Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 – czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn
« Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009 » | ||
---|---|---|
Zwycięzcy konkurencji | ||
Pierwsze miejsce | Niemcy Matthias Schömann-Finck Jost Schömann-Finck Jochen Kühner Martin Kühner | |
Drugie miejsce | Dania Christian Pedersen Jens Vilhelmsen Kasper Winther Morten Jørgensen | |
Trzecie miejsce | Polska Łukasz Pawłowski Łukasz Siemion Miłosz Bernatajtys Paweł Rańda | |
Konkurencje | ||
Jedynka | mężczyźni | kobiety |
Jedynka wagi lekkiej | mężczyźni | kobiety |
Dwójka bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Dwójka podwójna | mężczyźni | kobiety |
Dwójka podwójna wagi lekkiej | mężczyźni | kobiety |
Dwójka bez sternika wagi lekkiej | mężczyźni | |
Dwójka ze sternikiem | mężczyźni | |
Czwórka bez sternika | mężczyźni | kobiety |
Czwórka podwójna | mężczyźni | kobiety |
Czwórka podwójna wagi lekkiej | mężczyźni | kobiety |
Czwórka bez sternika wagi lekkiej | mężczyźni | |
Ósemka | mężczyźni | kobiety |
Ósemka wagi lekkiej | mężczyźni |
Czwórka bez sternika wagi lekkiej mężczyzn (LM4-) – konkurencja rozgrywana podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 w Poznaniu między 23 a 30 sierpnia na Torze Regatowym Malta.
Harmonogram konkurencji
Wszystkie godziny w czasie letnim (UTC+2)
Godzina | Wydarzenie | Runda |
---|---|---|
Poniedziałek, 24 sierpnia 2009 | 11:54-12:18 | Eliminacje |
Środa, 26 sierpnia 2009 | 10:48-11:00 | Repasaże |
Czwartek, 27 sierpnia 2009 | 12:42-12:54 | Półfinały C/D |
Piątek, 28 sierpnia 2009 | 14:37-14:53 | Półfinały A/B |
Piątek, 28 sierpnia 2009 | 10:42-10:48 | Finał D |
Piątek, 28 sierpnia 2009 | 11:00-11:06 | Finał C |
Sobota, 29 sierpnia 2009 | 16:06-16:12 | Finał B |
Sobota, 29 sierpnia 2009 | 13:03-13:18 | Finał A |
Medaliści
Wyniki
Eliminacje
Reguła kwalifikacji: 1 → PA/B, 2.. → R
Eliminacje 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Łukasz Pawłowski Łukasz Siemion Miłosz Bernatajtys Paweł Rańda | Polska | 6:39,59 | PA/B |
2 | Vincent Muda Roeland Lievens Timothee Heijbrock Tycho Muda | Holandia | 6:40,36 | PA/B |
3 | Guillaume Raineau Vincent Faucheux Fabrice Moreau Franck Solforosi | Francja | 6:41,08 | R |
4 | Thijs Obreno Arne Dubois Wouter Van der Fraenen Ruben De Gendt | Belgia | 6:45,81 | R |
5 | Taylor Washburn Nick LaCava Brian De Regt William Daly | Stany Zjednoczone | 6:47,22 | R |
Eliminacje 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil | Czechy | 6:40,92 | PA/B |
2 | Rubén Álvarez Pedrosa Andreu Castellà Gasparín Juan Luis Fernandez Tomas Marc Franquet Montfort | Hiszpania | 6:41,69 | PA/B |
3 | Chris Bartley Chris Boddy Stephen Feeney Bob Hewitt | Wielka Brytania | 6:42,05 | R |
4 | Darryn Purcell Thomas Bertrand Ross Brown Angus Tyers | Australia | 6:46,86 | R |
5 | Lorenzo Candia Sandoval Rodrigo Muñoz Santibañez Christian Yantani Garces Fernando Miralles Delgado | Chile | 7:02,58 | R |
Eliminacje 3
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Christian Pedersen Jens Vilhelmsen Kasper Winther Morten Jørgensen | Dania | 6:36,57 | PA/B |
2 | Yoshinori Sato Takahiro Suda Yū Kataoka Hideki Omoto | Japonia | 6:38,70 | PA/B |
3 | Timothy Myers John Sasi Terence McKall Mike Lewis | Kanada | 6:44,06 | R |
4 | Richard Beaumont Todd Petherick James Lassche Graham Oberlin-Brown | Nowa Zelandia | 6:48,26 | R |
5 | Jamal Jamaluddin Mochammad Darta Ketut Sukasna Agus Budy Aji | Indonezja | 7:15,71 | R |
Eliminacje 4
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Matthias Schömann-Finck Jost Schömann-Finck Jochen Kühner Martin Kühner | Niemcy | 6:34,06 | PA/B |
2 | Salvatore Di Somma Catello Amarante Luca Motta Giorgio Tuccinardi | Włochy | 6:37,27 | PA/B |
3 | Patrick Joye Lucas Tramer Silvan Zehnder Mario Gyr | Szwajcaria | 6:41,18 | R |
4 | Aleksandr Czaukin Witalij Badulin Jewgienij Sinicyn Jurij Pszenicznikow | Rosja | 6:56,70 | R |
5 | Rui Santos Frederico Gaspar Pedro Judice Costa André Pereira Araújo | Portugalia | 7:04,58 | R |
Repasaże
Reguła kwalifikacji: 1-2 → PA/B, 3... → PC/D
Repasaże 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Guillaume Raineau Vincent Faucheux Fabrice Moreau Franck Solforosi | Francja | 6:00,83 | PA/B |
2 | Taylor Washburn Nick LaCava Brian De Regt William Daly | Stany Zjednoczone | 6:02,93 | PA/B |
3 | Chris Bartley Chris Boddy Stephen Feeney Bob Hewitt | Wielka Brytania | 6:03,67 | PC/D |
4 | Richard Beaumont Todd Petherick James Lassche Graham Oberlin-Brown | Nowa Zelandia | 6:05,82 | PC/D |
5 | Aleksandr Czaukin Witalij Badulin Jewgienij Sinicyn Jurij Pszenicznikow | Rosja | 6:15,72 | PC/D |
6 | Jamal Jamaluddin Mochammad Darta Ketut Sukasna Agus Budy Aji | Indonezja | 6:24,13 | PC/D |
Repasaże 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Patrick Joye Lucas Tramer Silvan Zehnder Mario Gyr | Szwajcaria | 6:02,59 | PA/B |
2 | Timothy Myers John Sasi Terence McKall Mike Lewis | Kanada | 6:02,72 | PA/B |
3 | Darryn Purcell Thomas Bertrand Ross Brown Angus Tyers | Australia | 6:04,93 | PC/D |
4 | Thijs Obreno Arne Dubois Wouter Van der Fraenen Ruben De Gendt | Belgia | 6:09,44 | PC/D |
5 | Lorenzo Candia Sandoval Rodrigo Muñoz Santibañez Christian Yantani Garces Fernando Miralles Delgado | Chile | 6:10,98 | PC/D |
6 | Rui Santos Frederico Gaspar Pedro Judice Costa André Pereira Araújo | Portugalia | 6:25,80 | PC/D |
Półfinały C/D
Reguła kwalifikacji: 1-3 → FC, 4... → FD
Półfinały C/D 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Chris Bartley Chris Boddy Stephen Feeney Bob Hewitt | Wielka Brytania | 6:19,45 | FC |
2 | Thijs Obreno Arne Dubois Wouter Van der Fraenen Ruben De Gendt | Belgia | 6:21,86 | FC |
3 | Aleksandr Czaukin Witalij Badulin Jewgienij Sinicyn Jurij Pszenicznikow | Rosja | 6:24,35 | FC |
4 | Rui Santos Frederico Gaspar Pedro Judice Costa André Pereira Araújo | Portugalia | 6:37,59 | FD |
Półfinały C/D 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Darryn Purcell Thomas Bertrand Ross Brown Angus Tyers | Australia | 6:21,44 | FC |
2 | Richard Beaumont Todd Petherick James Lassche Graham Oberlin-Brown | Nowa Zelandia | 6:25,67 | FC |
3 | Lorenzo Candia Sandoval Rodrigo Muñoz Santibañez Christian Yantani Garces Fernando Miralles Delgado | Chile | 6:26,47 | FC |
4 | Jamal Jamaluddin Mochammad Darta Ketut Sukasna Agus Budy Aji | Indonezja | 6:34,66 | FD |
Półfinały A/B
Reguła kwalifikacji: 1-3 → FA, 4... → FB
Półfinały A/B 1
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Łukasz Pawłowski Łukasz Siemion Miłosz Bernatajtys Paweł Rańda | Polska | 6:17,54 | FA |
2 | Guillaume Raineau Vincent Faucheux Fabrice Moreau Franck Solforosi | Francja | 6:19,12 | FA |
3 | Salvatore Di Somma Catello Amarante Luca Motta Giorgio Tuccinardi | Włochy | 6:19,71 | FA |
4 | Yoshinori Sato Takahiro Suda Yū Kataoka Hideki Omoto | Japonia | 6:19,90 | FB |
5 | Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil | Czechy | 6:20,18 | FB |
6 | Timothy Myers John Sasi Terence McKall Mike Lewis | Kanada | 6:23,13 | FB |
Półfinały A/B 2
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Christian Pedersen Jens Vilhelmsen Kasper Winther Morten Jørgensen | Dania | 6:11,76 | FA |
2 | Matthias Schömann-Finck Jost Schömann-Finck Jochen Kühner Martin Kühner | Niemcy | 6:11,76 | FA |
3 | Vincent Muda Roeland Lievens Timothee Heijbrock Tycho Muda | Holandia | 6:13,55 | FA |
4 | Taylor Washburn Nick LaCava Brian De Regt William Daly | Stany Zjednoczone | 6:14,61 | FB |
5 | Patrick Joye Lucas Tramer Silvan Zehnder Mario Gyr | Szwajcaria | 6:17,30 | FB |
6 | Rubén Álvarez Pedrosa Andreu Castellà Gasparín Juan Luis Fernandez Tomas Marc Franquet Montfort | Hiszpania | 6:28,95 | FB |
Finał D
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Rui Santos Frederico Gaspar Pedro Judice Costa André Pereira Araújo | Portugalia | 6:56,00 | |
2 | Jamal Jamaluddin Mochammad Darta Ketut Sukasna Agus Budy Aji | Indonezja | 7:00,99 |
Finał C
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Chris Bartley Chris Boddy Stephen Feeney Bob Hewitt | Wielka Brytania | 6:42,09 | |
2 | Darryn Purcell Thomas Bertrand Ross Brown Angus Tyers | Australia | 6:43,91 | |
3 | Thijs Obreno Arne Dubois Wouter Van der Fraenen Ruben De Gendt | Belgia | 6:44,59 | |
4 | Richard Beaumont Todd Petherick James Lassche Graham Oberlin-Brown | Nowa Zelandia | 6:45,65 | |
5 | Lorenzo Candia Sandoval Rodrigo Muñoz Santibañez Christian Yantani Garces Fernando Miralles Delgado | Chile | 6:58,00 | |
6 | Aleksandr Czaukin Witalij Badulin Jewgienij Sinicyn Jurij Pszenicznikow | Rosja | 6:58,19 |
Finał B
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
1 | Rubén Álvarez Pedrosa Andreu Castellà Gasparín Juan Luis Fernandez Tomas Marc Franquet Montfort | Hiszpania | 5:57,35 | |
2 | Jan Vetešník Ondřej Vetešník Jiří Kopáč Miroslav Vraštil | Czechy | 5:57,94 | |
3 | Patrick Joye Lucas Tramer Silvan Zehnder Mario Gyr | Szwajcaria | 5:58,83 | |
4 | Yoshinori Sato Takahiro Suda Yū Kataoka Hideki Omoto | Japonia | 6:00,85 | |
5 | Timothy Myers John Sasi Terence McKall Mike Lewis | Kanada | 6:02,18 | |
6 | Taylor Washburn Nick LaCava Brian De Regt William Daly | Stany Zjednoczone | 6:03,42 |
Finał A
Miejsce | Zawodnik | Kraj | Czas | Uwagi |
---|---|---|---|---|
Matthias Schömann-Finck Jost Schömann-Finck Jochen Kühner Martin Kühner | Niemcy | 5:50,77 | ||
Christian Pedersen Jens Vilhelmsen Kasper Winther Morten Jørgensen | Dania | 5:51,02 | ||
Łukasz Pawłowski Łukasz Siemion Miłosz Bernatajtys Paweł Rańda | Polska | 5:52,70 | ||
4 | Guillaume Raineau Vincent Faucheux Fabrice Moreau Franck Solforosi | Francja | 5:53,04 | |
5 | Salvatore Di Somma Catello Amarante Luca Motta Giorgio Tuccinardi | Włochy | 5:56,82 | |
6 | Vincent Muda Roeland Lievens Timothee Heijbrock Tycho Muda | Holandia | 5:57,91 |
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona Mistrzostwa Świata w Wioślarstwie 2009. wioslarstwo.poznan.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-06)]. (ang.).
- Program Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009. wioslarstwo.poznan.pl. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-03-05)]. (ang.).
- Wyniki poszczególnych konkurencji podczas Mistrzostw Świata w Wioślarstwie 2009 (ang.)