Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010
Kod MKOl | GBR | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie Młodzieży 2010 Singapur | ||||||
Chorąży | David Bolarinwa | |||||
Liczba zawodników | 39 w 16 dyscyplinach | |||||
|
Wielką Brytanię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010 w Singapurze reprezentowało 39 sportowców w 16 dyscyplinach.
Skład kadry
Badminton
- Sarah Milne
Boks
- Zack Davies
Gimnastyka
Gimnastyka artystyczna
- Sam Oldham
- Ćwiczenia na koniu z łękami - srebrny medal
- Ćwiczenia na belce poziomej - złoty medal
- Jessica Hogg
- Nathan Bailey
Jeździectwo
- Carian Scudamore - złoty medal (z drużyną "Europa")
Kajakarstwo
- Andrew Martin
Lekkoatletyka
- David Bolarinwa - bieg na 100 m brązowy medal
- Victoria Ohuruogu
- Abi Fitzpatrick
- Andrew Elkins
- Annie Tagoe
- Charlie Grice - bieg na 1000 m brązowy medal
- Freya Jones
- Georgia Peel
- Katie Byres
- Louisa James
- Sophie McKinna
- Themba Luhana
- Zak Seddon
Łucznictwo
- Mark Nesbitt
- indywidualnie - 9 miejsce
- w parze z Beauty Ray - 4-6 w 1/16 finału (sklasyfikowani na 17 miejscu)
Pięciobój nowoczesny
- Greg Longden
Pływanie
- Eleanor Faulkner
- 100 m. st. dowolnym - 20 miejsce w kwalifikacjach (58.71)
- 200 m. st. dowolnym - 9 miejsce w kwalifikacjach (2:04.44)
- 400 m. st. dowolnym - brązowy medal
- 100 m. st. motylkowym - 27 miejsce w kwalifikacjach (1:05.78)
- Rachael Kelly
- 50 m. st. motylkowym - 7 miejsce w finale (27.77)
- 100 m st. motylkowym - brązowy medal
- 200 m st. motylkowym - 12 miejsce w kwalifikacjach (2:16.95)
Skoki do wody
- Thomas Daley
- trampolina 3 metrowa - 9 miejsce w finale
- Megan Sylvester
- wieża 10 metrowa - 10 miejsce w finale
Szermierka
- Alexander Tofalides
- Amy Radford
Taekwondo
- Jade Jones - kategoria do 55 kg złoty medal
Tenis
- Oliver Golding
- indywidualnie złoty medal
Tenis stołowy
- Alice Loveridge
Triathlon
- Andrew Hood
- Eli Thorogood
Wioślarstwo
- Caspar Jopling
- Ed Nainby-Luxmoore
- Fiona Gammond - pary złoty medal
- Georgia Howard-Merrill - pary złoty medal
Żeglarstwo
Windsurfing:
- Jade Rogers
- Kieran Martin brązowy medal
Bibliografia
- Skład reprezentacji Wielkiej Brytanii
- p
- d
- e
Państwa uczestniczące w Letnich Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2010 w Singapurze