Mistrzostwa Europy U-19 w Piłce Nożnej Kobiet 2009
UEFA Women Under 19 Championship 2009 | |
Szczegóły turnieju | |
Gospodarz | |
---|---|
Termin | 13 lipca - 25 lipca |
Liczba drużyn | 8 (z 1 konfederacji) |
Stadiony | 5 (w 3 miastach) |
Mistrz | Anglia (1. tytuł) |
Statystyki turnieju | |
Mecze | 15 |
Strzelone gole | 51 (3,4 na mecz) |
Król strzelców | Toni Duggan |
Mistrzostwa Europy U-19 w piłce nożnej kobiet 2009 – dwunasta edycja piłkarskich Mistrzostw Europy kobiet do lat 19. Zawody odbyły się w dniach 13-25 lipca 2009 roku na Białorusi.
Uczestnicy
- Anglia
- Białoruś
- Francja
- Islandia
- Niemcy
- Norwegia
- Szwajcaria
- Szwecja
Grupa A
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Francja | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 6 | 2 | +4 |
Szwajcaria | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 7 | 3 | +4 |
Niemcy | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 11 | 4 | +7 |
Białoruś | 0 | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 16 | -15 |
13 lipca 2009 16:00 CET | Francja Solene Barbance 7' | 1:2 1:2 | Niemcy Jessica Wich 35' 36' | Stadion Tarpieda, Mińsk Sędzia: Efthalia Mitsi ( Grecja) |
13 lipca 2009 17:00 CET | Białoruś Ekaterina Miklashevich 52' | 1:4 0:4 | Szwajcaria Danique Stein 12' Ana Maria Crnogorcevic 25' Jehona Mehmeti 29' Bettina Baer 41' | Stadion Gradski, Borysów Sędzia: Elia Maria Martinez Martinez ( Hiszpania) |
16 lipca 2009 14:30 CET | Białoruś | 0:3 0:1 | Francja Léa Rubio 12' Solène Barbance 83' 84' | Stadion Gradski, Borysów Sędzia: Yuliya Medvedeva - Keldyusheva ( Kazachstan) |
16 lipca 2009 14:30 CET | Szwajcaria Ana Maria Crnogorcevic 3' Ramona Bachmann 65' Danique Stein 78' | 3:0 1:0 | Niemcy | Stadion Tarpieda, Mińsk Sędzia: Teodora Albon ( Rumunia) |
19 lipca 2009 16:00 CET | Niemcy Dzenifer Marozsan 6' 7' 10' Marie-Louise Bagehorn 23' Stefanie Mirlach 27' (k.) Svenja Huth 31' Lena Wermelt 35' Alexandra Popp 62' Selina Wagner 77' | 9:0 7:0 | Białoruś | Stadion Daryda, Mińsk Sędzia: Sandra Braz Bastos ( Portugalia) |
19 lipca 2009 16:00 CET | Szwajcaria | 0:2 0:0 | Francja Pauline Crammer 52' Solène Barbance 80' | Stadion Tarpieda, Mińsk Sędzia: Carina Susanna Vitulano ( Włochy) |
Grupa B
Zespół | Pkt | M | W | R | P | Br+ | Br- | +/- |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Anglia | 7 | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 0 | +7 |
Szwecja | 6 | 3 | 2 | 0 | 1 | 4 | 5 | -1 |
Norwegia | 2 | 3 | 1 | 0 | 2 | 1 | 2 | -1 |
Islandia | 1 | 3 | 0 | 1 | 2 | 1 | 6 | -5 |
13 lipca 2009 16:00 CET | Szwecja | 0:3 0:2 | Anglia Jade Moore 20' Toni Duggan 36' Chelsea Weston 65' | Stadion Daryda, Mińsk Sędzia: Carina Susanna Vitulano ( Włochy) |
13 lipca 2009 16:00 CET | Islandia | 0:0 0:0 | Norwegia | Stadion Miejski, Mołodeczno Sędzia: Yuliya Medvedeva - Keldyusheva ( Kazachstan) |
16 lipca 2009 14:30 CET | Szwecja Sofia Jakobsson 77' Jenny Hjohlman 88' | 2:1 0:1 | Islandia Arna Sif Asgrimsdottir 45+2' | Stadion Daryda, Mińsk Sędzia: Sandra Braz Bastos ( Portugalia) |
16 lipca 2009 14:30 CET | Anglia | 0:0 0:0 | Norwegia | Stadion Miejski, Mołodeczno Sędzia: Elia Maria Martinez Martinez ( Hiszpania) |
19 lipca 2009 16:00 CET | Norwegia | 1:2 1:2 | Szwecja Antonia Göransson 35' Sofia Jakobsson 44' | Stadion Traktar, Mińsk Sędzia: Teodora Albon ( Rumunia) |
19 lipca 2009 16:00 CET | Anglia | 4:0 2:0 | Islandia | Stadion Miejski, Mołodeczno Sędzia: Efthalia Mitsi ( Grecja) |
Półfinały
22 lipca 2009 16:00 CET | Francja Emelie Lövgren 34' Charlène Sasso 68' | 2:5 po dogrywce 1:1 2:2 | Szwecja Fanny Tenret 24' Sofia Jakobsson 68' 91' 107' Jennifer Egelryd 100' | Stadion Daryda, Mińsk Sędzia: Efthalia Mitsi ( Grecja) |
22 lipca 2009 16:00 CET | Anglia Toni Duggan 28' 55' Isobel Christiansen 45' | 3:0 2:0 | Szwajcaria | Stadion Miejski, Mołodeczno Sędzia: Yuliya Medvedeva - Keldyusheva ( Kazachstan) |
Finał
25 lipca 2009 17:00 CET | Szwecja | 0:2 0:2 | Anglia | Stadion Gradski, Borysów Sędzia: Teodora Albon ( Rumunia) |
Sztrzelczynie
- 4 gole
- Toni Duggan
- Solène Barbance
- 3 gole
- Jordan Nobbs
- Dzenifer Marozsan
- Sofia Jakobsson
- 2 gole
- Jade Moore
- Isobel Christiansen
- Jessica Wich
- Ana Maria Crnogorcevic
- Danique Stein
- Sofia Jakobsson
- 1 gol
- Chelsea Weston
- Ekaterina Miklashevich
- Léa Rubio
- Pauline Crammer
- Emelie Lövgren
- Charlène Sasso
- Arna Sif Asgrimsdottir
- Marie-Louise Bagehorn
- Stefanie Mirlach
- Svenja Huth
- Lena Wermelt
- Alexandra Popp
- Selina Wagner
- Cecilie Pedersen
- Jehona Mehmeti
- Bettina Baer
- Ramona Bachmann
- Jenny Hjohlman
- Antonia Göransson
- Fanny Tenret
- Jennifer Egelryd
Zobacz też
- p
- d
- e
U-18 |
|
---|---|
U-19 |
|