Medaliści mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym
Medaliści mistrzostw świata w pięcioboju nowoczesnym:
Mężczyźni
indywidualnie
drużynowo
Rok i miejsce | Zwycięzcy | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|
1949 Sztokholm | Szwecja Tage Bjurfeldt Gösta Gärdin Lars Hall | Finlandia Olavi Salminen-Sysinoro Lauri Vilkko Victor Platan | Szwajcaria Franz Hegner Bernhard König Werner Schmid |
1950 Berno | Szwecja Bertil Haase Thor Henning Lars Hall | Finlandia Ville Taalikka Lauri Vilkko Victor Platan | Włochy Duilio Brignetti Gianni Cantoni Giulio Palmonella |
1951 Helsingborg | Szwecja Thorsten Lindqvist Sune Wehlin Lars Hall | Finlandia Ville Taalikka Lauri Vilkko Victor Platan | Brazylia Aloisio Alves Eduardo Leal Eric Tinoco |
1953 Santo Domingo | Szwecja Thorsten Lindqvist Per-Ove Nilsson Lars Hall | Argentyna Jorge Hugo Arguindegui Luis Fernando Riera Carlos Alberto Velazquez | Chile Luis Carmona Barrales Gerardo Cortés Nilo Floody Buxton |
1954 Budapeszt | Węgry István Szondy Gábor Benedek Karoly Tasnady | Szwajcaria Werner Vetterli Hansueli Glogg Erhard Minder | Szwecja Bertil Haase Ake Julin Björn Thofelt |
1955 Zurych | Węgry István Szondy Aladár Kovácsi Géza Ferdinandy | ZSRR Igor Nowikow Paweł Rakitianski Konstantin Salnikow | Szwajcaria Werner Vetterli Hansueli Glogg Erhard Minder |
1957 Sztokholm | ZSRR Igor Nowikow Aeksander Tarasow Nikołaj Tatarinow | Finlandia Wäinö Korhonen Eero Lohi Kalevi Pakarinen | Węgry János Body Sándor Szabó Géza Ferdinandy |
1958 Aldershot | ZSRR Igor Nowikow Aeksander Tarasow Nikołaj Tatarinow | Węgry András Balczó Aladár Kovácsi Imre Nagy | Finlandia Wäinö Korhonen Eero Lohi Kurt Lindeman |
1959 Hershey | ZSRR Igor Nowikow Aeksander Tarasow Nikołaj Tatarinow | Finlandia Wäinö Korhonen Tapio Kare Berndt Katter | USA Leslie Bleamaster George Lambert Robert Miller |
1961 Moskwa | ZSRR Igor Nowikow Iwan Deriugin Borys Pachomow | Węgry András Balczó Imre Nagy Ferenc Török | USA Robert Beck Allan Jackson Richard Stohl |
1962 Meksyk | ZSRR Igor Nowikow Edward Zdobnikow Walerij Piszuczkin | Węgry András Balczó Imre Nagy Ferenc Török | USA John Daniels Allan Jackson Paul Pesthy |
1963 Magglingen | Węgry András Balczó István Móna Ferenc Török | ZSRR Igor Nowikow Wiktor Miniejew Albiert Mokiejew | USA Robert Miller James Moore Paul Pesthy |
1965 Lipsk | Węgry András Balczó István Móna Ferenc Török | ZSRR Igor Nowikow Pawieł Ledniow Albiert Mokiejew | NRD Uwe Adler Manfred Grosse Wolfgang Lüderitz |
1966 Melbourne | Węgry András Balczó István Móna Ferenc Török | ZSRR Wiktor Miniejew Paweł Ledniow Stasys Šaparnis | NRD Uwe Adler Manfred Grosse Wolfgang Lüderitz |
1967 Jönköping | Węgry András Balczó István Móna Ferenc Török | Szwecja Björn Ferm Hans Jacobson Hans-Gunnar Liljenwall | ZSRR Borys Oniszczenko Edward Zdobnikow Statis Saparnis |
1969 Budapeszt | ZSRR Borys Oniszczenko Stasys Šaparnis Wiaczesław Biełow | Węgry András Balczó Peter Keleman Pál Bakó | RFN Walter Esser Elmar Frings Karsten Reder |
1970 Warendorf | Węgry András Balczó Peter Keleman Pál Bakó | ZSRR Borys Oniszczenko Stasys Šaparnis Wiaczesław Biełow | RFN Walter Esser Elmar Frings Karsten Reder |
1971 San Antonio | ZSRR Borys Oniszczenko Leonid Iwanow Siergiej Łukianienko | Węgry András Balczó Peter Keleman Zsigmond Villányi | USA Loren Drum Charles Richards Donald Roth |
1973 Londyn | ZSRR Borys Oniszczenko Paweł Ledniow Władimir Szmielew | RFN Wolfgang Köpcke Heiner Thade Gerhard Werner | Węgry László Horváth Peter Keleman Tibor Maracskó |
1974 Moskwa | ZSRR Borys Oniszczenko Paweł Ledniow Władimir Szmielew | Węgry Tamás Kancsal Zsigmond Villányi Tibor Maracskó | Rumunia Dumitru Spirlea Constantin Calina Adalbert Gavaci |
1975 Meksyk | Węgry Tamás Kancsal Svetiszlav Sasics Tibor Maracskó | USA John Fitzgerald Michael Burley Orben Greenwald | ZSRR Leonid Iwanow Pawieł Ledniow Władimir Szmielew |
1977 San Antonio | Polska Janusz Pyciak-Peciak Sławomir Rotkiewicz Zbigniew Pacelt | ZSRR Siergiej Riabikin Pawieł Ledniow Aleksander Tarew | Węgry László Horváth Pál Bakó Tibor Maracskó |
1978 Jönköping | Polska Janusz Pyciak-Peciak Sławomir Rotkiewicz Zbigniew Pacelt | RFN Norbert Kühn Gerhard Werner Axel Starmann | ZSRR Oleg Bułhakow Pawieł Ledniow Aleksander Tarew |
1979 Budapeszt | USA Robert Nieman Michael Burley John Fitzgerald | Węgry László Horváth Tamás Kancsal Tibor Maracskó | ZSRR Oleg Bułhakow Anatolij Starostin Siergiej Riabikin |
1981 Zielona Góra | Polska Janusz Pyciak-Peciak Jan Olesiński Zbigniew Szuba | Węgry Attila Császári Lajos Dobi Tamás Szombathelyi | Włochy Daniele Massala Roberto Petroni Carlo Massulo |
1982 Rzym | ZSRR Timur Dosimbetow Anatolij Starostin Jewgienij Lipiejew | Węgry Attila Császári Attila Mizsér Gábor Pajor | Włochy Daniele Massala Roberto Petroni Pierpaolo Cristofori |
1983 Warendorf | ZSRR Jewgienij Zinkowski Anatolij Starostin Aleksiej Chapłomin | Węgry Gábor Pajor László Fábián Tamás Szombathelyi | Francja Paul Four Joël Bouzou Bruno Génard |
1985 Melbourne | ZSRR Igor Schwartz Anatolij Starostin Anatoliy Avdeyev | Węgry József Demeter László Fábián Attila Mizsér | Włochy Daniele Massala Carlo Massulo Cesare Toraldo |
1986 Montecatini | Włochy Daniele Massala Carlo Massulo Cesare Toraldo | Węgry Lajos Dobi László Fábián Attila Mizsér | Francja Christophe Ruer Joël Bouzou Didier Boube |
1987 Moulins | Węgry Attila Mizsér László Fábián János Martinek | ZSRR Igor Schwartz Anatolij Awdiejew Aleksander Makiejew | Wielka Brytania Richard Phelps Graham Brookhouse Dominic Mahony |
1989 Budapeszt | Węgry Attila Mizsér László Fábián János Martinek | ZSRR Leonid Witosławski Anatolij Starostin Wachtang Iagoraszwili | Czechosłowacja Milan Kadlec Petr Blazek Tomás Fleissner |
1990 Lahti | ZSRR Eduard Zenowka Anatolij Starostin Wachtang Iagoraszwili | Włochy Gianluca Tiberti Alessandro Conforto Cesare Toraldo | Polska Arkadiusz Skrzypaszek Dariusz Goździak Maciej Czyżowicz |
1991 San Antonio | ZSRR Eduard Zenowka German Juferov Aleksander Borisenko | Polska Arkadiusz Skrzypaszek Dariusz Goździak Maciej Czyżowicz | Węgry Attila Mizsér László Fábián Adám Madaras |
1994 Sheffield | Francja Christophe Ruer Sébastien Deleigne Frédéric Frontier | Wielka Brytania Richard Phelps Graham Brookhouse Greg Whyte | Białoruś Andriej Smirnow Siergej Korczun Aleksandr Borisenko |
1995 Bazylea | Węgry Peter Sarfalvi Akos Hanzely Attila Kálnoki Kis | Włochy Fabio Nebuloni Alessandro Conforto Cesare Toraldo | Polska Dariusz Mejsner Igor Warabida Maciej Czyżowicz |
1997 Sofia | Węgry Peter Sarfalvi Akos Kallei Adám Madaras | Białoruś Andriej Smirnow Siergiej Korczun Paweł Dowgał | Rosja Eduard Zenowka Grigorij Bremel Dmitrij Swatkovski |
1998 Meksyk | Meksyk Horacio de la Vega Sergio Salazar Abdias Salazar | Węgry Peter Sarfalvi Gábor Balogh Akos Hanzely | Francja Christopher Ruer Frédéric Clerq Sébastien Deleigne |
1999 Budapeszt | Węgry Akos Hanzely Peter Sarfalvi Gábor Balogh | Litwa Andrejus Zadneprovskis Edvinas Krungolcas Eugenius Seniuta | Białoruś Andriej Smirnow Aleksander Bysow Paweł Dowgał |
2000 Pesaro | USA Velizar Iliev Chad Senior James Gregory | Polska Andrzej Stefanek Igor Warabida Marcin Horbacz | Szwecja Per-Olov Danielsson Michael Brandt Erik Johansson |
2001 Millfield | Węgry Viktor Horvath Sandor Fuelep Gábor Balogh | Litwa Andrejus Zadneprovskis Edvinas Krungolcas Andrius Zemaitis | Rosja Dmitrij Gałkin Andriej Moisiejew Aleksiej Turkin |
2002 San Francisco | Węgry Viktor Horvath Sandor Fuelep Gábor Balogh | Czechy Michal Michalík Michal Sedlecký Libor Capalini | Litwa Andrejus Zadneprovskis Edvinas Krungolcas Tadas Zemaitis |
2003 Pesaro | Węgry Akos Kallai Gábor Balogh Viktor Horvath | Niemcy Sebastian Dietz Steffen Gebhard Eric Walther | Czechy Michal Michalik Michal Sedlecký Libor Capalini |
2004 Moskwa | Rosja Rustem Sabirchuzin Andriej Moisiejew Aleksiej Łebediniec | Czechy Michal Michalík Michal Sedlecký Libor Capalini | Włochy Stefano Pecci Andrea Valentini Enrico dell'Amore |
2005 Warszawa | Rosja Aleksiej Turkin Andriej Moisiejew Rustem Sabirchuzin | Czechy Libor Capalini Michal Michalík Michal Sedlecký | Niemcy Sebastian Dietz Steffen Gebhardt Eric Walther |
2006 Gwatemala | Litwa Edvinas Krungolcas Andrejus Zadneprovskis Tadas Zemaitis | Węgry Viktor Horváth Sandor Fuelep Akos Kallai | Czechy Libor Capalini Michal Michalík Michal Sedlecký |
2007 Berlin | Niemcy Sebastian Dietz Steffen Gebhardt Eric Walther | Czechy Libor Capalini Michal Michalík David Svoboda | Węgry Viktor Horváth Sandor Fuelep Gabor Balogh |
2008 Budapeszt | Rosja Ilia Frołow Aleksiej Turkin Andriej Moisiejew | Ukraina Jewgienij Borkin Dmitrij Kirpulianskij Pawlo Tymoszczenko | Białoruś Igor Lapo Dmitrij Meliach Michaił Prokopienko |
2009 Londyn | Węgry Ádám Marosi Péter Tibolya Róbert Németh | Czechy Ondřej Polívka Michal Michalík David Svoboda | Litwa Justinas Kinderis Edvinas Krungolcas Andrejus Zadneprovskis |
2010 Chengdu | Litwa Justinas Kinderis Edvinas Krungolcas Tomas Makarovas | Czechy Ondřej Polívka Michal Sedlecký David Svoboda | Węgry Adam Marosi Róbert Kasza Robert Nemeth |
2011 Moskwa | Rosja Aleksandr Lesun Ilja Frołow Siergiej Kariakin | Węgry Adam Marosi Róbert Kasza Bence Demeter | Włochy Riccardo de Luca Auro Franceschini Nicola Benedetti |
2012 Rzym | Włochy Riccardo de Luca Pierpaolo Petroni Nicola Benedetti | Rosja Aleksandr Lesun Ilja Frołow Andriej Moisiejew | Korea Południowa Jung Jin-hwa Hong Jin-woo Hwang Woo-jin |
2013 Kaohsiung | Francja Jean Berrou Christopher Patte Valentin Prades | Rosja Aleksandr Lesun Ilja Frołow Siergiej Kariakin | Korea Południowa Jung Jin-hwa Jung Hwon-ho Lee Woo-jin |
2014 Warszawa | Węgry Róbert Kasza Bence Demeter Ádám Marosi | Francja Valentin Belaud Valentin Prades Christopher Patte | Chiny Su Haihang Guo Jianli Han Jiahao |
2015 Berlin | Korea Południowa Lee Woo-jin Jun Woong-tae Jung Jin-hwa | Rosja Maksim Kustow Aleksander Lesun Ilia Frołow | Polska Michał Gralewski Jarosław Świderski Sebastian Stasiak |
2016 Moskwa | Egipt Amro El Geziry Yasser Hefny Omar El Geziry | Rosja Jegor Puczkarewskij Aleksander Lesun Maksim Kustow | Francja Valentin Prades Valetnin Belaud Christopher Patte |
2017 Kair | Egipt Eslam Hamad Ahmed Hamed Yasser Hefny | Polska Jarosław Świderski Sebastian Stasiak Szymon Staśkiewicz | Korea Południowa Jun Woong-tae Jung Jin-hwa Hwang Woo-jin |
2018 Meksyk | Francja Valentin Prades Valentin Belaud Brice Loubet | Wielka Brytania James Cooke Myles Pillage Joseph Choong | Ukraina Pawło Tymoszczenko Denis Pawljuk Jurij Fedeczko |
2019 Budapeszt |
sztafety
Rok i miejsce | Zwycięzcy | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|
1989 Budapeszt | Węgry Attila Kálnoki Kis Gábor Martinek Attila Mizsér | Niemcy Ulrich Czermak Nico Motchebon Uwe Zimmer | ZSRR Wachtang Iagoraszwili Oleg Plaksin Anatolij Starostin |
1990 Lahti | ZSRR German Yuferov Yuriy Sergeyev Leonid Vitoslavskiy | Węgry Attila Kálnoki Kis László Fábián Attila Mizsér | Włochy Roberto Bomprezzi Gianluca Tiberti Cesare Toraldo |
1991 San Antonio | Węgry Attila Kálnoki Kis László Fábián Adám Madaras | Polska Dariusz Mejsner Maciej Czyżowicz Dariusz Goździak | Niemcy Paweł Olszewski Nico Motchebon Ulrich Czermak |
1992 Winterthur | Polska Dariusz Mejsner Andrzej Giżyński Mateusz Nowicki | Włochy Alessandro Conforto Paolo Masala Carlo Masulo | Szwecja Per-Olov Danielsson Häkan Norebrink Magnus Rylander |
1993 Darmstadt | Węgry Attila Kálnoki Kis László Fábián Attila Mizsér | Francja Frédéric Clerq Oliver Clergeau Sébastien Deleigne | Włochy Alessandro Conforto Roberto Bomprezzi Cesare Toraldo |
1994 Sheffield | Węgry Attila Kálnoki Kis László Fábián János Martinek | Polska Dariusz Mejsner Maciej Czyżowicz Andrzej Stefanek | Rosja Dmitriy Svatkovskiy Andrey Zhigipov Andrey Tropin |
1995 Bazylea | Polska Dariusz Mejsner Maciej Czyżowicz Igor Warabida | Szwajcaria Peter Steinmann Pascal Emmenegger Philipp Wäffler | Meksyk Ivan Ortega Sergio Salazar Alberto Félix |
1996 Rzym | Polska Dariusz Mejsner Maciej Czyżowicz Igor Warabida | Francja Frédéric Clerq Christophe Ruer Sébastien Deleigne | Kazachstan Aleksandr Parygin Oleg Rebrov Dmitriy Tyourin |
1997 Sofia | USA Scott Christie Richard Connors Wachtang Iagoraszwili | Meksyk Roberto Acosta Sergio Salazar Horacio de la Vega | Polska Dariusz Mejsner Andrzej Stefanek Igor Warabida |
1998 Meksyk | Niemcy Jan Veder Olivier Strangfield Valeri Andreev | Litwa Andrerjus Zadneprovskis Edvinas Krungolcas Eugenius Seniuta | Francja Oliver Clergeau Frédéric Clerq Sébastien Deleigne |
1999 Budapeszt | Węgry Akos Hanzely Peter Sarfalvi Gábor Balogh | Rosja Edouard Zenovka Dennys Stojkov Rustem Sabirchusin | USA Velizar Iliev Scott Christie Wachtang Iagoraszwili |
2000 Pesaro | USA Velizar Iliev Chad Senior Wachtang Iagoraszwili | Rosja Aleksey Kubarev Dennys Stojkov Rustem Sabirchusin | Węgry Akos Kallai Gergely Kovács Adám Madaras |
2001 Millfield | Węgry Akos Kallai Sandor Fülep Viktor Horvath | Szwecja Michael Brandt Erik Johansson Fredrik Svensson | Polska Maciej Bogucki Andrzej Stefanek Marcin Horbacz |
2002 San Francisco | Niemcy Eric Walther Sebastian Dietz Carsten Niederberger | Litwa Andrerjus Zadneprovskis Edvinas Krungolcas Tadas Zemaitis | Polska Maciej Bogucki Andrzej Stefanek Marcin Horbacz |
2003 Pesaro | Węgry Akos Kallai Gábor Balogh Viktor Horvath | Rosja Dmitrij Gałkin Aleksiej Sawikow Rustem Sabirchuzin | Białoruś Aleksander Bysow Dmitrij Meliach Michaił Prokopienko |
2004 Moskwa | Rosja Dmitrij Gałkin Andriej Moisiejew Aleksiej Turkin | USA Scott Christie Chad Senior Wachtang Iagoraszwili | Korea Południowa Han Do-ryung Lee Choon-huan Kim In-hong |
2005 Warszawa | Węgry Akos Kallai Sandor Fuelep Viktor Horvath | Rosja Aleksiej Turkin Paweł Sazonow Rustem Sabirchuzin | Czechy Libor Capalini Michal Michalík David Svoboda |
2006 Gwatemala | Węgry Viktor Horváth Akos Kallai Sandor Fuelep | Białoruś Dmitrij Meliach Michaił Prokopienko Igor Lapo | Chiny Qian Zhenhua Cao Zhongrong Liu Yanli |
2007 Berlin | Niemcy Eric Walther Sebastian Dietz Steffen Gebhardt | Chiny Qian Zhenhua Cao Zhongrong Xu Yunqi | Czechy Ondřej Polívka Michal Michalík David Svoboda |
2008 Budapeszt | Białoruś Michaił Prokopienko Jahor Lapo Dymitrij Meliach | Litwa Edvinas Krungolcas Justinas Kinderis Andrejus Zadneprovskis | Węgry Adam Marosi Róbert Kasza Peter Tibolya |
2009 Londyn | Czechy David Svoboda Ondřej Polívka | Rosja Semen Burtsew Sergiej Karjakin | Egipt Amro El Geziry Omar El Geziry |
2010 Chengdu | Białoruś Michaił Prokopienko Michaił Micyk Dymitrij Meliach | Korea Południowa Jung Hwong-ho Nam Dong-hun Kim Seong-jin | Rosja Ilja Frołow Andriej Moisiejew Aleksandr Lesun |
2011 Moskwa | Węgry Adam Marosi Róbert Kasza Peter Tibolya | Korea Południowa Lee Chon-huan Hong Jin-woo Hwang Woo-jin | Ukraina Pawło Kirpulianski Pawło Timoszczenko Aleksander Mordasow |
2012 Rzym | Korea Południowa Jung Jin-hwa Hong Jin-woo Hwang Woo-jin | Niemcy Delf Borrmann Alexander Nobis Stefan Kollner | Rosja Ilja Szugarow Maksim Kustow Aleksander Sawkin |
2013 Kaohsiung | Węgry Adam Marosi Róbert Kasza Bence Demeter | Chiny Guo Jianli Cao Zhongrong Chen Fulao | Rosja Aleksandr Lesun Ilja Frołow Dmitri Łukasz |
2014 Warszawa | Francja Valentin Belaud Valentin Prades | Białoruś Stanisłau Żurauliou Raman Pinczuk | Korea Południowa Lee Woo-jin Hwang Woo-jin |
2015 Berlin | Niemcy Marvin Faly Dogue Alexander Nobis | Rosja Aleksander Kukarin Kirił Beliakow | Polska Szymon Staśkiewicz Jarosław Świderski |
2016 Moskwa | Korea Południowa Hwang Woo-jin Jun Woong-tae | Rosja Ilia Frołow Oleg Naumow | Francja Alexander Henrard Pierre Dejardin |
2017 Kair | Korea Południowa Hwang Woo-jin Jun Woong-tae | Niemcy Christian Zillekens Alexander Nobis | Białoruś Ilia Palazkow Paweł Cichanau |
2018 Meksyk | Francja Alexandre Henrard Valentin Belaud | Czechy Jan Kuf Martin Vlach | Bułgaria Todor Mihalew Jawor Peszlejewski |
2019 Budapeszt |
Kobiety
indywidualnie
Rok i miejsce | Zwyciężczyni | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|
1981 Londyn | Anne Ahlgren | Sabine Krapf | Wendy Norman |
1982 Compiègne | Wendy Norman | Sarah Parker | Kathy Tayler |
1983 Göteborg | Lynn Chernobrywy | Anne Ahlgren | Sarah Parker |
1984 Kopenhaga | Swietłana Jakowlewa | Pernille Svarre | Sabine Krapf |
1985 Montreal | Barbara Kotowska | Irina Kisielowa | Anna Bajan |
1986 Montecatini | Irina Kisielowa | Sophie Moressée | Sabine Krapf |
1987 Bensheim | Irina Kisielowa | Barbara Kotowska | Sabine Krapf |
1988 Warszawa | Dorota Idzi | Irina Kisielowa | Caroline Delemer |
1989 Wiener Neustadt | Lori Norwood | Irene Kovács | Caroline Delemer |
1990 Linköping | Eva Fjellerup | Lori Norwood | Dorota Idzi |
1991 Sydney | Eva Fjellerup | Caroline Delemer | Christina Minelli |
1992 Budapeszt | Iwona Kowalewska | Jana Dołgaczewa | Dorota Idzi |
1993 Darmstadt | Eva Fjellerup | Iwona Kowalewska | Dorota Idzi |
1994 Sheffield | Eva Fjellerup | Jana Szubienok | Emese Köblõ |
1995 Bazylea | Kerstin Danielsson | Jana Szubienok | Dorota Idzi |
1996 Siena | Jana Szubienok | Dorota Idzi | Jelizaweta Suworowa |
1997 Moskwa | Jelizaweta Suworowa | Fabiana Fares | Lucie Grolichová |
1998 Meksyk | Anna Sulima | Zsuzsanna Vörös | Paulina Boenisz |
1999 Budapeszt | Zsuzsanna Vörös | Jelizaweta Suworowa | Kim Raisner |
2000 Pesaro | Pernille Svarre | Paulina Boenisz | Jeļena Rubļevska |
2001 Millfield | Stephanie Cook | Paulina Boenisz | Georgina Harland |
2002 San Francisco | Bea Simóka | Zsuzsanna Vörös | Georgina Harland |
2003 Pesaro | Zsuzsanna Vörös | Olesia Wieliczko | Kate Allenby |
2004 Moskwa | Zsuzsanna Vörös | Kate Allenby | Tacciana Mazurkiewicz |
2005 Warszawa | Claudia Corsini | Zsuzsanna Vörös | Jeļena Rubļevska |
2006 Gwatemala | Marta Dziadura | Wiktorija Tereszczuk | Omnia Fakhry |
2007 Berlin | Amelie Caze | Lena Schöneborn | Laura Asadauskaitė |
2008 Budapeszt | Amelie Caze | Aya Medany | Katie Livingston |
2009 Londyn | Chen Qian | Laura Asadauskaitė | Lena Schöneborn |
2010 Chengdu | Amelie Caze | Donata Rimsaite | Lena Schöneborn |
2011 Moskwa | Wiktorija Tereszczuk | Sarolta Kovács | Laura Asadauskaitė |
2012 Rzym | Mhairi Spence | Chen Qian | Samantha Murray |
2013 Kaohsiung | Laura Asadauskaitė | Yane Marques | Donata Rimsaite |
2014 Warszawa | Samantha Murray | Chen Qian | Liang Wanxia |
2015 Berlin | Lena Schöneborn | Chen Qian | Yane Marques |
2016 Moskwa | Sarolta Kovács | Elodie Clouvel | Lena Schöneborn |
2017 Kair | Gulnaz Gubajdullina | Zsófia Földházi | Anastasija Prokopienko |
2018 Meksyk | Anastasija Prokopienko | Annika Schleu | Marie Oteiza |
2019 Budapeszt |
drużynowo
Rok i miejsce | Zwyciężczynie | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|
1981 Londyn | Wielka Brytania Wendy Norman Sarah Parker Kathy Tayler | USA Allison Ried Joy Hansen Lean Skomski | Szwecja Anne Ahlgren Agneta Lekander Isabelle Lamprecht |
1982 Compiègne | Wielka Brytania Wendy Norman Sarah Parker Kathy Tayler | RFN Martina Gödicke Ute Schiffmann Sabine Krapf | Szwecja Anne Ahlgren Agneta Lekander Marianne Sigmond |
1983 Göteborg | Wielka Brytania Teresa Purton Sarah Parker Victoria Sowarby | RFN Berit Walz Barbara Korsa Sabine Krapf | Szwecja Anne Ahlgren Maria Larsson Marianne Sigmond |
1984 Kopenhaga | ZSRR Swietłana Jakowlewa Jelena Gorodkowa Tatiana Czerniecka | Polska Barbara Kotowska Anna Bajan Magdalena Jedlewska | RFN Tanja Meyer Kathrin Kröning Sabine Krapf |
1985 Montreal | Polska Barbara Kotowska Anna Bajan Dorota Nowak | ZSRR Swietłana Jakowlewa Irina Kisielewa Tatiana Czerniecka | Szwecja Anne Sundell-Ahlgren Maria Larsson Elisabeth Johansson |
1986 Montecatini | Francja Sophie Moressée Caroline Delemer Nathalie Hugenschmitt | RFN Tanja Meyer Kathrin Kröning Sabine Krapf | Włochy Fabrizia Alessandrini Barbara Boccolari Laura Romagnoli |
1987 Warendorf | ZSRR Janna Gorlenko Irina Kisielewa Inna Czuchawcowa | RFN Tanja Meyer Kathrin Kröning Sabine Krapf | Polska Barbara Kotowska Iwona Dąbrowska Dorota Nowak |
1988 Warszawa | Polska Anna Sulima Iwona Kowalewska Dorota Idzi | Włochy Fabrizia Alessandrini Barbara Boccolari Emanuella Gabella | Francja Sophie Moressée Caroline Delemer Nathalie Hugenschmitt |
1989 Wiener Neustadt | Polska Anna Sulima Iwona Kowalewska Dorota Idzi | USA Lori Norwood Kim Arata Teresa Lewis | Włochy Fabrizia Alessandrini Barbara Boccolari Frederica Foghetti |
1990 Linköping | Polska Anna Sulima Iwona Kowalewska Dorota Idzi | ZSRR Swietłana Jakowlewa Irina Kisielewa Tatiana Czerniecka | RFN Kim Raisner Kathrin Kröning Sabine Krapf |
1991 Sydney | Polska Anna Sulima Iwona Kowalewska Dorota Idzi | Włochy Cristina Minelli Barbara Boccolari Emanuela Gabella | Francja Sophie Moressée Caroline Delemer Nathalie Hugenschmitt |
1992 Budapeszt | Polska Anna Sulima Iwona Kowalewska Dorota Idzi | Węgry Irén Kovács Mónika Pécsi Andrea Tulok | Niemcy Gabi Ginser Steffi Eichel Sabine Krapf |
1994 Sheffield | Włochy Federica Foghetti Barbara Boccolari Emanuela Gabella | Polska Anna Sulima Iwona Kowalewska Dorota Idzi | Węgry Irén Kovács Emese Köblö Eszter Hortobágyi |
1995 Bazylea | Polska Anna Sulima Iwona Kowalewska Dorota Idzi | Węgry Csilla Fueri Emese Köblö Eszter Hortobágyi | Dania Pernille Svarre Nina Andersen Eva Fjellerup |
1996 Siena | Rosja Jelizawieta Suworowa Jelena Felina Olga Muchortowa | Niemcy Kim Raisner Barbara Oltarjow Tanja Meyer-Efland | Polska Anna Sulima Iwona Kowalewska Dorota Idzi |
1997 Moskwa | Włochy Fabiana Fares Federica Foghetti Emanuela Gabella | Rosja Jelizawieta Suworowa Tatiana Muratowa Olga Muchortowa | Czechy Lucie Grolichová Alexandra Kalinovská Olga Vozelniková |
1998 Meksyk | Polska Anna Sulima Paulina Boenisz Dorota Idzi | Wielka Brytania Kate Allenby Sian Lewis Stephanie Cook | Węgry Bea Simóka Zsuzsanna Vörös Katalin Partics |
1999 Budapeszt | Rosja Jelizawieta Suworowa Tatiana Muratowa Marina Kołonina | Wielka Brytania Kate Allenby Sian Lewis Stephanie Cook | Włochy Fabiana Fares Federica Foghetti Claudia Cerutti |
2000 Pesaro | Polska Anna Sulima Paulina Boenisz Dorota Idzi | Wielka Brytania Kate Allenby Georgina Harland Stephanie Cook | Włochy Fabiana Fares Emanuela Gabella Claudia Cerutti |
2001 Millfield | Wielka Brytania Kate Allenby Sian Lewis Stephanie Cook | Polska Edyta Małoszyc Paulina Boenisz Katarzyna Baran | Rosja Jewdokia Greczysznikowa Tatiana Muratowa Olesia Weliczko |
2002 San Francisco | Węgry Bea Simóka Zsuzsanna Vörös Csilla Fueri | Włochy Claudia Corsini Federica Foghetti Claudia Cerutti | Rosja Jewdokia Greczysznikowa Tatiana Muratowa Marina Kołonina |
2003 Pesaro | Wielka Brytania Kate Allenby Sian Lewis Georgina Harland | Rosja Olesia Weliczko Tatiana Muratowa Marina Kołonina | Węgry Bea Simóka Zsuzsanna Vörös Csilla Fueri |
2004 Moskwa | Wielka Brytania Kate Allenby Joanna Clark Georgina Harland | Białoruś Galina Bachłakowa Anastasja Samusewicz Tatiana Mazurkiewicz | Rosja Olesia Weliczko Tatiana Muratowa Marina Kołonina |
2005 Warszawa | Rosja Ludmiła Sirotkina Tatiana Muratowa Jewdokia Greczysznikowa | Węgry Zsuzsanna Vörös Adrienn Szatmari Csilla Fueri | Polska Edyta Małoszyc Sylwia Czwojdzińska Paulina Boenisz |
2006 Gwatemala | Polska Marta Dziadura Sylwia Czwojdzińska Paulina Boenisz | Wielka Brytania Georgina Harland Mhairi Spence Katie Livingston | Węgry Zsuzsanna Vörös Vivien Mathe Csilla Fueri |
2007 Berlin | Białoruś Hanna Archipienka Anastazja Samusewicz Tatiana Mazurkiewicz | Niemcy Lena Schöneborn Janine Kohlmann Eva Trautmann | Rosja Ludmiła Sirotkina Tatiana Muratowa Jewdokia Greczicznikowa |
2008 Budapeszt | Polska Marta Dziadura Sylwia Czwojdzińska Paulina Boenisz | Wielka Brytania Georgina Harland Mhairi Spence Heather Fell | Węgry Zsuzsanna Vörös Vivien Mathe Adrienn Toth |
2009 Londyn | Niemcy Lena Schöneborn Eva Trautmann Claudia Knack | Wielka Brytania Freyja Prentice Mhairi Spence Heather Fell | Węgry Sarolta Kovács Krisztina Cseh Leila Gyenesei |
2010 Chengdu | Francja Amelie Caze Elfie Arnaud Anais Eudes | Wielka Brytania Freyja Prentice Samantha Murray Heather Fell | Niemcy Lena Schöneborn Eva Trautmann Annika Schleu |
2011 Moskwa | Niemcy Lena Schöneborn Eva Trautmann Annika Schleu | Węgry Sarolta Kovács Adrienn Toth Leila Gyenesei | Rosja Julija Kolegowa Jekatierina Churaskina Jewdokia Greczicznikowa |
2012 Rzym | Wielka Brytania Mhairi Spence Samantha Murray Heather Fell | Węgry Sarolta Kovács Adrienn Toth Leila Gyenesei | Chiny Miao Yihua Zhang Ye Chen Qian |
2013 Kaohsiung | Wielka Brytania Mhairi Spence Samantha Murray Kate French | Chiny Liang Wanxia Zhang Xiaonan Chen Qian | Ukraina Wiktorija Tereszczuk Żanna Buriak Anastazija Spas |
2014 Warszawa | Chiny Chen Qian Liang Wanxia Wang Wei | Wielka Brytania Samantha Murray Freyja Prentice Kate French | Białoruś Tatsiana Jelizarowa Anastasija Prokopienko Katsiaryna Arol |
2015 Berlin | Polska Anna Maliszewska Aleksandra Skarzyńska Oktawia Nowacka | Niemcy Lena Schöneborn Annika Schleu Janine Kohlamnn | Węgry Sarolta Kovács Zsófia Földházi Tamara Alekszejev |
2016 Moskwa | Węgry Sarolta Kovács Zsófia Földházi Tamara Alekszejev | Chiny Zhang Xiaonan Liang Wanxia Chen Qian | Niemcy Lena Schöneborn Annika Schleu Janine Kohlamnn |
2017 Kair | Węgry Sarolta Kovács Zsófia Földházi Tamara Alekszejev | Rosja Gulnaz Gubajdullina Anna Buriak Uliana Bataszowa | Niemcy Lena Schöneborn Annika Schleu Alexandra Bettinelli |
2018 Meksyk | Węgry Sarolta Kovács Zsófia Földházi Tamara Alekszejev | Francja Marie Oteiza Julie Belhamri Elodie Clouvel | Niemcy Janine Kohlmann Annika Schleu Anna Matthes |
2019 Budapeszt |
sztafety
Rok i miejsce | Zwyciężczynie | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|
1991 Sydney | Polska Dorota Idzi Iwona Kowalewska Anna Sulima | Włochy Cristina Minelli Barbara Boccolari Emanuela Gabella | Szwecja Anna Sundell Agneta Flygare Kerstin Danielsson |
1992 Budapeszt | Polska Dorota Idzi Iwona Kowalewska Edyta Małoszyc | Francja Caroline Delemer Sophie Moressée Gwënael Moalic | Węgry Irén Kovács Mónika Pécsi Andrea Tulok |
1993 Darmstadt | Rosja Tatyana Chernetskaya Elisaveta Suvorova Irina Krasnova | Włochy Cristina Minelli Barbara Boccolari Emanuela Gabella | Węgry Irén Kovács Mónika Pécsi Andrea Tulok |
1994 Sheffield | Polska Dorota Idzi Iwona Kowalewska Anna Sulima | Węgry Eszter Hortobágyi Emese Köblö Bea Simóka | Dania Eva Fjellerup Pernille Svarre Nina Andersen |
1995 Bazylea | Polska Dorota Idzi Iwona Kowalewska Edyta Małoszyc | Włochy Fabiana Fares Barbara Boccolari Emanuela Gabella | Dania Eva Fjellerup Pernille Svarre Nina Andersen |
1996 Siena | Polska Dorota Idzi Iwona Kowalewska Edyta Małoszyc | Włochy Fabiana Fares Federica Foghetti Emanuela Gabella | Niemcy Tanja Meyer-Efland Barbara Oltarjow Kim Raisner |
1997 Moskwa | Włochy Antionetta Giongo Federica Foghetti Emanuela Gabella | Polska Paulina Boenisz Anna Sulima Edyta Małoszyc | Wielka Brytania Julia Allen Kate Allenby Kate Houston |
1998 Meksyk | Polska Iwona Kowalewska Anna Sulima Dorota Idzi | Niemcy Tanja Meyer-Efland Elena Reiche Kim Raisner | Wielka Brytania Julia Allen Kate Allenby Stephanie Cook |
1999 Budapeszt | Wielka Brytania Georgina Harland Sian Lewis Stephanie Cook | Włochy Fabiana Fares Federica Foghetti Emanuela Gabella | Białoruś Galina Bachlakova Yana Shubenok Anna Vnukova |
2000 Pesaro | Węgry Vivien Mathe Zsuzsanna Vörös Bea Simóka | Wielka Brytania Gwen Kinsey Sian Lewis Stephanie Cook | Białoruś Galina Bachlakova Yana Shubenok Anna Vnukova |
2001 Millfield | Wielka Brytania Kate Allenby Georgina Harland Stephanie Cook | Rosja Tatyana Muratova Yelisaveta Suvorova Viktoriya Saborova | Czechy Lucie Grolichová Alexandra Kalinovská Olga Vosenilková |
2002 San Francisco | Czechy Lucie Grolichová Alexandra Kalinovská Olga Vosenilková | Włochy Claudia Cerutti Claudia Corsini Sara Bertoli | Węgry Vivien Mathe Zsuzsanna Vörös Bea Simóka |
2003 Pesaro | Węgry Csilla Fueri Zsuzsanna Vörös Bea Simóka | Rosja Marina Kolonina Olessiya Velichko Viktoriya Saborova | Czechy Lucie Grolichová Alexandra Kalinovská Olga Vosenilková |
2004 Moskwa | Polska Marta Dziadura Magdalena Sędziak Paulina Boenisz | Białoruś Tatyana Mazurkevich Hanna Arkhipenka Anastasiya Samusevich | Francja Amélie Caze Axelle Guiguet Blandine Lacheze |
2005 Warszawa | Niemcy Kim Raisner Lena Schöneborn Elena Reiche | Rosja Ludmiła Sirotkina Tatiana Muratowa Olesia Wieliczko | Włochy Claudia Corsini Sara Bertoli Alessia Pieretti |
2006 Gwatemala | Polska Marta Dziadura Edyta Małoszyc Paulina Boenisz | Wielka Brytania Mhairi Spence Georgina Harland Lindsay Weedon | Rosja Polina Strołczkowa Ludmiła Sirotkina Tatiana Muratowa |
2007 Berlin | Wielka Brytania Mhairi Spence Katie Livingston Lindsay Weedon | Polska Marta Dziadura Sylwia Czwojdzińska Paulina Boenisz | Niemcy Eva Trautmann Lena Schöneborn Janine Kohlmann |
2008 Budapeszt | Węgry Sarolta Kovacs Adrienn Toth Leila Gyenesei | Wielka Brytania Mhairi Spence Katie Livingston Heather Fell | Polska Edyta Małoszyc Sylwia Czwojdzińska Paulina Boenisz |
2009 Londyn | Czechy Lucie Grolichová Natalie Dianová | Niemcy Eva Trautmann Lena Schöneborn | Polska Sylwia Czwojdzińska Paulina Boenisz |
2010 Chengdu | Rosja Polina Strołczkowa Jewdokia Greczicznikowa Jekaterina Churaskina | Francja Elfie Arnaud Elodie Clouvel Amelie Caze | Chiny Miao Yihua Zhang Ye Chen Qian |
2011 Moskwa | Węgry Sarolta Kovács Adrienn Toth Leila Gyenesei | Niemcy Lena Schöneborn Eva Trautmann Annika Schleu | Ukraina Wiktorija Tereszczuk Żanna Buriak Natalia Lewczenko |
2012 Rzym | Niemcy Lena Schöneborn Eva Trautmann Annika Schleu | Chiny Miao Yihua Zhu Wenjing Chen Qian | Wielka Brytania Kate French Katy Livingston Katy Burke |
2013 Kaohsiung | Ukraina Wiktorija Tereszczuk Żanna Buriak Irina Chochłowa | Węgry Sarolta Kovács Zsófia Földházi Leila Gyenesei | Rosja Donata Rimsaite Ludmiła Kukuszkina Alise Fachrutdinowa |
2014 Warszawa | Chiny Chen Qian Liang Wanxia | Białoruś Katsiaryna Arol Anastasija Prokopienko | Włochy Camilla Lontano Lavinia Bonessio |
2015 Berlin | Chiny Chen Qian Liang Wanxia | Litwa Lina Batuleviciute Ieva Serapinaite | Polska Aleksandra Skarzyńska Oktawia Nowacka |
2016 Moskwa | Niemcy Lena Schöneborn Annika Schleu | Wielka Brytania Joanna Muir Samantha Murray | Białoruś Katsiaryna Arol Iryna Prasiancowa |
2017 Kair | Niemcy Lena Schöneborn Annika Schleu | Egipt Mariam Amer Sondos Aboubakr | Japonia Rena Shimazu Shino Yamanaka |
2018 Meksyk | Białoruś Anastasija Prokopienko Iryna Prasiancowa | Niemcy Ronja Steinborn Annika Schleu | Gwatemala Sofia Cabrera Sophia Hernández |
2019 Budapeszt |
sztafety mieszane
Rok i miejsce | Zwycięzcy | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|
2010 Chengdu | Polska Sylwia Czwojdzińska Remigiusz Golis | Ukraina Wiktorija Tereszczuk Pawło Tymoszczenko | Litwa Donata Rimsaite Justinas Kinderis |
2011 Moskwa | Ukraina Wiktorija Tereszczuk Smytro Kirpulianski | Rosja Jewdokia Greczycznikowa Siergiej Kariakin | Litwa Laura Asadauskaitė Justinas Kinderis |
2012 Rzym | Ukraina Żanna Buriak Ołeksandr Mordasow | Rosja Swietłana Lebiediewa Maksim Kuzniecow | Chiny Zhang Ye Cao Zhonrong |
2013 Kaohsiung | Francja Elodie Cloudel Valentin Belaud | Łotwa Elena Rublevska Denis Cerkovskis | Ukraina Iryna Chochłowa Pawlo Tymoszczenko |
2014 Warszawa | Litwa Laura Asadauskaite Justinas Kinderis | Wielka Brytania Joseph Evans Kate French | Polska Oktawia Nowacka Szymon Staśkiewicz |
2015 Berlin | Czechy Natalie Dianová Jan Kuf | Rosja Anna Buriak Maksim Kustow | Stany Zjednoczone Margaux Isaksen Nathan Schrimsher |
2016 Moskwa | Rosja Donata Rimsaite Alekander Lesun | Chiny Zhang Xiaonan Han Jiahao | Białoruś Anastasija Prokopienko Ilia Palazkow |
2017 Kair | Niemcy Ronja Steinborn Alexander Nobis | Egipt Haydy Morsy Eslam Hamad | Francja Julie Belhamri Valentin Belaud |
2018 Meksyk | Niemcy Rebecca Langrehr Fabian Liebig | Węgry Michelle Gulyás Gergő Bruckmann | Francja Emma Riff Alexandre Henrard |
2019 Budapeszt |
Bibliografia
- Mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym na stronie gbrathletics (ang.)