Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Górskim 2014
| |||
Data | 2−7 września 2014 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Lillehammer, Norwegia | ||
Strona internetowa |
25. Mistrzostwa świata w kolarstwie górskim odbyły się w Hafjell i w Lillehammer w dniach 2−7 września 2014.
Medaliści
Konkurencja: | Złoto: | Wynik | Srebro: | Wynik | Brąz: | Wynik |
Cross-country | ||||||
mężczyźni elite | Julien Absalon | 1:27:06 | Nino Schurter | + 1:51 m | Marco Aurelio Fontana | + 3:28 m |
kobiety elite | Catharine Pendrel | 1:31:30 | Irina Kalentjewa | + 21 s | Lea Davison | + 43 s |
mężczyźni do lat 23 | Michiel van der Heijden | 1:18:40 | Jordan Sarrou | + 49 s | Howard Grotts | + 1:12 m |
kobiety do lat 23 | Jolanda Neff | 1:17:49 | Margot Moschetti | + 1:47 m | Linda Indergand | + 1:53 m |
juniorzy | Simon Andreassen | 1:08:49 | Egan Bernal | + 37 s | Luca Schwarzbauer | + 38 s |
juniorki | Nicole Koller | 1:06:16 | Malene Degn | + 1:06 m | Sina Frei | + 1:27 m |
sztafeta mieszana | Francja Jordan Sarrou Hugo Pigeon Pauline Ferrand-Prevot Maxime Marotte | 52:02 | Szwajcaria Nino Schurter Jolanda Neff Filippo Colombo Andri Frischknecht | + 45 s | Czechy Jaroslav Kulhavý Kryštof Bogar Jan Rajchert Kateřina Nash | + 55 s |
Eliminator | ||||||
mężczyźni | Fabrice Mels | Emil Lindgren | Kévin Miquel | |||
kobiety | Kathrin Stirnemann | Linda Indergand | Ingrid Bøe Jacobsen | |||
Zjazd | ||||||
mężczyźni elite | Gee Atherton | 3:23,769 | Josh Bryceland | + 0,407 s | Troy Brosnan | + 0,566 s |
kobiety elite | Manon Carpenter | 3:49,407 | Rachel Atherton | + 0,088 s | Tahnee Seagrave | + 3,463 s |
juniorzy | Loris Vergier | 3:29,090 | Laurie Greenland | + 4,990 s | Jacob Dickson | + 7,294 s |
juniorki | Tegan Molloy | 4:16,816 | Viktoria Gimenez | + 6,225 s | Marine Cabirou | + 28,314 s |
Trial | ||||||
mężczyźni 26" | Gilles Coustellier | 16 pkt | Aurélien Fontenoy | 30 pkt | Kenny Belaey | 32 pkt |
mężczyźni 20" | Benito Ros | 5 pkt | Abel Mustieles | 8 pkt | Raphael Pils | 24 pkt |
kobiety | Tatiana Janíčková | 4 pkt | Nina Reichenbach | 15 pkt | Gemma Abant | 18 pkt |
juniorzy 26" | Jack Carthy | 3 pkt | Sergi Llongueras | 10 pkt | Dominik Oswald | 22 pkt |
juniorzy 20" | Dominik Oswald | 5 pkt | Oriol Roca | 8 pkt | Alex Rudeau | 16 pkt |
drużynowo | Niemcy Dominik Oswald Raphael Pils Moritz Mettenheimer Hannes Herrmann Nina Reichenbach | 850 pkt | Francja Alex Rudeau Aurélien Fontenoy Nicolas Valee Vincent Hermance Marion Porcher | 830 pkt | Hiszpania Oriol Roca Abel Mustieles Sergi Llongueras Rafael Tibau Gemma Abant | 820 pkt |
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Francja | 4 | 5 | 3 | 12 |
2 | Szwajcaria | 3 | 3 | 2 | 8 |
3 | Wielka Brytania | 3 | 3 | 1 | 7 |
4 | Niemcy | 2 | 1 | 3 | 6 |
5 | Hiszpania | 1 | 3 | 2 | 6 |
6 | Dania | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | Australia | 1 | 0 | 1 | 2 |
Belgia | 1 | 0 | 1 | 2 | |
9 | Kanada | 1 | 0 | 0 | 1 |
Holandia | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Słowacja | 1 | 0 | 0 | 1 | |
12 | Kolumbia | 0 | 1 | 0 | 1 |
Rosja | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Szwecja | 0 | 1 | 0 | 1 | |
15 | Stany Zjednoczone | 0 | 0 | 2 | 2 |
16 | Czechy | 0 | 0 | 1 | 1 |
Irlandia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Norwegia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Włochy | 0 | 0 | 1 | 1 |
Linki zewnętrzne
- Wyniki na stronie UCI (ang.)
- p
- d
- e