Wimbledon 2024 (kwalifikacje gry pojedynczej kobiet)
Miejsce | Wielka Brytania | ||
---|---|---|---|
Obiekt | The Bank of England Sports Centre | ||
Nawierzchnia | Trawiasta | ||
Data | 24–27.06.2024 | ||
WTA Tour | |||
Kategoria | Wielki Szlem | ||
Drabinka | 128Q | ||
Dyrektor | Jamie Baker | ||
Zwyciężczynie | |||
Gra pojedyncza Katie Volynets Bai Zhuoxuan McCartney Kessler Eva Lys Sonay Kartal Olivia Gadecki Anca Todoni Dalma Gálfi Julija Starodubcewa Robin Montgomery Panna Udvardy Alycia Parks Darija Snihur Lulu Sun Elena-Gabriela Ruse Marina Stakusic Erika Andriejewa (LL) Olga Danilović (LL) Renata Zarazúa (LL) | |||
| |||
Strona internetowa |
Wimbledon 2024 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet – kwalifikacje do zawodów singlowych kobiet, rozgrywane w ramach trzeciego w sezonie wielkoszlemowego turnieju tenisowego, Wimbledonu. Zmagania mają miejsce w dniach 24–27 czerwca na trawiastych kortach The Bank of England Sports Centre w Roehampton.
Zawodniczki rozstawione
Numer | Tenisistka | Osiągnięcie |
01 | Katie Volynets | zakwalifikowano |
02 | Bai Zhuoxuan | zakwalifikowano |
03 | Renata Zarazúa | 3. runda |
04 | Hailey Baptiste | 2. runda |
05 | Erika Andriejewa | 3. runda |
06 | Marija Timofiejewa | 1. runda |
07 | Arina Rodionowa | 2. runda |
08 | Olga Danilović | 3. runda |
09 | Anna Bondár | 1. runda |
10 | Kamilla Rachimowa | 2. runda |
11 | Laura Pigossi | 1. runda |
12 | Darja Semeņistaja | 1. runda |
13 | Mai Hontama | 1. runda |
14 | Tamara Zidanšek | 2. runda |
15 | Alaksandra Sasnowicz | 2. runda |
16 | Chloé Paquet | 2. runda |
Numer | Tenisistka | Osiągnięcie |
17 | Emiliana Arango | 1. runda |
18 | Dalma Gálfi | zakwalifikowano |
19 | Jana Fett | 1. runda |
20 | McCartney Kessler | zakwalifikowano |
21 | Marina Bassols Ribera | 2. runda |
22 | Sára Bejlek | 1. runda |
23 | Lulu Sun | zakwalifikowano |
24 | Darija Snihur | zakwalifikowano |
25 | Eva Lys | zakwalifikowano |
26 | Kayla Day | 2. runda |
27 | Astra Sharma | 1. runda |
28 | Linda Fruhvirtová | 2. runda |
29 | Sachia Vickery | 2. runda |
30 | Panna Udvardy | zakwalifikowano |
31 | Suzan Lamens | 1. runda |
32 | Kimberly Birrell | 2. runda |
Zakwalifikowane
Drabinka
Klucz
- w/o – walkower
- k – krecz
- d – dyskwalifikacja
- Q – kwalifikant
- WC – dzika karta
- LL – szczęśliwy przegrany
- Alt – zawodnik zastępczy
- PR – ochrona rankingu
- SE – specjalna przepustka
- ITF – ranking ITF
- JE – ranking juniorski
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
1 | Katie Volynets | 6 | 3 | 6 | |||||||||||||||
Francisca Jorge | 3 | 6 | 3 | ||||||||||||||||
1 | Katie Volynets | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Simona Waltert | 3 | 2 | |||||||||||||||||
Simona Waltert | 2 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
WC | Clervie Ngounoue | 6 | 4 | 5 | |||||||||||||||
1 | Katie Volynets | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Talia Gibson | 0 | 1 | |||||||||||||||||
Destanee Aiava | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Anastasija Soboljewa | 3 | 3 | |||||||||||||||||
Destanee Aiava | 65 | 6 | 5 | ||||||||||||||||
Talia Gibson | 7 | 4 | 7 | ||||||||||||||||
Talia Gibson | 6 | 6 | |||||||||||||||||
19 | Jana Fett | 3 | 1 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
2 | Bai Zhuoxuan | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Gao Xinyu | 3 | 3 | |||||||||||||||||
2 | Bai Zhuoxuan | 7 | 7 | ||||||||||||||||
Lanlana Tararudee | 64 | 67 | |||||||||||||||||
Lanlana Tararudee | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Julija Awdiejewa | 4 | 3 | |||||||||||||||||
2 | Bai Zhuoxuan | 6 | 7 | ||||||||||||||||
PR | Zarina Dijas | 2 | 5 | ||||||||||||||||
PR | Zarina Dijas | 7 | 7 | ||||||||||||||||
Mananchaya Sawangkaew | 5 | 5 | |||||||||||||||||
PR | Zarina Dijas | 3 | 7 | 7 | |||||||||||||||
29 | Sachia Vickery | 6 | 5 | 5 | |||||||||||||||
Lina Ǵorčeska | 61 | 65 | |||||||||||||||||
29 | Sachia Vickery | 7 | 7 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
3 | Renata Zarazúa | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Leyre Romero Gormaz | 3 | 2 | |||||||||||||||||
3 | Renata Zarazúa | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||
PR | Oksana Sielechmietjewa | 6 | 3 | 4 | |||||||||||||||
PR | Oksana Sielechmietjewa | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Fiona Ferro | 3 | 3 | |||||||||||||||||
3 | Renata Zarazúa | 6 | 3 | 2 | |||||||||||||||
20 | McCartney Kessler | 3 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Maya Joint | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Andreea Mitu | 2 | 3 | |||||||||||||||||
Maya Joint | 6 | 4 | 2 | ||||||||||||||||
20 | McCartney Kessler | 2 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Rebecca Marino | 4 | 7 | 4 | ||||||||||||||||
20 | McCartney Kessler | 6 | 62 | 6 | |||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
4 | Hailey Baptiste | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Noma Noha Akugue | 5 | 2 | |||||||||||||||||
4 | Hailey Baptiste | 7 | 5 | 1 | |||||||||||||||
Amanda Anisimova | 63 | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Amanda Anisimova | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Walendini Gramatikopulu | 2 | 3 | |||||||||||||||||
Amanda Anisimova | 6 | 3 | 4 | ||||||||||||||||
25 | Eva Lys | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Séléna Janicijevic | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Mika Stojsavljevic | 3 | 4 | ||||||||||||||||
Séléna Janicijevic | 3 | 0 | |||||||||||||||||
25 | Eva Lys | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Raluka Șerban | 4 | 4 | |||||||||||||||||
25 | Eva Lys | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
5 | Erika Andriejewa | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Polina Kudiermietowa | 3 | 3 | |||||||||||||||||
5 | Erika Andriejewa | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Despina Papamichail | 1 | 64 | |||||||||||||||||
Elizabeth Mandlik | 610 | 6 | 4 | ||||||||||||||||
Despina Papamichail | 7 | 2 | 6 | ||||||||||||||||
5 | Erika Andriejewa | 3 | 1 | ||||||||||||||||
WC | Sonay Kartal | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Justina Mikulskytė | 4 | 0 | |||||||||||||||||
Wei Sijia | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Wei Sijia | 4 | 6 | 1 | ||||||||||||||||
WC | Sonay Kartal | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||
WC | Sonay Kartal | 7 | 6 | ||||||||||||||||
31 | Suzan Lamens | 66 | 4 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
6 | Marija Timofiejewa | 1 | 3 | ||||||||||||||||
Olivia Gadecki | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Olivia Gadecki | 4 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Harmony Tan | 6 | 4 | 2 | ||||||||||||||||
Elvina Kalieva | 0 | 1 | |||||||||||||||||
Harmony Tan | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Olivia Gadecki | 7 | 4 | 6 | ||||||||||||||||
Elsa Jacquemot | 5 | 6 | 3 | ||||||||||||||||
Elsa Jacquemot | 3 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Emily Appleton | 6 | 3 | 4 | |||||||||||||||
Elsa Jacquemot | 7 | 6 | |||||||||||||||||
21 | Marina Bassols Ribera | 64 | 4 | ||||||||||||||||
Yang Ya-yi | 6 | 0 | 5 | ||||||||||||||||
21 | Marina Bassols Ribera | 4 | 6 | 7 | |||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
7 | Arina Rodionowa | 6 | 4 | 6 | |||||||||||||||
WC | Amelia Rajecki | 4 | 6 | 4 | |||||||||||||||
7 | Arina Rodionowa | 5 | 66 | ||||||||||||||||
Nuria Párrizas Díaz | 7 | 7 | |||||||||||||||||
Ma Yexin | 7 | 3 | 4 | ||||||||||||||||
Nuria Párrizas Díaz | 67 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Nuria Párrizas Díaz | 2 | 4 | |||||||||||||||||
Anca Todoni | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Jekatierina Makarowa | 3 | 2 | |||||||||||||||||
Anca Todoni | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Anca Todoni | 62 | 7 | 6 | ||||||||||||||||
32 | Kimberly Birrell | 7 | 5 | 4 | |||||||||||||||
Arianne Hartono | 1 | 66 | |||||||||||||||||
32 | Kimberly Birrell | 6 | 7 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
8 | Olga Danilović | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Lucrezia Stefanini | 3 | 4 | |||||||||||||||||
8 | Olga Danilović | 5 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Antonia Ružić | 7 | 2 | 3 | ||||||||||||||||
Louisa Chirico | 3 | 1 | |||||||||||||||||
Antonia Ružić | 6 | 6 | |||||||||||||||||
8 | Olga Danilović | 1 | 66 | ||||||||||||||||
18 | Dalma Gálfi | 6 | 7 | ||||||||||||||||
İpek Öz | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Mingge Xu | 4 | 4 | ||||||||||||||||
İpek Öz | 7 | 1 | 1 | ||||||||||||||||
18 | Dalma Gálfi | 5 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Hanna Chang | 7 | 1 | 3 | ||||||||||||||||
18 | Dalma Gálfi | 64 | 6 | 6 | |||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
9 | Anna Bondár | 4 | 0 | ||||||||||||||||
Julija Starodubcewa | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Julija Starodubcewa | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Anastasija Tichonowa | 1 | 2 | |||||||||||||||||
Anastasija Tichonowa | 1 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Carol Zhao | 6 | 2 | 4 | ||||||||||||||||
Julija Starodubcewa | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Alt | Maddison Inglis | 4 | 2 | ||||||||||||||||
Natalija Stevanović | 6 | 7 | |||||||||||||||||
Taylah Preston | 3 | 5 | |||||||||||||||||
Natalija Stevanović | 3 | 0 | |||||||||||||||||
Alt | Maddison Inglis | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Alt | Maddison Inglis | 6 | 1 | ||||||||||||||||
22 | Sára Bejlek | 4 | 0k | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
10 | Kamilla Rachimowa | 6 | 1 | 7 | |||||||||||||||
Mona Barthel | 1 | 6 | 5 | ||||||||||||||||
10 | Kamilla Rachimowa | 60 | 7 | 64 | |||||||||||||||
Robin Montgomery | 7 | 64 | 710 | ||||||||||||||||
PR | Witalija Djaczenko | 6 | 3 | 4 | |||||||||||||||
Robin Montgomery | 1 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Robin Montgomery | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Alt | Valentina Ryser | 63 | 2 | ||||||||||||||||
Martina Capurro Taborda | 2 | 64 | |||||||||||||||||
Alt | Valentina Ryser | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Alt | Valentina Ryser | 6 | 64 | 6 | |||||||||||||||
Varvara Lepchenko | 2 | 7 | 3 | ||||||||||||||||
Varvara Lepchenko | 6 | 6 | |||||||||||||||||
27 | Astra Sharma | 2 | 4 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
11 | Laura Pigossi | 7 | 2 | 5 | |||||||||||||||
Anastasija Zacharowa | 67 | 6 | 7 | ||||||||||||||||
Anastasija Zacharowa | 0 | 2 | |||||||||||||||||
Gergana Topałowa | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Ella Seidel | 5 | 4 | |||||||||||||||||
Gergana Topałowa | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Gergana Topałowa | 1 | 3 | |||||||||||||||||
30 | Panna Udvardy | 6 | 6 | ||||||||||||||||
WC | Katy Dunne | 7 | 4 | 68 | |||||||||||||||
Tena Lukas | 66 | 6 | 710 | ||||||||||||||||
Tena Lukas | 2 | 3 | |||||||||||||||||
30 | Panna Udvardy | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Dalila Jakupović | 3 | 4 | |||||||||||||||||
30 | Panna Udvardy | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
12 | Darja Semeņistaja | 4 | 1 | ||||||||||||||||
Tereza Martincová | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Tereza Martincová | 1 | 3 | |||||||||||||||||
Alycia Parks | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Alycia Parks | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Katarzyna Kawa | 0 | 2 | |||||||||||||||||
Alycia Parks | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Hannah Klugman | 3 | 3 | ||||||||||||||||
WC | Hannah Klugman | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Petra Marčinko | 2 | 2 | |||||||||||||||||
WC | Hannah Klugman | 6 | 0 | 6 | |||||||||||||||
28 | Linda Fruhvirtová | 2 | 6 | 4 | |||||||||||||||
Priscilla Hon | 6 | 61 | 67 | ||||||||||||||||
28 | Linda Fruhvirtová | 3 | 7 | 7 | |||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
13 | Mai Hontama | 2 | 1 | ||||||||||||||||
Zeynep Sönmez | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Zeynep Sönmez | 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Polona Hercog | 6 | 4 | 0 | ||||||||||||||||
Viktória Hrunčáková | 2 | 6 | 5 | ||||||||||||||||
Polona Hercog | 6 | 3 | 7 | ||||||||||||||||
Zeynep Sönmez | 6 | 5 | 5 | ||||||||||||||||
24 | Darija Snihur | 1 | 7 | 7 | |||||||||||||||
Katarina Zawacka | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Céline Naef | 2 | 4 | |||||||||||||||||
Katarina Zawacka | 3 | 1 | |||||||||||||||||
24 | Darija Snihur | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Jil Teichmann | 5 | 0 | |||||||||||||||||
24 | Darija Snihur | 7 | 6 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
14 | Tamara Zidanšek | 5 | 6 | 6 | |||||||||||||||
You Xiaodi | 7 | 3 | 4 | ||||||||||||||||
14 | Tamara Zidanšek | 6 | 69 | 3 | |||||||||||||||
Alexandra Eala | 1 | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Alexandra Eala | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Jessika Ponchet | 61 | 4 | |||||||||||||||||
Alexandra Eala | 63 | 5 | |||||||||||||||||
23 | Lulu Sun | 7 | 7 | ||||||||||||||||
Gabriela Knutson | 7 | 6 | |||||||||||||||||
Irina Bara | 66 | 1 | |||||||||||||||||
Gabriela Knutson | 6 | 4 | 66 | ||||||||||||||||
23 | Lulu Sun | 4 | 6 | 710 | |||||||||||||||
Miriam Bulgaru | 2 | 1 | |||||||||||||||||
23 | Lulu Sun | 6 | 6 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
15 | Alaksandra Sasnowicz | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Veronika Erjavec | 2 | 2 | |||||||||||||||||
15 | Alaksandra Sasnowicz | 6 | 4 | 4 | |||||||||||||||
Lea Bošković | 2 | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Lea Bošković | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Lucija Ćirić Bagarić | 3 | 4 | |||||||||||||||||
Lea Bošković | 2 | 2 | |||||||||||||||||
Elena-Gabriela Ruse | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Dominika Šalková | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Ann Li | 4 | 3 | |||||||||||||||||
Dominika Šalková | 4 | 3 | |||||||||||||||||
Elena-Gabriela Ruse | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Elena-Gabriela Ruse | 6 | 6 | |||||||||||||||||
17 | Emiliana Arango | 2 | 3 | ||||||||||||||||
1. runda | 2. runda | Runda finałowa | |||||||||||||||||
16 | Chloé Paquet | 6 | 3 | 710 | |||||||||||||||
Solana Sierra | 3 | 6 | 66 | ||||||||||||||||
16 | Chloé Paquet | 6 | 65 | 2 | |||||||||||||||
Marina Stakusic | 4 | 7 | 6 | ||||||||||||||||
Carole Monnet | 0 | 1 | |||||||||||||||||
Marina Stakusic | 6 | 6 | |||||||||||||||||
Marina Stakusic | 6 | 6 | |||||||||||||||||
WC | Amarni Banks | 3 | 0 | ||||||||||||||||
WC | Amarni Banks | 4 | 6 | 6 | |||||||||||||||
Kristina Mladenovic | 6 | 4 | 2 | ||||||||||||||||
WC | Amarni Banks | 7 | 6 | ||||||||||||||||
26 | Kayla Day | 66 | 3 | ||||||||||||||||
Iryna Szymanowicz | 2 | 1 | |||||||||||||||||
26 | Kayla Day | 6 | 6 | ||||||||||||||||
Pula nagród
Runda | Pieniądze (£) | Punkty (WTA) |
Zwyciężczynie | 40 | |
---|---|---|
Finalistki | 40 000 | 30 |
2. runda | 25 000 | 20 |
1. runda | 15 000 | 2 |
Bibliografia
- The Championships 2023. Ladies’ Qualifying Singles. Wimbledon, 2024-06-27. [dostęp 2024-06-27]. (ang.).
- p
- d
- e
Wielki Szlem 2024 – kwalifikacje gry pojedynczej kobiet
|
- p
- d
- e
Turnieje seniorskie |
|
---|---|
Turnieje juniorskie |
|
Turnieje na wózkach |
|
Turnieje na quadach |
|
Turnieje legend |
|
Kwalifikacje |
|