Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Plażowej 2024
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | FIFA | ||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie | ||
Otwarcie | 15 lutego 2024, Dubaj | ||
Zamknięcie (finał) | 25 lutego 2024, Dubaj | ||
Liczba drużyn | 16 (z 6 konfederacji) | ||
Liczba aren | 1 (w 1 mieście) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 32 | ||
Liczba bramek | 223 (6,97 na mecz) | ||
Oglądalność | 69 766 (2180 na mecz) | ||
Król strzelców | Ihar Bryshtsel | ||
Strona internetowa |
Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Plażowej 2024 – dwunasty oficjalny turniej mistrzostw świata w piłce nożnej plażowej. Po raz drugi wydarzenie to rozgrywane było w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Był to jednocześnie drugi turniej rozegrany w Azji. Rozpoczął się 15 lutego, a zakończył 25 lutego 2024 roku[1].
Turniej początkowo miał się odbyć w 2023 roku, ale przeniesiono datę rozegrania turnieju na 2024 rok.
Zakwalifikowane zespoły
Do finałowego turnieju zakwalifikowało się 16 drużyn. Oprócz Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które miały zapewniony start jako gospodarz, 15 innych zespołów uzyskało kwalifikację poprzez sześć oddzielnych turniejów kontynentalnych.
Konfederacja | Turniej kwalifikacyjny | Reprezentacja | Ostatni występ w MŚ | Najlepszy wynik w MŚ | Wynik |
---|---|---|---|---|---|
AFC(Azja) | gospodarz | Zjednoczone Emiraty Arabskie | 2021 | Faza Grupowa (2007, 2008, 2009, 2013, 2017, 2019, 2021) | Ćwierćfinał |
Mistrzostwa Azji w piłce nożnej plażowej 2023 | Iran | 2017 | III miejsce (2017) | III miejsce | |
Japonia | 2021 | II miejsce (2021) | Ćwierćfinał | ||
Oman | 2021 | Faza Grupowa (2011, 2015, 2019, 2021) | Faza Grupowa | ||
CAF(Afryka) | Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata w piłce nożnej plażowej 2023 (CAF) | Egipt | debiutant | Faza Grupowa | |
Senegal | 2021 | IV miejsce (2021) | Faza Grupowa | ||
CONCACAF(Ameryka Centralna, Północna i Karaiby) | Mistrzostwa Ameryki Północnej w piłce nożnej plażowej 2023 | Meksyk | 2019 | II miejsce (2007) | Faza Grupowa |
Stany Zjednoczone | 2021 | Faza Grupowa (2005, 2006, 2007, 2013, 2019, 2021) | Faza Grupowa | ||
CONMEBOL(America Południowa) | Mistrzostwa Ameryki Południowej w piłce nożnej plażowej 2023 | Argentyna | 2015 | Ćwierćfinał (2005, 2006, 2008, 2013) | Faza Grupowa |
Brazylia | 2021 | Mistrzostwo (2006, 2007, 2008, 2009, 2017) | Mistrz | ||
Kolumbia | debiutant | Faza Grupowa | |||
OFC(Oceania) | Mistrzostwa Oceanii piłce nożnej plażowej 2023 | Tahiti | 2021 | II miejsce (2015, 2017) | Ćwierćfinał |
UEFA(Europa) | Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata w piłce nożnej plażowej 2023 (UEFA) | Białoruś | 2021 | Faza Grupowa (2019, 2021) | IV miejsce |
Hiszpania | 2021 | II miejsce (2015) | Faza Grupowa | ||
Włochy | 2019 | II miejsce (2008, 2019) | II miejsce | ||
Portugalia | 2021 | Mistrzostwo (2015, 2019) | Ćwierćfinał |
Miasta i stadiony
Jeden stadion w jednym mieście jest gospodarzem turnieju[2].
Dubaj | |
---|---|
Dubai Design District Stadium | |
Pojemność: 3 900[3] | |
Losowanie
Losowanie grup turnieju finałowego odbyło się 6 października 2023 w Bibliotece Mohammeda bin Rashida w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich[4]. 16 drużyn podzielono na 4 koszyki. Reprezentacje rozlosowano do czterech grup po cztery drużyny[5].
Koszyk 1 | Koszyk 2 | Koszyk 3 | Koszyk 4 |
---|---|---|---|
Zjednoczone Emiraty Arabskie (gr. A) Japonia | Włochy Senegal | Hiszpania Oman | Argentyna Meksyk Kolumbia Egipt |
Faza grupowa
- Legenda
Awans do fazy pucharowej. | |
Odpadnięcie z turnieju. |
Gdy drużyny mają tyle samo punktów, o kolejności w tabeli decyduje:
- różnica bramek;
- gole zdobyte;
- punkty zdobyte w meczach pomiędzy danymi drużynami;
- różnica bramek w meczach pomiędzy danymi drużynami;
- zdobyte bramki w meczach pomiędzy danymi drużynami;
- punkty fair play;
- losowanie miejsc przez komitet organizacyjny.
Grubą czcionką są zaznaczone drużyny, które wywalczyły awans do 1/8 finału.
Grupa A
Zespół | Pkt | M | W | W+ | Wk | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Włochy | 6 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 9 | 3 | +6 |
Zjednoczone Emiraty Arabskie | 6 | 3 | 1 | 1 | 1 | 0 | 5 | 3 | +2 |
Egipt | 2 | 3 | 0 | 1 | 0 | 2 | 8 | 12 | -4 |
Stany Zjednoczone | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 7 | 11 | -4 |
15 lutego 2024 12:30 CET | Stany Zjednoczone Rezende 11' | 1:3 (1:2, 1:3) Raport | Włochy 2' Gentilin 12' Zurlo 20' Giordani | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 711 Sędzia: Mariano Romo |
15 lutego 2024 16:30 CET | Zjednoczone Emiraty Arabskie Beshr 8' Mohammad 15' | 2:1 (1:0, 2:0) Raport | Egipt 32' Paulo | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 2 253 Sędzia: Jorge Iván Gómez Camacho |
17 lutego 2024 12:30 CET | Włochy Sciacca 8' Bertacca 11' Miceli 15' Gentilin 21' Fazzini 25' Giordani 35' | 6:2 (2:1, 4:2) Raport | Egipt 11', 17' Sasa | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 2 465 Sędzia: Aecio Fernandez |
17 lutego 2024 16:30 CET | Zjednoczone Emiraty Arabskie Eid 16' Abbas 24' Mohammad 39' | 3:2 dogr. (0:0, 2:0, 2:2) Raport | Stany Zjednoczone 27' Toth 36' Canale | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 3 127 Sędzia: Vladimir Tashkov |
19 lutego 2024 12:30 CET | Egipt Paulo 10', 11', 30' Elshahat 33' (k) Taha 38' | 5:4 dogr. (2:1, 2:4, 4:4) Raport | Stany Zjednoczone 10', 16' Canale 16' Collier 24' Navas | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 749 Sędzia: Eduards Borisēvičs |
19 lutego 2024 16:30 CET | Włochy | 0:0 dogr. k. 1:3 (0:0, 0:0, 0:0) Raport | Zjednoczone Emiraty Arabskie | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 3 305 Sędzia: Said Hachim |
Rzuty karne | ||||
Bertacca Giordani Fazzini Gentilin | Mohamed Ali Beshr |
Grupa B
Zespół | Pkt | M | W | W+ | Wk | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Iran | 7 | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 17 | 12 | +5 |
Tahiti | 6 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 12 | 11 | +1 |
Argentyna | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 11 | 14 | -3 |
Hiszpania | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 13 | 16 | -3 |
15 lutego 2024 14:00 CET | Tahiti Salem 13', 31' Li Fung Kuee 21' Tinirauarii 30' | 4:3 (0:1, 2:1) Raport | Argentyna 2', 32' Ponzetti 34' Pomar | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 813 Sędzia: Vitalij Gomolko |
15 lutego 2024 18:00 CET | Hiszpania D. Ardil 1', 10' C. Ardil 7', 39' Kuman 18' J. Arias 21' | 6:6 dogr. k. 1:3 (3:1, 5:3, 5:5) Raport | Iran 12' Mesigar 15', 22', 31', 35' Mokhtari 37' Amiri | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 3 006 Sędzia: Jelili Ogunmuyiwa |
Rzuty karne | ||||
Mayor C. Ardil J. Arias Garcia | Mokhtari Mirshekari Mohammadpour Akbari |
17 lutego 2024 14:00 CET | Hiszpania J. Arias 3' Batis 10' Dona 15' | 3:5 (2:0, 3:4) Raport | Tahiti 17' Taiarui 23' Tepa 23' Labaste 24', 36' Tinirauarii | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 2 622 Sędzia: Micke Palomino |
17 lutego 2024 18:00 CET | Argentyna Medero 11', 34' Holmedilla 18' (k) | 3:6 (1:3, 2:3) Raport | Iran 4' Mokhtari 7' Behzadpour 11' Amiri 34' Moradi 35' Mohammadpour 35' Mirshekari | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 3 458 Sędzia: Louis Siave |
19 lutego 2024 14:00 CET | Argentyna Holmedilla 18' Rutterschmidt 18' Ponzeti 29' Pomar 32' Medero 35' | 5:4 (0:0, 2:2) Raport | Hiszpania 19' Arias 23', 29' C. Ardil 36' Kuman | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 1 066 Sędzia: Yuichi Hatano |
19 lutego 2024 18:00 CET | Iran | 5:3 (0:0, 1:2) Raport | Tahiti 14' Labaste 22' Tinirauarii 32' Tepa | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 3 458 Sędzia: Sergio Gomes Soares |
Grupa C
Zespół | Pkt | M | W | W+ | Wk | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Białoruś | 9 | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 13 | 6 | +7 |
Japonia | 6 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 10 | 9 | +1 |
Senegal | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 13 | 15 | -2 |
Kolumbia | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 6 | 12 | -6 |
16 lutego 2024 12:30 CET | Kolumbia De Avila 22' (k) Pantoja 35' | 2:3 (0:1, 1:2) Raport | Japonia 2' Akaguma 19' Moreira 26' Oba | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 868 Sędzia: Gonzalo Carballo |
16 lutego 2024 16:30 CET | Senegal Samb 13' Man. Diagne 20', 35' Mendy 33' (k) | 4:6 (0:1, 2:4) Raport | Białoruś 11' (k), 16', 31' Hapon 13', 21' Bryshtsel 27' Piatrouski | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 1 004 Sędzia: Turki Al Salehi |
18 lutego 2024 12:30 CET | Japonia Kanstantsinau 3' (sam.) | 1:3 (1:1, 1:3) Raport | Białoruś 5' Bryshtsel 20' Avgustov 23' Drozd | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 1 411 Sędzia: Lucas Estevão |
18 lutego 2024 16:30 CET | Senegal Mam. Diagne 14' Faye 19' Mendy 29' Ndoye 31' Man. Diagne 36' | 5:3 (0:2, 2:2) Raport | Kolumbia 2' Lopez 8' Ossa 33' De Avila | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 2 248 Sędzia: Abdulaziz Abdullah |
20 lutego 2024 12:30 CET | Białoruś Ryabko 5' Bryshtsel 9', 18', 32' | 4:1 (2:0, 3:0) Raport | Kolumbia 36' De Avila | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 720 Sędzia: Ibrahim Al Raeesi |
20 lutego 2024 16:30 CET | Japonia Matsuo 16' Matsuda 26', 31' Oba 31', 36' (k) Moreira 36' | 6:4 (0:1, 1:2) Raport | Senegal 6' Diatta 14', 28' Samb 28' Diagne | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 2 511 Sędzia: Saverio Bottalico |
Grupa D
Zespół | Pkt | M | W | W+ | Wk | P | Br+ | Br− | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazylia | 7 | 3 | 1 | 2 | 0 | 0 | 12 | 8 | +4 |
Portugalia | 6 | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 13 | 7 | +6 |
Oman | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 10 | 10 | 0 |
Meksyk | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 7 | 17 | -10 |
16 lutego 2024 14:00 CET | Portugalia Martins 1', 9', 14', 32', 32' Martins 4' Lourenço 11' Santos 12' | 8:2 (5:0, 6:0) Raport | Meksyk 26' Acevedo 33' Maldonado | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 1 172 Sędzia: Aurelien Planchais-Godefroy |
16 lutego 2024 18:00 CET | Brazylia Hulk 3' (k), 29' Mauricinho 6' Catarino 11' Rodrigo 12' | 5:3 (4:2, 4:3) Raport | Oman 2' Al Sauti 11' Al Fazari 15' Al Oraimi | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 2 752 Sędzia: Ingilab Mammadov |
18 lutego 2024 14:00 CET | Meksyk Castillo 12' Martinez 13' | 2:5 (1:1, 2:3) Raport | Oman 1', 27' Al Muraiki 17' Al Hindasi 24' Al Araimi 29' Al Oraimi | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 1 416 Sędzia: Łukasz Ostrowski |
18 lutego 2024 18:00 CET | Brazylia Rodrigo 6' Catarino 18' Mauricinho 38' | 3:2 dogr. (1:0, 2:0, 2:2) Raport | Portugalia 27' Martins 27' Santos | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 3 458 Sędzia: Juan Angeles |
20 lutego 2024 14:00 CET | Oman Al Sauti 14' Al Oraimi 36' | 2:3 (0:0, 0:2) Raport | Portugalia 16', 36' Martins 20' Santos | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 978 Sędzia: Mariano Romo |
20 lutego 2024 18:00 CET | Meksyk Castillo 1' Wbias 18' Maldonado 35' | 3:4 dogr. (1:2, 2:2) Raport | Brazylia 8', 39' Hulk 9' Mauricinho 30' Alisson | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 3 458 Sędzia: Francisco De Oses Bumedien |
Faza pucharowa
Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | |||||||||||
22 lutego, Dubaj | |||||||||||||
Iran | 2 | ||||||||||||
24 lutego, Dubaj | |||||||||||||
ZEA | 1 | ||||||||||||
Iran | 2 | ||||||||||||
22 lutego, Dubaj | |||||||||||||
Brazylia | 3 | ||||||||||||
Brazylia | 8 | ||||||||||||
25 lutego, Dubaj | |||||||||||||
Japonia | 4 | ||||||||||||
Brazylia | 6 | ||||||||||||
22 lutego, Dubaj | |||||||||||||
Włochy | 4 | ||||||||||||
Włochy | 5 | ||||||||||||
24 lutego, Dubaj | |||||||||||||
Tahiti | 2 | ||||||||||||
Włochy | 3(5) | Mecz o 3. miejsce | |||||||||||
22 lutego, Dubaj | |||||||||||||
Białoruś | 3(4) | 25 lutego, Dubaj | |||||||||||
Białoruś | 4 | ||||||||||||
Iran | 6 | ||||||||||||
Portugalia | 3 | ||||||||||||
Białoruś | 1 | ||||||||||||
Ćwierćfinały
22 lutego 2024 12:30 CET | Brazylia Alisson 2', 25' Xavier 7' Rodrigo 10' Silva 20' Brendo 20' Hulk 23' Catarino 34' | 8:4 (3:0, 6:0) Raport | Japonia 27' Yamada 28', 33' Oba 29' Kawai | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 2 505 Sędzia: Juan Angeles |
22 lutego 2024 14:00 CET | Białoruś Bryshtsel 13', 14', 18' (k), 39' | 4:3 dogr. (0:1, 3:2, 3:3) Raport | Portugalia 9' Algarvio 23' Santos 29' Lopes | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 2 293 Sędzia: Turki Al Salehi |
22 lutego 2024 16:30 CET | Iran Masoumizadeh 17' Mirjalili 23' | 2:1 (0:0, 2:1) Raport | Zjednoczone Emiraty Arabskie 14' Abbas | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 3 458 Sędzia: Sergio Soares |
22 lutego 2024 18:00 CET | Włochy Giordani 12', 17' Bertacca 30' Gentilin 34' Remedi 35' | 5:2 (1:2, 2:2) Raport | Tahiti 3' Taiarui 3' Tetauira | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 1 901 Sędzia: Mariano Romo |
Półfinały
24 lutego 2024 15:00 CET | Iran Mirshekari 1' Masoumizadeh 13' | 2:3 (1:0, 2:1) Raport | Brazylia 15' (k), 27' Alisson 36' Brendo | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 3 458 Sędzia: Łukasz Ostrowski |
24 lutego 2024 16:30 CET | Włochy Gentilin 20' Giordani 24' Zurlo 31' | 3:3 dogr. k. 5:4 (0:2, 2:3) Raport | Białoruś 5', 30' Bryshtsel 9' Novikau | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 3 458 Sędzia: Micke Palomino |
Rzuty karne | ||||
Bertacca Fazzini Gentilin Alla Zurlo | Bryshtsel Hardzetski Bokach Drozd Novikau |
Mecz o 3. miejsce
25 lutego 2024 15:00 CET | Iran Mirshekari 2' Mohammadpour 3' Moradi 14' Amiri 14' Masoumi 20' Mokhtari 33' | 6:1 (2:0, 5:0) Raport | Białoruś 33' Chaikouski | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 3 333 Sędzia: Aecio Fernandez |
Finał
25 lutego 2024 16:30 CET | Brazylia | 6:4 (1:1, 4:3) Raport | Włochy 4', 33' Genovali 19', 27' Fazzini | Dubai Design District Stadium, Dubaj Widzów: 3 458 Sędzia: Angeles |
BRAZYLIA
SZÓSTY TYTUŁ
Strzelcy
12 goli
- Ihar Bryshtsel
7 goli
- Mohammadali Mokhtari
- Léo Martins
6 goli
- Rodrigo
5 goli
- Alisson
- Edson Hulk
- Takaaki Oba
- Marco Giordani
4 gole
- Hossam Paulo
- Chiky Ardil
- Jordan Santos
- Mandione Diagne
- Roonui Tinirauarii
- Josep Junior Gentilin
3 gole
- Lucas Ponzeti
- Aleh Hapon
- Brendo
- Diogo Catarino
- Mauricinho
- Jose Arias
- Reza Amiri
- Hamid Behzadpour
- Ali Mirshekari
- Esleider De Avila
- Khalid Al Oraimi
- Mandione Diagne
- Amar Samb
- Alessandro Canale
- Tommaso Fazzini
2 gole
- Emiliano Holmedilla
- Lucas Medero
- Manuel Pomar
- Bruno Xavier
- Moustafa Sasa
- David Ardil
- Kuman
- Mohammad Masoumizadeh
- Seyedmahdi Mirjalili
- Movahed Mohammadpour
- Mohammad Moradi
- Kosuke Matsuda
- Ozu Moreira
- Christopher Castillo
- Ramon Maldonado
- Salomón Wbias
- Yahya Al Muraiki
- Abdullah Al Sauti
- Bê Martins
- Raoul Mendy
- Tearii Labaste
- Heirauarii Salem
- Heimanu Taiarui
- Patrick Tepa
- Luca Bertacca
- Gianmarco Genovali
- Emmanuele Zurlo
- Abdulla Abbas
- Ali Mohammad
1 gol
- Axel Rutterschmidt
- Mikhail Avgustov
- Artsemi Drozd
- Yauheni Novikau
- Yuri Piatrouski
- Anatoliy Ryabko
- Filipe Silva
- Ahmed Elshahat
- Elhusseini Taha
- Soleiman Batis
- Dona
- Mohammad Masoumi
- Moslem Mesigar
- Takuya Akaguma
- Yusuke Kawai
- Naoya Matsuo
- Takahito Yamada
- Eduardo Lopez
- Juan Ossa
- Julio Pantoja
- Héctor Acevedo
- Diego Martinez
- Mandhar Al Araimi
- Abdulrahman Al Fazari
- Yaqdhan Al Hindasi
- Duarte Algarvio
- André Lourenço
- Bernardo Lopes
- Mamour Diagne
- Ninou Diatta
- Ousseynou Faye
- Papa Ndoye
- Austin Collier
- Andres Navas
- Conner Rezende
- Christopher Toth
- Raimana Li Fung Kuee
- Tamatoa Tetauira
- Alessandro Miceli
- Alessandro Remedi
- Fabio Sciacca
- Waleed Beshr
- Rashed Eid
Gole samobójcze
- Ivan Kanstantsinau (dla Japonii)
- Teaonui Tehau (dla Iranu)
- Gianmarco Genovali (dla Brazylii)
Nagrody
Na podstawie[6]:
Złota Piłka | Złoty But | Złota Rękawica |
---|---|---|
Josep Junior Gentilin | Ihar Bryshtsel | Tiago Bobo |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Reprezentacja | Punkty | Bramki +/− | Bramki zdobyte |
---|---|---|---|---|
Strefa medalowa | ||||
Brazylia | 16 | +11 | 29 | |
Włochy | 12 | +7 | 21 | |
Iran | 13 | +10 | 27 | |
4. | Białoruś | 12 | +3 | 21 |
Wyeliminowane w ćwierćfinałach | ||||
5. | Portugalia | 6 | +5 | 16 |
6. | Zjednoczone Emiraty Arabskie | 6 | +1 | 6 |
7. | Tahiti | 6 | -2 | 14 |
8. | Japonia | 6 | -3 | 14 |
Wyeliminowane w fazie grupowej | ||||
9. | Oman | 3 | 0 | 10 |
10. | Senegal | 3 | -2 | 13 |
11. | Argentyna | 3 | -3 | 11 |
12. | Egipt | 2 | -4 | 8 |
13. | Hiszpania | 0 | -3 | 13 |
14. | Stany Zjednoczone | 0 | -4 | 7 |
15. | Kolumbia | 0 | -6 | 6 |
16. | Meksyk | 0 | -10 | 7 |
Przypisy
- ↑ https://digitalhub.fifa.com/m/7fb00e351abf4665/original/FIFA-Beach-Soccer-World-Cup-UAE-2024-Match-Schedule.pdf
- ↑ FIFA Beach Soccer World Cup UAE 2024™ draw completed [online], www.fifa.com [dostęp 2023-10-07] (ang.).
- ↑ WAM, Video: Dubai builds stadium in record 25 days for Fifa Beach Soccer World Cup UAE 2024 [online], Khaleej Times [dostęp 2024-02-16] (ang.).
- ↑ Draw lays out path to FIFA U-20 World Cup glory [online], fifa.com, 21 kwietnia 2023 [dostęp 2023-05-21] (ang.).
- ↑ FIFA Beach Soccer World Cup UAE 2024™ draw completed [online], www.fifa.com [dostęp 2023-10-07] (ang.).
- ↑ Etienne, Fuller lead honors at Women’s Under-17 Championship [online], Concacaf, 4 lutego 2024 [dostęp 2024-02-12] (ang.).
- p
- d
- e
|