Strzelectwo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2015
Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe 2015 (Strzelectwo na światowych wojskowych igrzyskach sportowych) Korea Południowa, Mungyeong | |||
| |||
Data | 5 – 10.10.2015 | ||
---|---|---|---|
Liczba konkurencji | 24 | ||
Liczba zawodników | 414 (z 53 państw) |
Strzelectwo na 6. Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych – zawody dla sportowców-żołnierzy zorganizowane przez Międzynarodową Radę Sportu Wojskowego, które odbyły się w koreańskim Mungyeongu w dniach 5 – 10 października 2015 roku podczas światowych igrzysk wojskowych[1]. Zawody zostały przeprowadzone na obiektach Shooting Range w Daegu i Yeongcheon. Najwięcej medali zdobyli reprezentanci Rosji łącznie 9 (w tym 4 złote i 5 srebrne).
Zawody były równocześnie traktowane jako 48 Wojskowe Mistrzostwa Świata w strzelectwie[2].
Harmonogram
Październik 2015 | 3 So | 4 Nd | 5 Pn | 6 Wt | 7 Śr | 8 Cz | 9 Pt | 10 So | 11 Nd |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Strzelectwo[1] | 4 | 6 | 2 | 4 | 6 | 2 |
- Legenda
Eliminacje | Finał (liczba) |
Uczestnicy
Do zawodów zgłoszonych zostało 414 zawodników (w tym 257 mężczyzn i 157 kobiet), reprezentujących 53 państw[2].
- Legenda; m. (liczba mężczyzn) + k. (liczba kobiet)
- Arabia Saudyjska (m. 7 + k. 0)
- Austria (6+1)
- Bahrajn (3+6)
- Belgia (0+1)
- Bośnia i Hercegowina (0+1)
- Brazylia (6+3)
- Chile (5+5)
- Chiny (12+12)
- Cypr (1+0)
- Czechy (6+6)
- Dania (6+6)
- Ekwador (1+3)
- Estonia (4+1)
- Eswatini (0+1)
- Finlandia (10+0)
- Francja (5+2)
- Hiszpania (9+2)
- Holandia (5+1)
- Indie (12+2)
- Indonezja (4+4)
- Iran (6+0)
- Kanada (5+6)
- Katar (12+12)
- Kazachstan (0+6)
- Kolumbia (2+0)
- Korea Południowa (12+7)
- Kuwejt (3+0)
- Łotwa (3+3)
- Luksemburg (2+0)
- Macedonia Północna (1+0)
- Mongolia (3+6)
- Niemcy (11+7)
- Niger (1+0)
- Norwegia (6+5)
- Oman (12+6)
- Peru (4+3)
- Polska (6+6)
- Południowa Afryka (3+3)
- Rosja (12+9)
- Rumunia (1+1)
- Serbia (3+3)
- Stany Zjednoczone (3+0)
- Słowenia (3+0)
- Szwajcaria (6+1)
- Szwecja (6+6)
- Tajlandia (2+8)
- Trynidad i Tobago (1+1)
- Tunezja (3+0)
- Turcja (6+0)
- Ukraina (3+3)
- Wietnam (3+3)
- Włochy (4+1)
- Zjednoczone Emiraty Arabskie (7+0)
Polskę w 2015 roku na światowych igrzysk wojskowych w Mungyeongu reprezentowali (wg rodzaju broni strzeleckiej)[2];
- Mężczyźni – karabin (Robert Kraskowski, Rafał Łukaszyk, Bartosz Skorupa), pistolet (Piotr Daniluk, Tomasz Karolak, Radosław Podgórski)
- Kobiety – karabin (Sylwia Bogacka, Karolina Kowalczyk, Agnieszka Nagay), pistolet (Klaudia Bres, Sławomira Szpek, Joanna Tomala)
Medaliści
Mężczyźni
Konkurencje: | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Drużyna / Zawodnik | Wynik | Drużyna / Zawodnik | Wynik | Drużyna / Zawodnik | Wynik | |
Indywidualnie | ||||||
Pistolet centralnego zapłonu 25 m | Yusuf Dikeç Turcja | 590 | Aleksiej Klimow Rosja | 585 | Jin Yongde Chiny | 584 |
Pistolet szybkostrzelny 25 m | Song Jong-ho Korea Południowa | 590 | Xie Zhenxiang Chiny | 588 | Tomáš Těhan Czechy | 587 |
Karabin dowolny 300 m | Gernot Rumpler Austria | 564 | Bernhard Pickl Austria | 562 | René Kristiansen Dania | 562 |
Karabin standardowy 300 m 3 pozycje | Vebjørn Berg Norwegia | 583 | Rafael Beruter Szwajcaria | 583 | Gernot Rumpler Austria | 581 |
Trap | Zhang Pan Chiny | Karsten Bindrich Niemcy | Daniele Resca Włochy | |||
Skeet | Jan Sychra Czechy | Aziz Saleh Atiaya Katar | Emanuelle Fuso Włochy | |||
Drużynowo | ||||||
Pistolet centralnego zapłonu 25 m | Brazylia Jose Carlos Batista Emerson Duarte Julio Almeida | 1744 | Austria Karl Pavlis Heinz Koeltringer Andreas Auprich | 1733 | Turcja Yusuf Dikeç Vilay Kumar Harpreet Singh | 1733 |
Pistolet szybkostrzelny 25 m | Chiny Xie Zhenxiang Jin Yongde Gao Zheng | 1754 | Korea Południowa Song Jong-ho Kim Jin-il Choi Yong-hoo | 1738 | Ukraina Oleg Tkaczow Oleksander Petriv Viktor Bankin | 1732 |
Karabin dowolny 300 m | Austria Gernot Rumpler Bernhard Pickl Stefan Raser | 1681 | Norwegia Vebjørn Berg Ole Bryhn Odd Arne Brekne | 1671 | Szwajcaria Rafael Beruter Oliver Schaffter Claude Delley | 1660 |
Karabin standardowy 300 m 3 pozycje | Norwegia Vebjørn Berg Ole Bryhn Odd Arne Brekne | 1740 | Austria Bernhard Pickl Gernot Rumpler Stefan Raser | 1729 | Korea Południowa Cheon Min-hoe Choi Yong-jeon Kwon Joon-cheol | 1726 |
Trap | Włochy Massimo Croce Ferdiando Rossi Daniele Resca | 338 | Chiny Yu Xiaokai Zhang Pan Han Fei | 326 | Korea Południowa Ahn Dae-myeong Byun Sang-sun Lee Jae-sung | 326 |
Skeet | Finlandia Oskari Kössi Eetu Peltonen Toni Aspholm | 352 | Katar Aziz Saleh Atiaya Saeed Abusharib Rashid Saleh Hamad | 352 | Korea Południowa Lee Wang-jung Lee Kyoo-ho Lee Min-ung | 351 |
Kobiety
Konkurencje: | Złoto | Srebro | Brąz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Drużyna / Zawodniczka | Wynik | Drużyna / Zawodniczka | Wynik | Drużyna / Zawodniczka | Wynik | |
Indywidualnie | ||||||
Pistolet sportowy 25 m | Monika Karsch Niemcy | 588 | Anna Mastianina Rosja | 585 | Cao Ying Chiny | 584 |
Pistolet szybkostrzelny 25 m | Monika Karsch Niemcy | 586 | Anna Mastianina Rosja | 583 | Gundemaa Otryad Mongolia | 583 |
Karabin sportowy 50 m leżąc, 60 strzałów | Maria Feklistova Rosja | 625,1 | Alena Nizkoszapskaja Rosja | 624,8 | Sunanta Majchacheep Tajlandia | 623,9 |
Karabin sportowy 50 m – trzy postawy | Narantuya Chuluunbadrakh Mongolia | 585 | Barbara Engleder Niemcy | 584 | Nandinazana Gankhuyag Mongolia | 584 |
Trap | Katrin Quoos Niemcy | Li Qingnian Chiny | Wang Jinglin Chiny | |||
Skeet | Anastazja Krachmalewa Rosja | Simona Scocchetti Włochy | Zhang Heng Chiny | |||
Drużynowo | ||||||
Pistolet sportowy 25 m | Niemcy Stefanie Thurmann Sandra Hornung Monika Karsch | 1746 | Rosja Anna Mastianina Swietłana Miedwiediewa Natalja Padierina | 1737 | Chiny Zhang Mengyuan Yao Yushi Cao Ying | 1732 |
Pistolet szybkostrzelny 25 m | Korea Południowa Park Hyun-joo Kim Da-young Jang Run-ja | 1737 | Niemcy Stefanie Thurmann Sandra Hornung Monika Karsch | 1734 | Chiny Yao Yushi Zhang Mengyuan Cao Ying | 1719 |
Karabin sportowy 50 m leżąc, 60 strzałów | Rosja Maria Feklistova Alena Nizkoszapskaja Julia Karimowa | 1860,2 | Tajlandia Sunanta Majchacheep Thanyaluk Chotphibunsin Paramaporn Ponglaokham | 1855,6 | Niemcy Lisa Mueller Silvia Rachl Barbara Engleder | 1855,0 |
Karabin sportowy 50 m – trzy postawy | Mongolia Narantuya Chuluunbadrakh Nandinazana Gankhuyag Yanjinlkham Olzvoibaatar | 1761 | Niemcy Barbara Engleder Silvia Rachl Lisa Mueller | 1745 | Chiny Gao Hui Yin Wen Shao Zhonyue | 1743 |
Trap | Chiny Li Qingnian Wang Jinglin Deng Weiyun | 190 | Katar Noora Al-Ali Kholoud Al-Khalaf Amna Al-Abdulla | 164 | Oman Fakhari Al-Jahaffi Reem Al-Housni Hanan Al-Ghashi | 141 |
Skeet | Rosja Anastazja Krachmalewa Marina Bielikowa Maria Meleszczenko | 202 | Chiny Zhang Heng Chen Xiaoyao Zhu Xiaoting | 200 | Tajlandia Isarapa Imprasertsuk Nutchaya Sutarporn Chalalai Nasakul | 193 |
Klasyfikacja medalowa
* Organizator zawodów został zaznaczony tym kolorem.
Pozycja | Reprezentacja | Razem | Mężczyźni | Kobiety | |||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Złoto | Srebro | Brąz | Ogółem | Złoto | Srebro | Brąz | Złoto | Srebro | Brąz | ||||||
1 | Rosja | 4 | 5 | 0 | 9 | 0 | 1 | 0 | 4 | 4 | 0 | ||||
2 | Niemcy | 4 | 4 | 1 | 9 | 0 | 1 | 0 | 4 | 3 | 1 | ||||
3 | Chiny | 3 | 4 | 7 | 7 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 6 | ||||
4 | Austria | 2 | 3 | 1 | 6 | 2 | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | ||||
5 | Korea Południowa * | 2 | 1 | 3 | 6 | 1 | 1 | 3 | 1 | 0 | 0 | ||||
6 | Norwegia | 2 | 1 | 0 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||
7 | Mongolia | 2 | 0 | 1 | 3 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 1 | ||||
8 | Włochy | 1 | 1 | 2 | 4 | 1 | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | ||||
9 | Czechy | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | ||||
Turcja | 1 | 0 | 1 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | |||||
11 | Brazylia | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | ||||
Finlandia | 1 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | |||||
13 | Katar | 0 | 3 | 0 | 3 | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | ||||
14 | Tajlandia | 0 | 1 | 2 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | ||||
15 | Szwajcaria | 0 | 1 | 1 | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | ||||
16 | Dania | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | ||||
Oman | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | |||||
Ukraina | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | |||||
Ogółem (18 państw) | 24 | 24 | 24 | 72 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 | 12 |
Źródło:[2]
Zobacz też
Zobacz multimedia związane z tematem: Strzelectwo na Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych 2015 |
- Polscy medaliści letnich igrzysk wojskowych
- Polska na światowych wojskowych igrzyskach sportowych
- Światowe wojskowe igrzyska sportowe
Przypisy
Bibliografia
- CISM Friendship through sport [online], milsport.one [dostęp 2020-02-23] (ang.).
- 6th CISM World Summer Games Mungyeong (KOR) 2015 [online], milsport.one [dostęp 2019-11-22] (ang.).
- CISM, World Summer Games. Shooting [online], cism-milsport.org [dostęp 2020-02-23] (ang.).
- p
- d
- e
Dyscypliny |
|
---|---|
pokazowe | |
Inne |