PSV Eindhoven w europejskich pucharach
Występy w europejskich pucharach holenderskiego klubu piłkarskiego PSV Eindhoven.
Legenda do wszystkich tabel:
|
Wykaz spotkań pucharowych
1955–2000
Sezon | Rozgrywki | Runda | Klub | Dom | Wyjazd | Ogólnie |
---|---|---|---|---|---|---|
1955/56 | Puchar Europy | 1R | Rapid Wiedeń | 1–0 | 1–6 | 2–6 |
1963/64 | Puchar Europy | 1R | Esbjerg fB | 7–1 | 4–3 | 11–4 |
1/8 | Botew Płowdiw | 0–0 | 1–0 | 1–0 | ||
1/4 | FC Zürich | 1–0 | 0–3 | 1–3 | ||
1969/70 | Puchar Zdobywców Pucharów | 1R | Rapid Wiedeń | 4–2 | 2–1 | 6–3 |
1/8 | AS Roma | 1–0 | 0–1 | 1–1, los. | ||
1970/71 | Puchar Zdobywców Pucharów | 1R | TJ Gottwaldov | 1–0 | 1–2 | 2–2, w. |
1/8 | Steaua Bukareszt | 4–0 | 3–0 | 7–0 | ||
1/4 | FC Vorwärts Berlin | 2–0 | 0–1 | 2–1 | ||
1/2 | Real Madryt | 0–0 | 1–2 | 1–2 | ||
1971/72 | Puchar UEFA | 1R | Chemie Halle | 3–0, w/o | 0–0 | 3–0 |
2R | Real Madryt | 2–0 | 1–3 | 3–3, w. | ||
1/8 | Lierse SK | 1–0 | 0–4 | 1–4 | ||
1974/75 | Puchar Zdobywców Pucharów | 1R | Ards | 10–0 | 4–1 | 14–1 |
1/8 | Gwardia Warszawa | 3–0 | 5–1 | 8–1 | ||
1/4 | SL Benfica | 0–0 | 2–1 | 2–1 | ||
1/2 | Dynamo Kijów | 2–1 | 0–3 | 2–4 | ||
1975/76 | Puchar Europy | 1R | Linfield | 8–0 | 2–1 | 10–1 |
1/8 | Ruch Chorzów | 4–0 | 3–1 | 7–1 | ||
1/4 | Hajduk Split | 3–0 | 0–2 | 3–2, Dogr. | ||
1/2 | AS Saint-Étienne | 0–0 | 0–1 | 0–1 | ||
1976/77 | Puchar Europy | 1R | Dundalk | 6–0 | 1–1 | 7–1 |
1/8 | AS Saint-Étienne | 0–0 | 0–1 | 0–1 | ||
1977/78 | Puchar UEFA | 1R | Glenavon | 5–0 | 6–2 | 11–2 |
2R | Widzew Łódź | 1–0 | 5–3 | 6–3 | ||
1/8 | Eintracht Brunszwik | 2–0 | 2–1 | 4–1 | ||
1/4 | 1. FC Magdeburg | 4–2 | 0–1 | 4–3 | ||
1/2 | FC Barcelona | 3–0 | 1–3 | 4–3 | ||
F | SEC Bastia | 3–0 | 0–0 | 3–0 | ||
1978/79 | Puchar Europy | 1R | Fenerbahçe SK | 6–1 | 1–2 | 7–3 |
1/8 | Rangers | 2–3 | 0–0 | 2–3 | ||
1979/80 | Puchar UEFA | 1R | Sporting Gijón | 1–0 | 0–0 | 1–0 |
2R | AS Saint-Étienne | 2–0 | 0–6 | 2–6 | ||
1980/81 | Puchar UEFA | 1R | Wolverhampton Wanderers | 3–1 | 0–1 | 3–2 |
2R | Hamburger SV | 1–1 | 1–2 | 2–3 | ||
1981/82 | Puchar UEFA | 1R | Næstved BK | 7–0 | 1–2 | 8–2 |
2R | Rapid Wiedeń | 2–1 | 0–1 | 2–2, w. | ||
1982/83 | Puchar UEFA | 1R | Dundee United | 0–2 | 1–1 | 1–3 |
1983/84 | Puchar UEFA | 1R | Ferencvárosi TC | 4–2 | 2–0 | 6–2 |
2R | Nottingham Forest | 1–2 | 0–1 | 1–3 | ||
1984/85 | Puchar UEFA | 1R | FC Vorwärts Frankfurt | 3–0 | 2–0 | 5–0 |
2R | Manchester United | 0–0 | 0–1 | 0–1, Dogr. | ||
1985/86 | Puchar UEFA | 1R | Avenir Beggen | 4–0 | 2–0 | 6–0 |
2R | Dnipro Dniepropietrowsk | 2–2 | 0–1 | 2–3 | ||
1986/87 | Puchar Europy | 1R | Bayern Monachium | 0–2 | 0–0 | 0–2 |
1987/88 | Puchar Europy | 1R | Galatasaray SK | 3–0 | 2–0 | 5–0 |
1/8 | Rapid Wiedeń | 2–0 | 2–1 | 4–1 | ||
1/4 | Girondins Bordeaux | 0–0 | 1–1 | 1–1, w. | ||
1/2 | Real Madryt | 0–0 | 1–1 | 1–1, w. | ||
F | SL Benfica | 0–0 (N), k: 6–5 | ||||
1988 | Superpuchar Europy | F | KV Mechelen | 1–0 | 0–3 | 1–3 |
1988/89 | Puchar Europy | 1/8 | FC Porto | 5–0 | 0–2 | 5–2 |
1/4 | Real Madryt | 1–1 | 1–2 | 2–3, Dogr. | ||
1989/90 | Puchar Europy | 1R | FC Luzern | 3–0 | 2–0 | 5–0 |
1/8 | Steaua Bukareszt | 5–1 | 0–1 | 5–2 | ||
1/4 | Bayern Monachium | 0–1 | 1–2 | 1–3 | ||
1990/91 | Puchar Zdobywców Pucharów | 1R | Montpellier HSC | 0–0 | 0–1 | 0–1 |
1991/92 | Puchar Europy | 1R | Beşiktaş JK | 2–1 | 1–1 | 3–2 |
1/8 | RSC Anderlecht | 0–0 | 0–2 | 0–2 | ||
1992/93 | Liga Mistrzów | 1R | Žalgiris Wilno | 6–0 | 2–0 | 8–0 |
2R | AEK Ateny | 3–0 | 0–1 | 3–1 | ||
Grupa B | FC Porto | 0–1 | 2–2 | 3. miejsce | ||
A.C. Milan | 1–2 | 0–2 | ||||
IFK Göteborg | 1–3 | 0–3 | ||||
1993/94 | Puchar UEFA | 1R | Karlsruher SC | 0–0 | 1–2 | 1–2 |
1994/95 | Puchar UEFA | 1R | Bayer 04 Leverkusen | 0–0 | 4–5 | 4–5 |
1995/96 | Puchar UEFA | 1R | Myllykosken Pallo-47 | 7–1 | 1–1 | 8–2 |
2R | Leeds United | 3–0 | 5–3 | 8–3 | ||
1/8 | Werder Brema | 2–1 | 0–0 | 2–1 | ||
1/4 | FC Barcelona | 2–3 | 2–2 | 4–5 | ||
1996/97 | Puchar Zdobywców Pucharów | 1R | Dinamo Batumi | 3–0 | 1–1 | 4–1 |
1/8 | SK Brann | 2–2 | 1–2 | 3–4 | ||
1997/98 | Liga Mistrzów | Grupa C | Dynamo Kijów | 1–3 | 1–1 | 2. miejsce |
FC Barcelona | 2–2 | 2–2 | ||||
Newcastle United | 1–0 | 2–0 | ||||
1998/99 | Liga Mistrzów | 2Q | NK Maribor | 4–1 | 1–2 | 5–3, Dogr. |
Grupa F | HJK Helsinki | 2–1 | 3–1 | 3. miejsce | ||
SL Benfica | 2–2 | 1–2 | ||||
1. FC Kaiserslautern | 1–2 | 1–3 | ||||
1999/2000 | Liga Mistrzów | 3Q | Zimbru Kiszyniów | 2–0 | 0–0 | 2–0 |
1r gr Grupa F | Bayern Monachium | 2–1 | 1–2 | 4. miejsce | ||
Valencia CF | 1–1 | 0–1 | ||||
Rangers | 0–1 | 1–3 |
2001–2020
Sezon | Rozgrywki | Runda | Klub | Dom | Wyjazd | Ogólnie |
---|---|---|---|---|---|---|
2000/01 | Liga Mistrzów | 1r gr Grupa G | Dynamo Kijów | 2–1 | 1–0 | 3. miejsce |
RSC Anderlecht | 2–3 | 0–1 | ||||
Manchester United | 3–1 | 1–3 | ||||
Puchar UEFA | 3R | PAOK FC | 3–0 | 1–0 | 4–0 | |
1/8 | Parma | 2–1 | 2–3 | 4–4, w. | ||
1/4 | 1. FC Kaiserslautern | 0–1 | 0–1 | 0–2 | ||
2001/02 | Liga Mistrzów | 1r gr Grupa D | FC Nantes | 0–0 | 1–4 | 3. miejsce |
Galatasaray SK | 3–1 | 0–2 | ||||
S.S. Lazio | 1–0 | 1–2 | ||||
Puchar UEFA | 1/16 | PAOK FC | 4–1 | 2–3 | 6–4 | |
1/8 | Leeds United | 0–0 | 1–0 | 1–0 | ||
1/4 | Feyenoord | 1–1 | 1–1 | 2–2, k: 4–5 | ||
2002/03 | Liga Mistrzów | 1r gr Grupa A | AJ Auxerre | 3–0 | 0–0 | 4. miejsce |
Arsenal | 0–4 | 0–0 | ||||
Borussia Dortmund | 1–3 | 1–1 | ||||
2003/04 | Liga Mistrzów | Grupa C | AS Monaco | 1–2 | 1–1 | 3. miejsce |
Deportivo La Coruña | 3–2 | 0–2 | ||||
AEK Ateny | 2–0 | 1–0 | ||||
Puchar UEFA | 3R | Perugia Calcio | 3–1 | 0–0 | 3–1 | |
1/8 | AJ Auxerre | 3–0 | 1–1 | 4–1 | ||
1/4 | Newcastle United | 1–1 | 1–2 | 2–3 | ||
2004/05 | Liga Mistrzów | 3Q | FK Crvena zvezda | 5–0 | 2–3 | 7–3 |
Grupa E | Arsenal | 1–1 | 0–1 | 2. miejsce | ||
Panathinaikos AO | 1–0 | 1–3 | ||||
Rosenborg BK | 1–0 | 2–1 | ||||
1/8 | AS Monaco | 1–0 | 2–0 | 3–0 | ||
1/4 | Olympique Lyon | 1–1 | 1–1 | 2–2, k: 4–2 | ||
1/2 | A.C. Milan | 3–1 | 0–2 | 3–3, w. | ||
2005/06 | Liga Mistrzów | Grupa E | FC Schalke 04 | 1–0 | 0–3 | 2. miejsce |
Fenerbahçe SK | 2–0 | 0–3 | ||||
A.C. Milan | 1–0 | 0–0 | ||||
1/8 | Olympique Lyon | 0–1 | 0–4 | 0–5 | ||
2006/07 | Liga Mistrzów | Grupa C | Liverpool | 0–0 | 0–2 | 2. miejsce |
Girondins Bordeaux | 1–3 | 1–0 | ||||
Galatasaray SK | 2–0 | 2–1 | ||||
1/8 | Arsenal | 1–0 | 1–1 | 2–1 | ||
1/4 | Liverpool | 0–3 | 0–1 | 0–4 | ||
2007/08 | Liga Mistrzów | Grupa G | Inter Mediolan | 0–1 | 0–2 | 3. miejsce |
CSKA Moskwa | 2–1 | 1–0 | ||||
Fenerbahçe SK | 0–0 | 0–2 | ||||
Puchar UEFA | 3R | Helsingborgs IF | 2–0 | 2–1 | 4–1 | |
1/8 | Tottenham Hotspur | 0–1 | 1–0 | 1–1, k: 6–5 | ||
1/4 | ACF Fiorentina | 0–2 | 1–1 | 1–3 | ||
2008/09 | Liga Mistrzów | Grupa D | Liverpool | 1–3 | 1–3 | 4. miejsce |
Olympique Marsylia | 2–0 | 0–3 | ||||
Atlético Madryt | 0–3 | 1–2 | ||||
2009/10 | Liga Europy | 3Q | Czerno More Warna | 1–0 | 1–0 | 2–0 |
PO | Bene Jehuda Tel Awiw | 1–0 | 1–0 | 2–0 | ||
Grupa K | CFR 1907 Cluj | 1–0 | 2–0 | 1. miejsce | ||
FC København | 1–0 | 1–1 | ||||
Sparta Praga | 1–0 | 2–2 | ||||
1/16 | Hamburger SV | 3–2 | 0–1 | 3–3, w. | ||
2010/11 | Liga Europy | PO | Sybir Nowosybirsk | 5–0 | 0–1 | 5–1 |
Grupa I | UC Sampdoria | 1–1 | 2–1 | 1. miejsce | ||
Metalist Charków | 0–0 | 0–2 | ||||
Debreceni VSC | 3–0 | 1–2 | ||||
1/16 | Lille OSC | 3–1 | 2–2 | 5–3 | ||
1/8 | Rangers | 0–0 | 1–0 | 1–0 | ||
1/4 | SL Benfica | 2–2 | 1–4 | 3–6 | ||
2011/12 | Liga Europy | PO | SV Ried | 5–0 | 0–0 | 5–0 |
Grupa C | Legia Warszawa | 1–0 | 3–0 | 1. miejsce | ||
Rapid Bukareszt | 2–1 | 3–1 | ||||
Hapoel Tel Awiw | 3–3 | 1–0 | ||||
1/16 | Trabzonspor | 4–1 | 2–1 | 6–2 | ||
1/8 | Valencia CF | 1–1 | 2–4 | 3–5 | ||
2012/13 | Liga Europy | PO | FK Zeta | 9–0 | 5–0 | 14–0 |
Grupa F | SSC Napoli | 3–0 | 3–1 | 3. miejsce | ||
Dnipro Dniepropietrowsk | 1–2 | 0–2 | ||||
AIK Fotboll | 1–1 | 0–1 | ||||
2013/14 | Liga Mistrzów | 3Q | SV Zulte Waregem | 2–0 | 0–3 | 2–3 |
PO | A.C. Milan | 1–1 | 0–3 | 1–4 | ||
Liga Europy | Grupa B | Dinamo Zagrzeb | 2–0 | 0–0 | 3. miejsce | |
Czornomoreć Odessa | 0–1 | 2–0 | ||||
Łudogorec Razgrad | 0–2 | 0–2 | ||||
2014/15 | Liga Europy | 3Q | SKN Sankt Pölten | 1–0 | 3–2 | 4–2 |
PO | Szachtior Soligorsk | 1–0 | 2–0 | 3–0 | ||
Grupa E | Panathinaikos AO | 1–1 | 3–2 | 2. miejsce | ||
Dinamo Moskwa | 0–1 | 0–1 | ||||
GD Estoril Praia | 1–0 | 3–3 | ||||
1/16 | Zenit Petersburg | 0–1 | 0–3 | 0–4 | ||
2015/16 | Liga Mistrzów | Grupa B | Manchester United | 2–1 | 0–0 | 2. miejsce |
CSKA Moskwa | 2–1 | 3–2 | ||||
VfL Wolfsburg | 2–0 | 2–0 | ||||
1/8 | Atlético Madryt | 0–0 | 0–0 | 0–0, k: 5–6 | ||
2016/17 | Liga Mistrzów | Grupa D | Bayern Monachium | 1–2 | 1–4 | 4. miejsce |
FK Rostów | 0–0 | 2–2 | ||||
Atlético Madryt | 0–1 | 0–2 | ||||
2017/18 | Liga Europy | 3Q | NK Osijek | 0–1 | 0–1 | 0–2 |
2018/19 | Liga Mistrzów | PO | BATE Borysów | 3–0 | 3–2 | 6–2 |
Grupa B | Tottenham Hotspur | 2–2 | 1–2 | 4. miejsce | ||
Inter Mediolan | 1–2 | 1–1 | ||||
FC Barcelona | 1–2 | 0–4 | ||||
2019/20 | Liga Mistrzów | 2Q | FC Basel | 3–2 | 1–2 | 4–4, w. |
Liga Europy | 3Q | FK Haugesund | 0–0 | 1–0 | 1–0 | |
PO | Apollon Limassol | 3–0 | 4–0 | 7–0 | ||
Grupa D | Sporting CP | 3–2 | 0–4 | 3. miejsce | ||
Rosenborg | 1–1 | 4–1 | ||||
LASK Linz | 0–0 | 1–4 |
2021−
Sezon | Rozgrywki | Runda | Klub | Dom | Wyjazd | Ogólnie |
---|---|---|---|---|---|---|
2020/21 | Liga Europy | 3Q | NŠ Mura | 5–1 (W) | ||
PO | Rosenborg | 2–0 (W) | ||||
Grupa E | PAOK | 3–2 | 1–4 | 1. miejsce | ||
Granada | 1–2 | 1–0 | ||||
Omonia Nikozja | 4–0 | 2–1 | ||||
1/16 | Olympiakos | 2–1 | 2–4 | 4–5 | ||
2021/22 | Liga Mistrzów | 2Q | Galatasaray | 5–1 | 2–1 | 7–2 |
3Q | FC Midtjylland | 3–0 | 1–0 | 4–0 | ||
PO | SL Benfica | 0–0 | 1–2 | 1–2 | ||
Liga Europy | Grupa B | Real Sociedad | 2–2 | 0–3 | 3. miejsce | |
Sturm Graz | 2–0 | 4–1 | ||||
AS Monaco | 1–2 | 0–0 | ||||
Liga Konferencji Europy | 1/16 | Maccabi Tel Awiw | 1–0 | 1–1 | 2–1 | |
1/8 | FC København | 4–4 | 4–0 | 8–4 | ||
1/4 | Leicester City | 1–2 | 0–0 | 1–2 | ||
2022/23 | Liga Mistrzów | 3Q | AS Monaco | 3–2 | 1–1 | 4–3, Dogr. |
PO | Rangers | 0–1 | 2–2 | 2–3 | ||
Liga Europy | Grupa A | FK Bodø/Glimt | 1–1 | 2–1 | 2. miejsce | |
Arsenal | 2–0 | 0–1 | ||||
FC Zürich | 5–0 | 5–1 | ||||
1/16 | Sevilla | 2–0 | 0–3 | 2–3 | ||
2023/24 | Liga Mistrzów | 3Q | Sturm Graz | 4–1 | 3–1 | 7–2 |
PO | Rangers | 5–1 | 2–2 | 7–3 | ||
Grupa B | Sevilla | 2–2 | 3–2 | 2. miejsce | ||
Arsenal | 1–1 | 0–4 | ||||
RC Lens | 1–0 | 1–1 | ||||
1/8 | Borussia Dortmund | 1–1 | 0–2 | 1–3 | ||
2024/25 | Liga Mistrzów | Faza ligowa | – (D) | – | ||
– (W) | ||||||
– (D) | ||||||
– (W) | ||||||
– (D) | ||||||
– (W) | ||||||
– (D) | ||||||
– (W) |
Bibliografia
- PSV Eindhoven, [w:] baza Transfermarkt (drużyny–puchary) [dostęp 2020-12-02] .