buki - Starochwaszczyńska - Chwaszczyńska - Rdestowa - Nowowiczlińska - Chwaszczyńska - Wielkopolska - al. Zwycięstwa - Świętojańska - 10 Lutego - Podjazd - Morska - Zakręt do Oksywia - Grabówek SKM b) Dąbrowa Miętowa - Nowowiczlińska - ... - Grabówek SKM c) Wielki Kack Fikakowo - Gryfa Pomorskiego - Wielkopolska - ... - Grabówek SKM d) Karwiny Tuwima - Makuszyńskiego - Brzechwy - Wielkopolska - ... - Grabówek SKM e) Orłowo SKM – „Klif” - al. Zwycięstwa - ... - Grabówek SKM f) Sopot Reja - al. Niepodległości - (granica Sopot - Gdynia) - al. Zwycięstwa - ... - Grabówek SKM g) Stocznia Gdynia - al. Solidarności - Janka Wiśniewskiego - Wójta Radtkego - Świętojańska - ... - Grabówek SKM h) 3 Maja - Hala - Wójta Radtkego - ... - Grabówek SKM i) Cisowa Sibelusa - Morska - ... - Grabówek SKM j) Cisowa SKM - Owsiana - Morska - ... - Grabówek SKM k) Cisowa SKM - Chylońska - Morska - ... - Grabówek SKM l) Pustki Cisowskie - Chabrowa - Jaskółcza - Kartuska - Morska -... - Grabówek SKM m) Demptowo - Skarbka - Kartuska - ... - Grabówek SKM n) Pogórze Dolne Złota - Złota - Unruga - Trasa im. Eugeniusza Kwiatkowskiego - - Morska - ... - Grabówek SKM Wszystkie kursy tylko w tym kierunku | Codziennie | 13 - 55 | a) 17 km b) 15,3 km c) 13,4 km d) 12,7 km e) 9,1 km f) 14,3 km g) 6,9 km h) 4,7 km i) 4,3 km j) 4,5 km k) 4,2 km l) 5,1 km m) 4,6 km n) 5.7 km | D |
723[17] | Morska - Estakada - Morska - Podjazd - 10 Lutego - Świętojańska - Jana z Kolna - Janka Wiśniewskiego - al. Solidarności - Stocznia Gdynia Wszystkie kursy tylko w tym kierunku | Codziennie oprócz niedziel i świąt | 22 | 6,7 km | D |
Oprócz tego trolejbusy obsługują wybrane kursy na liniach autobusowych: K, X, 109, 114, 147, 159, 740, N30[18].
Legenda
Symbol | Znaczenie |
---|---|
C | Linia cmentarna (funkcjonuje 1 listopada) |
D | Linia dojazdowa/zjazdowa |
S | Linia stała |
W | Linia wakacyjna |
WZ | Linia wakacyjna (obsługiwana pojazdami zabytkowymi) |
Zobacz też
Przypisy
- ↑ [Strona główna serwisu]. zkmgdynia.pl. [dostęp 2024-02-25].
- ↑ Linia 21. ZKM Gdynia. [dostęp 2024-02-27].
- ↑ http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/0022/w.htm
- ↑ http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/0023/w.htm
- ↑ http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/0024/w.htm
- ↑ http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/0025/w.htm
- ↑ http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/0026/w.htm
- ↑ http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/0027/w.htm
- ↑ http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/0028/w.htm
- ↑ http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/0029/w.htm
- ↑ Linia 30. ZKM Gdynia. [dostęp 2024-02-27].
- ↑ http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/0031/w.htm
- ↑ Linia 32. www2.zkmgdynia.pl. [dostęp 2020-08-25].
- ↑ http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/0033/w.htm
- ↑ http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/0326/w.htm
- ↑ http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/0710p/w.htm
- ↑ http://www2.zkmgdynia.pl/rozklady/0723/w.htm
- ↑ https://zkmgdynia.pl/