SaarLorLux Open
SaarLorLux Open, wcześniej znany jako BMW Badminton Cup, BMW Open, Bitburger Masters i Bitburger Open – międzynarodowy turniej badmintona rozgrywany w Saarbrücken, stolicy kraju związkowego Saara w Niemczech od 1987 roku[1]. Sponsorami tej imprezy są niemiecki browar Bitburger i niemiecki koncern motoryzacyjny BMW.
Od 2018 roku turniej ten jest częścią cyklu BWF World Tour (BWF Tour Super 100)[2][3].
Zwycięzcy
Lista zwycięzców opracowana zgodnie z[4][5][6]:
Rok | Turniej singlowy mężczyzn | Turniej singlowy kobiet | Turniej deblowy mężczyzn | Turniej deblowy kobiet | Turniej par mieszanych |
---|---|---|---|---|---|
1988 | Kim Brodersen | Katrin Schmidt | Markus Keck Robert Neumann | Katrin Schmidt Nicole Baldewein | Markus Keck Katrin Schmidt |
1989 | Michael Søgaard | Stefan Frey Robert Neumann | Birgitta Lehnert Monica Halim | Jin Chen Katrin Schmidt | |
1990 | Jens Peter Nierhoff | Jens Peter Nierhoff Michael Søgaard | Heidi Krickhaus Petra Dieris-Wierichs | ||
1991 | Yoseph Phoa | Margit Borg | Michael Helber Markus Keck | Kerstin Weinbörnert Karen Stechmann | Jin Chen Cheng Yan |
1992 | Marek Bujak | Nicole Baldewein | Michael Keck Uwe Ossenbrink | Nicole Baldewein Anne-Katrin Seid | Michael Keck Karen Stechmann |
1993 | Hargiono | Heidi Dössing | Yoseph Phoa Iguh Donolego | Katrin Schmidt Kerstin Ubben | |
1994 | Irena Serwa | Dharma Gunawi Li Ang | |||
1995 | Monique Hoogland | Michael Helber Michael Keck | Stephan Kuhl Nicole Pitro | ||
1996 | Peter Gade | Camilla Martin | Jesper Larsen Jens Eriksen | Rikke Olsen Helene Kirkegaard | Jens Eriksen Marlene Thomsen |
1997 | Chris Bruil | Tine Baun | Martin Lundgaard Hansen Janek Roos | Tine Baun Ann-Lou Jørgensen | Janek Roos Ann-Lou Jørgensen |
1998 | Yong Yudianto | Karolina Ericsson | Michael Keck Christian Mohr | Erica van den Heuvel Judith Meulendijks | Michael Keck Nicol Pitro |
1999 | Oliver Pongratz | Zheng Yaqiong | Quinten van Dalm Dennis Lens | Britta Andersen Lene Mørk | Chris Bruil Erica van den Heuvel |
2000 | Xie Yangchun | Xu Huaiwen | Michael Søgaard Joachim Fischer Nielsen | Claudia Vogelgsang Xu Huaiwen | Michael Keck Erica van den Heuvel |
2001 | Niels Christian Kaldau | Pi Hongyan | Michael Søgaard Michael Lamp | Neli Botewa Ołena Nozdrań | Chris Bruil Lotte Bruil-Jonathans |
2002 | Chen Gang | Simon Archer Flandy Limpele | Mia Audina Lotte Bruil-Jonathans | Nathan Robertson Gail Emms | |
2003 | Dicky Palyama | Xu Huaiwen | Michał Łogosz Robert Mateusiak | Nicole Grether Juliane Schenk | Fredrik Bergström Johanna Persson |
2004 | Niels Christian Kaldau | Simon Archer Anthony Clark | Kamila Augustyn Nadieżda Zięba | Rasmus Mangor Andersen Britta Andersen | |
2005 | Kasper Ødum | Tony Gunawan Halim Haryanto | Nicole Grether Juliane Schenk | Władysław Drużczenko Johanna Persson | |
2006 | Ronald Susilo | Michał Łogosz Robert Mateusiak | Jiang Yanmei Li Yujia | Robert Mateusiak Nadieżda Zięba | |
2007 | Lü Yi | Wang Yihan | Mathias Boe Carsten Mogensen | Yang Wei Zhang Jiewen | Kristof Hopp Birgit Overzier |
2008 | Chetan Anand | Maria Febe Kusumastuti | Helle Nielsen Marie Roepke | Diju Valiyaveetil Jwala Gutta | |
2009 | Jan Ø. Jørgensen | Juliane Schenk | Rupesh Kumar Sanave Thomas | Mikkel Delbo Larsen Mie Schjoett-Kristensen | |
2010 | Chen Long | Liu Xin | Mathias Boe Carsten Mogensen | Pan Pan Tian Qing | Zhang Nan Zhao Yunlei |
2011 | Hans-Kristian Vittinghus | Li Xuerui | Bodin Issara Maneepong Jongjit | Mizuki Fujii Reika Kakiiwa | Chan Peng Soon Goh Liu Ying |
2012 | Chou Tien-chen | Juliane Schenk | Ingo Kindervater Johannes Schoettler | Wang Rong Zhang Zhibo | Anders Kristiansen Julie Houmann |
2013 | Nichaon Jindapol | Mads Conrad-Petersen Mads Pieler Kolding | Eefje Muskens Selena Piek | Michael Fuchs Birgit Michels | |
2014 | Sun Yu | Wang Yilu Zhang Wen | Ou Dongni Yu Xiaohan | Zheng Siwei Chen Qingchen | |
2015 | Ng Ka Long | Akane Yamaguchi | Mads Conrad-Petersen Mads Pieler Kolding | Tang Yuanting Yu Yang | Robert Mateusiak Nadieżda Zięba |
2016 | Shi Yuqi | He Bingjiao | Ong Yew Sin Teo Ee Yi | Chen Qingchen Jia Yifan | Zheng Siwei Chen Qingchen |
2017 | Rasmus Gemke | Nitchaon Jindapol | Kim Astrup Anders Skaarup Rasmussen | Jongkolphan Kititharakul Rawinda Prajongjai | He Jiting Du Yue |
2018 | Subhankar Dey | Cai Yanyan | Marcus Ellis Chris Langridge | Gabriela Stojewa Stefani Stojewa | Marcus Ellis Lauren Smith |
2019 | Lakshya Sen | Li Yun | Di Zijian Wang Chang | Liu Xuanxuan Xia Yuting | Guo Xinwa Zhang Shuxian |
Występy według krajów
Lp | Kraj | Single mężczyzn | Single kobiet | Deble mężczyzn | Deble kobiet | Pary mieszane | Ogółem |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Niemcy | 4 | 11 | 7 | 10.5 | 8.5 | 41 |
2 | Dania | 10 | 3 | 11 | 5 | 6 | 35 |
3 | Chiny | 4 | 8 | 2.5 | 6 | 7 | 27.5 |
4 | Holandia | 2 | 1 | 1 | 3 | 2.5 | 9.5 |
5 | Indonezja | 4 | 1 | 2 | 0.5 | 7.5 | |
6 | Indie | 3 | 1 | 1 | 5 | ||
Polska | 2 | 1 | 2 | 5 | |||
8 | Anglia | 2.5 | 2 | 4.5 | |||
9 | Tajlandia | 2 | 1 | 1 | 4 | ||
10 | Szwecja | 2 | 1.5 | 3.5 | |||
11 | Chińskie Tajpej | 3 | 3 | ||||
12 | Francja | 2 | 2 | ||||
Japonia | 1 | 1 | 2 | ||||
Malezja | 1 | 1 | 2 | ||||
Singapur | 1 | 1 | 2 | ||||
16 | Bułgaria | 1.5 | 1.5 | ||||
17 | Hongkong | 1 | 1 | ||||
Makau | 1 | 1 | |||||
Rosja | 1 | 1 | |||||
Ukraina | 0.5 | 0.5 | 1 | ||||
Stany Zjednoczone | 1 | 1 | |||||
Razem | 32 | 32 | 32 | 32 | 32 | 160 |
Przypisy
- ↑ Bisherige Sieger [online], SaarLorLux-Open [dostęp 2020-08-08] (niem.).
- ↑ Results – SaarLorLux Open 2018 [online], bwfbadminton.com [dostęp 2020-08-08] .
- ↑ Results – SaarLorLux Open 2019 [online], bwfbadminton.com [dostęp 2020-08-08] .
- ↑ Sieger – 1997-1987 [online], SaarLorLux-Open [dostęp 2020-08-08] (niem.).
- ↑ Sieger – 2007-1998 [online], SaarLorLux-Open [dostęp 2020-08-08] (niem.).
- ↑ Sieger – 2019-2008 [online], SaarLorLux-Open [dostęp 2020-08-08] (niem.).
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona internetowa turnieju