Lista meczów reprezentacji Polski w rugby union
Lista zawiera oficjalne mecze reprezentacji Polski w rugby union mężczyzn.
Użyte skróty:
- ePŚ – eliminacje Pucharu Świata
- FIRA – Puchar FIRA
- IB – Igrzyska Bałtyckie
- ME – Mistrzostwa Europy FIRA
- MK – Memoriał Kupermana
- PF – Puchar Federacji ZSRR
- PK CRZZ– Puchar Kongresu Centralnej Rady Związków Zawodowych
- PNE – Puchar Narodów Europy
- PP – Puchar Pokoju
- PSS – Puchar „Sowietskiego Sportu”
- PZ – Puchar Zwycięstwa
- REIC – Rugby Europe International Championships
- SI – Puchar Gazety „Socjalisticzeska Industria”
- SIC – Serendib International Cup
- T – mecz towarzyski
- WL – Warneńskie Lato
Lata 1958–2000
Mecze w latach 1958–1960 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Lp. | Data | Typ | Miejsce | Gospodarz | Gość | Wynik | Punkty dla Polski |
1958 | |||||||
1. | 24.08 | T | Łódź | Polska | NRD | 9:8 | M. Głuszek 6, E. Bartkowiak 3 |
2. | 26.10 | T | Nowa Huta | Polska | RFN | 3:11 | E. Bartkowiak 3 |
1959 | |||||||
3. | 14.05 | T | Chorzów | Polska | Belgia | 6:0 | Z. Koniarz 3, W. Żurawski 3 |
4. | 19.05 | PZ | Bukareszt | Polska | Czechosłowacja | 9:6 | W. Moczulski 6, W. Żurawski 3 |
5. | 21.05 | PZ | Bukareszt | Rumunia | Polska | 41:3 | Z. Janus 3 |
6. | 23.05 | PZ | Bukareszt | Polska | NRD | 3:3 | Z. Janus 3 |
7. | 21.06 | T | Frankfurt nad Odrą | NRD | Polska | 14:8 | F. Nowak 3, W. Żurawski 3, A. Moskała 2 |
8. | 25.10 | T | Brunszwik | RFN | Polska | 8:9 | Z. Janus 6, S. Gładysz 3 |
1960 | |||||||
9. | 14.05 | T | Gandawa | Belgia | Polska | 3:10 | L. Dzieruń 4, A. Niedzielski 3, A. Radwan-Wiński 3 |
10. | 22.05 | PZ | Altenburg | Rumunia | Polska | 6:0 | |
11. | 24.05 | PZ | Gera | Polska | Czechosłowacja | 5:6 | W. Żurawski 3, Z. Janus 2 |
12. | 27.05 | PZ | Plauen | NRD | Polska | 0:3 | Z. Janus 3 |
13. | 16.10 | T | Rzeszów | Polska | NRD | 3:8 | L. Dzieruń 3 |
Mecze w latach 1961–1970 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Lp. | Data | Typ | Miejsce | Gospodarz | Gość | Wynik | Punkty dla Polski |
1961 | |||||||
14. | 24.05 | PP | Bratysława | Rumunia | Polska | 24:6 | Z. Janus 6 |
15. | 26.05 | PP | Brno | Czechosłowacja | Polska | 9:3 | J. Chodakiewicz 3 |
16. | 28.05 | PP | Brno | Polska | NRD | 0:3 | |
17. | 1.10 | T | Hanower | RFN | Polska | 11:3 | S. Gładysz 3 |
1962 | |||||||
18. | 23.05 | PP | Chodaków[1] | Polska | NRD | 11:0 | R. Klimkowski 5, W. Buczyński 3, J. Skorus 3 |
19. | 25.05 | PP | Pruszków | Polska | Czechosłowacja | 0:17 | |
20. | 27.05 | PP | Żyrardów | Polska | Rumunia | 6:26 | Z. Janus 3, R. Wojciechowski 3 |
1963 | |||||||
21. | 20.05 | PP | Hunedoara | Czechosłowacja | Polska | 0:0 | |
22. | 26.05 | PP | Pitești | Polska | NRD | 6:11 | Z. Janus 3, Z. Mirosz 3 |
1964 | |||||||
23. | 14.08 | IB | Malmö | Polska | NRD | 12:3 | J. Grochowski 6, Z. Janus 3, A. Moskała 3 |
24. | 15.08 | IB | Malmö | Szwecja | Polska | 0:12 | J. Chodkiewicz 3, J. Grochowski 3, R. Hodura 3, J. Jendrasik 3 |
25. | 16.08 | IB | Malmö | Polska | Dania | 25:6 | K. Sasin 8, J. Chodkiewicz 3, Z. Janus 3, Z. Mirosz 3, H. Nowosielski 3, Z. Wasilewski 3, A. Moskała 2 |
1965 | |||||||
26. | 10.10 | ME | Gdańsk[2] | Polska | Szwecja | 32:0 | Z. Janus 11, P. Smaczny 9, S. Frankowski 3, J. Jendrasiak 3, A. Niedzielski 3, B. Ostaszewski 3 |
1966 | |||||||
27. | 23.10 | ME | Eskilstuna | Szwecja | Polska | 12:12 | E. Chyła 6, J. Jendrasik 6 |
1967 | |||||||
28. | 19.06 | PK CRZZ | Puławy | Polska | NRD | 3:0 | Z. Kazimierczak 3 |
29. | 23.06 | PK CRZZ | Radom | Polska | Czechosłowacja | 6:6 | Z. Janus 6 |
30. | 2.07 | T | Gdańsk[2] | Polska | Rumunia | 3:28 | Z. Janus 3 |
1968 | |||||||
31. | 12.05 | ME | Hilversum | Holandia | Polska | 6:18 | Z. Janus 9, Z. Mirosz 3, K. Roguski 3, P. Smaczny 3 |
32. | 24.05 | ME | Warszawa | Polska | Szwecja | 38:3 | Z. Górzyński 9, W. Całka 6, K. Roguski 6, Z. Janus 5, A. Kopyt 5, M. Opieka 3, K. Sasin 3, A. Tempczyk 3 |
33. | 2.06 | ME | Poznań | Polska | Maroko | 5:0 | Z. Janus 3, K. Roguski 2 |
34. | 1.12 | T | Bukareszt | Rumunia | Polska | 15:3 | A. Łodziński 3 |
1969 | |||||||
35. | 12.05 | ME | Warszawa | Polska | Francja | 0:67 | |
36. | 25.05 | ME | Hawierzów | Czechosłowacja | Polska | 25:8 | Z. Janus 8 |
37. | 12.06 | ME | Bukareszt | Rumunia | Polska | 40:11 | E. Hodura 5, W. Baranowski 3, B. Ostaszewski 3 |
1970 | |||||||
38. | 5.04 | ME | Smederevska Palanka | Jugosławia | Polska | 12:9 | K. Rogulski 6, A. Łodziński 3 |
39. | 26.04 | ME | Poznań | Polska | Hiszpania | 6:8 | Z. Mirosz 3, K. Sasin 3 |
Mecze w latach 1971–1980 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Lp. | Data | Typ | Miejsce | Gospodarz | Gość | Wynik | Punkty dla Polski |
1971 | |||||||
40. | 24.10 | T | Grimma | NRD | Polska | 9:23 | R. Banaczek 8, M. Włodarczyk 4, J.S. Zieliński 4, A. Kołacz 3, K. Sasin 3, J. Klockowski 2 |
1972 | |||||||
41. | 8.10 | ME | Warszawa | Polska | Czechosłowacja | 23:9 | W. Całka 6, R. Banaczek 4, J. Chmielewski 4, K. Mańko 4, K. Sasin 3, J. Klockowski 2 |
42. | 22.10 | T | Racibórz | Polska | NRD | 21:3 | B. Malarczyk 8, J. Jagieniak 5, E. Gołąb 4, K. Sasin 4 |
43. | 8.12 | T | Madryt | Hiszpania | Polska | 3:0 | |
1973 | |||||||
44. | 7.04 | ME | Praga | Czechosłowacja | Polska | 16:6 | J. Klockowski 6 |
45. | 22.04 | ME | Warszawa | Polska | Portugalia | 35:13 | J. Klockowski 16, M. Górzyński 4, J. Jagieniak 4, K. Mańko 4, K. Olejniczak 4, R. Banaczek 3 |
46. | 13.05 | ME | Coimbra | Portugalia | Polska | 13:3 | J. Klockowski 3 |
47. | 2.06 | T | Zoetermeer | Holandia | Polska | 3:24 | A. Kopyt 12, K. Mańko 4, R. Wiejski 4, J.S. Zieliński 4 |
48. | 7.10 | T | Drezno | NRD | Polska | 0:16 | J. Klockowski 4, B. Malarczyk 4, K. Mańko 4, J. Pawelec 4 |
49. | 4.11 | ME | Gdańsk[2] | Polska | Francja | 8:10 | K. Mańko 4, J.S. Zieliński 4 |
1974 | |||||||
50. | 14.04 | FIRA | Bukareszt | Rumunia | Polska | 20:6 | K. Mańko 4, J. Jagieniak 2 |
51. | 21.04 | T | Sochaczew | Polska | NRD | 17:0 | A. Kopyt 6, E. Gołąb 4, J.S. Zieliński 4, J. Jagieniak 3 |
52. | 28.04 | FIRA | Casablanca | Maroko | Polska | 0:8 | K. Mańko 4, J. Pawelec 4 |
53. | 12.05 | FIRA | Poznań | Polska | Hiszpania | 0:4 | |
54. | 18.09 | WL | Warna | Bułgaria | Polska | 3:16 | R. Banaczek 8, J. Jagieniak 4, K. Mańko 4 |
55. | 22.09 | WL | Warna | Polska | Czechosłowacja | 19:15 | R. Banaczek 11, B. Michalski 4, karne przyłożenie 4 |
56. | 3.11 | T | Warszawa | Polska | Czechosłowacja | 4:3 | J. Jagieniak 4 |
57. | 24.11 | T | Grójec | Polska | NRD | 50:3 | R. Banaczek 11, Z. Dobrzyński 8, A. Kopyt 8, J. Królicki 8, B. Malarczyk 4, J. Pawelec 4, M. Stachórko 4, J. Jagieniak 3 |
1975 | |||||||
58. | 16.03 | FIRA | Casablanca | Maroko | Polska | 3:15 | C. Jagieniak 4, J. Klockowski 4, K. Mańko 4, Bolesław Malarczyk 3 |
59. | 6.04 | FIRA | Ostrołęka | Polska | Holandia | 24:20 | J. Klockowski 8, A. Kopyt 8, C. Jagieniak 4, K. Olejniczak 4 |
60. | 4.05 | FIRA | Warszawa | Polska | RFN | 29:6 | K. Mańko 12, J. Jagieniak 8, C. Jagieniak 7, J. Klockowski 2 |
61. | 30.08 | SI | Leningrad | Polska | Czechosłowacja | 27:6 | R. Banaczek 10, A. Kopyt 8, C. Jagieniak 6, J. Jagieniak 3 |
62. | 2.09 | SI | Leningrad | ZSRR | Polska | 15:21 | J. Klockowski 6, J. Jagieniak 5, C. Jagieniak 4, R. Banaczek 3, B. Malarczyk 3 |
63. | 12.10 | T | Piła | Polska | NRD | 73:0 | R. Banaczek 15, J. Jabłoński 10, M. Górzyński 8, A. Kopyt 8, K. Mańko 8, L. Ostaszewski 8, J. Jagieniak 4, H. Krawczuk 4, J. Królicki 4, B. Malarczyk 4 |
64. | 25.10 | FIRA | Treviso | Włochy | Polska | 28:13 | R. Banaczek 9, J. Królicki 4 |
65. | 4.04 | FIRA | Bukareszt | Rumunia | Polska | 20:9 | R. Banaczek 5, A. Kopyt 4 |
1976 | |||||||
66. | 4.04 | FIRA | Kraków | Polska | Francja | 18:34 | A. Kopyt 10, J. Jagieniak 4, J. Królicki 4 |
67. | 11.04 | FIRA | Lublin | Polska | Holandia | 12:3 | J. Jagieniak 6, A. Kopyt 6 |
68. | 15.05 | FIRA | Białystok | Polska | Hiszpania | 17:14 | J. Jagieniak 5, J. Jabłoński 4, J. Królicki 4, K. Olejniczak 4 |
69. | 17.05 | T | Toruń | Polska | Czechosłowacja | 15:16 | A. Kopyt 9, L. Ostaszewski 4, J. Jabłoński 2 |
70. | 9.08 | SI | Lwów | ZSRR | Polska | 22:16 | B. Kruszyński 5, C. Jagieniak 4, B. Malarczyk 4, W. Całka 3 |
71. | 14.08 | SI | Lwów | Polska | Czechosłowacja | 16:3 | C. Jagieniak 7, B. Kruszyński 6, J. Jabłoński 3 |
72. | 17.10 | FIRA | Nowy Dwór Mazowiecki | Polska | Rumunia | 8:38 | C. Jagieniak 4, J. Milart 4 |
73. | 13.11 | FIRA | Sochaczew | Polska | Maroko | 13:7 | A. Kopyt 5, M. Jezierski 4, K. Olejniczak 4 |
1977 | |||||||
74. | 6.03 | T | Gabrowo | Bułgaria | Polska | 6:10 | G. Gąsiorowski 4, R. Klamycki 4, S. Stasiołek 2 |
75. | 27.03 | T | Cetniewo | Polska | ZSRR | 6:8 | A. Kopyt 3, B. Kruszyński 3 |
76. | 2.04 | FIRA | Katania | Włochy | Polska | 29:3 | A. Kopyt 3 |
77. | 17.04 | FIRA | Madryt | Hiszpania | Polska | 11:3 | J. Jagieniak 3 |
78. | 1.05 | FIRA | Albi | Francja | Polska | 35:24 | A. Kopyt 11, J. Jagieniak 5, J. Milart 4, L. Ostaszewski 4 |
79. | 29.08 | SI | Tbilisi | ZSRR | Polska | 37:3 | B. Kruszyński 3 |
80. | 4.09 | SI | Tbilisi | Czechosłowacja | Polska | 21:4 | K. Matczak 4 |
81. | 23.01 | FIRA | Warszawa | Polska | Włochy | 12:6 | B. Kruszyński 8, C. Jagieniak 4 |
82. | 5.11 | FIRA | Bukareszt | Rumunia | Polska | 38:21 | C. Jagieniak 17, G. Gąsiorowski 4 |
83. | 20.11 | FIRA | Częstochowa | Polska | Francja | 9:26 | C. Jagieniak 5, G. Gąsiorowski 4 |
1978 | |||||||
84. | 11.05 | T | Warszawa | Polska | Bułgaria | 54:0 | B. Kruszyński 14, A. Kuć 8, J. Milart 8, K. Ciesielski 4, Z. Dąbrowski 4, G. Gąsiorowski 4, E. Gołąb 4, J. Jabłoński 4, M. Stachórko 4 |
85. | 21.05 | FIRA | Warszawa | Polska | Hiszpania | 22:28 | Z. Kasiński 8, J. Jagieniak 4, K. Krac 4, K. Zaniewski 4, B. Malarczyk 2 |
86. | 28.05 | FIRA | Vyškov | Czechosłowacja | Polska | 3:14 | J. Jagieniak 6, C. Jagieniak 4, K. Zaniewski 4 |
87. | 1.08 | SI | Charków | ZSRR | Polska | 28:13 | C. Jagieniak 7, J. Jagieniak 6 |
88. | 5.08 | SI | Charków | Czechosłowacja | Polska | 10:9 | C. Jagieniak 5, E. Malarczyk 4 |
89. | 19.11 | FIRA | Lublin | Polska | Rumunia | 9:30 | B. Kruszyński 5, J. Milart 4 |
90. | 26.11 | FIRA | Barcelona | Hiszpania | Polska | 7:16 | C. Jagieniak 7, B. Kruszyński 6, J. Jagieniak 3 |
91. | 29.11 | FIRA | Condom | Francja | Polska | 26:12 | B. Kruszyński 4, A. Kuć 4, karne przyłożenie 4 |
1979 | |||||||
92. | 22.05 | T | Bruksela | Belgia | Polska | 0:26 | J. Jabłoński 10, K. Matczak 8, J. Milart 4, K. Zaniewski 4 |
93. | 25.03 | T | Hilversum | Holandia | Polska | 6:6 | B. Kruszyński 6 |
94. | 14.04 | FIRA | L’Aquila | Włochy | Polska | 18:3 | C. Jagieniak 3 |
95. | 13.05 | FIRA | Bytom | Polska | ZSRR | 7:19 | K. Ciesielski 4, A. Kopyt 3 |
96. | 10.09 | SI | Kazań | ZSRR | Polska | 30:0 | |
97. | 16.09 | SI | Kazań | ZSRR | Polska | 42:6 | A. Kopyt 6 |
98. | 30.09 | FIRA | Sochaczew | Polska | Włochy | 3:13 | S. Stasiołek 3 |
99. | 18.11 | FIRA | Bukareszt | Rumunia | Polska | 49:15 | S. Rokicki 7, J. Milart 4, R. Szuścicki 4 |
1980 | |||||||
100. | 27.04 | FIRA | Bytom | Polska | Maroko | 28:13 | J. Jabłoński 9, G. Gąsiorowski 8, J. Milart 7, W. Pieniek 4 |
101. | 15.05 | FIRA | Łódź | Polska | Francja | 0:42 | |
102. | 25.05 | FIRA | Moskwa | ZSRR | Polska | 54:10 | G. Gąsiorowski 4, W. Pieniek 4, S. Stasiołek 2 |
103. | 5.09 | SI | Żytomierz | ZSRR | Polska | 28:9 | C. Jagieniak 6, S. Stasiołek 3 |
104. | 5.10 | FIRA | Rovigo | Włochy | Polska | 37:12 | C. Jagieniak 8, W. Pieniek 4 |
105. | 9.11 | FIRA | Sochaczew | Polska | Rumunia | 0:33 | |
106. | 16.11 | FIRA | Madryt | Hiszpania | Polska | 20:25 | C. Jagieniak 17, K. Ciesielski 4, K. Zawadzki 4 |
Mecze w latach 1981–1990 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Lp. | Data | Typ | Miejsce | Gospodarz | Gość | Wynik | Punkty dla Polski |
1981 | |||||||
107. | 24.04 | FIRA | Bully-les-Mines | Francja | Polska | 49:6 | C. Jagieniak 6 |
108. | 24.05 | FIRA | Olsztyn | Polska | ZSRR | 3:7 | C. Jagieniak 3 |
109. | 17.08 | PF | Moskwa | ZSRR | Polska | 26:3 | C. Jagieniak 3 |
110. | 4.10 | FIRA | Hilversum | Holandia | Polska | 9:19 | C. Jagieniak 8, J. Jabłoński 7, K. Jadach 4 |
111. | 1.11 | FIRA | Casablanca | Maroko | Polska | 6:3 | J. Milart 3 |
1982 | |||||||
112. | 28.04 | FIRA | Łódź | Polska | Portugalia | 38:13 | K. Matczak 16, Z. Kiciński 6, G. Gąsiorowski 4, R. Justyński 4, M. Lesiak 4, B. Malarczyk 4 |
113. | 9.05 | FIRA | Puławy | Polska | Hiszpania | 32:6 | Z. Kasiński 12, K. Baraniecki 4, J. Jabłoński 4, Z. Kiciński 4, M. Lesiak 4, J. Milart 4 |
114. | 22.05 | FIRA | Tunis | Tunezja | Polska | 3:16 | J. Jabłoński 12, Z. Kasiński 4 |
115. | 6.09 | PF | Moskwa | ZSRR | Polska | 22:3 | Z. Kiciński 3 |
116. | 10.09 | PF | Moskwa | ZSRR | Polska | 12:15 | Z. Kiciński 8, W. Woronko 4, B. Malarczyk 3 |
117. | 10.10 | FIRA | Warszawa | Polska | Holandia | 6:13 | Z. Kiciński 6 |
118. | 24.10 | FIRA | Poznań | Polska | Szwecja | 54:6 | Z. Kiciński 13, G. Gąsiorowski 12, Z. Kasiński 8, K. Matczak 5, S. Kałużny 4, H. Krawczuk 4, M. Lesiak 4, M. Mańkowski 4 |
1983 | |||||||
119. | 24.04 | FIRA | Walencja | Hiszpania | Polska | 7:16 | Z. Kiciński 8, J. Jumas 4, K. Matczak 4 |
120. | 30.04 | FIRA | Lizbona | Portugalia | Polska | 4:6 | Z. Kiciński 6 |
121. | 25.08 | PF | Moskwa | ZSRR | Polska | 26:3 | K. Matczak 3 |
122. | 30.10 | FIRA | Bukareszt | Rumunia | Polska | 31:0 | |
1984 | |||||||
123. | 29.04 | FIRA | Rabat | Maroko | Polska | 6:7 | Z. Kasiński 4, M. Mańkowski 3 |
124. | 16.05 | FIRA | Warszawa | Polska | Francja | 3:19 | M. Mańkowski 3 |
125. | 27.05 | FIRA | Kartuzy | Polska | ZSRR | 3:22 | K. Matczak 3 |
126. | 6.08 | PF | Moskwa | ZSRR | Polska | 25:10 | B. Malarczyk 4, T. Putra 4, J. Hodura 2 |
127. | 13.10 | FIRA | Hawierzów | Czechosłowacja | Polska | 4:3 | K. Jadach 3 |
1985 | |||||||
128. | 14.04 | FIRA | Sochaczew | Polska | Maroko | 28:6 | K. Matczak 8, M. Florek 4, K. Jadach 4, A. Kowalczuk 4, K. Krac 4, W. Pieniek 4 |
129. | 28.04 | FIRA | Lizbona | Portugalia | Polska | 14:0 | |
130. | 19.05 | T | Berkowica | Bułgaria | Polska | 6:34 | Brak danych |
131. | 23.08 | PF | Moskwa | Polska | Czechosłowacja | 49:3 | P. Zapędowski 17, R. Barneta 8, K. Krac 8, G. Kacała 4, M. Mańkowski 4, B. Stasiuk 4, S. Torkowski 4 |
132. | 25.08 | PF | Moskwa | ZSRR | Polska | 30:13 | P. Zapędowski 5, A. Kowalczuk 4, M. Mańkowski 4 |
133. | 6.10 | T | Siedlce | Polska | NRD | 22:4 | B. Stasiuk 12, M. Florek 4, J. Sikorski 4, M. Mańkowski 2 |
134. | 27.10 | FIRA | Sopot | Polska | Hiszpania | 3:24 | M. Mańkowski 3 |
1986 | |||||||
135. | 2.04 | T | Hawierzów | Czechosłowacja | Polska | 25:0 | |
136. | 13.04 | FIRA | Poznań | Polska | RFN | 28:12 | S. Hodura 10, K. Matczak 10, J. Hodura 4, G. Kacała 4 |
137. | 11.05 | FIRA | Casablanca | Maroko | Polska | 16:13 | K. Matczak 6, J. Sikorski 4, S. Hodura 3 |
138. | 29.05 | T | Sochaczew | Polska | Bułgaria | 41:0 | W. Janus 10, K. Baraniecki 8, R. Kamiński 5, G. Kacała 4, P. Osiecki 4, J. Wilk 4, D. Winkler 4, K. Matczak 2 |
139. | 20.06 | T | Schwerin | NRD | Polska | 6:27 | W. Janus 7, K. Matczak 4, P. Osiecki 4, R. Pietrzak 4, M. Żórawski 4, karne przyłożenie 4 |
140. | 21.06 | T | Ludwigslust | NRD | Polska | 6:41 | R. Pietrzak 12, B. Stasiuk 8, W. Janus 7, K. Matczak 6, M. Florek 4, S. Niczyporuk 4 |
141. | 11.08 | PF | Moskwa | ZSRR | Polska | 24:11 | S. Niczyporuk 4, J. Sikorski 4, M. Mańkowski 3 |
1987 | |||||||
142. | 12.04 | FIRA | Ruda Śląska | Polska | Maroko | 21:4 | M. Mańkowski 9, S. Kaczmarczyk 4, P. Szwichtenberg 4, S. Więciorek 4 |
143. | 26.04 | FIRA | Madryt | Hiszpania | Polska | 38:9 | M. Mańkowski 5, R. Ogrodziński 4 |
144. | 11.05 | FIRA | Hanower | RFN | Polska | 6:20 | P. Mikusek 8, R. Barneta 4, R. Ogrodziński 4, J. Sikorski 4 |
145. | 31.05 | T | Kostinbrod | Bułgaria | Polska | 6:78 | S. Hodura 20, J. Wilk 12, G. Kacała 8, P. Mikusek 8, J. Sikorski 6, R. Barneta 4, J. Hodura 4, J. Jeleń 4, R. Kamiński 4, J. Pach 4 |
146. | 6.09 | PSS | Moskwa | ZSRR | Polska | 23:9 | W. Janus 9 |
147. | 7.10 | T | Eilenburg | NRD | Polska | 0:66 | S. Hodura 12, S. Niczyporuk 12, W. Janus 10, J. Sikorski 8, P. Szwichtenberg 8, J. Jeleń 4, R. Ogrodziński 4, P. Osiecki, A. Walas 4 |
1988 | |||||||
148. | 29.04 | T | Starogard Gdański[2] | Polska | NRD | 22:3 | J. Król, B. Lewandowski 4 |
149. | 1.05 | FIRA | Sopot | Polska | Tunezja | 21:6 | S. Hodura 7, R. Barneta 4, J. Hodura 4, S. Więciorek 4, W. Janus 2 |
150. | 15.05 | FIRA | Sochaczew | Polska | Czechosłowacja | 18:9 | J. Sikorski 7, R. Barneta 4, G. Kacała 4, W. Janus 3 |
151. | 29.05 | FIRA | Kraków | Polska | Maroko | 18:6 | S. Więciorek 8, G. Kacała 4, A. Walas 4, J. Sikorski 2 |
152. | 27.10 | T | Legionowo | Polska | Bułgaria | 77:0 | J. Wilk 29, G. Jaguś 16, S. Jamka 8, B. Lewandowski 8, J. Hodura 4, G. Kacała 4, A. Walas 4, S. Więciorek 4 |
153. | 15.11 | FIRA | Tunis | Tunezja | Polska | 9:30 | J. Król 9, R. Barneta 6, S. Hodura 4, G. Jaguś 4, J. Marczak 4, J. Hodura 3 |
1989 | |||||||
154. | 13.05 | FIRA | Casablanca | Maroko | Polska | 7:13 | J. Wilk 5, S. Hodura 4, S. Jamka |
155. | 20.05 | FIRA | Praga | Czechosłowacja | Polska | 12:26 | J. Marczak 12, P. Osiecki 8, J. Król 6 |
156. | 14.06 | T | Schkeuditz | NRD | Polska | 0:44 | W. Kołodziejczak 8, A. Walas 8, E. Berdzik 4, P. Choduń 4, S. Hodura 4, J. Król 4, A. Langner 4, Z. Piwowarski 4, M. Stachura 4 |
157. | 29.10 | ePŚ | Madryt | Polska | Belgia | 25:23 | S. Barwiak 4, G. Gąsiorowski 4, S. Hodura 4, P. Szwichtenberg, J. Szymański 4, J. Hodura 3, S. Jamka 2 |
158. | 1.11 | ePŚ | Madryt | Hiszpania | Polska | 23:9 | S. Hodura 6, b.d. 3 |
159. | 5.11 | ePŚ | Madryt | Polska | Holandia | 27:33 | S. Hodura 15, R. Barneta 8, J. Szymański 4 |
1990 | |||||||
160. | 7.04 | FIRA | Neapol | Włochy | Polska | 34:3 | Z. Piwowarski 3 |
161. | 14.04 | FIRA | Bukareszt | Rumunia | Polska | 25:19 | S. Hodura 12, K. Matczak 4, J. Hodura 3 |
162. | 18.05 | FIRA | Le Creusot | Francja | Polska | 32:9 | R. Barneta 5, W. Pieniek 4 |
163. | 27.05 | FIRA | Siedlce | Polska | ZSRR | 12:31 | R. Barneta 8, S. Więciorek 4 |
164. | 27.10 | FIRA | Liège | Belgia | Polska | 12:15 | J. Sikorski 7, R. Barneta 4, S. Więciorek 4 |
Mecze w latach 1991–2000 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Lp. | Data | Typ | Miejsce | Gospodarz | Gość | Wynik | Punkty dla Polski |
1991 | |||||||
165. | 14.04 | FIRA | Sopot | Polska | Holandia | 24:9 | J. Hodura 9, R. Barneta 4, A. Moroz 4, M. Niespodziany 4, S. Hodura 3 |
166. | 19.05 | FIRA | Heidelberg | Niemcy | Polska | 6:0 | |
167. | 12.10 | FIRA | Lublin | Polska | Belgia | 16:16 | J. Hodura 12, S. Jamka 4 |
168. | 3.11 | FIRA | Gdańsk[2] | Polska | Niemcy | 6:10 | J. Hodura 6 (2K)[2] |
1992 | |||||||
169. | 12.04 | FIRA | Amestelveen | Holandia | Polska | 12:17 | J. Hodura 9, S. Jamka 4, A. Moroz 4 |
170. | 17.10 | FIRA | Gdańsk[2] | Polska | Szwecja | 17:10 | P. Bloch 5 (P), M. Janulewicz 5 (P), P. Muchowski 5 (P), J. Hodura 2 (pd)[2] |
171. | 31.10 | FIRA | Bytom | Polska | Czechosłowacja | 25:8 | J. Hodura 10, D. Komisarczuk 5, A. Moroz 5, M. Parjaszewski 5 |
1993 | |||||||
172. | 17.04 | FIRA | Andora | Andora | Polska | 6:19 | P. Osiecki 5 (P), T. Putra 5 (P), J. Sikorski 5 (P), M. Langowski 4 (2pd) |
173. | 1.05 | FIRA | Naarden | Holandia | Polska | 0:7 | M. Parjaszewski 5 (P), M. Langowski 2 (pd) |
174. | 27.05 | ePŚ | Sopot | Polska | Gruzja | 23:6 | J. Hodura 13, A. Moroz 5, T. Putra 5 |
175. | 29.05 | ePŚ | Sopot | Polska | Rosja | 5:41 | M. Parjaszewski 5 (P) |
176. | 17.10 | FIRA | Vyškov | Czechy | Polska | 19:18 | M. Janeczko 8, M. Stachura 5, M. Szczepański 5 |
177. | 6.11 | FIRA | Sochaczew | Polska | Andora | 30:10 | M. Janeczko 10, P. Bloch 5, T. Formela 5, S. Szyszka 5, S. Więciorek 5 |
1994 | |||||||
178. | 26.03 | T | Bytom | Polska | Czechy | 19:22 | P. Choduń 5, A. Moroz 5, M. Stachura 5, W. Jeryś 4 (2pd) |
179. | 16.04 | FIRA | Karlskrona | Szwecja | Polska | 18:25 | M. Parjaszewski 10, J. Hodura 5, M. Janulewicz 5, K. Witczak 5 |
180. | 30.04 | FIRA | Lublin | Polska | Holandia | 13:10 | A. Moroz 8, S. Więciorek 5 |
181. | 24.09 | IB | Ryga | Polska | Norwegia | 74:0 | M. Langowski 19, M. Baraniak 15, M. Parjaszewski 10, S. Szyszka 10, T. Formela 5, D. Głogowski 5, D. Marciniak 5, S. Wójcik 5 |
182. | 25.09 | IB | Ryga | Szwecja | Polska | 16:56 | M. Langowski 13, M. Janulewicz 10, M. Parjaszewski 10, M. Baraniak 5, T. Formela 5, A. Jermakow 5, S. Wieciorek 5 |
183. | 15.10 | FIRA | Siedlce | Polska | Belgia | 50:13 | J. Urbanowicz 15, M. Stachura 10, W. Szwichtenberg 10, S. Więciorek 10, S. Hodura 5 |
184. | 20.11 | FIRA | Tunis | Tunezja | Polska | 15:9 | J. Urbanowicz 9 |
1995 | |||||||
187. | 23.04 | FIRA | Amersfoort | Holandia | Polska | 15:31 | J. Urbanowicz 16, M. Janulewicz 5, M. Parjaszewski 5, W. Szwichtenberg 5 |
186. | 13.05 | FIRA | Sopot | Polska | Rosja | 15:18 | J. Urbanowicz 15 |
187. | 25.05 | IB | Kopenhaga | Dania | Polska | 16:9 | J. Urbanowicz 9 |
188. | 28.05 | IB | Kopenhaga | Polska | Szwecja | 48:15 | J. Urbanowicz 13, M. Parjaszewski 10, M. Langowski 5, D. Marciniak 5, A. Walas 5, S. Więciorek 5, B. Wróbel 5 |
189. | 28.10 | FIRA | Łódź | Polska | Belgia | 30:10 | B. Wróbel 15, J. Grebasz 5, D. Marciniak 5, T. Sokołowski 5 |
1996 | |||||||
190. | 27.04 | FIRA | Lizbona | Portugalia | Polska | 37:3 | M. Langowski 3 |
191. | 12.05 | FIRA | Sochaczew | Polska | Rumunia | 9:40 | B. Wróbel 6, W. Szwichtenberg 3 |
192. | 25.05 | FIRA | Udine | Włochy | Polska | 107:19 | B. Wróbel 19 |
193. | 28.09 | FIRA | Gdańsk[2] | Polska | Dania | 16:10 | J. Grebasz 5 (P), M. Płonka 5 (P), J. Urbanowicz 3 (K), B. Wróbel 3 (K)[2] |
194. | 19.10 | FIRA | Casablanca | Maroko | Polska | 16:17 | J. Urbanowicz 7, M. Parjaszewski 5, P. Serafin 5 |
1997 | |||||||
195. | 5.04 | T | Ołomuniec | Czechy | Polska | 39:32 | B. Wróbel 7, M. Baraniak 5, R. Fedorowicz 5, J. Grebasz 5, D. Marciniak 5, S. Więciorek 5 |
196. | 20.04 | FIRA | Madryt | Hiszpania | Polska | 44:10 | M. Baraniak 5, W. Szwichtenberg 5 |
197. | 10.05 | FIRA | Sopot | Polska | Gruzja | 29:23 | J. Urbanowicz 9, B. Wróbel 7, M. Szymański 6, R. Fedorowicz 5, W. Szwichtenberg 2 |
198. | 30.09 | MK | Krasnojarsk | Ukraina | Polska | 36:28 | M. Szymański 13, D. Komisarczuk 5, A. Potarowicz 5, B. Wróbel 5 |
199. | 2.10 | MK | Krasnojarsk | Rosja | Polska | 70:26 | M. Szymański 11, B. Wróbel 5, R. Zyskowski 5, karne przyłożenie 5 |
200. | 26.10 | FIRA/ePŚ | Amsterdam | Holandia | Polska | 49:7 | M. Janulewicz 5, J. Urbanowicz 2 |
1998 | |||||||
205. | 14.03 | T | Łódź | Polska | Czechy | 28:27 | W. Szwichtenberg 10, M. Szymański 8, K. Krzewicki 5 B. Wróbel 5 |
202. | 28.03 | FIRA/ePŚ | Gdynia | Polska | Belgia | 30:10 | M. Szymański 15, J. Grebasz 5, M. Janulewicz 5, R. Szewczuk 5 |
203. | 2.05 | FIRA/ePŚ | Bukareszt | Rumunia | Polska | 74:13 | M. Szymański 8, M. Janulewicz 5 |
204. | 16.05 | FIRA/ePŚ | Pruszcz Gdański | Polska | Ukraina | 8:19 | J. Szymański 5, M. Szymański 3 |
205. | 24.10 | FIRA | Brzeg Dolny | Polska | Czechy | 18:18 | A. Jermakow 5, P. Lipkowski 5, W. Szwichtenberg 5, J. Urbanowicz 3 |
1999 | |||||||
206. | 17.04 | T | Pruszcz Gdański | Polska | Litwa | 91:7 | B. Wróbel 21, M. Baraniak 20, R. Szewczuk 10, S. Więciorek 10, A. Jermakow 8, W. Szwichtenberg 7, R. Fedorowicz 5, W. Jeryś 5, R. Rogowski 5 |
207. | 1.05 | FIRA | Kijów | Ukraina | Polska | 37:18 | A. Jermakow 8, A. Potarowicz 5, W. Szwichtenberg 5 |
208. | 15.05 | FIRA | Gdańsk[2] | Polska | Rosja | 13:72 | J. Urbanowicz 8 (pd 2K), S. Więciorek 5 (P)[2] |
209. | 2.10 | FIRA | Gdańsk[2] | Polska | Łotwa | 41:8 | P. Lipkowski 20 (4P)[2], J. Urbanowicz 6, R. Rogowski 5, S. Więciorek 5, Z. Mroch 5 |
210. | 17.10 | FIRA | Bruksela | Belgia | Polska | 14:43 | J. Urbanowicz 11, D. Komisarczuk 10, P. Lipkowski 10, Z. Mroch 5, S. Więciorek 5, R. Rogowski 2 |
2000 | |||||||
211. | 1.04 | FIRA | Warszawa | Polska | Szwajcaria | 15:8 | D. Komisarczuk 5, P. Lipkowski 5, R. Wojcieszak 5 |
212. | 16.05 | FIRA | Lublin | Polska | Tunezja | 0:42 | |
213. | 20.05 | FIRA | Praga | Czechy | Polska | 39:13 | J. Urbanowicz 6, S. Więciorek 5, T. Sokołowski 2 |
214. | 22.10 | FIRA/ePŚ | Berlin | Niemcy | Polska | 13:26 | R. Kochański 10, B. Wróbel 6, M. Brażuk 5, W. Szwichtenberg 5 |
215. | 4.11 | FIRA/ePŚ | Gdynia | Polska | Czechy | 34:16 | J. Grebasz 10, A. Bartoszewicz 5, D. Komisarczuk 5, M. Stachura 5, J. Urbanowicz 5, W. Szwichtenberg 4 |
216. | 19.11 | FIRA/ePŚ | Zagrzeb | Chorwacja | Polska | 3:8 | W. Czaja 5, J. Urbanowicz 3 |
Od 2001 roku
Mecze w latach 2001–2010 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Lp. | Data | Typ | Miejsce | Gospodarz | Gość | Wynik | Punkty dla Polski |
2001 | |||||||
217. | 28.04 | T | Gdynia | Polska | Łotwa | 16:0 | M. Baraniak 10, M. Szablewski 3 (K), J. Urbanowicz 3 (K)[3] |
218. | 5.05 | FIRA/ePŚ | Gdynia | Polska | Dania | 32:14 | M. Szablewski 12, J. Grebasz 5, A. Potarowicz 5, K. Serafin 5, S. Więciorek 5[3] |
219. | 19.05 | FIRA/ePŚ | Kijów | Ukraina | Polska | 9:3 | J. Urbanowicz 3 (K)[4] |
220. | 22.09 | FIRA/ePŚ | Ryga | Łotwa | Polska | 18:60 | J. Urbanowicz 15, P. Jurkowski 10, M. Baraniak 10, Z. Mroch 10, W. Szwichtenberg 8, R. Fedorowicz 5, M. Szablewski 2 |
221. | 29.09 | FIRA/ePŚ | Sopot | Polska | Szwecja | 18:6 | J. Urbanowicz 8, W. Szwichtenberg 5, R. Fedorowicz 5[5] |
222. | 3.11 | FIRA/ePŚ | Kopenhaga | Dania | Polska | 19:26 | J. Urbanowicz 12, M. Szablewski 6, M. Dembicki 5, W. Szwichtenberg 3 |
2002 | |||||||
223. | 6.04 | FIRA/ePŚ | Gdynia | Polska | Niemcy | 20:12 | P. Lipkowski 10, P. Jurkowski 5, J. Urbanowicz 3 (K), M. Szablewski 2 (pd)[3] |
224. | 14.05 | ePŚ | Gdynia | Polska | Hiszpania | 27:15 | R. Fedorowicz 10, M. Szablewski 7, P. Lipkowski 5, P. Jurkowski 5[3] |
225. | 28.05 | ePŚ | Lizbona | Portugalia | Polska | 39:26 | P. Lipkowski 10, M. Szablewski 6, M. Dembicki 5, J. Grebasz 5 |
226. | 5.10 | PNE | Lund | Szwecja | Polska | 7:14 | M. Szablewski 9 (3K), M. Brażuk 5 (P)[6] |
227. | 19.10 | PNE | Kijów | Ukraina | Polska | 20:11 | M. Szablewski 6 (2K), K. Hotowski 5 (P)[7] |
2003 | |||||||
228. | 29.03 | PNE | Gdynia | Polska | Niemcy | 15:37 | B. Kraska 5 (P), K. Pisarek 5 (P), J. Urbanowicz 5 (P)[8][9] |
229. | 10.05 | PNE | Gdynia | Polska | Holandia | 13:13 | K. Pisarek 5 (P), P. Jurkowski 5 (P), B. Wróbel 3 (K)[8] |
230. | 11.10 | PNE | Gdynia | Polska | Szwecja | 36:0 | B. Wróbel 11 (4pd K), K. Hotowski 5 (P), W. Ruszkiewicz 5 (P), R. Sajur 5 (P), Ł. Szostek 5 (P), J. Wojaczek 5 (P)[10] |
231. | 25.10 | PNE | Łódź | Polska | Ukraina | 13:24 | K. Pisarek 10 (2P), B. Wróbel 3 (K)[11] |
2004 | |||||||
232. | 24.04 | PNE | Amsterdam | Holandia | Polska | 29:18 | B. Wróbel 13 (P pd 2K), R. Sajur 5 (P)[12] |
233. | 16.05 | PNE | Heidelberg | Niemcy | Polska | 34:10 | A. Konieczny 5 (pd K), J. Wojaczek 5 (P)[13] |
234. | 2.10 | ePŚ | Gdynia | Polska | Szwajcaria | 20:15 | A. Konieczny 10 (2pd 2K), Mariusz Wilczuk 10 (2P)[14] |
235. | 6.11 | ePŚ | Marsa | Malta | Polska | 13:38 | J. Urbanowicz 11 (4pd K), M. Brażuk 5 (P), P. Dąbrowski 5 (P), Mariusz Wilczuk 5 (P), P. Pietrzyk 5 (P), M. Maciejewski 5 (P), T. Grodecki 2 (pd)[15] |
2005 | |||||||
236. | 23.04 | ePŚ | Sofia | Bułgaria | Polska | 10:49 | Mariusz Wilczuk 15 (3P), Ł. Szostek 14 (2P 2pd), J. Wojaczek 10 (2P), R. Andrzejczuk 5 (P), P. Denisiuk 5 (P)[16] |
237. | 7.05 | ePŚ | Łódź | Polska | Serbia i Czarnogóra | 18:11 | Ł. Miśkiewicz 5 (P), R. Sajur 5 (P), Mariusz Wilczuk 5 (P), M. Szablewski 3 (K)[17] |
238. | 29.10 | ePŚ | Sopot | Polska | Andora | 18:14 | R. Fedorowicz 10 (2P), A. Konieczny 8 (pd dg K)[18] |
239. | 13.11 | ePŚ | Madryt | Hiszpania | Polska | 68:12 | R. Fedorowicz 5 (P), K. Raszpunda 5 (P), A. Konieczny 2 (pd)[19] |
2006 | |||||||
240. | 8.04 | ePŚ | Sochaczew | Polska | Mołdawia | 13:27 | A. Konieczny 6 (2K), Mariusz Wilczuk 5 (P), T. Grodecki 2 (pd)[20] |
241. | 22.04 | ePŚ | Amsterdam | Holandia | Polska | 22:20 | T. Grodecki 10 (2pd 2K), K. Hotowski 10 (2P)[21] |
242. | 7.10 | PNE | Kraków | Polska | Andora | 54:8 | T. Stępień 14 (7pd), K. Hotowski 10 (2P), R. Sajur 10 (2P), D. Komisarczuk 5 (P), W. Łukasiewicz 5 (P), J. Urbanowicz 5 (P), J. Wojaczek 5 (P)[22] |
243. | 28.10 | PNE | Makarska | Chorwacja | Polska | 11:12 | K. Hotowski 10 (2P), D. Banaszek 2 (pd)[23] |
2007 | |||||||
244. | 5.05 | PNE | Ryga | Łotwa | Polska | 9:33 | R. Sajur 10 (2P), J. Buchało 8 (4pd), K. Hotowski 5 (P), W. Łukasiewicz 5 (P), K. Pisarek 5 (P)[24][25] |
245. | 19.05 | PNE | Siedlce | Polska | Malta | 36:3 | J. Buchało 11 (4pd K), M. Królikowski 5 (P), W. Łukasiewicz 5 (P), Ma. Mirosz 5 (P), M. Miśkiewicz 5 (P), R. Wojaczek 5 (P)[25][26] |
246. | 29.09 | PNE | Andora | Andora | Polska | 5:33 | K. Hotowski 15 (3P), D. Banaszek 13 (P 4pd), K. Pisarek 5 (P)[25][27] |
247. | 27.10 | PNE | Gdynia | Polska | Chorwacja | 14:15 | J. Buchało 9 (3K), M. Michalak 5 (P)[25][28] |
2008 | |||||||
248. | 26.04 | PNE | Koszalin | Polska | Łotwa | 55:0 | J. Buchało 20 (7pd 2K), D. Banaszek 10 (2P), K. Hotowski 10 (2P), K. Pisarek 5 (P), D. Popławski 5 (P), T. Stępień 5 (P)[29][30] |
249. | 10.05 | PNE | Paola | Malta | Polska | 16:29 | J. Buchało 10 (P pd K), D. Banaszek 9 (P 2pd), M. Miśkiewicz 5 (P), D. Podolski 5 (P)[31] |
250. | 4.10 | PNE/ePŚ | Łódź | Polska | Ukraina | 12:13 | J. Buchało 12 (4K)[32] |
251. | 15.11 | PNE/ePŚ | Ostrawa | Czechy | Polska | 7:13 | J. Buchało 8 (pd 2K), K. Hotowski 5 (P)[33] |
2009 | |||||||
252. | 16.05 | PNE/ePŚ | Kiszyniów | Mołdawia | Polska | 28:30 | R. Berthe 10 (2P), T. Rokicki 10 (2P), D. Banaszek 5 (pd K), W. Łukasiewicz 5 (P)[34][35] |
253. | 30.05 | PNE/ePŚ | Warszawa | Polska | Belgia | 14:3 | D. Banaszek 9 (3K), K. Hotowski 5 (P)[36] |
254. | 12.09 | PNE/ePŚ | Kijów | Ukraina | Polska | 19:12 | D. Gargasson 5 (P), K. Hotowski 5 (P), D. Banaszek 2 (pd)[37] |
255. | 25.10 | PNE/ePŚ | Warszawa | Polska | Czechy | 5:19 | K. Hotowski 5 (P)[38] |
2010 | |||||||
10.04 | PNE/ePŚ | Sochaczew | Polska | Mołdawia | Mecz odwołano w związku z katastrofą prezydenckiego samolotu Tu-154. | ||
256. | 24.04 | PNE/ePŚ | Bruksela | Belgia | Polska | 29:8 | C. Vaissière 5 (P), D. Popławski 3 (K)[39] |
257. | 9.10 | PNE | Praga | Czechy | Polska | 20:15 | K. Hotowski 10 (2P), D. Chartier 5 (pd K)[40] |
258. | 13.11 | PNE | Gdynia | Polska | Mołdawia | 25:36 | D. Banaszek 10 (2pd 2K), A. Beccuau 10 (2P), B. Siepielski 5 (P)[41] |
259. | 20.11 | PNE | Frankfurt nad Menem | Niemcy | Polska | 17:22 | D. Chartier 17 (pd 5K), K. Bobryk 5 (P)[42] |
Mecze w latach 2011–2020 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Lp. | Data | Typ | Miejsce | Gospodarz | Gość | Wynik | Punkty dla Polski |
2011 | |||||||
260. | 12.03 | PNE | Gdynia | Polska | Belgia | 28:21 | D. Chartier 18 (P 2pd 3K), D. Gargasson 5 (P), C. Vaissière 5 (P)[43] |
261. | 16.04 | PNE | Kraków | Polska | Holandia | 32:18 | D. Chartier 9 (3pd K), D. Popławski 8 (P K), K. Hotowski 5 (P), K. Ławski 5 (P), C. Vaissière 5 (P)[44] |
24.09 | T | Warszawa | Polska | Litwa | Mecz został odwołany przez stronę litewską[45][46]. | ||
262. | 15.10 | PNE | Nowy Sącz | Polska | Czechy | 20:13 | D. Chartier 10 (2pd 2K), M. Gabunia 5 (P), C. Vaissière 5 (P)[47] |
263. | 12.11 | PNE | Kiszyniów | Mołdawia | Polska | 17:17 | J. Buchało 5 (pd K), M. Gabunia 5 (P), W. Łukasiewicz 5 (P), T. Stępień 2 (pd)[48] |
264. | 19.11 | PNE | Gdańsk | Polska | Niemcy | 34:8 | D. Chartier 24 (2P 4pd 2K), K. Hotowski 5 (P), W. Łukasiewicz 5 (P)[49] |
2012 | |||||||
265. | 7.04 | PNE | Bruksela | Belgia | Polska | 20:13 | L. Billaud 8 (pd 2K), M. Gabunia 5 (P)[50] |
266. | 21.04 | PNE | Amsterdam | Holandia | Polska | 19:32 | K. Hotowski 10 (2P), D. Chartier 7 (2pd K), M. Gabunia 5 (P), T. Hebda 5 (P), K. Ławski 5 (P)[51] |
267. | 6.10 | PNE/ePŚ | Říčany | Czechy | Polska | 3:29 | D. Chartier 19 (2pd 5K), A. Beccuau 5 (P), R. Berthe 5 (P)[52] |
268. | 3.11 | PNE/ePŚ | Gdańsk | Polska | Niemcy | 22:13 | D. Chartier 17 (pd 5K), M. Krużycki 5 (P)[53] |
2013 | |||||||
269. | 30.03 | PNE/ePŚ | Gdynia | Polska | Ukraina | 13:12 | D. Chartier 8 (pd 2K), A. Beccuau 5 (P)[54] |
270. | 13.04 | PNE/ePŚ | Kiszyniów | Mołdawia | Polska | 24:20 | D. Chartier 10 (2pd 2K), A. Beccuau 5 (P), K. Hotowski 5 (P)[55] |
271. | 1.06 | PNE/ePŚ | Enköping | Szwecja | Polska | 19:11 | D. Banaszek 6 (2K), M. Płonka 5 (P)[56] |
272. | 7.09 | PNE/ePŚ | Warszawa | Polska | Szwecja | 30:9 | D. Banaszek 13 (2pd 3K), K. Perzak 5 (P), T. Rokicki 5 (P), Ł. Szostek 5 (P), T. Stępień 2 (pd)[57][58] |
273. | 12.10 | PNE/ePŚ | Warszawa | Polska | Czechy | 30:10 | D. Banaszek 17 (pd 5K), M. Krużycki 5 (P), R. Pawelec 5 (P), T. Gasik 3 (K)[59] |
274. | 29.10 | SIC | Kolombo | Madagaskar | Polska | 25:21 | D. Banaszek 11 (pd 3K), R. Pawelec 5 (P), S. Sirocki 5 (P)[60][61] |
275. | 1.11 | SIC | Kolombo | Sri Lanka | Polska | 26:25 | D. Banaszek 8 (pd 2K), C. Bachurzewski 5 (P), R. Pawelec 5 (P), T. Rokicki 5 (P), R. Janeczko 2 (pd)[61] |
275. | 9.11 | PNE/ePŚ | Berlin | Niemcy | Polska | 43:13 | D. Banaszek 8 (pd 2K), T. Gasik 5 (P)[62] |
2014 | |||||||
277. | 5.04 | PNE/ePŚ | Siedlce | Polska | Mołdawia | 12:21 | M. Bartoszek 5 (P), T. Gasik 5 (P), D. Banaszek 2 (pd)[63] |
278. | 26.04 | PNE/ePŚ | Lwów | Ukraina | Polska | 29:28 | T. Gasik 12 (P 2pd K), R. Janeczko 6 (2K), M. Bartoszek 5 (P), Ł. Szostek 5 (P)[64] |
279. | 6.09 | PNE | Warszawa | Polska | Szwecja | 29:17 | T. Gasik 10 (2P), D. Banaszek 9 (3pd K), G. Buczek 5 (P), P. Zeszutek 5 (P)[65] |
280. | 18.10 | PNE | Warszawa | Polska | Holandia | 9:8 | D. Banaszek 9 (3K)[66] |
281. | 15.11 | PNE | Kiszyniów | Mołdawia | Polska | 48:25 | D. Banaszek 10 (2pd 2K), T. Rokicki 10 (2P), Ro. Kwiatkowski 5 (P)[67] |
2015 | |||||||
282. | 18.04 | PNE | Bruksela | Belgia | Polska | 53:23 | D. Banaszek 10 (2pd 2K), M. Bartoszek 5 (P), P. Reksulak 5 (P), D. Popławski 3 (dg)[68][69] |
283. | 9.05 | PNE | Lublin | Polska | Ukraina | 17:20 | D. Banaszek 12 (4K), T. Rokicki 5 (P)[70] |
284. | 12.09 | PNE | Enköping | Szwecja | Polska | 11:29 | S. Gruszczyński 10 (2P), D. Banaszek 7 (2pd K), Bobryk 5 (P), R. Rakowski 5 (P)[71] |
285. | 17.10 | PNE | Chmielnicki | Ukraina | Polska | 30:14 | M. Bartoszek 5 (P), R. Szrejber 5 (P), D. Banaszek 4 (2pd)[72] |
286. | 14.11 | PNE | Warszawa | Polska | Mołdawia | 18:14 | D. Banaszek 8 (pd 2K), S. Sirocki 5 (P), Marcin Wilczuk 5 (P)[73] |
2016 | |||||||
287. | 19.03 | PNE | Warszawa | Polska | Belgia | 11:21 | T. Gasik 11 (P 2K)[74] |
288. | 30.04 | PNE | Amsterdam | Holandia | Polska | 40:16 | K. Bobryk 5 (P), A. Nowicki 5 (P), T. Gasik 3 (K), M. Kępa 3 (K)[75] |
289. | 24.09 | REIC/ePŚ | Lublin | Polska | Ukraina | 22:0 | W. Piotrowicz 17 (pd 5K), karne przyłożenie[76] |
2017 | |||||||
290. | 18.02 | REIC/ePŚ | Oeiras | Portugalia | Polska | 35:10 | T. Mczedlidze 5 (P), W. Piotrowicz 5 (pd K)[77] |
291. | 18.03 | REIC/ePŚ | Anenii Noi | Mołdawia | Polska | 3:15 | D. Gdula 5 (P), W. Piotrowicz 5 (pd K), R. Rakowski 5 (P)[78][79] |
292. | 8.04 | REIC/ePŚ | Łódź | Polska | Holandia | 14:13 | W. Piotrowicz 9 (3K), A. Charlat 5 (P)[80][81] |
293. | 22.04 | REIC/ePŚ | Warszawa | Polska | Szwajcaria | 12:22 | M. Lament 5 (P), P. Zeszutek 5 (P), T. Gasik 2 (pd)[82] |
294. | 28.10 | REIC | Praga | Czechy | Polska | 19:14 | J. Nowicki 9 (3K), P. Rajewski 5 (P)[83] |
295. | 18.11 | REIC | Gdańsk | Polska | Mołdawia | 13:0 | W. Piotrowicz 5 (pd K), M. Plichta 5 (P), J. Nowicki 3 (K)[84][85] |
2018 | |||||||
296. | 3.03 | REIC | Amsterdam | Holandia | Polska | 71:30 | D. Banaszek 8 (pd 2K), A. Charlat 5 (P), M. Płonka 5 (P), T. Rokicki 5 (P), P. Zeszutek 5 (P), J. Nowicki 2 (pd)[86][87] |
297. | 17.03 | REIC | Plan-les-Ouates | Szwajcaria | Polska | 30:24 | D. Banaszek 14 (P 3pd K), D. Kornath 5 (P), P. Zeszutek 5 (P)[88] |
298. | 24.03 | REIC | Łódź | Polska | Portugalia | 25:27 | D. Banaszek 10 (2pd 2K), P. Rajewski 10 (2P), M. Płonka 5 (P)[89] |
299. | 29.09 | REIC | Zlin | Czechy | Polska | 22:41 | P. Zeszutek 10 (2P), M. Adamski 9 (3pd K), W. Piotrowicz 7 (2pd K), D. Gdula 5 (P), M. Jurczyński 5 (P), S. Powała-Niedźwiecki 5 (P)[90] |
300. | 3.11 | REIC | Łódź | Polska | Litwa | 33:0 | W. Piotrowicz 16 (2pd 4K), M. Adamski 7 (P pd), M. Plichta 5 (P), K. Pogorzelski 5 (P)[91][92] |
301. | 17.11 | REIC | Lublin | Polska | Holandia | 0:49 | [93][94] |
2019 | |||||||
302. | 16.02 | REIC | Setúbal | Portugalia | Polska | 65:5 | M. Jurczyński 5 (P)[95][96] |
303. | 23.03 | REIC | Łódź | Polska | Szwajcaria | 25:28 | D. Banaszek 8 (pd 2K), K. Pogorzelski 5 (P), G. Buczek 5 (P), P. Zeszutek 5 (P), W. Piotrowicz 2 (pd)[97][98] |
304. | 2.11 | REIC | Łódź | Polska | Niemcy | 15:35 | G. Buczek 5 (P), J. Cal 5 (P), D. Gdula 5 (pd K)[99][100] |
305. | 23.11 | REIC | Yverdon-les-Bains | Szwajcaria | Polska | 20:23 | J. Nowicki 18 (6K), K. Pogorzelski 5 (P)[101][102] |
2020 | |||||||
306. | 29.02 | REIC | Amsterdam | Holandia | Polska | 7:6 | D. Gdula 6 (2K)[103] |
18.04 | REIC | Szawle | Litwa | Polska | 25:0 | Mecz odwołano w związku z pandemią COVID-19. Zweryfikowano go jako walkower dla drużyny przeciwnej[104][105] | |
25.04 | REIC | Siedlce | Polska | Ukraina | 0:25 | Mecz odwołano w związku z pandemią COVID-19. Zweryfikowano go jako walkower dla drużyny przeciwnej[104][105] | |
31.10 | REIC | Charków | Ukraina | Polska | Mecz odwołano w związku z pandemią COVID-19[105][106] | ||
28.11 | REIC | Siedlce | Polska | Szwajcaria | Mecz odwołano w związku z pandemią COVID-19[105][106] |
Mecze w latach 2021–2030 | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Lp. | Data | Typ | Miejsce | Gospodarz | Gość | Wynik | Punkty dla Polski |
2021 | |||||||
307. | 11.09 | T | Kraków | Polska | Węgry | 43:3 | P. Zeszutek 10 (2P), A. Fursenko 5 (P), D. Rubaśniak 5 (P), D. Plichta 5 (P), S. Maltby 5 (P), K. Olejek 5 (P), W. Piotrowicz 4 (2pd), D. Tomanek 4 (2pd)[107] |
308. | 9.10 | REIC | Lwów | Ukraina | Polska | 24:27 | D. Gdula 17 (2P 2pd K), P. Zeszutek 10 (2P)[108][109] |
309. | 13.11 | REIC | Gdynia | Polska | Niemcy | 21:16 | W. Piotrowicz 21 (7K)[110] |
310. | 20.11 | REIC | Warszawa | Polska | Szwajcaria | 37:25 | W. Piotrowicz 22 (2pd 6K), R. Cooke 5 (P), M. Haznar 5 (P), P. Zeszutek 5 (P)[111] |
2022 | |||||||
311. | 19.02 | T | Praga | Czechy | Polska | 10:27 | D. Gdula 22 (3P 2pd K), R. Cooke 5 (P)[112] |
312. | 19.03 | REIC | Bruksela | Belgia | Polska | 41:11 | Ł. Korneć 5 (P), R. Cooke 3 (K), W. Piotrowicz 3 (K)[113] |
313. | 9.04 | REIC | Gdynia | Polska | Litwa | 43:10 | V. Halaifonua 10 (2P), D. Banaszek 6 (3pd), T. Fidler 5 (P), M. Haznar 5 (P), M. Krużycki 5 (P), K. Pogorzelski 5 (P)[114] |
2023 | |||||||
314. | 4.02 | REIC | Bukareszt | Rumunia | Polska | 67:27 | D. Banaszek 10 (2pd 2K), T. Fidler 5 (P), P. Hudson-Kowalewicz 5 (P), T. Pozniak 5 (P), W. Piotrowicz 2 (pd)[115][116] |
315. | 11.02 | REIC | Gdynia | Polska | Portugalia | 3:65 | W. Piotrowicz 3 (K)[117][118] |
316. | 18.02 | REIC | Gdynia | Polska | Belgia | 21:15 | W. Piotrowicz 11 (pd 3K), Z. Szwagrzak 5 (P), P. Zeszutek 5 (P)[119] |
317. | 5.03 | REIC | Gdynia | Polska | Niemcy | 18:23 | W. Piotrowicz 8 (pd 2K), V. Halaifonua 5 (P), R. Wójtowicz 5 (P)[120] |
318. | 18.03 | REIC | Amsterdam | Belgia | Polska | 18:17 | W. Piotrowicz 7 (2pd K), V. Halaifonua 5 (P), P. Zeszutek 5 (P)[121] |
2024 | |||||||
319. | 4.02 | REIC | Gdynia | Polska | Rumunia | 8:20 | J. Tebbatt 5 (P), W. Piotrowicz 3 (K)[122] |
320. | 10.02 | REIC | Oeiras | Portugalia | Polska | 54:7 | S. Maltby 5 (P), D. Banaszek 2 (pd)[123] |
321. | 17.02 | REIC | Waterloo | Belgia | Polska | 31:10 | S. Maltby 5 (pd K), N. Saborit 5 (P)[124] |
322. | 2.03 | REIC | Amsterdam | Holandia | Polska | 54:7 | M. Loboda 5 (P), M. Kolas 2 (pd)[125] |
323. | 17.03 | REIC | Paryż | Polska | Belgia |
Przypisy
- ↑ Biało-czerwony Sochaczew – Nasza wspólna sprawa [online], rugby.info.pl, 18 marca 2010 [dostęp 2011-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2018-03-11] (pol.).
- ↑ a b c d e f g h i j k l m n DamianD. Bocheński DamianD., Krótka historia meczów reprezentacji w Gdańsku [online], RC Lechia Gdańsk, 14 listopada 2011 [dostęp 2011-11-25] [zarchiwizowane z adresu 2013-06-01] (pol.).
- ↑ a b c d Polska – Mołdawia w Gdyni. Mecz rugby w Pucharze Europy Narodów. [online], trojmiasto.pl, 12 listopada 2010 [dostęp 2011-11-14] (pol.).
- ↑ RadosławR. Rocławski RadosławR., Skandal w Kijowie. [online], trojmiasto.pl, 19 maja 2001 [dostęp 2011-11-14] (pol.).
- ↑ JacekJ. Główczyński JacekJ., Polska – Szwecja 18:6. Mało wam? [online], trojmiasto.pl, 30 września 2001 [dostęp 2011-11-14] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Szwecja – Polska [online], rugbyinternational.net, 5 października 2002 [dostęp 2011-11-15] (ang.).
- ↑ Formularz zawodów Ukraina – Polska [online], rugbyinternational.net, 19 października 2002 [dostęp 2011-11-15] (ang.).
- ↑ a b Seniorzy 2002–2004 [online], Polski Związek Rugby [dostęp 2011-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2012-05-07] .
- ↑ Polen 15:37 Deutschland. rugby-journal.de @ web.archive.org. [dostęp 2013-03-07]. (niem.).
- ↑ Puchar Europy Narodów. Polska – Szwecja 36:0 [online], trojmiasto.pl, 13 października 2003 [dostęp 2011-11-14] (pol.).
- ↑ Nie dali rady... [online], trojmiasto.pl, 25 października 2003 [dostęp 2011-11-14] (pol.).
- ↑ Holandia – Polska 29:18 [online], trojmiasto.pl, 26 kwietnia 2004 [dostęp 2011-11-14] (pol.).
- ↑ Niemcy – Polska 34:10 [online], trojmiasto.pl, 18 maja 2004 [dostęp 2011-11-14] (pol.).
- ↑ Polska – Szwajcaria 20:15 [online], trojmiasto.pl, 4 października 2004 [dostęp 2011-11-14] (pol.).
- ↑ Malta – Polska 13 – 38 (31 – 8) [online], rugby.info.pl, 7 listopada 2004 [dostęp 2011-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2018-03-11] (pol.).
- ↑ Seniorzy 2005 [online], Polski Związek Rugby, 23 kwietnia 2005 [dostęp 2011-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2012-05-21] (pol.).
- ↑ Polska – Serbia & Montenegro 18 – 11 (3 – 3) [online], rugby.info.pl, 7 maja 2005 [dostęp 2011-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2012-09-12] (pol.).
- ↑ Polska – Andora 18 – 14 (15 – 0) w el. RWC 2007' [online], rugby.info.pl, 29 października 2005 [dostęp 2011-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2012-09-11] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Hiszpania – Polska [online], FIRA-AER, 13 listopada 2005 [dostęp 2012-11-10] [zarchiwizowane z adresu 2014-04-29] (ang.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Mołdawia [online], FIRA-AER, 8 kwietnia 2006 [dostęp 2012-11-10] [zarchiwizowane z adresu 2014-04-29] (ang. • fr.).
- ↑ Holandia- Polska 22:20 (7:20) w el do RWC 2007' [online], rugby.info.pl, 24 kwietnia 2006 [dostęp 2011-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2012-09-19] (pol.).
- ↑ Polska – Andora 54 – 8 (28 – 8) [online], rugby.info.pl, 7 października 2006 [dostęp 2011-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2018-09-30] .
- ↑ Formularz zawodów Chorwacja – Polska [online], FIRA-AER, 28 października 2006 [dostęp 2012-11-10] [zarchiwizowane z adresu 2014-04-29] (ang. • fr.).
- ↑ Łotwa – Polska 9:33(26:9) [online], rugby.info.pl za: Polski Związek Rugby, 5 maja 2007 [dostęp 2011-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2012-09-08] (pol.).
- ↑ a b c d Seniorzy 2007, Polski Związek Rugby, 30 września 2007 [dostęp 2011-10-25] [zarchiwizowane 2010-06-06] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Malta [online], FIRA-AER, 19 maja 2007 [dostęp 2012-10-06] [zarchiwizowane z adresu 2014-03-28] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Andora – Polska [online], FIRA-AER, 29 września 2007 [dostęp 2012-11-10] [zarchiwizowane z adresu 2014-04-29] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Chorwacja [online], FIRA-AER, 27 października 2007 [dostęp 2012-10-06] [zarchiwizowane z adresu 2014-04-29] (ang. • fr.).
- ↑ Wysokie zwycięstwo nad Łotyszami pieczętuje awans [online], rugby.info.pl, 26 kwietnia 2008 [dostęp 2011-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2017-11-11] (pol.).
- ↑ Polska – Łotwa 55:0!, Wirtualna Polska za: Polska Agencja Prasowa, 26 kwietnia 2008 [dostęp 2011-10-25] [zarchiwizowane 2012-07-28] (pol.).
- ↑ Malta-Polska 16-29 (6:17) [online], rugby.info.pl, 10 maja 2008 [dostęp 2011-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2012-09-17] (pol.).
- ↑ Puchar Europy Narodów w rugby: Polska – Ukraina 12:13 [online], Sportowe Fakty za: Polska Agencja Prasowa, 4 października 2008 [dostęp 2011-11-14] (pol.).
- ↑ Czechy – Polska 7:13 [online], polandrugby.pl, 15 listopada 2008 [dostęp 2011-10-23] [zarchiwizowane z adresu 2009-03-22] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Mołdawia – Polska [online], FIRA-AER, 16 maja 2009 [dostęp 2012-11-10] [zarchiwizowane z adresu 2014-04-29] (fr.).
- ↑ Mołdawia – Polska 28:30!, polandrugby.pl, 16 maja 2009 [dostęp 2011-10-25] [zarchiwizowane 2013-11-27] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Belgia [online], FIRA-AER, 30 maja 2009 [dostęp 2012-11-10] [zarchiwizowane z adresu 2014-04-29] (ang.).
- ↑ Formularz zawodów Ukraina – Polska [online], FIRA-AER, 12 września 2009 [dostęp 2012-11-10] [zarchiwizowane z adresu 2014-04-29] (ang.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Czechy [online], FIRA-AER, 25 września 2009 [dostęp 2012-11-10] [zarchiwizowane z adresu 2014-04-29] (ang.).
- ↑ Formularz zawodów Belgia – Polska [online], FIRA-AER, 24 kwietnia 2010 [dostęp 2012-11-10] [zarchiwizowane z adresu 2014-04-29] (ang.).
- ↑ Formularz zawodów Czechy – Polska [online], FIRA-AER, 9 października 2010 [dostęp 2012-11-08] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Mołdawia [online], FIRA-AER, 13 listopada 2010 [dostęp 2012-11-08] [zarchiwizowane z adresu 2014-11-08] (ang.).
- ↑ Formularz zawodów Niemcy – Polska [online], FIRA-AER, 20 listopada 2010 [dostęp 2012-11-08] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Belgia [online], FIRA-AER, 25 kwietnia 2011 [dostęp 2011-11-15] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Holandia [online], FIRA-AER [dostęp 2011-11-15] [zarchiwizowane z adresu 2014-11-08] (ang. • fr.).
- ↑ Kadra seniorów na mecz z Litwą [online], Polski Związek Rugby, 13 września 2011 [dostęp 2011-11-25] (pol.).
- ↑ Przykra niespodzianka ze strony Litwy [online], Polski Związek Rugby, 23 września 2011 [dostęp 2011-11-25] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Czechy [online], FIRA-AER, 15 października 2011 [dostęp 2011-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Mołdawia – Polska [online], FIRA-AER, 12 listopada 2011 [dostęp 2011-11-17] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Niemcy [online], FIRA-AER [dostęp 2011-11-20] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Belgia – Polska [online], FIRA-AER [dostęp 2012-04-10] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Holandia – Polska [online], FIRA-AER [dostęp 2012-04-21] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Czechy – Polska [online], FIRA-AER [dostęp 2012-10-06] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Niemcy [online], FIRA-AER [dostęp 2012-11-03] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Ukraina [online], FIRA-AER [dostęp 2013-04-04] [zarchiwizowane z adresu 2014-11-08] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Mołdawia – Polska [online], FIRA-AER [dostęp 2013-04-14] [zarchiwizowane z adresu 2014-11-08] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Szwecja – Polska [online], FIRA-AER, 3 czerwca 2013 [dostęp 2013-06-03] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Szwecja [online], FIRA-AER, 7 września 2013 [dostęp 2013-09-08] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang. • fr.).
- ↑ TomaszT. Płosa TomaszT., PNE: Zła passa przełamana, Polska pokonuje Szwecję, rugbypolska.pl, 8 września 2013 [zarchiwizowane 2016-03-04] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Czechy [online], FIRA-AER, 12 października 2013 [dostęp 2013-10-13] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang. • fr.).
- ↑ TomaszT. Płosa TomaszT., Serendib Cup: rozpoczęliśmy od porażki [online], RugbyPolska.pl, 29 października 2013 [dostęp 2013-10-30] [zarchiwizowane z adresu 2013-11-02] (pol.).
- ↑ a b KamilK. Sulej KamilK., Egzotyczna przygoda [online], SportSiedlce.pl, 4 października 2013 [dostęp 2013-11-05] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Niemcy – Polska [online], FIRA-AER, 9 listopada 2013 [dostęp 2013-10-13] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Mołdawia [online], FIRA-AER, 10 kwietnia 2014 [dostęp 2014-04-10] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Ukraina – Polska [online], FIRA-AER, 10 kwietnia 2014 [dostęp 2014-04-28] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Szwecja [online], Rugby Europe, 6 września 2014 [dostęp 2014-09-15] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-05] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Holandia [online], Rugby Europe, 18 października 2014 [dostęp 2014-10-18] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-04] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Mołdawia – Polska [online], Rugby Europe, 15 listopada 2014 [dostęp 2014-11-15] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-04] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Belgia – Polska [online], Rugby Europe, 20 kwietnia 2015 [dostęp 2015-04-19] [zarchiwizowane z adresu 2015-04-27] (ang. • fr.).
- ↑ PNE: Belgia v Polska 53:23 [online], Polski Związek Rugby, 18 kwietnia 2015 [dostęp 2023-04-01] [zarchiwizowane z adresu 2021-12-10] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Ukraina [online], Rugby Europe, 20 kwietnia 2015 [dostęp 2015-05-22] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-04] (ang. • fr.).
- ↑ PNE: Szwecja v Polska 11:29 [online], Polski Związek Rugby, 12 września 2015 [zarchiwizowane z adresu 2015-11-21] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Ukraina – Polska [online], Rugby Europe, 17 października 2015 [dostęp 2015-10-21] [zarchiwizowane z adresu 2016-04-19] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Mołdawia [online], Rugby Europe, 14 listopada 2015 [dostęp 2016-05-24] [zarchiwizowane z adresu 2015-11-17] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Belgia [online], Rugby Europe, 19 marca 2016 [dostęp 2016-05-24] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-21] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Holandia – Polska [online], Rugby Europe, 30 kwietnia 2016 [dostęp 2016-05-24] [zarchiwizowane z adresu 2016-05-07] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Ukraina [online], Rugby Europe, 24 września 2016 [dostęp 2016-09-25] [zarchiwizowane z adresu 2016-09-26] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Portugalia – Polska [online], Rugby Europe, 18 lutego 2017 [dostęp 2018-03-10] [zarchiwizowane z adresu 2018-02-24] (ang. • fr.).
- ↑ RET: Mołdawia v Polska 3:15 [online], Polski Związek Rugby, 18 marca 2017 [dostęp 2018-03-10] [zarchiwizowane z adresu 2017-03-21] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Mołdawia – Polska [online], Rugby Europe, 18 marca 2017 [dostęp 2018-03-10] [zarchiwizowane z adresu 2018-02-24] (ang. • fr.).
- ↑ RET: Polska v Holandia 14:13 [online], Polski Związek Rugby, 8 kwietnia 2017 [dostęp 2018-03-10] [zarchiwizowane z adresu 2018-03-10] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Holandia [online], Rugby Europe, 8 kwietnia 2017 [dostęp 2018-03-10] [zarchiwizowane z adresu 2018-02-24] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Szwajcaria [online], Rugby Europe, 22 kwietnia 2017 [dostęp 2018-03-10] [zarchiwizowane z adresu 2018-02-24] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Czechy – Polska [online], Rugby Europe, 28 października 2017 [dostęp 2018-03-10] [zarchiwizowane z adresu 2017-10-29] (ang. • fr.).
- ↑ RET: Polska v Mołdawia 13:0 [online], Polski Związek Rugby, 18 listopada 2017 [dostęp 2018-03-10] [zarchiwizowane z adresu 2018-03-10] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Mołdawia [online], Rugby Europe, 18 listopada 2017 [dostęp 2018-03-10] [zarchiwizowane z adresu 2017-12-01] (ang. • fr.).
- ↑ RET: Holandia v Polska 71:30 [online], Polski Związek Rugby, 3 marca 2018 [dostęp 2018-03-10] [zarchiwizowane z adresu 2018-03-10] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Holandia – Polska [online], Rugby Europe, 3 marca 2018 [dostęp 2018-03-10] [zarchiwizowane z adresu 2018-03-04] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Szwajcaria – Polska [online], Rugby Europe, 17 marca 2018 [dostęp 2018-03-31] [zarchiwizowane z adresu 2018-03-17] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Portugalia [online], Rugby Europe, 24 marca 2018 [dostęp 2018-03-31] [zarchiwizowane z adresu 2018-03-26] (ang. • fr.).
- ↑ Formularz zawodów Czechy – Polska [online], Rugby Europe, 29 września 2018 [dostęp 2018-09-30] [zarchiwizowane z adresu 2018-09-30] (ang. • fr.).
- ↑ RET: Polska v Litwa 33:0 [online], Polski Związek Rugby, 3 listopada 2018 [dostęp 2018-11-03] [zarchiwizowane z adresu 2018-11-03] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Litwa [online], Rugby Europe, 3 listopada 2018 [dostęp 2018-11-03] [zarchiwizowane z adresu 2018-11-03] (ang. • fr.).
- ↑ RET: Polska v Holandia 0:49 [online], Polski Związek Rugby, 17 listopada 2018 [dostęp 2019-06-04] [zarchiwizowane z adresu 2019-06-04] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Holandia [online], Rugby Europe, 17 listopada 2018 [dostęp 2019-06-04] [zarchiwizowane z adresu 2019-03-25] (ang.).
- ↑ RET: Portugalia v Polska 65:5 [online], Polski Związek Rugby, 16 lutego 2019 [dostęp 2019-06-04] [zarchiwizowane z adresu 2019-06-04] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Portugalia – Polska [online], Rugby Europe, 16 lutego 2019 [zarchiwizowane z adresu 2019-02-21] (ang.).
- ↑ RET: Polska v Szwajcaria 25:28 [online], Polski Związek Rugby, 23 marca 2019 [dostęp 2019-06-04] [zarchiwizowane z adresu 2019-06-04] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Szwajcaria [online], Rugby Europe, 23 marca 2019 [dostęp 2019-06-04] [zarchiwizowane z adresu 2019-03-27] (ang.).
- ↑ RET: Polska v Niemcy 15:35 [online], Polski Związek Rugby, 2 listopada 2019 [dostęp 2020-02-05] [zarchiwizowane z adresu 2020-02-05] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Niemcy [online], Rugby Europe, 2 listopada 2019 [dostęp 2020-02-05] [zarchiwizowane z adresu 2019-11-04] (ang.).
- ↑ RET: Szwajcaria v Polska 20:23 [online], Polski Związek Rugby, 23 listopada 2019 [dostęp 2020-02-05] [zarchiwizowane z adresu 2020-02-05] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Szwajcaria – Polska [online], Rugby Europe, 23 listopada 2019 [dostęp 2020-02-05] [zarchiwizowane z adresu 2020-02-05] (ang.).
- ↑ Formularz zawodów Holandia – Polska [online], Rugby Europe, 29 lutego 2020 [dostęp 2020-02-29] [zarchiwizowane z adresu 2020-02-29] (ang.).
- ↑ a b RE: Zakończenie sezonu 2019/2020 [online], Polski Związek Rugby, 19 października 2020 [dostęp 2021-05-29] [zarchiwizowane z adresu 2021-05-28] (pol.).
- ↑ a b c d Rugby Europe Trophy 2020/2021 [online], Polski Związek Rugby, 10 października 2020 [dostęp 2021-05-29] [zarchiwizowane z adresu 2021-05-28] (pol.).
- ↑ a b Decisions update on Rugby Europe Competitions [online], Rugby Europe, 18 marca 2021 [dostęp 2021-05-21] [zarchiwizowane z adresu 2021-03-18] (ang.).
- ↑ KNM XV: Polska v Węgry 43:3 [online], Polski Związek Rugby, 11 września 2021 [dostęp 2021-10-12] [zarchiwizowane z adresu 2021-09-14] (pol.).
- ↑ Ukraina v Polska 24:27 – Zmiany i zdjęcia [online], Polski Związek Rugby, 12 października 2021 [dostęp 2021-10-12] [zarchiwizowane z adresu 2021-10-12] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Ukraina – Polska [online], Rugby Europe, 9 października 2021 [dostęp 2021-10-28] [zarchiwizowane z adresu 2021-10-21] (ang.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Niemcy [online], Rugby Europe, 13 listopada 2021 [dostęp 2021-11-14] [zarchiwizowane z adresu 2021-11-14] (ang.).
- ↑ RET: Polska v Szwajcaria 37:25 [online], Polski Związek Rugby, 20 listopada 2021 [dostęp 2021-11-22] [zarchiwizowane z adresu 2021-11-20] (pol.).
- ↑ KNM XV: Czechy v Polska 10:27 [online], Polski Związek Rugby, 19 lutego 2022 [dostęp 2022-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2022-02-19] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Belgia – Polska [online], Rugby Europe, 20 marca 2022 [dostęp 2022-03-21] [zarchiwizowane z adresu 2022-03-21] (ang.).
- ↑ RET: Polska v Litwa 43:10 [online], Polski Związek Rugby, 9 kwietnia 2022 [dostęp 2022-04-09] [zarchiwizowane z adresu 2022-04-09] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Rumunia – Polska [online], Rugby Europe, 4 lutego 2023 [dostęp 2023-02-04] [zarchiwizowane z adresu 2023-02-04] (ang.).
- ↑ Rumuni za mocni dla walecznej Polski [online], Polski Związek Rugby, 4 lutego 2023 [dostęp 2023-04-01] [zarchiwizowane z adresu 2023-02-22] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Portugalia [online], Rugby Europe, 11 lutego 2023 [dostęp 2023-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2023-02-13] (ang.).
- ↑ Bolesna przegrana z Portugalią [online], Polski Związek Rugby, 11 lutego 2023 [dostęp 2023-04-01] [zarchiwizowane z adresu 2023-02-22] (pol.).
- ↑ Pierwsze zwycięstwo w Championship [online], Polski Związek Rugby, 19 lutego 2023 [dostęp 2023-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2023-02-19] (pol.).
- ↑ Zacięta walka, Polacy ulegli Niemcom [online], Polski Związek Rugby, 6 marca 2023 [dostęp 2023-02-19] [zarchiwizowane z adresu 2023-03-26] (pol.).
- ↑ REC: Thriller w Amsterdamie! [online], Polski Związek Rugby, 19 lutego 2023 [dostęp 2023-03-19] [zarchiwizowane z adresu 2023-03-20] (pol.).
- ↑ Formularz zawodów Polska – Rumunia [online], Rugby Europe, 4 lutego 2024 [dostęp 2024-02-11] [zarchiwizowane z adresu 2024-02-06] (ang.).
- ↑ Formularz zawodów Portugalia – Polska [online], Rugby Europe, 10 lutego 2024 [dostęp 2024-02-11] [zarchiwizowane z adresu 2024-02-11] (ang.).
- ↑ Formularz zawodów Belgia – Polska [online], Rugby Europe, 17 lutego 2024 [dostęp 2024-02-18] [zarchiwizowane z adresu 2024-02-17] (ang.).
- ↑ Formularz zawodów Holandia – Polska [online], Rugby Europe, 2 marca 2024 [dostęp 2024-03-05] [zarchiwizowane z adresu 2024-03-02] (ang.).
Bibliografia
- MaciejM. Powała-Niedźwiecki MaciejM., JacekJ. Wierzbicki JacekJ., Encyklopedia polskiego rugby, Lublin: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Związków Niewidomych „Print 6” Sp. z o.o., 2004, s. 123-164, ISBN 83-87414-07-7 .
- Poland international rugby results [online], Rugby International [dostęp 2011-11-21] (ang.).
- Statistics for Men’s International Rugby Union. Statistics for Poland [online], Rugby Data [dostęp 2011-11-21] [zarchiwizowane z adresu 2011-03-24] (ang.).