Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie 2007
Mistrzostwa Europy w Kajakarstwie odbyły się w dniach 27 czerwca-1 lipca 2007 roku w hiszpańskiej Pontevedra.
Tabela medalowa
Miejsce | Państwo | Złoto | Srebro | Brąz | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1 | Niemcy | 9 | 4 | 3 | 16 |
2 | Węgry | 5 | 7 | 7 | 19 |
3 | Białoruś | 4 | 4 | 1 | 9 |
4 | Słowacja | 2 | 1 | 0 | 3 |
5 | Litwa | 2 | 0 | 0 | 2 |
6 | Rosja | 1 | 5 | 0 | 6 |
7 | Szwecja | 1 | 1 | 2 | 4 |
8 | Wielka Brytania | 1 | 1 | 0 | 2 |
9 | Serbia | 1 | 0 | 1 | 2 |
10 | Norwegia | 1 | 0 | 0 | 1 |
11 | Polska | 0 | 3 | 5 | 8 |
12 | Finlandia | 0 | 1 | 1 | 2 |
13 | Ukraina | 0 | 0 | 2 | 2 |
Hiszpania | 0 | 0 | 2 | 2 | |
15 | Francja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Rumunia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Włochy | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Razem | 27 | 27 | 27 | 81 |
Medaliści
Mężczyźni
Kanadyjki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
C-1 200 m | Jevgenijus Šuklinas | 41,969 | Maksim Opalew | 42,092 | Jurij Czeban | 42,132 |
C-1 500 m | Andreas Dittmer | 1:54,540 | Nikołaj Lipkin | 1:54,613 | David Cal Figueroa | 1:55,733 |
C-1 1000 m | Attila Vajda | 4:04,429 | Maksim Opalew | 4:07,712 | David Cal Figueroa | 4:08,676 |
C-2 200 m | Litwa Raimundas Labuckas Tomas Gaideikis | 38,387 | Rosja Jewgienij Ignatiew Iwan Sztyl | 38,690 | Niemcy Christian Gille Tomasz Wylenzek | 38,973 |
C-2 500 m | Białoruś Alaksandr Bahdanowicz Andrej Bahdanowicz | 1:59,188 | Rosja Siergiej Ulegin Aleksandr Kostogłod | 1:59,818 | Węgry György Kolonics György Kozmann | 2:00,454 |
C-2 1000 m | Niemcy Christian Gille Tomasz Wylenzek | 3:48,304 | Węgry György Kolonics György Kozmann | 3:48,574 | Białoruś Andrej Bahdanowicz Alaksandr Bahdanowicz | 3:50,087 |
C-4 200 m | Rosja Jewgienij Dorochin Nikołaj Lipkin Jewgienij Ignatiew Iwan Sztyl | 35,150 | Białoruś Dzmitri Rabczanka Kanstatnin Szczarbak Dzmitri Wajczikin Aliaksandr Wałczeski | 35,456 | Węgry Pal Sarudi Peter Balazs Gábor Horváth Marton Joob | 35,889 |
C-4 500 m | Białoruś Alaksandr Bahdanowicz Andrej Bahdanowicz Alaksandr Żukouski Alaksandr Kurliandczik | 1:38,376 | Polska Paweł Skowroński Arkadiusz Toński Łukasz Woszczyński Marcin Grzybowski | 1:39,286 | Niemcy Robert Nuck Stefan Holtz Thomas Lück Sebastian Brendel | 1:39,359 |
C-4 1000 m | Białoruś Dzmitri Rabczanka Dzmitri Wajczikin Kanstantin Szczarbak Alaksandr Wałczeski | 3:30,660 | Węgry Marton Metka Robert Mike Matyas Safran Gabor Balazs | 3:31,229 | Rumunia Silviu Simioncencu Iosif Chirilă Andrei Cuculici Nicolae Flocea | 3:34,439 |
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Jonas Ems | 36,796 | Marek Twardowski | 37,119 | Gergely Gyertyanos | 37,432 |
K-1 500 m | Tim Brabants | 1:42,653 | Anders Gustafsson | 1:42,905 | Marek Twardowski | 1:43,450 |
K-1 1000 m | Eirik Veraas Larsen | 3:39,179 | Tim Brabants | 3:40,342 | Zoltán Benkő | 3:41,742 |
K-2 200 m | Białoruś Raman Piatruszenka Wadzim Machnieu | 33,664 | Niemcy Ronald Rauhe Tim Wieskötter | 33,669 | Serbia Ognjen Filipović Dragan Zorić | 33,915 |
K-2 500 m | Niemcy Ronald Rauhe Tim Wieskötter | 1:33,906 | Białoruś Raman Piatruszenka Wadzim Machnieu | 1:34,436 | Polska Tomasz Mendelski Adam Wysocki | 1:36,235 |
K-2 1000 m | Węgry Gabor Kucsera Zoltán Kammerer | 3:26,174 | Niemcy Andreas Ihle Rupert Wagner | 3:21,867 | Francja Philippe Colin Cyrille Carre | 3:21,957 |
K-4 200 m | Serbia Ognjen Filipović Dragan Zorić Milan Djenadić Bora Sibinkić | 31,088 | Białoruś Raman Piatruszenka Wadzim Machnieu Dziamin Turczyn Alaksiej Abałmasau | 31,498 | Węgry Viktor Kadler Gergely Gyertyanos Istvan Bee Balazs Babella | 31,685 |
K-4 500 m | Słowacja Richard Riszdorfer Michał Riszdorfer Erik Vlcek Juraj Tarr | 1:25,210 | Białoruś Dzianis Żyhadła Stanislau Strelczanka Rusłan Biczan Siarhiej Findziukiewicz | 1:26,729 | Węgry Marton Sik Attila Boros Attila Csamanga Gabor Bozsik | 1:26,829 |
K-4 1000 m | Słowacja Michał Riszdorfer Richard Riszdorfer Juraj Tarr Erik Vlcek | 3:02,812 | Węgry Lajos Gyokos Roland Kokeny Ákos Vereckei Gábor Horváth | 3:03,372 | Polska Marek Twardowski Adam Wysocki Adam Seroczyński Tomasz Mendelski | 3:03,812 |
Kobiety
Kajaki
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas |
---|---|---|---|---|---|---|
K-1 200 m | Natasa Janics | 42,469 | Anne Rikala | 43,448 | Inna Osypenko-Radomska | 43,468 |
K-1 500 m | Katrin Wagner-Augustin | 1:53,985 | Katalin Kovács | 1:54,598 | Anne Rikala | 1:55,218 |
K-1 1000 m | Sofia Paldanius | 4:08,410 | Katalin Kovács | 4:09,490 | Frederike Leue | 4:09,530 |
K-2 200 m | Niemcy Fanny Fischer Nicole Reinhardt | 39,170 | Słowacja Ivana Kmetova Martina Kohlova | 39,356 | Węgry Timea Paksy Melinda Patyi | 39,896 |
K-2 500 m | Węgry Timea Paksy Dalma Benedek | 1:46,714 | Niemcy Fanny Fischer Nicole Reinhardt | 1:47,199 | Polska Monika Borowicz Dorota Kuczkowska | : 47,984 |
K-2 1000 m | Węgry Danuta Kozák Gabriella Szabó | 3:51,404 | Polska Małgorzata Chojnacka Ewelina Wojnarowska | 3:51,944 | Szwecja Annika Andersson Emma Andersson | 3:54,970 |
K-4 200 m | Niemcy Carolin Leonhardt Conny Waßmuth Maren Knebel Katrin Wagner-Augustin | 37,202 | Węgry Timea Paksy Katalin Kovács Krisztina Fazekas Melinda Patyi | 37,312 | Szwecja Josefin Nordlöw Anna Karlsson Karin Johansson Sofia Paldanius | 37,892 |
K-4 500 m | Niemcy Conny Waßmuth Carolin Leonhardt Maren Knebel Katrin Wagner-Augustin | 1:38,553 | Węgry Timea Paksy Katalin Kovács Krisztina Fazekas Melinda Patyi | 1:40,027 | Polska Sandra Pawełczak Aneta Konieczna Małgorzata Chojnacka Ewelina Wojnarowska | 1:40,305 |
K-4 1000 m | Węgry Timea Paksy Dalma Benedek Krisztina Fazekas Alexandra Keresztesi | 3:27,060 | Niemcy Judith Hoermann Gesine Ruge Frederike Leue Marina Schuck | 3:29,613 | Włochy Stefania Cical Alice Fagioli Alessandra Galiotto Fabiana Sgroi | 3:29,726 |
Bibliografia
- Kronika Sportu Polskiego internetowa – Kajakarstwo 2007 [online], kronikasportu.pl [dostęp 2013-01-30] [zarchiwizowane z adresu 2013-09-15] (pol.).