Memoriał Zdzisława Ambroziaka 2017
| |||
Szczegóły | |||
Państwo | Polska | ||
---|---|---|---|
Organizator | Fundacja im. Zdzisława Ambroziaka | ||
Edycja | XII | ||
Liczba zespołów | 6 | ||
Termin | 15-17 września 2017 | ||
Liczba obiektów sportowych | 1 (w 1 miejscowościach) | ||
Zwycięzca | Indykpol AZS Olsztyn | ||
MVP | Paweł Woicki |
XII Memoriał Zdzisława Ambroziaka – siatkarski turniej, który odbył się w dniach 15-17 września 2017 roku w hali Arena Ursynów w Warszawie. Organizatorami turnieju były: Fundacja im. Zdzisława Ambroziaka i Ursynowskie Centrum Sportu i Rekreacji.
W turnieju wzięło udział sześć polskich zespołów: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Onico Warszawa, Trefl Gdańsk, Łuczniczka Bydgoszcz, Indykpol AZS Olsztyn oraz GKS Katowice[1].
Pierwszego dnia rozegrano dwa mecze eliminacyjne, których zwycięzcy utworzyli pary półfinałowe z klubami ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Trefl Gdańsk, które były rozstawione. Drugiego dnia rozegrano półfinały oraz mecz o 5. miejsce, w którym zagrali przegrani meczów eliminacyjnych. Trzeciego dnia odbyły się: finał i mecz o 3. miejsce. W trakcie memoriału rozegrano także finał zawodów gimnazjalnych i "mecz przyjaciół siatkówki"[1].
Drabinka
Mecze eliminacyjne | Półfinały | Finał | |||||||||||
Trefl Gdańsk | 3 | ||||||||||||
Onico Warszawa | 3 | Onico Warszawa | 1 | ||||||||||
Łuczniczka Bydgoszcz | 0 | Trefl Gdańsk | 2 | ||||||||||
Indykpol AZS Olsztyn | 3 | ||||||||||||
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 0 | ||||||||||||
Indykpol AZS Olsztyn | 3 | Indykpol AZS Olsztyn | 3 | ||||||||||
GKS Katowice | 1 | ||||||||||||
Mecz o 5. miejsce | Mecz o 3. miejsce | ||||||||||||
Łuczniczka Bydgoszcz | 3 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 1 | ||||||||||
GKS Katowice | 2 | Onico Warszawa | 3 | ||||||||||
1. dzień
Mecze eliminacyjne
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
15.09 | 18:00 | Indykpol AZS Olsztyn | 3:1 | GKS Katowice | 21:25 | 25:23 | 25:17 | 25:17 | [1] | |
15.09 | 18:00 | Onico Warszawa | 3:0 | Łuczniczka Bydgoszcz | 35:33 | 25:16 | 25:13 | [2] |
2. dzień
Mecz o 5. miejsce
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1609 | 13:00 | Łuczniczka Bydgoszcz | 3:2 | GKS Katowice | 33:31 | 22:25 | 23:25 | 25:22 | 15:12 | [3] |
Półfinały
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16.09 | 15:00 | Onico Warszawa | 1:3 | Trefl Gdańsk | 25:23 | 27:29 | 19:25 | 23:25 | [4] | |
16.09 | 17:30 | Indykpol AZS Olsztyn | 3:0 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 25:23 | 29:27 | 25:20 | [5] |
3. dzień
Mecz o 3. miejsce
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17.09 | 11:00 | Onico Warszawa | 3:1 | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle | 25:15 | 25:21 | 20:25 | 25:23 | [6] |
Finał
Data | Godzina | Drużyna 1 | Wynik | Drużyna 2 | Set 1 | Set 2 | Set 3 | Set 4 | Set 5 | Raport |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17.09 | 13:00 | Indykpol AZS Olsztyn | 3:2 | Trefl Gdańsk | 25:18 | 25:15 | 19:25 | 23:25 | 15:13 | [7] |
Klasyfikacja końcowa
Lp. | Drużyna |
---|---|
1. | Indykpol AZS Olsztyn |
2. | Trefl Gdańsk |
3. | Onico Warszawa |
4. | ZAKSA Kędzierzyn-Koźle |
5. | Łuczniczka Bydgoszcz |
6. | GKS Katowice |
Nagrody indywidualne
Najlepszy zawodnik (MVP) | Najlepszy atakujący | Najlepszy blokujący | Najlepszy serwujący | Najlepszy rozgrywający | Najlepszy przyjmujący | Najlepszy libero |
---|---|---|---|---|---|---|
Paweł Woicki (Indykpol AZS Olsztyn) | Damian Schulz (Trefl Gdańsk) | Jakub Kochanowski (Indykpol AZS Olsztyn) | Bartosz Kwolek (ONICO Warszawa) | Michał Kozłowski (Trefl Gdańsk) | Tomas Rousseaux (Indykpol AZS Olsztyn) | Damian Wojtaszek (ONICO Warszawa) |
Przypisy
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona Fundacji im. Zdzisława Ambroziaka. [dostęp 2012-09-24]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-11-06)]. (pol.).