Radni sejmików województw VII kadencji
Radni sejmików województw VII kadencji – radni 16 sejmików wojewódzkich w Polsce VII kadencji (2024–2029).
552 spośród nich zostało wybranych w wyborach samorządowych w 2024 na kadencję przypadającą wówczas na lata 2024–2029. Wybory przeprowadzono w wielomandatowych okręgach z listami otwartymi, obowiązywał 5% próg wyborczy na obszarze województwa. W razie zwolnienia mandatu w danych okręgu, funkcję radnego obejmowała osoba z tej samej listy wyborczej z kolejno najwyższym wynikiem wyborczym. Głosowanie odbyło się 7 kwietnia 2024. Wybory przeprowadzono na podstawie przepisów Kodeksu wyborczego (2011)[1].
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Dolnośląskiego.
Komitet wyborczy[2] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
KKW Koalicja Obywatelska | 349 827 | 33,52 | 5,99[a] | 15 | 2[b] | 41,67 | |
Prawo i Sprawiedliwość | 286 807 | 27,48 | 1,05 | 13 | 1 | 36,11 | |
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 119 315 | 11,43 | 6,20[c] | 4 | 3[d] | 11,11 | |
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 110 053 | 10,55 | 4,43 | 3 | 3 | 8,33 | |
KKW Lewica | 73 567 | 7,05 | 0,06[e] | 1 | 1[f] | 2,78 | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 64 585 | 6,19 | – | – | – | – | |
Koalicja Samorządowa OK Samorząd | 24 222 | 2,32 | – | – | – | – | |
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców | 7634 | 0,73 | – | – | – | – | |
Normalny Kraj | 7604 | 0,73 | – | – | – | – | |
Ogółem | 1 043 614 | 100,00 | – | 36 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 46 161 | 4,24 | 2,51 | ||||
Frekwencja | 1 089 775 | 50,00 | 3,01 |
Radni VII kadencji | ||||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KKW Koalicja Obywatelska Sławomir Piechota (31 026) Magdalena Piasecka (15 764) Monika Włodarczyk (7612) Mateusz Jędrachowicz (6608)[g] | Prawo i Sprawiedliwość Marcin Krzyżanowski (31 600) Małgorzata Calińska-Mayer (6802) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Karolina Hołownia-Twardowska (9144) | KKW Lewica Katarzyna Lubiniecka-Różyło (2881)[h] | ||||
2 | KKW Koalicja Obywatelska Wojciech Bochnak (25 822) Dorota Galant (15 027) Marek Łapiński (8571) | Prawo i Sprawiedliwość Damian Mrozek (31 162) Tytus Czartoryski (15 911) Magdalena Brodowska (4843) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Natalia Gołąb (9770) | Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” Michał Rado (13 989) | ||||
3 | KKW Koalicja Obywatelska Alina Szełemej (29 397) Robert Jagła (9760) Adam Jaśnikowski (7743) Mirosław Lubiński (6567) | Prawo i Sprawiedliwość Łukasz Lach (8125) Ewelina Szydłowska-Kędziera (7057) Przemysław Czarnecki (3708)[i] | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Paweł Gancarz (12 170) | |||||
4 | KKW Koalicja Obywatelska Jerzy Pokój (19 206) Ewa Kocemba (7249) | Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Mróz (21 676) Andrzej Kredkowski (6865) | Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” Cezary Przybylski (15 708) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Kamil Barczyk (8914) | ||||
5 | Prawo i Sprawiedliwość Paweł Kura (17 833) Piotr Karwan (17 021) Paweł Grabek (11 138) | KKW Koalicja Obywatelska Jarosław Rabczenko (21 480) Marcin Borys (10 898) | Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” Tymoteusz Myrda (16 699) | |||||
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Komitet wyborczy[3] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
KKW Koalicja Obywatelska | 276 144 | 38,30 | 2,45[a] | 14 | [b] | 46,67 | |
Prawo i Sprawiedliwość | 202 960 | 28,15 | 0,12 | 11 | 36,67 | ||
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 123 893 | 17,18 | 2,87[c] | 5 | 1[d] | 16,67 | |
KKW Lewica | 49 465 | 6,86 | 3,91[e] | – | 1[f] | – | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 47 164 | 6,54 | – | – | – | – | |
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 11 165 | 1,55 | 0,91 | – | – | ||
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców | 8620 | 1,20 | – | – | – | – | |
Koalicja Samorządowa OK Samorząd | 1654 | 0,23 | – | – | – | – | |
Ogółem | 721 065 | 100,00 | – | 30 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 40 355 | 5,30 | 1,90 | ||||
Frekwencja | 761 420 | 49,66 | 3,17 |
Radni VII kadencji | ||||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KKW Koalicja Obywatelska Zbigniew Ostrowski (21 099) Anna Niewiadomska (11 370) Jacek Woźny (1923)[j] | Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Wenderlich (14 963) Marek Gralik (6348) | ||||||
2 | KKW Koalicja Obywatelska Jarosław Katulski (11 519) Tadeusz Pogoda (9803) | Prawo i Sprawiedliwość Radosław Kempinski (13 425) Marek Witkowski (4648) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Przemysław Sznajdrowski (6271) | |||||
3 | Prawo i Sprawiedliwość Józef Ramlau (16 925) Marcel Kałużny (8522) | KKW Koalicja Obywatelska Robert Malinowski (12 078) Michał Czepek (8778) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Paweł Zgórzyński (7508) | |||||
4 | KKW Koalicja Obywatelska Piotr Całbecki (58 629) Katarzyna Lubańska (8622) Jacek Gajewski (3380) Leszek Pluciński (2462) | Prawo i Sprawiedliwość Przemysław Przybylski (20 918) | ||||||
5 | KKW Koalicja Obywatelska Elżbieta Piniewska (18 703) Wojciech Szczęsny (12 880) | Prawo i Sprawiedliwość Ewa Kozanecka (14 146) Anna Maćkowska (12 440) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Dariusz Kurzawa (15 875) | |||||
6 | Prawo i Sprawiedliwość Józef Łyczak (20 363) Wojciech Jaranowski (6487) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Aneta Jędrzejewska (21 418) Przemysław Ziemecki (2584) | KKW Koalicja Obywatelska Sławomir Kopyść (13 849) | |||||
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Lubelskiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Lubelskiego.
Komitet wyborczy[4] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
Prawo i Sprawiedliwość | 390 132 | 47,17 | 3,13 | 21 | 3 | 63,64 | |
KKW Koalicja Obywatelska | 158 656 | 19,18 | 0,26[a] | 6 | 1[b] | 18,18 | |
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 125 667 | 15,19 | 4,11[c] | 5 | 2[d] | 15,15 | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 71 612 | 8,66 | – | 1 | – | 3,03 | |
KKW Lewica | 39 122 | 4,73 | 2,09[e] | – | 1[f] | – | |
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 24 497 | 2,96 | 2,54 | – | – | ||
Normalny Kraj | 6229 | 0,75 | – | – | – | – | |
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców | 4534 | 0,55 | – | – | – | – | |
Koalicja Samorządowa OK Samorząd | 3740 | 0,45 | – | – | – | – | |
Ruch Naprawy Polski | 2934 | 0,35 | – | – | – | – | |
Ogółem | 827 123 | 100,00 | – | 33 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 38 806 | 4,48 | 0,82 | ||||
Frekwencja | 865 929 | 52,92 | 3,26 |
Radni VII kadencji | ||||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Prawo i Sprawiedliwość Mieczysław Ryba (21 779) Lech Sprawka (12 178) Zbigniew Wojciechowski (3553) | KKW Koalicja Obywatelska Iwona Nabożna (5402) Grzegorz Kurczuk (5005)[k] | ||||||
2 | Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Stawiarski (53 832) Piotr Breś (18 094) Marek Wojciechowski (15 216) Renata Bielecka (6150) Marek Jóźwik (5338) Janusz Bodziacki (4891) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Marek Kos (9098) Paweł Kurek (6558) | KKW Koalicja Obywatelska Andrzej Ścibior (14 152) | KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy Krzysztof Frejowski (10 242) | ||||
3 | Prawo i Sprawiedliwość Jerzy Szwaj (18 794) Ryszard Szczygieł (16 725) Barbara Barszczewska (11 105) Jarosław Kwasek (7561) | KKW Koalicja Obywatelska Wojciech Sosnowski (9477) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Sławomir Sosnowski (12 654) | |||||
4 | Prawo i Sprawiedliwość Kamila Grzywaczewska (21 742) Marcin Szewczak (10 259) Piotr Rybak (7795) Radosław Brzózka (7625) | KKW Koalicja Obywatelska Dariusz Grabczuk (9986) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Andrzej Romańczuk (9150) | |||||
5 | Prawo i Sprawiedliwość Michał Mulawa (38 049) Krzysztof Gałaszkiewicz (9857) Anna Kusiak (9620) Grzegorz Wróbel (8400) | KKW Koalicja Obywatelska Zofia Woźnica (11 735) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Arkadiusz Bratkowski (6205) | |||||
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Lubuskiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Lubuskiego.
Komitet wyborczy[5] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
KKW Koalicja Obywatelska | 121 853 | 34,73 | 2,19[a] | 14 | 3[b] | 46,67 | |
Prawo i Sprawiedliwość | 87 845 | 25,04 | 0,07 | 10 | 1 | 33,33 | |
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 65 517 | 18,67 | 6,24[c] | 6 | 2[d] | 20,00 | |
KKW Lewica | 29 220 | 8,33 | 2,97[e] | – | 2[f] | – | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 21 885 | 6,24 | – | – | – | – | |
Stowarzyszenie Lewicy Demokratycznej | 13 169 | 3,75 | – | – | – | – | |
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 8506 | 2,42 | 10,75 | – | 4 | – | |
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców | 1447 | 0,41 | – | – | – | – | |
Ruch Naprawy Polski | 788 | 0,22 | – | – | – | – | |
Koalicja Samorządowa OK Samorząd | 612 | 0,17 | – | – | – | – | |
Ogółem | 350 842 | 100,00 | – | 30 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 20 194 | 5,44 | 1,50 | ||||
Frekwencja | 371 036 | 49,19 | 3,08 |
Radni VII kadencji | ||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | KKW Koalicja Obywatelska Anna Synowiec (15 212) Hubert Harasimowicz (3505) Jerzy Wierchowicz (2864) Tomasz Gierczak (1861) | Prawo i Sprawiedliwość Elżbieta Płonka (9825) Zofia Dajczak (4843) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Marek Halasz (6135) | |||
2 | KKW Koalicja Obywatelska Marcin Jabłoński (9853) Irena Osos (3504) | Prawo i Sprawiedliwość Bogusław Motowidełko (7049) Roman Jabłoński (3252) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Zbigniew Kołodziej (5628) Edward Fedko (3553) | |||
3 | KKW Koalicja Obywatelska Leszek Turczyniak (4642) Jarosław Dowhan (2906) | Prawo i Sprawiedliwość Jacek Kurzępa (5915) Tadeusz Ardelli (3022) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Anna Chinalska (2976) | |||
4 | KKW Koalicja Obywatelska Sebastian Ciemnoczołowski (16 261) Alicja Makarska (6651) Sławomir Kotylak (3590) | Prawo i Sprawiedliwość Zbigniew Kościk (7886) Jakub Ast (2089) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Tomasz Siemiński (2644) | |||
5 | KKW Koalicja Obywatelska Grzegorz Potęga (8926) Małgorzata Paluch-Słowińska (3800) Paweł Giza (3692) | Prawo i Sprawiedliwość Małgorzata Gośniowska-Kola (10 363) Andrzej Wieczorek (3696) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Elżbieta Polak (6698) | |||
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Łódzkiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Łódzkiego.
Komitet wyborczy[6] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
Prawo i Sprawiedliwość | 360 701 | 37,57 | 2,69 | 16 | 1 | 48,48 | |
KKW Koalicja Obywatelska | 291 921 | 30,41 | 0,68[a] | 12 | [b] | 36,36 | |
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 136 384 | 14,21 | 1,15[c] | 4 | [d] | 12,12 | |
KKW Lewica | 60 947 | 6,35 | 1,69[e] | 1 | 1[f] | 3,03 | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 63 549 | 6,62 | – | – | – | – | |
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 24 979 | 2,60 | 1,30 | – | – | ||
KWW Akcja Narodowa | 9231 | 0,96 | 0,42 | – | – | ||
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców | 5492 | 0,57 | – | – | – | – | |
Normalny Kraj | 3184 | 0,33 | – | – | – | – | |
KWW Geotermia Rawa Mazowiecka | 2281 | 0,24 | – | – | – | – | |
Ruch Naprawy Polski | 1396 | 0,15 | – | – | – | – | |
Ogółem | 960 065 | 100,00 | – | 33 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 40 831 | 4,08 | 2,89 | ||||
Frekwencja | 1 000 896 | 53,16 | 3,75 |
Radni VII kadencji | ||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | KKW Koalicja Obywatelska Joanna Skrzydlewska (40 826) Hanna Gill-Piątek (24 735) Tomasz Karauda (23 983) Maciej Riemer (8477) Monika Malinowska-Olszowy (6869) | Prawo i Sprawiedliwość Piotr Adamczyk (37 258) Michał Król (7910) | KKW Lewica Piotr Bors (9396) | |||
2 | Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Schreiber (23 236) Zbigniew Linkowski (12 303) Waldemar Wojciechowski (11 838) | KKW Koalicja Obywatelska Małgorzata Grabarczyk (22 559) Wojciech Ziółkowski (6512) | ||||
3 | Prawo i Sprawiedliwość Maciej Łuczak (26 691) Marlena Sagan (21 559) Edward Kiedos (11 503) Dorota Więckowska (9484) | KKW Koalicja Obywatelska Magdalena Werstak (20 623) Maciej Sulgan (8480) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Adam Nowak (7722) Agnieszka Ryś (7514) | |||
4 | Prawo i Sprawiedliwość Beata Dróżdż (41 453) Dariusz Rogut (13 660) Aneta Niedźwiecka (7920) Konrad Zyberyng (5158) | KKW Koalicja Obywatelska Magdalena Spólnicka (25 685) Jacek Sokalski (6583) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Piotr Wojtysiak (16 743) | |||
5 | Prawo i Sprawiedliwość Janusz Ciesielski (24 087) Ewa Wendrowska (19 064) Beata Ozga-Flejszer (7862) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Artur Bagieński (14 576) | KKW Koalicja Obywatelska Justyna Kulig (13 425) | |||
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Małopolskiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Małopolskiego.
Komitet wyborczy[7] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
Prawo i Sprawiedliwość | 581 510 | 43,90 | 0,35 | 21 | 3 | 53,85 | |
KKW Koalicja Obywatelska | 343 649 | 25,94 | 2,26[a] | 12 | 1[b] | 30,77 | |
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 164 198 | 12,39 | 2,36[c] | 6 | 2[d] | 15,38 | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 105 377 | 7,95 | – | – | – | – | |
KKW Lewica | 62 755 | 4,74 | 0,44[e] | – | [f] | – | |
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 34 619 | 2,61 | 1,28 | – | – | ||
Normalny Kraj | 15 428 | 1,16 | – | – | – | – | |
Koalicja Samorządowa OK Samorząd | 13 608 | 1,03 | – | – | – | – | |
KWW Błękitna Polska | 2883 | 0,22 | – | – | – | – | |
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców | 719 | 0,05 | – | – | – | – | |
Ogółem | 1 324 746 | 100,00 | – | 39 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 55 677 | 4,03 | 2,53 | ||||
Frekwencja | 1 380 340 | 52,59 | 2,61 |
Radni VII kadencji | ||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Prawo i Sprawiedliwość Iwona Gibas (32 751) Mirosław Dróżdż (14 005) | KKW Koalicja Obywatelska Sylwia Żak-Biesik (20 347) Tadeusz Arkit (10 838) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Lidia Gądek (9699) | |||
2 | Prawo i Sprawiedliwość Łukasz Smółka (35 678) Bogdan Pęk (18 529) Piotr Ćwik (8725) | KKW Koalicja Obywatelska Grzegorz Małodobry (22 406) Jacek Krupa (6979)[l] | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Małgorzata Szostak (7896) | |||
3 | KKW Koalicja Obywatelska Szczęsny Filipiak (34 407) Jerzy Fedorowicz (24 437) Grzegorz Lipiec (18 926) Patrycja Tocka (15 536) Kazimierz Barczyk (11 902) | Prawo i Sprawiedliwość Jan Duda (42 971) Barbara Nowak (12 482) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Dariusz Badurski (9201) | |||
4 | Prawo i Sprawiedliwość Rafał Stuglik (28 647) Danuta Kawa (23 492) Marek Wierzba (17 858) Witold Kozłowski (14 416) Jan Piczura (13 892) | KKW Koalicja Obywatelska Maciej Koźbiał (20 120) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Miłosz Motyka (9059) | |||
5 | Prawo i Sprawiedliwość Ryszard Pagacz (30 646) Marta Malec-Lech (22 218) Wojciech Skruch (15 781) Józef Gawron (13 712) Piotr Dziurdzia (12 429) | KKW Koalicja Obywatelska Krzysztof Nowak (13 343) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Stanisław Sorys (11 849) | |||
6 | Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Biedroń (42 694) Jan Duda (27 998) Jadwiga Wójtowicz (26 483) Tomasz Płatek (7654) | KKW Koalicja Obywatelska Michał Słowik (11 543) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Stanisław Pasoń (12 181) | |||
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Mazowieckiego.
Komitet wyborczy[8] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
Prawo i Sprawiedliwość | 750 998 | 33,16 | 0,88 | 21 | 3 | 41,18 | |
KKW Koalicja Obywatelska | 713 838 | 31,52 | 2,48[a] | 20 | 2[b] | 39,22 | |
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 374 562 | 16,54 | 3,39[c] | 8 | [d] | 15,69 | |
KKW Lewica | 157 178 | 6,94 | 0,23[e] | 1 | 1[f] | 1,96 | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 154 815 | 6,84 | – | 1 | – | 1,96 | |
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 53 956 | 2,38 | 3,86 | – | 1 | – | |
Ruch Naprawy Polski | 15 894 | 0,70 | – | – | – | – | |
Normalny Kraj | 13 487 | 0,60 | – | – | – | – | |
Związek Słowiański | 11 565 | 0,51 | – | – | – | – | |
Stowarzyszenie Obywatele i Sprawiedliwość | 7177 | 0,32 | – | – | – | – | |
Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej | 5923 | 0,26 | – | – | – | – | |
Koalicja Samorządowa OK Samorząd | 5247 | 0,23 | – | – | – | – | |
Ogółem | 2 264 640 | 100,00 | – | 51 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 88 298 | 3,75 | 2,30 | ||||
Frekwencja | 2 352 938 | 56,99 | 3,88 |
Radni VII kadencji | ||||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KKW Koalicja Obywatelska Ludwik Rakowski (40 880) Katarzyna Bornowska (29 210) Robert Kempa (23 660) | Prawo i Sprawiedliwość Błażej Poboży (27 997) | KKW Lewica Paulina Piechna-Więckiewicz (22 746) | |||||
2 | KKW Koalicja Obywatelska Krzysztof Strzałkowski (42 140) Katarzyna Łęgiewicz (24 873) Sylwia Lacek (21 895) Anna Uzdowska-Gacek (8499) | Prawo i Sprawiedliwość Michał Grodzki (6620)[m] | ||||||
3 | KKW Koalicja Obywatelska Wioletta Paprocka-Ślusarska (54 794) Anna Majchrzak (21 606) Tomasz Kucharski (16 500) Alicja Dąbrowska (12 379) | Prawo i Sprawiedliwość Paweł Lisiecki (44 500) Andrzej Melak (7940) | ||||||
4 | Prawo i Sprawiedliwość Artur Czapliński (42 131) Marek Martynowski (20 970) Łukasz Cicholski (18 009) Michał Orliński (14 947) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Adam Struzik (74 814) Konrad Wojnarowski (8683) Paweł Obermeyer (8414) | KKW Koalicja Obywatelska Wiesław Raboszuk (13 147) | |||||
5 | Prawo i Sprawiedliwość Jakub Kowalski (48 145) Łukasz Mierzejewski (28 999) Magdalena Murawska (12 811) Edyta Wietrak (12 335) | KKW Koalicja Obywatelska Rafał Rajkowski (42 360) Magdalena Nowacka (7880) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Piotr Papis (17 333) | |||||
6 | Prawo i Sprawiedliwość Wojciech Kudelski (49 749) Teresa Wargocka (26 053) Janusz Kotowski (16 161) Anna Kaszuba (15 976) Krzysztof Żochowski (12 295) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Janina Orzełowska (43 622) Rafał Kowalczyk (12 433) | KKW Koalicja Obywatelska Elżbieta Lanc (22 480) Krzysztof Chaberski (19 400) | |||||
7 | KKW Koalicja Obywatelska Aleksandra Śmietanka (38 986) Anna Brzezińska (38 033) Marcin Podsędek (36 425) Igor Sulich (7508) | Prawo i Sprawiedliwość Zdzisław Sipiera (54 734) Katarzyna Lubiak (26 567) Damian Olszewski (14 430) Robert Perkowski (13 262) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Grzegorz Benedykciński (32 565) Dorota Stalińska (12 923) | KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy Konrad Rytel (16 315) | ||||
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Opolskiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Opolskiego.
Komitet wyborczy[9] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
KKW Koalicja Obywatelska | 119 918 | 36,47 | 6,57[a] | 14 | 1[b] | 46,67 | |
Prawo i Sprawiedliwość | 83 187 | 25,30 | 0,47 | 10 | 33,33 | ||
KWW Śląscy Samorządowcy | 53 338 | 16,22 | – | 5 | – | 16,67 | |
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 30 693 | 9,34 | 1,38[c] | 1 | 1[d] | 3,33 | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 19 498 | 5,93 | – | – | – | – | |
KKW Lewica | 11 947 | 3,63 | 3,82[e] | – | [f] | – | |
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 6644 | 2,02 | 1,24 | – | – | ||
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców | 3568 | 1,09 | – | – | – | – | |
Ogółem | 328 793 | 100,00 | – | 30 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 16 726 | 4,84 | 2,29 | ||||
Frekwencja | 345 519 | 46,43 | 2,20 |
Radni VII kadencji | ||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | KKW Koalicja Obywatelska Zbigniew Kubalańca (11 415) Szymon Ogłaza (8865) Janusz Trzepizur (4455) Elżbieta Pisula-Bieniecka (3032) | KWW Śląscy Samorządowcy Rafał Bartek (4267) Ryszard Galla (3873) | Prawo i Sprawiedliwość Sławomir Kłosowski (9746) Iwona Porowska (2560) | |||
2 | KKW Koalicja Obywatelska Szymon Godyla (6526) Katarzyna Zalewska (989)[n] Katarzyna Juranek-Mazurczak (642)[o] | Prawo i Sprawiedliwość Jerzy Niedźwiecki (7197) Anna Gęsiarz (3361) | ||||
3 | KKW Koalicja Obywatelska Robert Węgrzyn (6794) Brygida Kolenda-Łabuś (3158) | KWW Śląscy Samorządowcy Roman Kolek (7440) Edyta Gola (2887) | Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Peczkis (5626) | |||
4 | KKW Koalicja Obywatelska Zbigniew Ziółko (6882) Janina Okrągły (3134) | Prawo i Sprawiedliwość Leszek Antoszczyszyn (1783) wakat[p] | KWW Śląscy Samorządowcy Zuzanna Donath-Kasiura (7908) | |||
5 | Prawo i Sprawiedliwość Martyna Nakonieczny (8413) Artur Kamiński (5684) Wojciech Komarzyński (5484) | KKW Koalicja Obywatelska Bogusław Wierdak (9025) Tomasz Zeman (4493) Alicja Szymkowicz (4414) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Antoni Konopka (4680) | |||
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Podkarpackiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Podkarpackiego.
Komitet wyborczy[10] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
Prawo i Sprawiedliwość | 432 409 | 51,96 | 0,29 | 21 | 4 | 63,64 | |
KKW Koalicja Obywatelska | 135 354 | 16,26 | 2,19[a] | 6 | 1[b] | 18,18 | |
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 102 778 | 12,35 | 0,47[c] | 4 | 1[d] | 12,12 | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 82 493 | 9,91 | – | 2 | – | 6,06 | |
KKW Lewica | 31 829 | 3,82 | 3,11[e] | – | [f] | – | |
KWW Ruch Obrony Polski | 22 953 | 2,76 | – | – | – | – | |
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 22 877 | 2,75 | 0,64 | – | – | ||
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców | 1580 | 0,19 | – | – | – | – | |
Ogółem | 832 273 | 100,00 | – | 33 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 40 074 | 4,59 | 2,25 | ||||
Frekwencja | 872 347 | 52,38 | 0,64 |
Radni VII kadencji | ||||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Prawo i Sprawiedliwość Karol Ożóg (41 851) Jerzy Paul (14 005) Stanisław Kruczek (12 993) Marcin Fijołek (12 274) Jerzy Cypryś (5571) | KKW Koalicja Obywatelska Jolanta Kaźmierczak (22 612) Marek Ordyczyński (4911) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Krzysztof Ignaczak (6636) | |||||
2 | Prawo i Sprawiedliwość Władysław Ortyl (44 482) Jacek Magdoń (13 933) Stefan Bieszczad (11 279) Czesław Łączak (7474) | KKW Koalicja Obywatelska Paweł Pazdan (11 115) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Jan Tarapata (8490) | |||||
3 | Prawo i Sprawiedliwość Ewa Draus (17 578) Kamila Piech (13 664) Bogdan Romaniuk (11 961) Renata Knap (7397) | KKW Koalicja Obywatelska Renata Butryn (11 357) | ||||||
4 | Prawo i Sprawiedliwość Piotr Pilch (28 968) Anna Huk (13 795) Sabina Południak (11 339) | KKW Koalicja Obywatelska Krzysztof Kłak (7789) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Wiktor Koba (6531) | KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy Mirosław Majkowski (9057) | ||||
5 | Prawo i Sprawiedliwość Jerzy Borcz (21 214) Joanna Bril (13 903) Adam Śnieżek (13 176) Mateusz Lechwar (10 345) Monika Brewczak (9801) | KKW Koalicja Obywatelska Bronisław Baran (10 929) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Dariusz Sobieraj (15 955) | KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy Adam Berkowicz (10 275) | ||||
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Podlaskiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Podlaskiego.
Komitet wyborczy[11] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
Prawo i Sprawiedliwość | 194 341 | 43,47 | 1,83 | 15 | 1 | 50,00 | |
KKW Koalicja Obywatelska | 101 717 | 22,75 | 1,80[a] | 8 | 1[b] | 26,67 | |
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 73 532 | 16,45 | 0,79[c] | 6 | 1[d] | 20,00 | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 44 503 | 9,95 | – | 1 | – | 3,33 | |
KKW Lewica | 15 321 | 3,43 | 2,59[e] | – | [f] | – | |
KWW Obywatele dla Obywateli | 8590 | 1,92 | – | – | – | – | |
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 6175 | 1,38 | 0,18 | – | – | ||
Normalny Kraj | 1230 | 0,28 | – | – | – | – | |
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców | 951 | 0,21 | – | – | – | – | |
Koalicja Samorządowa OK Samorząd | 698 | 0,16 | – | – | – | – | |
Ogółem | 447 058 | 100,00 | – | 30 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 17 779 | 3,82 | 2,37 | ||||
Frekwencja | 464 837 | 51,65 | 1,35 |
Radni VII kadencji | ||||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Prawo i Sprawiedliwość Artur Kosicki (22 599) Bogusław Dębski (3891) Tomasz Madras (3530) | KKW Koalicja Obywatelska Anna Augustyn (12 428) Łukasz Prokorym (8778) Karol Pilecki (5834) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Łukasz Nazarko (4698) | |||||
2 | Prawo i Sprawiedliwość Paweł Wnukowski (19 744) Wiesława Burnos (5661) Leszek Dec (4712) Rafał Supiński (4648) | KKW Koalicja Obywatelska Anna Naszkiewicz (6176) Waldemar Kwaterski (6029) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Cezary Cieślukowski (9598) Bogdan Dyjuk (2814) | |||||
3 | Prawo i Sprawiedliwość Marek Olbryś (23 081) Adam Sekściński (7568) Bernadeta Krynicka (6392) Wanda Mieczkowska (5106) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Wojciech Grochowski (3722) | KKW Koalicja Obywatelska Jacek Piorunek (6580) | |||||
4 | Prawo i Sprawiedliwość Mariusz Gromko (16 335) Łukasz Siekierko (13 092) Robert Jabłoński (9654) Marek Malinowski (5991) | KKW Koalicja Obywatelska Jarosław Dworzański (7337) Igor Łukaszuk (7204) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Mikołaj Janowski (6425) Jerzy Leszczyński (6250) | KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy Stanisław Derehajło (9736) | ||||
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Pomorskiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Pomorskiego.
Komitet wyborczy[12] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
KKW Koalicja Obywatelska | 374 726 | 43,84 | 1,55[a] | 20 | 2[b] | 60,61 | |
Prawo i Sprawiedliwość | 219 683 | 25,70 | 2,14 | 10 | 3 | 30,30 | |
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 88 254 | 10,32 | 1,99[c] | 3 | 1[d] | 9,09 | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 56 707 | 6,63 | – | – | – | – | |
KKW Lewica | 53 414 | 6,25 | 2,54[e] | – | [f] | – | |
Stowarzyszenie „Samorządne Pomorze” | 32 709 | 3,83 | – | – | – | – | |
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 26 101 | 3,05 | 0,02 | – | – | ||
Ruch Naprawy Polski | 2072 | 0,24 | – | – | – | – | |
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców | 1157 | 0,14 | – | – | – | – | |
Ogółem | 854 823 | 100,00 | – | 33 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 35 099 | 3,94 | 2,07 | ||||
Frekwencja | 889 922 | 51,42 | 4,29 |
Radni VII kadencji | ||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | KKW Koalicja Obywatelska Jan Kleinszmidt (17 566) Leszek Bonna (11 883) Iwona Mielewczyk (11 729) Adam Bondarenko (10 924) | Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Sławski (16 552) Marta Müller-Grajek (13 247) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Jarosław Ścigała (3350) | |||
2 | KKW Koalicja Obywatelska Marcin Skwierawski (26 374) Beata Koniarska (19 534) Andrzej Struk (18 861) Piotr Wittbrodt (9924) Olga Haase (8389) | Prawo i Sprawiedliwość Roman Dambek (19 702) Kazimierz Klawiter (13 968) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Szymon Redlin (7648) | |||
3 | KKW Koalicja Obywatelska Mieczysław Struk (39 799) Kinga Borusewicz (19 648) Przemysław Ryś (16 417) Paulina Filipowicz (9536) Beata Dunajewska (5813) | Prawo i Sprawiedliwość Natalia Nitek-Płażyńska (33 435) | ||||
4 | KKW Koalicja Obywatelska Danuta Rek (19 014) Beata Jankowska (7886) Stefan Skonieczny (7163) | Prawo i Sprawiedliwość Piotr Karczewski (29 065) Sebastian Dadaczyński (6129) Sylwia Leyk (5627) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Krzysztof Trawicki (9310) | |||
5 | KKW Koalicja Obywatelska Józef Sarnowski (11 508) Piotr Widz (10 629) Zenon Odya (8220) | Prawo i Sprawiedliwość Arwid Żebrowski (11 525) Marta Cymańska (7607) | ||||
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Śląskiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Śląskiego.
Komitet wyborczy[13] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
KKW Koalicja Obywatelska | 508 171 | 32,41 | 2,19[a] | 20 | [b] | 44,44 | |
Prawo i Sprawiedliwość | 487 588 | 31,09 | 1,02 | 18 | 4 | 40,00 | |
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 166 502 | 10,62 | 5,47[c] | 5 | 4[d] | 11,11 | |
KKW Lewica | 128 840 | 8,22 | 1,54[e] | 2 | [f] | 4,44 | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 107 496 | 6,86 | – | – | – | – | |
Ruch Autonomii Śląska | 50 361 | 3,21 | – | – | – | – | |
Ślonzoki Razem | 36 730 | 2,34 | 0,89 | – | – | ||
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 36 105 | 2,30 | 2,66 | – | – | ||
KWW Ruch Obrony Polski | 14 330 | 0,91 | – | – | – | – | |
Normalny Kraj | 7833 | 0,50 | – | – | – | – | |
Ruch Naprawy Polski | 5641 | 0,36 | – | – | – | – | |
Inicjatywa Obywatelska Powiatu Tarnogórskiego | 5495 | 0,35 | 0,43 | – | – | ||
Koalicja Samorządowa OK Samorząd | 4234 | 0,27 | – | – | – | – | |
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców | 3927 | 0,25 | – | – | – | – | |
KWW Ruch Samorządowy Łukasza Konarskiego | 3494 | 0,22 | – | – | – | – | |
Samoobrona | 1317 | 0,08 | – | – | – | – | |
Ogółem | 1 568 064 | 100,00 | – | 45 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 61 310 | 3,76 | 2,27 | ||||
Frekwencja | 1 629 374 | 48,66 | 3,59 |
Radni VII kadencji | ||||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Prawo i Sprawiedliwość Jan Chrząszcz (40 238) Jan Kawulok (12 687) Stanisław Baczyński (10 758) | KKW Koalicja Obywatelska Rafał Ryplewicz (29 322) Marcin Szarek (11 170) Katarzyna Twardzik (9879) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Jacek Jarco (12 042) | |||||
2 | KKW Koalicja Obywatelska Maciej Kolon (30 283) Alina Bednarz (21 080) Aleksandra Targosz-Bernaciak (7693) Maciej Gruchlik (5332) | Prawo i Sprawiedliwość Beata Białowąs (28 052) Piotr Czarnynoga (13 014) Tomasz Papaj (8776) | ||||||
3 | Prawo i Sprawiedliwość Wojciech Kałuża (27 874) Julia Kloc-Kondracka (20 773) Łukasz Dwornik (11 063) | KKW Koalicja Obywatelska Grzegorz Wolnik (27 611) Barbara Gadowska (21 729) Ewa Chmielorz (8003) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Bronisław Karasek (6912) | |||||
4 | KKW Koalicja Obywatelska Paweł Kobyliński (33 508) Lucyna Ekkert (15 763) Jacek Brzezinka (9500) | Prawo i Sprawiedliwość Bartłomiej Kowalski (30 698) Józef Kubica (12 201) Małgorzata Mańka (7343) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Marek Bieniek (7054) | |||||
5 | KKW Koalicja Obywatelska Adam Koczyk (18 984) Marek Kopel (8498)[q] | Prawo i Sprawiedliwość Dorota Tobiszowska (28 721) Maria Nowak (6114) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Aleksandra Poloczek (15 534) | |||||
6 | Prawo i Sprawiedliwość Mariusz Trepka (38 213) Beata Kocik (11 062) | KKW Koalicja Obywatelska Bartłomiej Sabat (22 661) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Stanisław Gmitruk (11 851) | KKW Lewica Ewelina Balt (13 384) | ||||
7 | KKW Koalicja Obywatelska Mirosław Mazur (13 351) Paweł Bańkowski (12 456) Aldona Węgrzynowicz (5876) Adam Lubas (3436)[r] | Prawo i Sprawiedliwość Dariusz Starzycki (33 882) Jadwiga Baczyńska (13 789) | KKW Lewica Rafał Adamczyk (13 721) | |||||
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Świętokrzyskiego.
Komitet wyborczy[14] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
Prawo i Sprawiedliwość | 212 046 | 42,00 | 3,60 | 16 | 53,33 | ||
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 109 606 | 21,71 | 3,80[c] | 7 | 2[d] | 23,33 | |
KKW Koalicja Obywatelska | 94 520 | 18,72 | 6,50[a] | 6 | 3[b] | 20,00 | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 46 168 | 9,15 | – | 1 | – | 3,33 | |
KKW Lewica | 20 615 | 4,08 | 2,85[e] | – | 1[f] | – | |
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 9020 | 1,79 | 0,99 | – | – | ||
Koalicja Samorządowa OK Samorząd | 6221 | 1,23 | – | – | – | – | |
Ruch Naprawy Polski | 5732 | 1,14 | – | – | – | – | |
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców | 907 | 0,18 | – | – | – | – | |
Ogółem | 504 835 | 100,00 | – | 30 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 28 445 | 5,33 | 1,61 | ||||
Frekwencja | 533 280 | 55,36 | 1,23 |
Radni VII kadencji | ||||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Prawo i Sprawiedliwość Magdalena Zieleń (17 436) Grzegorz Socha (8611) Marek Strzała (7357) Paweł Krakowiak (5856) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Andrzej Swajda (9138) Arkadiusz Bąk (6662) | KKW Koalicja Obywatelska Jolanta Madioury (8135) | |||||
2 | Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Bętkowski (15 439) Andrzej Pruś (9981) Marcin Piętak (3628) | KKW Koalicja Obywatelska Jan Maćkowiak (9072) Waldemar Wrona (5103) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Jerzy Materek (4964) | |||||
3 | Prawo i Sprawiedliwość Renata Janik (43 381) Łukasz Jabłoński (4418) Mieczysław Gębski (3915) Kazimierz Mądzik (3430) Sławomir Gierada (3361) | KKW Koalicja Obywatelska Gerard Pedrycz (9529) Andrzej Mochoń (7378)[s] | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Piotr Żołądek (6236) Henryk Milcarz (5087) | KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy Katarzyna Suchańska (14 137) | ||||
4 | Prawo i Sprawiedliwość Marek Bogusławski (17 989) Anita Koniusz (8815) Grzegorz Cepil (6259) Małgorzata Gusta (5899) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Krystian Jarubas (14 307) Jolanta Tyjas (5937) | KKW Koalicja Obywatelska Wojciech Zwierzchowski (5200) | |||||
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Komitet wyborczy[15] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
KKW Koalicja Obywatelska | 173 053 | 34,90 | 4,06[a] | 13 | 1[b] | 43,33 | |
Prawo i Sprawiedliwość | 152 370 | 30,73 | 2,58 | 11 | 36,67 | ||
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 82 420 | 16,62 | 3,02[c] | 6 | 1[d] | 20,00 | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 37 011 | 7,47 | – | – | – | – | |
KKW Lewica | 31 238 | 6,30 | 4,17[e] | – | [f] | – | |
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 13 156 | 2,65 | 1,86 | – | – | ||
Normalny Kraj | 5176 | 1,04 | – | – | – | – | |
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców | 1366 | 0,28 | – | – | – | – | |
Ogółem | 495 790 | 100,00 | – | 30 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 32 084 | 6,08 | 1,97 | ||||
Frekwencja | 527 874 | 49,42 | 2,07 |
Radni VII kadencji | ||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | KKW Koalicja Obywatelska Marcin Kuchciński (24 685) Tadeusz Politewicz (5710) Teresa Astramowicz-Leyk (4905) | Prawo i Sprawiedliwość Paweł Warot (9568) Bożenna Ulewicz (6654) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Maria Bąkowska (4688) | |||
2 | Prawo i Sprawiedliwość Bogusława Orzechowska (19 365) Ewa Wiśniewska (4043) Anna Piątek (3986) | KKW Koalicja Obywatelska Bernadeta Hordejuk (14 916) Tadeusz Sobierajski (4166) Zbigniew Domżalski (1972)[t] | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Bogdan Bartnicki (5912) | |||
3 | KKW Koalicja Obywatelska Robert Turlej (16 125) Marek Chyl (4351) Elżbieta Ruda (4090) | Prawo i Sprawiedliwość Marcin Kazimierczuk (12 129) Łukasz Kochan (7508) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Jan Bobek (4577) | |||
4 | KKW Koalicja Obywatelska Jarosław Słoma (9544) Zbigniew Homza (5409) | Prawo i Sprawiedliwość Piotr Soćko (3770) Wojciech Cybulski (1584)[u] | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Bogusław Wisowaty (5162) | |||
5 | Prawo i Sprawiedliwość Patryk Kozłowski (12 669) Piotr Andruszkiewicz (4958) | KKW Koalicja Obywatelska Katarzyna Sobiech (10 328) Magdalena Lewkowicz (5497) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Sylwia Jaskulska (10 298) Rafał Wilczek (2529) | |||
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Wielkopolskiego.
Komitet wyborczy[16] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
KKW Koalicja Obywatelska | 418 594 | 32,01 | 0,79[a] | 15 | [b] | 38,46 | |
Prawo i Sprawiedliwość | 351 828 | 26,90 | 0,94 | 15 | 2 | 38,46 | |
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 228 684 | 17,49 | 2,97[c] | 7 | [d] | 17,95 | |
KKW Lewica | 99 910 | 7,64 | 3,46[e] | 2 | 1[f] | 5,13 | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 86 400 | 6,61 | – | – | – | – | |
Koalicja Samorządowa OK Samorząd | 56 261 | 4,30 | – | – | – | – | |
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 39 263 | 3,00 | 3,07 | – | 1 | – | |
Normalny Kraj | 18 679 | 1,43 | – | – | – | – | |
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców | 8153 | 0,62 | – | – | – | – | |
Ogółem | 1 307 772 | 100,00 | – | 39 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 76 297 | 5,51 | 2,87 | ||||
Frekwencja | 1 384 069 | 52,23 | 3,66 |
Radni VII kadencji | ||||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KKW Koalicja Obywatelska Marek Woźniak (47 492) Tatiana Sokołowska (19 080) Violetta Ratajczak (6420) | Prawo i Sprawiedliwość Filip Żelazny (23 124) | KKW Lewica Dawid Murawa (9118) | |||||
2 | KKW Koalicja Obywatelska Jacek Bogusławski (25 250) Marta Magda (12 170) Paweł Owsianny (9885) | Prawo i Sprawiedliwość Michał Zieliński (27 834) Adam Bogrycewicz (15 948) Wiesław Ratajczak (3153) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Michał Wojtiuk (7826) | |||||
3 | KKW Koalicja Obywatelska Paulina Stochniałek (37 776) Marta Dzikowska (18 001) Patrycja Przybylska (10 900) | Prawo i Sprawiedliwość Joanna Szczechowska (26 969) Łukasz Grabowski (12 086) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Wojciech Jankowiak (17 030) Agnieszka Wiśniewska (7562) | KKW Lewica Katarzyna Kretkowska (12 514) | ||||
4 | Prawo i Sprawiedliwość Dominik Szopa (24 740) Grzegorz Fiałkowski (12 911) Katarzyna Rzepecka-Andrzejak (8582) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Anna Majda (21 172) | KKW Koalicja Obywatelska Henryk Drzewiecki (12 684) | |||||
5 | Prawo i Sprawiedliwość Tomasz Ławniczak (37 795) Leszek Bierła (8437) Piotr Trybek (8188) | KKW Koalicja Obywatelska Marzena Wodzińska (11 878) Andrzej Pichet (5894)[v] | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Krzysztof Grabowski (27 384) Jan Grzesiek (7661) | |||||
6 | KKW Koalicja Obywatelska Barbara Mroczkowska (22 608) Marian Poślednik (13 023) Henryk Szymański (10 024) | Prawo i Sprawiedliwość Marek Sowa (30 989) Małgorzata Nowak (7656) Romuald Ruszkowski (4313) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Wojciech Firlej (8284) | |||||
Wyniki wyborów do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego VII kadencji
- Osobny artykuł: Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego.
Komitet wyborczy[17] | Głosy | Mandaty | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Liczba | % | +/− | Liczba | +/− | % | ||
KKW Koalicja Obywatelska | 227 666 | 38,88 | 6,54[a] | 15 | 2[b] | 50,00 | |
Prawo i Sprawiedliwość | 146 687 | 25,05 | 1,75 | 10 | 1 | 33,33 | |
KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe | 62 147 | 10,61 | 0,93[c] | 3 | 1[d] | 10,00 | |
Koalicja Samorządowa OK Samorząd | 49 217 | 8,41 | – | 1 | – | 3,33 | |
KKW Lewica | 46 062 | 7,87 | 2,74[e] | 1 | [f] | 3,33 | |
KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy | 33 065 | 5,65 | – | – | – | – | |
Normalny Kraj | 8144 | 1,39 | – | – | – | – | |
Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy” | 6970 | 1,19 | 12,51 | – | 3 | – | |
KWW Dobro Gminy | 3499 | 0,60 | – | – | – | – | |
Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców | 2105 | 0,36 | – | – | – | – | |
Ogółem | 585 562 | 100,00 | – | 30 | – | 100,00 | |
Głosy nieważne | 31 345 | 5,08 | 1,79 | ||||
Frekwencja | 616 907 | 49,30 | 2,90 |
Radni VII kadencji | ||||||||
Nr | Radni wybrani z list poszczególnych komitetów wyborczych (w nawiasach liczba zdobytych głosów) | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | KKW Koalicja Obywatelska Olgierd Geblewicz (48 876) Maria Kubisa (11 230) Teresa Kalina (6422) Andrzej Niedzielski (3604) Jagoda Żyłkowska (2989) | Prawo i Sprawiedliwość Agnieszka Kurzawa (20 638) Rafał Niburski (7031) Leszek Duklanowski (6393) | ||||||
2 | KKW Koalicja Obywatelska Janusz Żmurkiewicz (10 489) Beata Smoleńska (9844) Adam Fedeńczak (5173) | Prawo i Sprawiedliwość Leszek Dobrzyński (12 355) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Damian Simiński (4344) | |||||
3 | KKW Koalicja Obywatelska Anna Bańkowska (15 428) Krystyna Kołodziejska-Motyl (4965) | Prawo i Sprawiedliwość Marek Subocz (9473) Henryk Carewicz (9315) | KKW Lewica Stanisław Wziątek (7880) | |||||
4 | KKW Koalicja Obywatelska Małgorzata Hołub-Kowalik (24 468) Magdalena Miszke (5383) Karolina Siwek (4375)[w] | Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Nieckarz (13 184) Tomasz Wójcik (4965) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Elżbieta Kopczyńska (3298) | |||||
5 | KKW Koalicja Obywatelska Anna Nowak (12 739) Artur Nycz (6977) | Prawo i Sprawiedliwość Michał Jach (15 832) Joanna Kostrzewa (6039) | Koalicja Samorządowa OK Samorząd Marcin Przepióra (6378) | KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe Sebastian Szwajlik (3009) | ||||
Zobacz też
Uwagi
- ↑ a b c d e f g h i j k l m n o p W porównaniu z sumarycznym wynikiem KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska i Partii Zieloni z wyborów 2018.
- ↑ a b c d e f g h i j k l m n o p W porównaniu z sumą mandatów KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska zdobytych w wyborach 2018.
- ↑ a b c d e f g h i j k l m n o p W porównaniu z wynikiem Polskiego Stronnictwa Ludowego z wyborów 2018.
- ↑ a b c d e f g h i j k l m n o p W porównaniu z sumą mandatów Polskiego Stronnictwa Ludowego zdobytych w wyborach 2018.
- ↑ a b c d e f g h i j k l m n o p W porównaniu z sumarycznym wynikiem KKW SLD Lewica Razem i Partii Razem z wyborów 2018.
- ↑ a b c d e f g h i j k l m n o p W porównaniu z sumą mandatów KKW SLD Lewica Razem zdobytych w wyborach 2018.
- ↑ Zastąpił Renatę Granowską (21 573 głosy).
- ↑ Zastąpiła Martę Stożek (13 369 głosów).
- ↑ Zastąpił Grzegorza Mackę (32 882 głosy).
- ↑ Zastąpił Łukasza Krupę (12 759 głosów).
- ↑ Zastąpił Bożenę Lisowską (24 544 głosy).
- ↑ Zastąpił Stanisława Kracika (8980 głosów).
- ↑ Zastąpił Jarosława Krajewskiego (37 132 głosy).
- ↑ Zastąpiła Jolantę Wilczyńską (4324 głosy).
- ↑ Zastąpiła Andrzeja Bułę (13 839 głosów).
- ↑ W miejsce Jerzego Czerwińskiego (7723 głosy).
- ↑ Zastąpił Urszulę Koszutską (18 503 głosy).
- ↑ Zastąpił Katarzynę Stachowicz (52 394 głosy).
- ↑ Zastąpił Renatę Gruszczyńską (10 034 głosy).
- ↑ Zastąpił Katarzynę Królak (6964 głosy).
- ↑ Zastąpił Małgorzatę Kopiczko (16 915 głosów)
- ↑ Zastąpił Alicję Łuczak (21 674 głosy).
- ↑ Zastąpiła Waldemara Miśkę (5459 głosów).
Przypisy
- ↑ Ustawa z dnia 5 stycznia 2011 – Kodeks wyborczy (Dz.U. z 2023 r. poz. 2408, z późn. zm.).
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-09].
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-09].
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Lubelskiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-11].
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Lubuskiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-11].
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Łódzkiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-11].
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Małopolskiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-11].
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Mazowieckiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-11].
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Opolskiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-11].
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Podkarpackiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-11].
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Podlaskiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-11].
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Pomorskiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-11].
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Śląskiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-11].
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-11].
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-11].
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-11].
- ↑ Wybory do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. pkw.gov.pl. [dostęp 2024-04-11].
- p
- d
- e
Samorządy województw według kadencji
Zarządy województw | |
---|---|
Radni sejmików województw |
|