Pentru ediția actuală, vedeți : [[Liga a IV-a 2023-2024]]
Modifică date / text
Liga a IV-a Covasna, este principala competiție fotbalistică din județul Covasna organizată de AJF Covasna, localizată în al patrulea eșalon al sistemului de ligi al fotbalului românesc. A fost fondată în anul 1968, iar până în sezonul 2006–07 a fost cunoscută sub numele de Campionatul județean I, Divizia C - Faza județeană și Divizia D. Echipa câștigătoare poate să promoveze în Liga a III-a, în funcție de rezultatul unui meci de baraj disputat împotriva unei echipe câștigătoare din campionatele județelor vecine. Numărul echipelor retrogradate din Liga a IV-a Covasna este variabil și depinde de numărul de echipe retrogradate din Liga a III-a.
- F.C. OJDULA - Locul 14 în Liga a IV-a (2018-2019)
- F.C. ZÁGON
Liga a IV-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE II (n)
16
15
1
0
93
8
+85
46
2.
F.C. PĂPĂUȚI
16
14
1
1
54
17
+37
43
3.
PRIMA BRĂDUȚ
16
13
0
3
52
18
+34
39
4.
CSO BARAOLT
16
12
2
2
44
14
+30
38
5.
AS COVASNA
16
10
0
6
34
33
+1
30
6.
NEMERE GHELINȚA
16
7
0
9
38
37
+1
21
7.
F.C. CERNAT
16
5
3
8
29
32
-3
18
8.
ATSC RECI
16
5
2
9
33
44
-11
17
9.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
16
4
4
8
31
49
-18
16
10.
PERKŐ SÂNZIENI
16
4
3
9
30
38
-8
15
11.
F.C. BREȚCU
16
3
3
10
21
71
-50
12
12.
AVÂNTUL ILIENI
16
3
2
11
23
43
-20
11
13.
HARGHITA AITA MARE
16
2
3
11
11
53
-42
9
14.
AS ARCUȘ (n)
16
2
2
12
21
57
-36
8
(C) = campioană, calificatǎ pentru baraj,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
Liga a V-a
Liga a V-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
SPARTACUS HĂGHIG
10
6
3
1
50
21
+29
21
2.
VENUS OZUN
10
6
3
1
39
14
+25
21
3.
ZĂBALA
10
6
3
1
27
10
+17
21
4.
OLTUL COȘENI
10
6
1
3
38
14
+24
19
5.
BSE BELIN
10
3
3
4
11
17
-6
12
6.
BRADUL COMANDĂU
10
2
2
6
19
30
-11
8
7.
DOZSA DALNIC
10
2
0
8
12
55
-43
6
8.
SUGO BĂȚANII MARI
10
1
1
8
5
40
-35
4
(PO) = Play-Off,
(r) = debutantǎ.
Play-Off
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
a
0
0
0
0
0
0
±0
0
1.
b
0
0
0
0
0
0
±0
0
1.
c
0
0
0
0
0
0
±0
0
1.
d
0
0
0
0
0
0
±0
0
(P) = a promovat.
Baraj Liga a III-a - Regiunea 3 (Centru) - Grupa A
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
01.08.2020
SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE II (CV)
0 - 2
Unirea Ungheni (MS)
05.08.2020
Măgura Cisnădie (SB)
4 - 0
SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE II (CV)
09.08.2020
Unirea Ungheni (MS)
6 - 1
Măgura Cisnădie (SB)
În urma reorganizării Ligii a III-a au promovat toate cele 3 (trei) echipe.
Edițiile 48.-51. (2015-2019)
Ediția 51. / Sezonul 2018-2019
Modificări față de sezonul precedent
- a intrat în competiție (1):
- PROGRESUL SITA BUZĂULUI - Locul 1 în Liga a V-a (2017-2018)
- au ieșit din competiție (2):
- BSE BELIN - Locul 15 în Liga a IV-a (2017-2018)
- DOZSA DALNIC
Liga a IV-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
F.C. ZÁGON (C)
26
21
3
2
123
14
+109
66
2.
F.C. PĂPĂUȚI
26
21
1
4
72
14
+58
64
3.
CSO BARAOLT
26
16
4
6
98
41
+57
52
4.
PRIMA BRĂDUȚ
26
13
6
7
65
35
+30
45
5.
NEMERE GHELINȚA
26
11
7
8
54
43
+11
40
6.
AS COVASNA
26
12
3
11
47
50
-3
39
7.
ATSC RECI
26
10
5
11
48
44
+4
35
8.
PERKŐ SÂNZIENI
26
10
5
11
47
48
-1
35
9.
HARGHITA AITA MARE
26
9
2
15
38
71
-33
29
10.
AVÂNTUL ILIENI
26
8
3
15
41
62
-21
27
11.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI (n)
26
7
5
14
64
96
-32
26
12.
F.C. CERNAT
26
6
6
14
46
81
-35
24
13.
F.C. BREȚCU
26
6
5
15
27
90
-63
23
14.
F.C. OJDULA (R)
26
3
3
20
25
106
-81
12
(C) = campioană, calificatǎ pentru baraj,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
Liga a V-a
Liga a V-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
AS ARCUȘ (PO)
14
9
3
2
47
14
+33
30
2.
SPARTACUS HĂGHIG (PO)
14
8
2
4
40
25
+15
26
3.
ZĂBALA (PO)
14
7
3
4
29
26
+3
24
4.
OLTUL COȘENI (PO)
14
5
4
5
26
23
+3
19
5.
VENUS OZUN (r)
14
6
1
7
23
37
-14
19
6.
BSE BELIN (r)
14
5
3
6
21
25
-4
18
7.
BRADUL COMANDĂU
14
4
3
7
27
34
-7
15
8.
SUGO BĂȚANII MARI
14
2
1
11
14
43
-29
7
(PO) = Play-Off,
(r) = debutantǎ.
Play-Off
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
AS ARCUȘ (P)
6
3
1
2
11
9
+2
23
2.
SPARTACUS HĂGHIG
6
4
0
2
15
11
+4
22
3.
OLTUL COȘENI
6
3
1
2
19
13
+6
15
4.
ZĂBALA
6
1
0
5
13
25
-12
8
(P) = a promovat.
Baraj Liga a III-a
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
15.06.2019
F.C. ZÁGON (CV)
2 - 1
ASC Olimpic Zărnești (BV)
22.06.2019
ASC Olimpic Zărnești (BV)
3 - 2
F.C. ZÁGON (CV)
A câștigat barajul și a promovat in Liga a III-a F.C. ZÁGON, cu scorul general de : 4 - 4. Ulterior a renunțat.
Ediția 50. / Sezonul 2017-2018
Modificări față de sezonul precedent
- au intrat în competiție (2):
- F.C. ZÁGON - Locul 1 în Liga a V-a (2016-2017)
- DOZSA DALNIC - Locul 2 în Liga a V-a (2016-2017)
- au ieșit din competiție (3):
- KSE TÂRGU SECUIESC - a promovat in Liga a III-a (2016-2017)
- OLTUL CHILIENI - Locul 16 în Liga a IV-a (2016-2017)
- VENUS OZUN - a jucat 8 etape, apoi s-a retras
Liga a IV-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
NEMERE GHELINȚA (C)
28
22
4
2
94
23
+71
70
2.
F.C. PĂPĂUȚI
28
20
5
3
73
28
+45
65
3.
F.C. ZÁGON (n)
28
19
5
4
90
29
+61
62
4.
HARGHITA AITA MARE
28
18
4
6
71
34
+37
58
5.
PRIMA BRĂDUȚ
28
17
6
5
77
28
+49
57
6.
CSO BARAOLT
28
12
2
14
56
64
-8
38
7.
AVÂNTUL ILIENI
28
11
4
13
49
57
-8
37
8.
F.C. CERNAT
28
10
5
13
48
78
-30
35
9.
DOZSA DALNIC (n)
28
9
6
13
56
69
-13
33
10.
AS COVASNA
28
8
7
13
49
51
-2
31
11.
ATSC RECI
28
6
9
13
40
63
-23
27
12.
PERKŐ SÂNZIENI
28
6
5
17
34
69
-35
23
13.
F.C. OJDULA
28
7
1
20
40
69
-29
22
14.
F.C. BREȚCU
28
6
2
20
38
93
-55
20
15.
BSE BELIN (R)
28
6
1
21
42
102
-60
19
(C) = campioană, calificatǎ pentru baraj,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
Liga a V-a
Liga a V-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI (PO)
16
12
2
2
60
27
+33
38
2.
OLTUL COȘENI (PO)
16
10
4
2
54
26
+28
34
3.
BRADUL COMANDĂU (PO)
16
10
1
5
44
29
+15
31
4.
AS ARCUȘ (r)(PO)
16
10
0
6
55
30
+25
30
5.
ZĂBALA (r)
16
9
2
5
44
33
+11
29
6.
VIITORUL MOACȘA
16
8
0
8
34
37
-3
24
7.
SPARTACUS HĂGHIG
16
5
1
10
34
59
-25
16
8.
STĂRUINȚA BODOC
16
2
0
14
16
47
-31
6
9.
SUGO BĂȚANII MARI
16
1
0
15
14
67
-53
3
(PO) = Play-Off,
(r) = debutantǎ.
Play-Off
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI (P)
12
7
1
4
28
28
±0
22
2.
OLTUL COȘENI
12
6
2
4
32
22
+10
20
3.
BRADUL COMANDĂU
12
5
1
6
25
37
-12
16
4.
AS ARCUȘ
12
4
0
8
34
32
+2
12
(P) = a promovat.
Baraj Liga a III-a
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
16.06.2018
ACS SR Municipal Brașov (BV)
1 - 0
NEMERE GHELINȚA (CV)
23.06.2018
NEMERE GHELINȚA (CV)
0 - 2
ACS SR Municipal Brașov (BV)
A câștigat barajul și a promovat in Liga a III-a ACS SR Municipal Brașov, cu scorul general de : 3 - 0.
Ediția 49. / Sezonul 2016-2017
Modificări față de sezonul precedent
- au intrat în competiție (2):
- AS COVASNA - Locul 1 în Liga a V-a (2015-2016)
- ATSC RECI - Locul 2 în Liga a V-a (2015-2016)
- a ieșit din competiție (1):
- PROGRESUL SITA BUZĂULUI - Locul 14 în Liga a IV-a (2015-2016), exclusă
Liga a IV-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
KSE TÂRGU SECUIESC (C)
30
25
3
2
120
17
+103
78
2.
NEMERE GHELINȚA
30
23
2
5
100
39
+61
71
3.
F.C. PĂPĂUȚI
30
22
3
5
92
35
+57
69
4.
ATSC RECI (n)
30
18
4
8
83
51
+32
58
5.
F.C. CERNAT
30
17
5
8
82
34
+48
56
6.
PRIMA BRĂDUȚ
30
17
5
8
71
41
+30
56
7.
BSE BELIN
30
12
2
16
46
67
-21
38
8.
PERKŐ SÂNZIENI
30
11
4
15
67
62
+5
37
9.
VENUS OZUN
30
11
3
16
58
94
-36
36
10.
F.C. OJDULA
30
11
2
17
48
79
-31
35
11.
AVÂNTUL ILIENI
30
10
3
17
51
65
-14
33
12.
HARGHITA AITA MARE
30
10
1
19
49
58
-9
31
13.
AS COVASNA (n)
30
9
4
17
52
85
-33
31
14.
CSO BARAOLT
30
8
3
19
38
120
-82
27
15.
F.C. BREȚCU
30
7
3
20
37
92
-55
24
16.
OLTUL CHILIENI (R)
30
4
3
23
23
78
-55
15
(C) = campioană, calificatǎ pentru baraj,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
Liga a V-a
Liga a V-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
DOZSA DALNIC (PO)
20
16
1
3
92
22
+70
49
2.
F.C. ZÁGON (r)(PO)
20
13
2
5
81
30
+51
41
3.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI (r)(PO)
20
12
1
7
70
54
+16
37
4.
PROGRESUL CHICHIȘ (PO)
20
12
0
8
73
36
+37
36
5.
BRADUL COMANDĂU (r)
20
12
0
8
31
27
+4
36
6.
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI
20
10
2
8
30
38
-8
32
7.
SPARTACUS HĂGHIG
20
8
3
9
53
60
-7
27
8.
SUGO BĂȚANII MARI
20
8
2
10
35
42
-7
26
9.
OLTUL COȘENI (r)
20
6
3
11
51
85
-34
21
10.
STĂRUINȚA BODOC
20
3
3
14
41
99
-58
12
11.
VIITORUL MOACȘA (r)
20
1
1
18
27
91
-64
4
(PO) = Play-Off,
(r) = debutantǎ.
Play-Off
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
F.C. ZÁGON (P)
12
8
1
3
34
22
+12
25
2.
DOZSA DALNIC (P)
12
7
1
4
33
16
+17
19
3.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
12
5
2
5
26
34
-8
17
4.
PROGRESUL CHICHIȘ
12
2
0
10
11
32
-21
6
(P) = a promovat.
- DOZSA DALNIC penalizată cu 3 puncte
Baraj Liga a III-a
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
17.06.2017
Pro Mureșul Toplița (HR)
0 - 3
KSE TÂRGU SECUIESC (CV)
24.06.2017
KSE TÂRGU SECUIESC (CV)
6 - 0
Pro Mureșul Toplița (HR)
A câștigat barajul și a promovat in Liga a III-a KSE TÂRGU SECUIESC, cu scorul general de : 9 - 0.
Ediția 48. / Sezonul 2015-2016
Modificări față de sezonul precedent
- au intrat în competiție (2):
- F.C. PĂPĂUȚI - Locul 1 în Liga a V-a (2014-2015)
- OLTUL CHILIENI - Locul 2 în Liga a V-a (2014-2015)
- au ieșit din competiție (2):
- CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI - Locul 15 în Liga a IV-a (2014-2015)
- VIITORUL MOACȘA - a jucat 2 etape, apoi s-a retras
Liga a IV-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
NEMERE GHELINȚA (C)
28
23
2
3
69
29
+40
71
2.
F.C. BREȚCU
28
19
4
5
78
26
+52
61
3.
F.C. PĂPĂUȚI (n)
28
17
6
5
75
36
+39
57
4.
KSE TÂRGU SECUIESC
28
17
4
7
90
34
+56
55
5.
F.C. CERNAT
28
15
6
7
84
38
+46
51
6.
OLTUL CHILIENI (n)
28
15
4
9
75
37
+38
49
7.
VENUS OZUN
28
14
4
10
69
32
+37
46
8.
PRIMA BRĂDUȚ
28
13
4
11
62
53
+9
43
9.
HARGHITA AITA MARE
28
12
6
10
66
64
+2
42
10.
PERKŐ SÂNZIENI
28
8
4
16
43
61
-18
28
11.
F.C. OJDULA
28
8
2
18
43
80
-37
26
12.
AVÂNTUL ILIENI
28
8
4
16
41
52
-11
25
13.
BSE BELIN
28
5
5
18
30
91
-61
20
14.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI (R)
28
4
1
23
26
112
-86
13
15.
CSO BARAOLT
28
3
2
23
30
136
-106
11
(C) = campioană, calificatǎ pentru baraj,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
- AVÂNTUL ILIENI penalizată cu 3 puncte
Liga a V-a
Liga a V-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
AS COVASNA (PO)
20
16
0
4
77
21
+56
48
2.
ATSC RECI (PO)
20
14
3
3
68
23
+45
45
3.
DOZSA DALNIC (PO)
20
14
1
5
66
37
+29
43
4.
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI (r)(PO)
20
13
3
4
69
24
+45
42
5.
SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE II (r)
20
11
4
5
69
48
+21
37
6.
STĂRUINȚA BODOC (r)
20
10
2
8
62
42
+20
32
7.
PROGRESUL CHICHIȘ
20
8
1
11
39
46
-7
25
8.
SPARTACUS HĂGHIG
20
7
2
11
52
82
-30
23
9.
NEMERE POIAN
20
5
0
15
33
113
-80
15
10.
SUGO BĂȚANII MARI
20
3
1
16
32
63
-31
10
11.
AS ARCUȘ
20
0
1
19
7
75
-68
1
(PO) = Play-Off,
(r) = debutantǎ.
Play-Off
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
AS COVASNA (P)
12
8
0
4
37
25
+12
24
2.
ATSC RECI (P)
12
7
1
4
35
17
+18
22
3.
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI
12
4
1
7
18
33
-15
13
4.
DOZSA DALNIC
12
4
0
8
18
33
-15
12
(P) = a promovat.
Baraj Liga a III-a
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
18.06.2016
Petrolul Berca (BZ)
4 - 2
NEMERE GHELINȚA (CV)
25.06.2016
NEMERE GHELINȚA (CV)
1 - 0
Petrolul Berca (BZ)
A câștigat barajul și a promovat in Liga a III-a Petrolul Berca, cu scorul general de : 4 - 3.
Edițiile 43.-47. (2010-2015)
Ediția 47. / Sezonul 2014-2015
Modificări față de sezonul precedent
- au intrat în competiție (3):
- F.C. CERNAT - Locul 1 în Liga a V-a (2013-2014)
- HARGHITA AITA MARE - Locul 2 în Liga a V-a (2013-2014)
- K.S.E. TÂRGU SECUIESC - a câștigat Barajul pentru Liga a IV-a (2014), Locul 3 în Liga a V-a (2013-2014)
- au ieșit din competiție (3):
- SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE - a promovat in Liga a III-a (2013-2014)
- A.S.COVASNA - a pierdut Barajul pentru Liga a IV-a (2014), Locul 15 în Liga a IV-a (2013-2014)
- STĂRUINȚA BODOC - a jucat 15 etape (turul), apoi s-a retras
Liga a IV-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
NEMERE GHELINȚA (C)
28
22
1
5
85
22
+63
67
2.
F.C. BREȚCU
28
19
7
2
89
29
+60
64
3.
VIITORUL MOACȘA
28
16
7
5
73
47
+26
55
4.
F.C. CERNAT (n)
28
16
4
8
65
39
+26
49
5.
AVÂNTUL ILIENI
28
14
7
7
50
41
+9
49
6.
F.C. OJDULA
28
11
7
10
50
32
+18
40
7.
KSE TÂRGU SECUIESC (n)
28
12
3
13
56
52
+4
39
8.
PRIMA BRĂDUȚ
28
11
5
12
62
53
+9
38
9.
PERKŐ SÂNZIENI
28
10
3
15
42
56
-14
33
10.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
28
10
2
16
39
84
-45
32
11.
BSE BELIN
28
10
1
17
40
72
-32
31
12.
CSO BARAOLT
28
8
4
16
36
63
-27
28
13.
HARGHITA AITA MARE (n)
28
7
5
16
52
70
-18
26
14.
VENUS OZUN
28
7
2
19
39
76
-37
23
15.
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI (R)
28
6
4
18
34
76
-42
22
(C) = campioană, calificatǎ pentru baraj,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
- F.C. CERNAT penalizată cu 3 puncte
Liga a V-a
Liga a V-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
F.C. PĂPĂUȚI (r)(P)
22
21
0
1
137
7
+130
63
2.
OLTUL CHILIENI (P)
22
21
0
1
127
17
+110
63
3.
AS COVASNA (r)
22
15
2
5
76
38
+38
47
4.
PROGRESUL CHICHIȘ (r)
22
10
1
11
50
52
-2
31
5.
SUGO BĂȚANII MARI
22
9
4
9
43
51
-8
31
6.
AS ARCUȘ
22
9
2
11
38
48
-10
29
7.
SPARTACUS HĂGHIG
22
9
1
12
67
88
-21
28
8.
ATSC RECI
22
8
3
11
60
56
+4
27
9.
NEMERE POIAN
22
7
3
12
37
59
-22
24
10.
DOZSA DALNIC
22
6
0
16
32
108
-76
18
11.
VOINȚA BOROȘNEU MARE
22
5
2
15
55
92
-37
17
12.
OLTUL COȘENI
22
2
2
18
22
128
-106
8
(P) = a promovat,
(r) = debutantǎ.
Baraj Liga a III-a
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
20.06.2015
FC Odorheiu Secuiesc (HR)
1 - 1
NEMERE GHELINȚA (CV)
27.06.2015
NEMERE GHELINȚA (CV)
0 - 6
FC Odorheiu Secuiesc (HR)
A câștigat barajul și a promovat in Liga a III-a FC Odorheiu Secuiesc, cu scorul general de : 7 - 1.
Ediția 46. / Sezonul 2013-2014
Modificări față de sezonul precedent
- au intrat în competiție (3):
- VIITORUL MOACȘA - Locul 1 în Liga a V-a (2012-2013)
- A.S.COVASNA - Locul 2 în Liga a V-a (2012-2013)
- VENUS OZUN - Locul 3 în Liga a V-a (2012-2013)
- au ieșit din competiție (3):
- ACSFC PĂPĂUȚI - a promovat in Liga a III-a (2012-2013)
- F.C.IKA CERNAT - Locul 15 în Liga a IV-a (2012-2013)
- DOLORES VENUS COVASNA - a jucat 14 etape, apoi s-a retras
Liga a IV-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE (C)
28
28
0
0
146
13
+133
84
2.
NEMERE GHELINȚA
28
20
5
3
93
30
+63
65
3.
PRIMA BRĂDUȚ
28
17
3
8
64
42
+22
54
4.
VIITORUL MOACȘA (n)
28
16
5
7
77
41
+36
53
5.
F.C. BREȚCU
28
17
4
7
80
47
+33
49
6.
F.C. OJDULA
28
14
3
11
78
62
+16
45
7.
AVÂNTUL ILIENI
28
12
3
13
68
64
+4
39
8.
PERKŐ SÂNZIENI
28
10
7
11
43
40
+3
37
9.
STĂRUINȚA BODOC
28
11
2
15
43
65
-22
35
10.
CSO BARAOLT
28
9
4
15
57
77
-20
31
11.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
28
9
1
18
54
107
-53
28
12.
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI
28
7
5
16
40
88
-48
26
13.
BSE BELIN
28
7
4
17
47
87
-40
25
14.
VENUS OZUN (n)
28
5
6
17
43
86
-43
21
15.
AS COVASNA (n)(B)
28
2
0
26
19
103
-84
6
(C) = campioană, calificatǎ pentru baraj,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
- F.C. BREȚCU penalizată cu 6 puncte
Liga a V-a
Liga a V-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
F.C. CERNAT (r)(P)
24
20
2
2
77
26
+51
62
2.
HARGHITA AITA MARE (P)
24
15
2
7
66
45
+21
47
3.
KSE TÂRGU SECUIESC (r)(B)
24
12
9
3
60
26
+34
45
4.
AS ARCUȘ
24
10
6
8
39
37
+2
36
5.
SPARTACUS HĂGHIG
24
10
5
9
74
52
+22
35
6.
ATSC RECI
24
9
8
7
49
35
+14
35
7.
NEMERE POIAN
24
9
5
10
43
41
+2
32
8.
DOZSA DALNIC
24
8
6
10
45
52
-7
30
9.
OLTUL CHILIENI
24
9
2
13
42
63
-21
29
10.
OLTUL COȘENI
24
7
4
13
39
69
-30
25
11.
BÁLVÁNYOS TURIA
24
8
2
14
39
61
-22
23
12.
VOINȚA BOROȘNEU MARE
24
7
2
15
36
59
-23
23
13.
SUGO BĂȚANII MARI
24
3
5
16
32
75
-43
11
(P) = a promovat,
(r) = debutantǎ, (B) = pentru baraj Liga a IV-a.
- BÁLVÁNYOS TURIA și SUGO BĂȚANII MARI penalizate cu câte 3 puncte
Baraj Liga a III-a
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
21.06.2014
SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE (CV)
1 - 1 (6 - 5 l.d.)
Selena Jariștea (VN)
Baraj Liga a IV-a
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
25.06.2014
A.S.COVASNA
0 - 0 (0 - 3 pr.)
K.S.E. TÂRGU SECUIESC
Ediția 45. / Sezonul 2012-2013
Modificări față de sezonul precedent
- au intrat în competiție (2):
- SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE - Locul 1 în Liga a V-a (2011-2012)
- F.C DOLORES VENUS COVASNA - Locul 2 în Liga a V-a (2011-2012)
- K.S.E. TÂRGU SECUIESC - Locul 3 în Liga a V-a (2011-2012)
- au ieșit din competiție (4):
- F.C. ZÁGON - a promovat in Liga a III-a (2011-2012)
- VICTORIA OZUN - Locul 15 în Liga a IV-a (2011-2012)
- OLTUL COȘENI - Locul 16 în Liga a IV-a (2011-2012)
- K.S.E. TÂRGU SECUIESC - a jucat 4 etape, apoi s-a retras
Liga a IV-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
F.C. PĂPĂUȚI (C)
28
25
1
2
103
16
+87
76
2.
SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE (n)
28
22
2
4
86
16
+70
68
3.
AVÂNTUL ILIENI
28
19
3
6
76
38
+38
60
4.
NEMERE GHELINȚA
28
17
3
8
57
20
+37
54
5.
DOLORES VENUS COVASNA (n)
28
13
4
11
56
46
+10
43
6.
F.C. BREȚCU
28
14
1
13
60
48
+12
43
7.
PRIMA BRĂDUȚ
28
13
3
12
53
45
+8
42
8.
F.C. OJDULA
28
13
2
13
62
53
+9
41
9.
CSO BARAOLT
28
10
0
18
51
66
-15
30
10.
STĂRUINȚA BODOC
28
8
5
15
38
60
-22
29
11.
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI
28
7
6
15
37
59
-22
27
12.
BSE BELIN
28
8
2
18
30
95
-65
26
13.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
28
8
1
19
53
98
-45
25
14.
PERKŐ SÂNZIENI
28
7
3
18
31
64
-33
24
15.
F.C. CERNAT (R)
28
8
0
20
35
104
-69
24
(C) = campioană, calificatǎ pentru baraj,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
Liga a V-a
Liga a V-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
VIITORUL MOACȘA (r)(P)
30
24
3
3
118
26
+92
75
2.
AS COVASNA (P)
30
19
9
2
100
43
+57
66
3.
VENUS OZUN (r)(P)
30
18
4
8
63
35
+28
58
4.
SUGO BĂȚANII MARI
30
16
2
12
77
64
+13
50
5.
BÁLVÁNYOS TURIA
30
14
7
9
69
52
+17
49
6.
OLTUL CHILIENI
30
15
3
12
67
49
+18
48
7.
ATSC RECI
30
14
5
11
66
48
+18
47
8.
AS ARCUȘ
30
11
9
10
44
45
-1
42
9.
HARGHITA AITA MARE
30
13
2
15
56
62
-6
41
10.
BRADUL COMANDĂU
30
12
3
15
48
58
-10
39
11.
DOZSA DALNIC
30
9
8
13
41
55
-14
35
12.
SPARTACUS HĂGHIG
30
10
4
16
72
75
-3
34
13.
OLTUL COȘENI (r)
30
8
7
15
49
78
-29
31
14.
NEMERE POIAN
30
7
6
17
44
82
-38
27
15.
VOINȚA BOROȘNEU MARE (r)
30
8
2
20
55
109
-54
26
16.
VOINȚA BARCANI (r)
30
4
2
24
45
133
-88
14
(P) = a promovat,
(r) = debutantǎ.
Baraj Liga a III-a
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
19.06.2013
ACSFC PĂPĂUȚI (CV)
3 - 0
FC Râșnov (BV)
Ediția 44. / Sezonul 2011-2012
Modificări față de sezonul precedent
- au intrat în competiție (2):
- CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI - Locul 1 în Liga a V-a (2010-2011)
- OLTUL COȘENI - Locul 2 în Liga a V-a (2010-2011)
- au ieșit din competiție (2):
- Carpați Covasna - Locul 15 în Liga a IV-a (2010-2011)
- DOZSA DALNIC - Locul 16 în Liga a IV-a (2010-2011)
Liga a IV-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
F.C. ZÁGON (C)
30
26
3
1
138
20
+118
81
2.
PRIMA BRĂDUȚ
30
21
4
5
72
33
+39
67
3.
NEMERE GHELINȚA
30
19
2
9
89
37
+52
59
4.
F.C. BREȚCU
30
17
2
11
70
37
+33
53
5.
F.C. PĂPĂUȚI
30
16
5
9
71
51
+20
53
6.
F.C. OJDULA
30
14
2
14
61
63
-2
44
7.
PERKŐ SÂNZIENI
30
12
7
11
57
46
+11
43
8.
STĂRUINȚA BODOC
30
14
0
16
71
67
+4
42
9.
CSO BARAOLT
30
12
5
13
49
56
-7
41
10.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
30
11
5
14
53
88
-35
38
11.
AVÂNTUL ILIENI
30
10
2
18
52
75
-23
32
12.
F.C. CERNAT
30
9
5
16
42
76
-34
32
13.
BSE BELIN
30
9
3
18
49
83
-34
30
14.
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI (n)
30
8
6
16
46
63
-17
30
15.
VENUS OZUN (R)
30
7
4
19
24
71
-47
25
16.
OLTUL COȘENI (n)(R)
30
5
3
22
35
118
-83
18
(C) = campioană, calificatǎ pentru baraj,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
Liga a V-a
Liga a V-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE (r)(P)
26
24
2
0
120
17
+103
74
2.
DOLORES VENUS COVASNA (r)(P)
26
18
2
6
105
25
+80
56
3.
KSE TÂRGU SECUIESC (r)
26
16
5
5
63
30
+33
53
4.
AS ARCUȘ
26
16
3
7
44
33
+11
51
5.
OLTUL CHILIENI
26
14
4
8
49
42
+7
46
6.
BRADUL COMANDĂU
26
13
5
8
47
41
+6
44
7.
HARGHITA AITA MARE
26
11
3
12
38
55
-17
36
8.
SUGO BĂȚANII MARI
26
10
4
12
53
47
+6
34
9.
NEMERE POIAN
26
9
3
14
44
58
-14
30
10.
AS COVASNA (r)
26
9
2
15
39
68
-29
29
11.
BÁLVÁNYOS TURIA
26
6
6
14
31
55
-24
24
12.
ATSC RECI
26
5
5
16
36
80
-44
20
13.
SPARTACUS HĂGHIG
26
3
6
17
33
72
-39
15
14.
DOZSA DALNIC (r)
26
2
2
22
17
96
-79
8
(P) = a promovat,
(r) = debutantǎ.
Baraj Liga a III-a
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
20.06.2012
F.C. ZÁGON (CV)
3 - 0
CS Unirea Stâlpu (BZ)
Ediția 43. / Sezonul 2010-2011
Modificări față de sezonul precedent
- au intrat în competiție (3):
- Carpați Covasna - Locul 1 în Liga a V-a (2009-2010)
- VENUS OZUN - Locul 2 în Liga a V-a (2009-2010)
- F.C. CERNAT - a înlocuit echipa Viitorul Sfântu Gheorghe
- au ieșit din competiție (3):
- SPARTACUS HĂGHIG - Locul 15 în Liga a IV-a (2009-2010)
- KSE TÂRGU SECUIESC - Locul 16 în Liga a IV-a (2009-2010)
- Viitorul Sfântu Gheorghe - înlocuit de echipa F.C. CERNAT
Liga a IV-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
F.C. ZÁGON (C)
30
26
2
2
156
21
+135
80
2.
F.C. BREȚCU
30
20
4
6
72
27
+45
64
3.
STĂRUINȚA BODOC
30
18
3
9
78
43
+35
57
4.
F.C. OJDULA
30
17
3
10
69
60
+9
54
5.
F.C. PĂPĂUȚI
30
16
3
11
74
54
+20
51
6.
PRIMA BRĂDUȚ
30
16
3
11
55
46
+9
51
7.
NEMERE GHELINȚA
30
14
7
9
89
49
+40
49
8.
VENUS OZUN (n)
30
12
5
13
54
46
+8
41
9.
BSE BELIN
30
11
2
17
43
95
-52
35
10.
CSO BARAOLT
30
10
4
16
72
74
-2
34
11.
F.C. CERNAT (n)
30
10
3
17
42
100
-58
33
12.
AVÂNTUL ILIENI
30
8
8
14
53
66
-13
32
13.
PERKŐ SÂNZIENI
30
10
2
18
41
61
-20
32
14.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
30
10
2
18
49
96
-47
32
15.
Carpați Covasna (n)(R)
30
10
2
18
46
81
-35
29
16.
DOZSA DALNIC (R)
30
4
3
23
41
115
-74
15
(C) = campioană, calificatǎ pentru baraj,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
- Carpați Covasna penalizată cu 3 puncte
Liga a V-a
Liga a V-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI (P)
24
17
4
3
65
21
+44
55
2.
OLTUL COȘENI (P)
24
17
2
5
65
29
+36
53
3.
SUGO BĂȚANII MARI
24
14
5
5
54
26
+28
47
4.
PROGRESUL CHICHIȘ
24
14
2
8
54
34
+20
44
5.
ATSC RECI
24
14
2
8
60
41
+19
44
6.
BRADUL COMANDĂU (r)
24
11
3
10
42
41
+1
36
7.
BÁLVÁNYOS TURIA
24
10
2
12
36
42
-6
32
8.
NEMERE POIAN
24
10
2
12
40
41
-1
32
9.
SPARTACUS HĂGHIG (r)
24
8
3
13
34
49
-15
27
10.
AS ARCUȘ
24
7
4
13
31
44
-13
25
11.
OLTUL CHILIENI
24
5
7
12
25
39
-14
22
12.
HARGHITA AITA MARE (r)
24
5
3
16
23
68
-45
18
13.
VIITORUL MOACȘA
24
4
1
19
11
65
-54
13
(P) = a promovat,
(r) = debutantǎ.
Baraj Liga a III-a
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
15.06.2011
F.C. ZÁGON (CV)
4 - 5 (1 - 1)
Prahova Tomșani 2010 (PH)
Edițiile 38.-42. (2005-2010)
Ediția 42. / Sezonul 2009-2010
Modificări față de sezonul precedent
- au intrat în competiție (2):
- F.C. PĂPĂUȚI - Locul 1 în Liga a V-a (2008-2009)
- F.C. BREȚCU - Locul 2 în Liga a V-a (2008-2009)
- au ieșit din competiție (2):
- F.C. CERNAT - Locul 15 în Liga a IV-a (2008-2009)
- Catalina - Locul 16 în Liga a IV-a (2008-2009)
Liga a IV-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
F.C. ZÁGON (C)
30
27
3
0
137
15
+122
84
2.
F.C. OJDULA
30
19
6
5
67
33
+34
63
3.
STĂRUINȚA BODOC
30
19
2
9
93
50
+43
59
4.
F.C. BREȚCU (n)
30
15
7
8
81
43
+38
54
5.
PRIMA BRĂDUȚ
30
17
3
10
70
37
+33
54
6.
NEMERE GHELINȚA
30
16
6
8
66
39
+27
54
7.
F.C. PĂPĂUȚI (n)
30
16
2
12
87
50
+37
50
8.
PERKŐ SÂNZIENI
30
16
2
12
46
39
+7
50
9.
Viitorul Sfântu Gheorghe
30
13
4
13
49
62
-13
43
10.
DOZSA DALNIC
30
10
2
18
51
75
-24
32
11.
CSO BARAOLT
30
9
3
18
52
58
-6
30
12.
AVÂNTUL ILIENI
30
8
6
16
56
85
-29
30
13.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
30
8
2
20
50
94
-44
26
14.
BSE BELIN
30
7
5
18
37
89
-52
26
15.
SPARTACUS HĂGHIG (R)
30
7
1
22
50
124
-74
22
16.
KSE TÂRGU SECUIESC (R)
30
4
3
23
30
129
-99
15
(C) = campioană, calificatǎ pentru baraj,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
Liga a V-a
Liga a V-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
Carpați Covasna (r)(P)
26
19
4
3
91
27
+64
61
2.
VENUS OZUN (P)
26
18
2
6
74
34
+40
56
3.
PROGRESUL CHICHIȘ
26
17
3
6
61
29
+32
54
4.
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI (r)
26
14
3
9
42
35
+7
45
5.
Valea Crișului
26
11
5
10
52
60
-8
38
6.
SUGO BĂȚANII MARI
26
10
7
9
50
40
+10
37
7.
OLTUL COȘENI
26
10
4
12
55
63
-8
34
8.
OLTUL CHILIENI
26
8
8
10
47
53
-6
32
9.
AS ARCUȘ (r)
26
9
4
13
31
41
-10
31
10.
VIITORUL MOACȘA
26
9
2
15
39
62
-23
29
11.
ATSC RECI
26
8
4
14
54
68
-14
28
12.
F.C. CERNAT (r)
26
7
6
13
44
66
-22
27
13.
NEMERE POIAN
26
6
4
16
34
58
-24
22
14.
BÁLVÁNYOS TURIA
26
5
6
15
40
78
-38
21
(P) = a promovat,
(r) = debutantǎ.
Baraj Liga a III-a
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
15.06.2010
F.C. ZÁGON (CV)
1 - 2
CSM Brasov (BV)
Ediția 41. / Sezonul 2008-2009
Modificări față de sezonul precedent
- a intrat în competiție (1):
- BSE BELIN - Locul 2 în Liga a V-a (2007-2008)
- n-a intrat in competiție (1):
- F.C. PĂPĂUȚI - Locul 1 în Liga a V-a (2007-2008), continuă în Liga a V-a
Liga a IV-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
F.C. ZÁGON (C)
30
25
5
0
124
17
+107
80
2.
CSO BARAOLT
30
22
6
2
95
25
+70
72
3.
STĂRUINȚA BODOC
30
19
3
8
116
34
+82
60
4.
F.C. OJDULA
30
17
7
6
72
39
+33
58
5.
PRIMA BRĂDUȚ
30
17
3
10
91
45
+46
54
6.
PERKŐ SÂNZIENI
30
13
9
8
65
42
+23
48
7.
Viitorul Sfântu Gheorghe
30
14
5
11
60
45
+15
47
8.
NEMERE GHELINȚA
30
12
3
15
43
50
-7
39
9.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
30
10
3
17
56
96
-40
33
10.
DOZSA DALNIC
30
9
5
16
65
92
-27
32
11.
KSE TÂRGU SECUIESC
30
9
2
19
56
70
-14
29
12.
BSE BELIN (n)
30
8
4
18
39
75
-36
28
13.
AVÂNTUL ILIENI
30
9
1
20
42
128
-86
28
14.
SPARTACUS HĂGHIG
30
7
6
17
51
98
-47
27
15.
F.C. CERNAT (R)
30
8
3
19
49
89
-40
27
16.
Catalina (R)
30
8
1
21
41
120
-79
25
(C) = campioană, calificatǎ pentru baraj,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
Liga a V-a
Liga a V-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
F.C. PĂPĂUȚI (P)
26
20
2
4
99
27
+72
62
2.
F.C. BREȚCU (P)
26
18
4
4
61
24
+37
58
3.
PROGRESUL CHICHIȘ (r)
26
15
5
6
63
31
+32
50
4.
Valea Crișului
26
14
4
8
62
37
+25
46
5.
NEMERE POIAN
26
14
2
10
64
40
+24
44
6.
ATSC RECI
26
13
5
8
55
48
+7
44
7.
VIITORUL MOACȘA
26
11
6
9
40
52
-12
39
8.
OLTUL CHILIENI
26
12
0
14
43
42
+1
36
9.
VENUS OZUN
26
9
7
10
49
48
+1
34
10.
BÁLVÁNYOS TURIA
26
7
6
13
5
47
-42
27
11.
OLTUL COȘENI
26
7
6
13
51
78
-27
27
12.
SUGO BĂȚANII MARI (r)
26
6
3
17
28
79
-51
21
13.
BRADUL COMANDĂU
26
5
1
20
25
62
-37
16
14.
VOINȚA BOROȘNEU MARE
26
3
5
18
22
82
-60
14
(P) = a promovat,
(r) = debutantǎ.
Baraj Liga a III-a
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
17.06.2009
F.C. ZÁGON (CV)
2 - 5 (2 - 2)
Roseal Odorheiu Secuiesc (HR)
Ediția 40. / Sezonul 2007-2008
Modificări față de sezonul precedent
- au intrat în competiție (2):
- DOZSA DALNIC - Locul 2 în Liga a V-a (2006-2007)
- Viitorul Sfântu Gheorghe - a înlocuit echipa OLTUL CHILIENI
- au ieșit din competiție (3):
- Zăbala - Locul 15 în Liga a IV-a (2006-2007)
- VENUS OZUN - Locul 16 în Liga a IV-a (2006-2007)
- Micfalău - a jucat 7 etape, apoi s-a retras
- n-a intrat in competiție (1):
- OLTUL CHILIENI - Locul 1 în Liga a V-a (2006-2007), continuă în Liga a V-a
Liga a IV-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
F.C. ZÁGON (C)
28
26
2
0
126
9
+117
80
2.
F.C. OJDULA
28
19
3
6
95
37
+58
60
3.
STĂRUINȚA BODOC
28
18
5
5
90
32
+58
59
4.
PERKŐ SÂNZIENI
28
14
6
8
55
42
+13
48
5.
CSO BARAOLT
28
14
5
9
66
38
+28
47
6.
PRIMA BRĂDUȚ
28
14
4
10
76
43
+33
46
7.
NEMERE GHELINȚA
28
14
2
12
53
46
+7
44
8.
Viitorul Sfântu Gheorghe (n)
28
11
4
13
55
57
-2
37
9.
F.C. CERNAT
28
9
4
15
40
73
-33
31
10.
Catalina
28
8
4
16
34
57
-23
28
11.
DOZSA DALNIC (n)
28
9
1
18
50
103
-53
28
12.
KSE TÂRGU SECUIESC
28
8
3
17
53
88
-35
27
13.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
28
7
3
18
51
98
-47
24
14.
AVÂNTUL ILIENI
28
7
2
19
33
92
-59
23
15.
SPARTACUS HĂGHIG
28
6
4
18
54
116
-62
22
(C) = campioană, calificatǎ pentru baraj,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
Liga a V-a
Liga a V-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
F.C. PĂPĂUȚI
32
25
2
5
127
34
+93
77
2.
BSE BELIN (P)
32
22
4
6
96
27
+69
70
3.
VENUS OZUN (r)
32
21
4
7
84
34
+50
67
4.
OLTUL CHILIENI
32
21
1
10
70
47
+23
64
5.
BRADUL COMANDĂU
32
17
5
10
63
41
+22
56
6.
NEMERE POIAN
32
16
6
10
66
36
+30
54
7.
BÁLVÁNYOS TURIA (r)
31
16
2
13
84
61
+23
51
8.
OLTUL COȘENI
32
15
4
13
78
66
+12
49
9.
Leț (r)
31
15
2
14
67
61
+6
48
10.
Valea Crișului
32
12
7
13
62
54
+8
43
11.
VIITORUL MOACȘA (r)
31
11
8
12
64
70
-6
41
12.
F.C. BREȚCU
32
10
2
20
51
87
-36
32
13.
ATSC RECI (r)
32
9
5
18
51
100
-49
32
14.
Tamașfalău
32
8
5
19
38
93
-55
29
15.
VOINȚA BOROȘNEU MARE
32
9
2
21
46
108
-62
29
16.
Zăbala (r)
32
6
3
23
48
112
-64
21
17.
F.C. ZÁGON II (r)
32
5
2
25
39
103
-64
17
(P) = a promovat,
(r) = debutantǎ.
Baraj Liga a III-a
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
31.05.2008
F.C. ZÁGON (CV)
3 - 0
ASA Miercurea Ciuc Balan (HR)
F.C. ZÁGON - a obținut promovarea în liga a III-a, dar a cedat locul echipei FC Ghimbav (BV)
Ediția 39. / Sezonul 2006-2007
Modificări față de sezonul precedent
- au intrat în competiție (3):
- F.C. CERNAT - Locul 1 în Campionatul județean, Seria 1 (2005-2006)
- SPARTACUS HĂGHIG - Locul 1 în Campionatul județean, Seria 2 (2005-2006)
- Zăbala - a înlocuit echipa Transkurier Sfântu Gheorghe
- au ieșit din competiție (2):
- Transkurier Sfântu Gheorghe - înlocuit de echipa Zăbala
- Brateș - a jucat 15 etape (turul), apoi s-a retras (2005-2006)
Liga a IV-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
F.C. ZÁGON (C)
30
29
0
1
152
23
+129
87
2.
STĂRUINȚA BODOC
30
20
6
4
108
43
+65
66
3.
PRIMA BRĂDUȚ
30
18
3
9
79
43
+36
57
4.
CSO BARAOLT
30
17
3
10
95
44
+51
54
5.
NEMERE GHELINȚA
30
15
4
11
85
46
+39
49
6.
F.C. OJDULA
30
14
6
10
70
47
+23
48
7.
F.C. CERNAT (n)
30
13
3
14
50
57
-7
42
8.
AVÂNTUL ILIENI
30
12
3
15
67
64
+3
39
9.
SPARTACUS HĂGHIG (n)
30
11
6
13
61
101
-40
39
10.
PERKŐ SÂNZIENI
30
11
5
14
52
48
+4
38
11.
KSE TÂRGU SECUIESC
30
11
2
17
54
67
-13
34
12.
Catalina
30
10
1
19
49
75
-26
31
13.
Micfalău
30
11
2
17
47
108
-61
30
14.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
30
8
4
18
56
92
-36
28
15.
Zăbala (n)(R)
30
7
4
19
41
143
-102
22
16.
VENUS OZUN (R)
30
4
6
20
38
103
-65
18
(C) = campioană, calificatǎ pentru baraj,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
- KSE TÂRGU SECUIESC penalizată cu 1 punct
- Zăbala penalizată cu 2 puncte
- Micfalău penalizată cu 5 puncte
Liga a V-a
Liga a V-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
OLTUL CHILIENI
22
18
0
4
66
29
+37
54
2.
DOZSA DALNIC (P)
22
16
2
4
67
28
+39
50
3.
NEMERE POIAN
22
14
4
4
54
25
+29
46
4.
OLTUL COȘENI
22
12
3
7
51
37
+14
39
5.
VOINȚA BOROȘNEU MARE
22
11
2
9
59
40
+19
32
6.
BSE BELIN
22
10
2
10
55
61
-6
32
7.
F.C. PĂPĂUȚI
22
9
5
8
42
34
+8
32
8.
BRADUL COMANDĂU
22
9
3
10
34
37
-3
29
9.
F.C. BREȚCU
22
7
2
13
27
65
-38
22
10.
Valea Crișului (r)
22
6
4
12
30
46
-16
19
11.
Tamașfalău
22
4
3
15
28
55
-27
15
12.
Mărtineni
22
1
0
21
12
68
-56
2
(P) = a promovat,
(r) = debutantǎ.
- BRADUL COMANDĂU, F.C. BREȚCU, și Mărtineni penalizate cu câte 1 punct
- VOINȚA BOROȘNEU MARE și Valea Crișului penalizate cu câte 3 puncte
Baraj Liga a III-a
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
16.06.2007
F.C. ZÁGON (CV)
0 - 3 (2 - 1)
Onix Râmnicu Sărat (BZ)
Ediția 38. / Sezonul 2005-2006
Modificări față de sezonul precedent
- au intrat în competiție (4):
- F.C. ZÁGON - Locul 1 în Campionatul județean (2004-2005)
- Catalina - Locul 2 în Campionatul județean (2004-2005)
- KSE TÂRGU SECUIESC - a înlocuit echipa Tălișoara
- Transkurier Sfântu Gheorghe - a înlocuit echipa Valea Crișului
- au ieșit din competiție (5):
- PROGRESUL CHICHIȘ - Locul 15 în Divizia D (2004-2005)
- Câmpul Frumos - Locul 16 în Divizia D (2004-2005)
- Valea Crișului - înlocuit de echipa Transkurier Sfântu Gheorghe
- Tălișoara - înlocuit de echipa KSE TÂRGU SECUIESC
- Carpați Covasna
Divizia D
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
CSO BARAOLT (C)
28
24
2
2
122
24
+98
74
2.
F.C. ZÁGON (n)(B)
28
22
3
3
91
25
+66
69
3.
PRIMA BRĂDUȚ
28
19
4
5
58
30
+28
61
4.
STĂRUINȚA BODOC
28
19
3
6
59
34
+25
60
5.
Catalina (n)
28
14
4
10
66
50
+16
45
6.
PERKŐ SÂNZIENI
28
13
2
13
52
49
+3
41
7.
NEMERE GHELINȚA
28
12
4
12
52
52
±0
40
8.
F.C. OJDULA
28
10
4
14
52
45
+7
34
9.
KSE TÂRGU SECUIESC (n)
28
9
5
14
51
61
-10
32
10.
Micfalău
28
7
8
13
64
90
-26
28
11.
AVÂNTUL ILIENI
28
8
4
16
47
75
-28
28
12.
Transkurier Sfântu Gheorghe (n)
28
8
6
14
48
68
-20
25
13.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
28
7
1
20
47
104
-57
21
14.
Brateș (R)
28
5
1
22
28
83
-55
16
15.
VENUS OZUN
28
5
5
18
33
80
-47
15
(C) = campioană,
(B) = calificată pentru baraj,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
- Catalina, PROGRESUL SITA BUZĂULUI și Micfalău penalizate cu câte 1 punct
- Transkurier Sfântu Gheorghe și VENUS OZUN penalizate cu câte 3 puncte
CSO BARAOLT - a obținut titul de campioană, dar nu are dreptul de a juca barajul pentru Divizia C
Brateș - a jucat 15 etape (turul), apoi s-a retras
Campionatul județean
Campionatul județean
Seria a 1-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
F.C. CERNAT (P)
16
13
1
2
55
16
+39
40
2.
Zăbala (P)
16
10
0
6
41
25
+16
30
3.
NEMERE POIAN (r)
16
8
3
5
49
32
+17
27
4.
BRADUL COMANDĂU
16
8
2
6
27
19
+8
26
5.
F.C. PĂPĂUȚI
16
7
4
5
26
29
-3
25
6.
VOINȚA BOROȘNEU MARE
16
7
3
6
40
33
+7
24
7.
F.C. BREȚCU
16
5
3
8
28
44
-16
15
8.
Mărtineni (r)
16
3
3
10
18
53
-35
11
9.
BÁLVÁNYOS TURIA
16
0
1
15
6
54
-48
1
Seria a 2-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
SPARTACUS HĂGHIG (P)
14
12
1
1
48
20
+28
37
2.
OLTUL CHILIENI
14
12
1
1
35
7
+28
36
3.
VIITORUL MOACȘA
14
8
2
4
42
22
+20
26
4.
Tamașfalău
14
6
3
5
22
26
-4
21
5.
OLTUL COȘENI
14
6
0
8
28
29
-1
18
6.
DOZSA DALNIC (r)
14
2
2
10
26
42
-16
8
7.
Telechia
14
3
0
11
21
54
-33
8
8.
BSE BELIN (r)
14
2
1
11
17
39
-22
7
(P) = a promovat,
(r) = debutantǎ.
- F.C. BREȚCU penalizată cu 3 puncte
- Telechia, OLTUL CHILIENI și Mărtineni penalizate cu câte 1 punct
Baraj Divizia C
Data
Echipa1
Scor
Echipa2
17.06.2006
F.C. ZÁGON (CV)
2 - 5
Petrolul Zemes (BC)
Edițiile 35.-37. (2002-2005)
Ediția 37. / Sezonul 2004-2005
Modificări față de sezonul precedent
- au intrat în competiție (3):
- PROGRESUL CHICHIȘ - Locul 1 în Campionatul județean (2003-2004)
- Brateș - Locul 2 în Campionatul județean (2003-2004)
- VENUS OZUN - Locul 3 în Campionatul județean (2003-2004)
- au ieșit din competiție (3):
- KSE TÂRGU SECUIESC - a promovat in Divizia C (2003-2004)
- VIITORUL MOACȘA - Locul 15 în Divizia D (2003-2004)
- SPARTACUS HĂGHIG - Locul 16 în Divizia D (2003-2004)
Divizia D
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
CSO BARAOLT (C)
30
25
2
3
114
22
+92
77
2.
STĂRUINȚA BODOC
30
22
1
7
89
31
+58
67
3.
Tălișoara
30
20
3
7
64
27
+37
63
4.
PRIMA BRĂDUȚ
30
17
5
8
98
49
+49
56
5.
PERKŐ SÂNZIENI
30
15
6
9
66
38
+28
51
6.
F.C. OJDULA
30
15
5
10
76
46
+30
50
7.
Valea Crișului
30
13
6
11
60
41
+19
45
8.
Carpați Covasna
30
13
5
12
61
50
+11
44
9.
VENUS OZUN (n)
30
12
6
12
56
65
-9
42
10.
AVÂNTUL ILIENI
30
12
2
16
43
85
-42
38
11.
NEMERE GHELINȚA
29
9
6
14
47
56
-9
33
12.
Micfalău
30
10
3
17
64
95
-31
33
13.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
29
9
3
17
41
88
-47
30
14.
Brateș (n)
30
8
3
19
51
93
-42
27
15.
PROGRESUL CHICHIȘ (n)(R)
30
6
2
22
25
112
-87
20
16.
Câmpul Frumos (R)
30
3
2
25
24
84
-60
11
(C) = campioană,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
CSO BARAOLT - a obținut promovarea în Divizia C, dar a cedat locul echipei KSE TÂRGU SECUIESC
Campionatul județean
Campionatul județean
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
F.C. ZÁGON (P)
30
26
3
1
144
28
+116
81
2.
Catalina (P)
30
25
3
2
92
29
+63
78
3.
VIITORUL MOACȘA (r)
30
23
2
5
123
40
+83
71
4.
SPARTACUS HĂGHIG (r)
30
12
2
9
95
54
+41
59
5.
F.C. CERNAT (r)
30
15
5
10
82
51
+31
50
6.
OLTUL COȘENI
30
14
5
11
84
62
+22
47
7.
OLTUL CHILIENI
30
14
3
13
60
55
+5
45
8.
BRADUL COMANDĂU
30
14
2
14
54
42
+12
44
9.
F.C. BREȚCU
30
13
1
16
65
73
-8
40
10.
BÁLVÁNYOS TURIA (r)
30
10
4
16
56
71
-15
34
11.
Telechia
30
10
4
16
37
73
-36
34
12.
Zăbala
30
9
5
16
62
89
-27
30
13.
VOINȚA BOROȘNEU MARE (r)
30
10
0
20
53
118
-65
30
14.
F.C. PĂPĂUȚI (r)
30
5
3
22
37
120
-83
18
15.
Surcea (r)
30
4
6
20
38
128
-90
18
16.
Tamașfalău
30
5
2
23
30
93
-63
17
(P) = a promovat,
(r) = debutantǎ.
Ediția 36. / Sezonul 2003-2004
Modificări față de sezonul precedent
- au intrat în competiție (2):
- Valea Crișului - Locul 2 în Campionatul județean (2002-2003)
- Carpați Covasna - a înlocuit echipa CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI
- au ieșit din competiție (3):
- CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI - înlocuit de echipa Carpați Covasna
- Catalina - a pierdut Play-out-ul pentru Divizia D (2002-2003)
- VENUS OZUN - a pierdut Play-out-ul pentru Divizia D (2002-2003)
- n-a intrat in competiție (1):
- OLTUL COȘENI - Locul 1 în Campionatul județean (2002-2003), continuă în Divizia D
Divizia D
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
KSE TÂRGU SECUIESC (C)
30
22
4
4
107
21
+86
70
2.
STĂRUINȚA BODOC
30
20
5
5
79
22
+57
65
3.
Valea Crișului (n)
30
21
1
8
61
32
+29
64
4.
PERKŐ SÂNZIENI
30
15
5
10
56
34
+22
50
5.
Tălișoara
30
15
5
10
55
33
+22
50
6.
CSO BARAOLT
30
14
6
10
64
41
+23
48
7.
NEMERE GHELINȚA
30
14
4
12
44
61
-17
46
8.
F.C. OJDULA
30
12
8
10
58
50
+8
44
9.
Micfalău
30
13
3
14
52
60
-8
42
10.
Câmpul Frumos
30
10
10
10
59
62
-3
40
11.
AVÂNTUL ILIENI
30
10
7
13
49
58
-9
37
12.
PRIMA BRĂDUȚ
30
10
2
18
38
72
-34
32
13.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
30
9
4
17
58
95
-37
31
14.
Carpați Covasna (n)
30
7
9
14
44
56
-12
30
15.
VIITORUL MOACȘA (R)
30
7
1
22
41
89
-48
22
16.
SPARTACUS HĂGHIG (R)
30
3
2
25
44
125
-81
11
(C) = campioană,
(R) = a retogradat, (n) = debutantă.
KSE TÂRGU SECUIESC - a promovat in Divizia C
Campionatul județean
Campionatul județean
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
PROGRESUL CHICHIȘ (P)
24
22
1
1
112
19
+93
67
2.
Brateș (P)
24
16
3
5
69
29
+40
51
3.
VENUS OZUN (r)(P)
24
15
1
8
50
26
+24
46
4.
Catalina (r)
24
13
2
9
58
44
+14
41
5.
OLTUL COȘENI
24
11
5
8
39
31
+8
38
6.
BRADUL COMANDĂU
24
12
2
10
42
35
+7
38
7.
Zoltan
24
11
2
11
54
58
-4
38
8.
F.C. ZÁGON (r)
24
12
1
11
34
38
-4
37
9.
Tamașfalău
24
8
4
12
35
47
-12
28
10.
F.C. BREȚCU
24
5
4
15
27
65
-38
19
11.
Telechia
24
6
1
17
25
70
-45
19
12.
OLTUL CHILIENI
24
4
4
16
28
68
-40
16
13.
Zăbala (r)
24
3
6
15
28
71
-43
15
(P) = a promovat,
(r) = debutantǎ.
Ediția 35. / Sezonul 2002-2003
Modificări față de sezonul precedent
Divizia D
Seria a 1-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
PERKŐ SÂNZIENI (PO)
28
19
5
4
78
32
+46
62
2.
Câmpul Frumos (PO)
28
17
4
7
65
41
+24
55
3.
F.C. OJDULA
28
16
6
6
60
33
+27
54
4.
KSE TÂRGU SECUIESC
28
13
4
11
68
47
+21
43
5.
NEMERE GHELINȚA
28
10
1
17
56
67
-11
31
6.
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
28
9
4
15
44
69
-25
31
7.
VIITORUL MOACȘA
28
7
7
14
38
52
-14
28
8.
Catalina (Po)
28
4
3
21
35
118
-83
15
Seria a 2-a
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI (PO)
32
21
6
5
87
31
+56
69
2.
Tălișoara (PO)
32
19
5
8
72
28
+44
62
3.
PRIMA BRĂDUȚ
32
16
9
7
76
41
+35
57
4.
STĂRUINȚA BODOC
32
15
9
8
65
44
+21
54
5.
Micfalău
32
13
2
17
57
82
-25
41
6.
CSO BARAOLT
32
10
6
16
56
60
-4
36
7.
AVÂNTUL ILIENI
32
8
11
13
44
58
-14
35
8.
VENUS OZUN (Po)
32
10
5
17
50
74
-24
35
9.
SPARTACUS HĂGHIG (Po)
32
3
5
24
32
128
-96
14
(PO) = Play-Off, (Po) = Play-out.
Campionatul județean
Campionatul județean
#
Nume echipa
M
V
E
Î
GM
GP
G
P
1.
OLTUL COȘENI
30
22
4
4
87
29
+58
70
2.
Valea Crișului (P)
30
22
3
5
84
21
+63
69
3.
PROGRESUL CHICHIȘ (Po)
30
21
1
8
74
32
+42
64
4.
BRADUL COMANDĂU
30
19
1
10
73
35
+38
58
5.
Brateș
30
17
3
10
62
46
+16
54
6.
Leț
30
17
2
11
59
39
+20
53
7.
BÁLVÁNYOS TURIA
30
15
4
11
75
30
+45
49
8.
Tamașfalău
30
14
5
11
69
48
+21
47
9.
F.C. CERNAT
30
13
6
11
45
43
+2
45
10.
F.C. BREȚCU
30
12
4
14
49
50
-1
40
11.
Zoltan
30
11
4
15
58
58
±0
37
12.
Telechia
30
7
7
16
35
85
-50
28
13.
Surcea
30
7
3
20
38
89
-51
24
14.
OLTUL CHILIENI
30
5
4
21
25
97
-72
19
15.
HARGHITA AITA MARE
30
5
1
24
26
73
-47
16
16.
Mărcușa
30
4
4
22
20
101
-81
16
(P) = a promovat,
(Po) = Play-out.
Play-Off (pentru Divizia C)
- au participat : PERKŐ SÂNZIENI, Câmpul Frumos, CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI, Tălișoara
- câștigatoare a fost : Tălișoara(în Divizia C, locul echipei a fost luat de Forex Brașov).
Play-out (pentru Divizia D)
- au participat : PROGRESUL CHICHIȘ, Catalina, VENUS OZUN, SPARTACUS HĂGHIG
- câștigatoare a fost : SPARTACUS HĂGHIG.
Statistică : Divizia D / Liga a IV-a și Campionatul județean / Liga a V-a (2002-2020)
Nume echipã (RO)
Sezon
A
B
T
L
Nume echipã (HU)
Coeficient
AS ARCUȘ
2009-2010
.V
09
Árkosi SE
9e99
2010-2011
.V
10
2011-2012
.V
04
2012-2013
.V
08
2013-2014
.V
04
2014-2015
.V
06
2015-2016
.V
11
2017-2018
.V
04
2018-2019
.V
01
2019-2020
.IV
14
9e99
01
09
10
9e99
809057.01014
AS COVASNA
2011-2012
.V
10
Kovásznai SE
9e99
2012-2013
.V
02
2013-2014
.IV
15
2014-2015
.V
03
2015-2016
.V
01
2016-2017
.IV
13
2017-2018
.IV
10
2018-2019
.IV
06
2019-2020
.IV
05
9e99
05
04
09
9e99
904016.05049
ATSC RECI
2007-2008
.V
13
Rétyi SC
9e99
2008-2009
.V
06
2009-2010
.V
11
2010-2011
.V
05
2011-2012
.V
12
2012-2013
.V
07
2013-2014
.V
06
2014-2015
.V
08
2015-2016
.V
02
2016-2017
.IV
04
2017-2018
.IV
11
2018-2019
.IV
07
2019-2020
.IV
08
9e99
04
09
13
9e99
509070.04030
AVÂNTUL ILIENI
2002-2003
.Db
07
Illyefalvi Lendület
9e99
2003-2004
.D
11
2004-2005
.D
10
2005-2006
.D
11
2006-2007
.IV
08
2007-2008
.IV
14
2008-2009
.IV
13
2009-2010
.IV
12
2010-2011
.IV
12
2011-2012
.IV
11
2012-2013
.IV
03
2013-2014
.IV
07
2014-2015
.IV
05
2015-2016
.IV
12
2016-2017
.IV
11
2017-2018
.IV
07
2018-2019
.IV
10
2019-2020
.IV
12
9e99
18
00
18
9e99
0.18176
BÁLVÁNYOS TURIA
2002-2003
.J
07
Torjai Bálványos
9e99
2004-2005
.J
10
2005-2006
.Ja
09
2007-2008
.V
07
2008-2009
.V
10
2009-2010
.V
14
2010-2011
.V
07
2011-2012
.V
11
2012-2013
.V
05
2013-2014
.V
11
9e99
00
10
10
9e99
810091.00000
BRADUL COMANDĂU
2002-2003
.J
04
Kommandói Fenyő
9e99
2003-2004
.J
06
2004-2005
.J
08
2005-2006
.Ja
04
2006-2007
.V
08
2007-2008
.V
05
2008-2009
.V
13
2010-2011
.V
06
2011-2012
.V
06
2012-2013
.V
10
2016-2017
.V
05
2017-2018
.V
03
2018-2019
.V
07
2019-2020
.V
06
9e99
00
14
14
9e99
414091.00000
Brateș
2002-2003
.J
05
Barátos
9e99
2003-2004
.J
02
2004-2005
.D
14
2005-2006
.D
14
9e99
02
02
04
9e99
1402007.02028
BSE BELIN
2005-2006
.Jb
08
Bölöni SE
9e99
2006-2007
.V
06
2007-2008
.V
02
2008-2009
.IV
12
2009-2010
.IV
14
2010-2011
.IV
09
2011-2012
.IV
13
2012-2013
.IV
12
2013-2014
.IV
13
2014-2015
.IV
11
2015-2016
.IV
13
2016-2017
.IV
07
2017-2018
.IV
15
2018-2019
.V
06
2019-2020
.V
05
9e99
10
05
15
9e99
305027.10119
Câmpul Frumos
2002-2003
.Da
02
Szépmező
9e99
2003-2004
.D
10
2004-2005
.D
16
9e99
03
00
03
9e99
1500000.03028
Carpați Covasna
2003-2004
.D
14
Kovásznai Kárpátok
9e99
2004-2005
.D
08
2009-2010
.V
01
2010-2011
.IV
15
9e99
03
01
04
9e99
1401001.03037
Catalina
2002-2003
.Da
08
Szentkatolna
9e99
2003-2004
.J
04
2004-2005
.J
02
2005-2006
.D
05
2006-2007
.IV
12
2007-2008
.IV
10
2008-2009
.IV
16
9e99
05
02
07
9e99
1102006.05051
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI
2002-2003
.Db
01
Bodzafordulói Csukás
9e99
2009-2010
.V
04
2010-2011
.V
01
2011-2012
.IV
14
2012-2013
.IV
11
2013-2014
.IV
12
2014-2015
.IV
15
2015-2016
.V
03
2016-2017
.V
06
9e99
05
04
09
9e99
904014.05053
CSO BARAOLT
2002-2003
.Db
06
Baróti VSC
9e99
2003-2004
.D
06
2004-2005
.D
01
2005-2006
.D
01
2006-2007
.IV
04
2007-2008
.IV
05
2008-2009
.IV
02
2009-2010
.IV
11
2010-2011
.IV
10
2011-2012
.IV
09
2012-2013
.IV
09
2013-2014
.IV
10
2014-2015
.IV
12
2015-2016
.IV
15
2016-2017
.IV
14
2017-2018
.IV
06
2018-2019
.IV
03
2019-2020
.IV
04
9e99
18
00
18
9e99
0.18128
DOLORES VENUS COVASNA
2011-2012
.V
02
Kovásznai Dolores-Vénusz
9e99
2012-2013
.IV
05
2013-2014
.IV
99
9e99
02
01
03
9e99
1501002.02104
DOZSA DALNIC
2005-2006
.Jb
06
Dálnoki Dózsa
9e99
2006-2007
.V
02
2007-2008
.IV
11
2008-2009
.IV
10
2009-2010
.IV
10
2010-2011
.IV
16
2011-2012
.V
14
2012-2013
.V
11
2013-2014
.V
08
2014-2015
.V
10
2015-2016
.V
04
2016-2017
.V
02
2017-2018
.IV
09
2019-2020
.V
07
9e99
05
09
14
9e99
409064.05056
F.C. BREȚCU
2002-2003
.J
10
Berecki FC
9e99
2003-2004
.J
10
2004-2005
.J
09
2005-2006
.Ja
07
2006-2007
.V
09
2007-2008
.V
12
2008-2009
.V
02
2009-2010
.IV
04
2010-2011
.IV
02
2011-2012
.IV
04
2012-2013
.IV
06
2013-2014
.IV
05
2014-2015
.IV
02
2015-2016
.IV
02
2016-2017
.IV
15
2017-2018
.IV
14
2018-2019
.IV
13
2019-2020
.IV
11
9e99
11
07
18
9e99
7059.11078
F.C. CERNAT
2002-2003
.J
09
Csernátoni FC
9e99
2004-2005
.J
05
2005-2006
.Ja
01
2006-2007
.IV
07
2007-2008
.IV
09
2008-2009
.IV
15
2009-2010
.V
12
2010-2011
.IV
11
2011-2012
.IV
12
2012-2013
.IV
15
2013-2014
.V
01
2014-2015
.IV
04
2015-2016
.IV
05
2016-2017
.IV
05
2017-2018
.IV
08
2018-2019
.IV
12
2019-2020
.IV
07
9e99
12
05
17
9e99
105028.12110
F.C. OJDULA
2002-2003
.Da
03
Ozsdolai FC
9e99
2003-2004
.D
08
2004-2005
.D
06
2005-2006
.D
08
2006-2007
.IV
06
2007-2008
.IV
02
2008-2009
.IV
04
2009-2010
.IV
02
2010-2011
.IV
04
2011-2012
.IV
06
2012-2013
.IV
08
2013-2014
.IV
06
2014-2015
.IV
06
2015-2016
.IV
11
2016-2017
.IV
10
2017-2018
.IV
13
2018-2019
.IV
14
9e99
17
00
17
9e99
100000.17117
F.C. PĂPĂUȚI
2004-2005
.J
14
Papolci FC
9e99
2005-2006
.Ja
05
2006-2007
.V
07
2007-2008
.V
01
2008-2009
.V
01
2009-2010
.IV
07
2010-2011
.IV
05
2011-2012
.IV
05
2012-2013
.IV
01
2014-2015
.V
01
2015-2016
.IV
03
2016-2017
.IV
03
2017-2018
.IV
02
2018-2019
.IV
02
2019-2020
.IV
02
9e99
09
06
15
9e99
306029.09030
F.C. ZÁGON
2003-2004
.J
08
Zágoni FC
9e99
2004-2005
.J
01
2005-2006
.D
02
2006-2007
.IV
01
2007-2008
.IV
01
2008-2009
.IV
01
2009-2010
.IV
01
2010-2011
.IV
01
2011-2012
.IV
01
2016-2017
.V
01
2017-2018
.IV
03
2018-2019
.IV
01
9e99
09
03
12
9e99
603010.09012
F.C. ZÁGON II
2007-2008
.V
17
Zágoni FC II
9e99
9e99
00
01
01
9e99
1701017.00000
HARGHITA AITA MARE
2002-2003
.J
15
Nagyajtai Hargita
9e99
2010-2011
.V
12
2011-2012
.V
07
2012-2013
.V
09
2013-2014
.V
02
2014-2015
.IV
13
2015-2016
.IV
09
2016-2017
.IV
12
2017-2018
.IV
04
2018-2019
.IV
09
2019-2020
.IV
13
9e99
06
05
11
9e99
705045.06060
KSE TÂRGU SECUIESC
2002-2003
.Da
04
Kézdivásárhelyi SE
9e99
2003-2004
.D
01
2005-2006
.D
09
2006-2007
.IV
11
2007-2008
.IV
12
2008-2009
.IV
11
2009-2010
.IV
16
2011-2012
.V
03
2012-2013
.IV
99
2013-2014
.V
03
2014-2015
.IV
07
2015-2016
.IV
04
2016-2017
.IV
01
9e99
11
02
13
9e99
502006.11175
Leț
2002-2003
.J
06
Lécfalva
9e99
2007-2008
.V
09
9e99
00
02
02
9e99
1602015.00000
Mărcușa
2002-2003
.J
16
Márkosfalva
9e99
2003-2004
.J
99
9e99
00
02
02
9e99
1602115.00000
Mărtineni
2005-2006
.Ja
08
Martonfalva
9e99
2006-2007
.V
12
2007-2008
.V
99
9e99
00
03
03
9e99
1503119.00000
Micfalău
2002-2003
.Db
05
Mikóújfalu
9e99
2003-2004
.D
09
2004-2005
.D
12
2005-2006
.D
10
2006-2007
.IV
13
2007-2008
.IV
99
9e99
06
00
06
9e99
1200000.06148
NEMERE GHELINȚA
2002-2003
.Da
05
Gelencei Nemere
9e99
2003-2004
.D
07
2004-2005
.D
11
2005-2006
.D
07
2006-2007
.IV
05
2007-2008
.IV
07
2008-2009
.IV
08
2009-2010
.IV
06
2010-2011
.IV
07
2011-2012
.IV
03
2012-2013
.IV
04
2013-2014
.IV
02
2014-2015
.IV
01
2015-2016
.IV
01
2016-2017
.IV
02
2017-2018
.IV
01
2018-2019
.IV
05
2019-2020
.IV
06
9e99
18
00
18
9e99
0.18088
NEMERE POIAN
2005-2006
.Ja
03
Kézdiszentkereszti Nemere
9e99
2006-2007
.V
03
2007-2008
.V
06
2008-2009
.V
05
2009-2010
.V
13
2010-2011
.V
08
2011-2012
.V
09
2012-2013
.V
14
2013-2014
.V
07
2014-2015
.V
09
2015-2016
.V
09
2016-2017
.V
99
9e99
00
12
12
9e99
612185.00000
OLTUL CHILIENI
2002-2003
.J
14
Kilyéni Olt
9e99
2003-2004
.J
12
2004-2005
.J
07
2005-2006
.Jb
02
2006-2007
.V
01
2007-2008
.V
04
2008-2009
.V
08
2009-2010
.V
08
2010-2011
.V
11
2011-2012
.V
05
2012-2013
.V
06
2013-2014
.V
09
2014-2015
.V
02
2015-2016
.IV
06
2016-2017
.IV
16
9e99
02
13
15
9e99
313089.02022
OLTUL COȘENI
2002-2003
.J
01
Szotyori Olt
9e99
2003-2004
.J
05
2004-2005
.J
06
2005-2006
.Jb
05
2006-2007
.V
04
2007-2008
.V
08
2008-2009
.V
11
2009-2010
.V
07
2010-2011
.V
02
2011-2012
.IV
16
2012-2013
.V
13
2013-2014
.V
10
2014-2015
.V
12
2016-2017
.V
09
2017-2018
.V
02
2018-2019
.V
03
2019-2020
.V
04
9e99
01
16
17
9e99
116102.01016
PERKŐ SÂNZIENI
2002-2003
.Da
01
Kézdiszentléleki Perkő
9e99
2003-2004
.D
04
2004-2005
.D
05
2005-2006
.D
06
2006-2007
.IV
10
2007-2008
.IV
04
2008-2009
.IV
06
2009-2010
.IV
08
2010-2011
.IV
13
2011-2012
.IV
07
2012-2013
.IV
14
2013-2014
.IV
08
2014-2015
.IV
09
2015-2016
.IV
10
2016-2017
.IV
08
2017-2018
.IV
12
2018-2019
.IV
08
2019-2020
.IV
10
9e99
18
00
18
9e99
0.18143
PRIMA BRĂDUȚ
2002-2003
.Db
03
Bardoci Prima
9e99
2003-2004
.D
12
2004-2005
.D
04
2005-2006
.D
03
2006-2007
.IV
03
2007-2008
.IV
06
2008-2009
.IV
05
2009-2010
.IV
05
2010-2011
.IV
06
2011-2012
.IV
02
2012-2013
.IV
07
2013-2014
.IV
03
2014-2015
.IV
08
2015-2016
.IV
08
2016-2017
.IV
06
2017-2018
.IV
05
2018-2019
.IV
04
2019-2020
.IV
03
9e99
18
00
18
9e99
0.18093
PROGRESUL CHICHIȘ
2002-2003
.J
03
Kökösi Haladás
9e99
2003-2004
.J
01
2004-2005
.D
15
2008-2009
.V
03
2009-2010
.V
03
2010-2011
.V
04
2014-2015
.V
04
2015-2016
.V
07
2016-2017
.V
04
9e99
01
08
09
9e99
908029.01015
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2002-2003
.Da
06
Szitabodzai Haladás
9e99
2003-2004
.D
13
2004-2005
.D
13
2005-2006
.D
13
2006-2007
.IV
14
2007-2008
.IV
13
2008-2009
.IV
09
2009-2010
.IV
13
2010-2011
.IV
14
2011-2012
.IV
10
2012-2013
.IV
13
2013-2014
.IV
11
2014-2015
.IV
10
2015-2016
.IV
14
2016-2017
.V
03
2017-2018
.V
01
2018-2019
.IV
11
2019-2020
.IV
09
9e99
16
02
18
9e99
2004.16186
SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE
2011-2012
.V
01
Sepsiszentgyörgyi OSK
9e99
2012-2013
.IV
02
2013-2014
.IV
01
9e99
02
01
03
9e99
1501001.02003
SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE II
2015-2016
.V
05
Sepsiszentgyörgyi OSK II
9e99
2019-2020
.IV
01
9e99
01
01
02
9e99
1601005.01001
SPARTACUS HĂGHIG
2002-2003
.Db
09
Hidvégi Spartacus
9e99
2003-2004
.D
16
2004-2005
.J
04
2005-2006
.Jb
01
2006-2007
.IV
09
2007-2008
.IV
15
2008-2009
.IV
14
2009-2010
.IV
15
2010-2011
.V
09
2011-2012
.V
13
2012-2013
.V
12
2013-2014
.V
05
2014-2015
.V
07
2015-2016
.V
08
2016-2017
.V
07
2017-2018
.V
07
2018-2019
.V
02
2019-2020
.V
01
9e99
06
12
18
9e99
12076.06078
STĂRUINȚA BODOC
2002-2003
.Db
04
Bodoki Törekvés
9e99
2003-2004
.D
02
2004-2005
.D
02
2005-2006
.D
04
2006-2007
.IV
02
2007-2008
.IV
03
2008-2009
.IV
03
2009-2010
.IV
03
2010-2011
.IV
03
2011-2012
.IV
08
2012-2013
.IV
10
2013-2014
.IV
09
2014-2015
.IV
99
2015-2016
.V
06
2016-2017
.V
10
2017-2018
.V
08
9e99
13
03
16
9e99
203024.13152
SUGO BĂȚANII MARI
2008-2009
.V
12
Nagybaconi Sugó
9e99
2009-2010
.V
06
2010-2011
.V
03
2011-2012
.V
08
2012-2013
.V
04
2013-2014
.V
13
2014-2015
.V
05
2015-2016
.V
10
2016-2017
.V
08
2017-2018
.V
09
2018-2019
.V
08
2019-2020
.V
08
9e99
00
12
12
9e99
612094.00000
Surcea
2002-2003
.J
13
Szörcse
9e99
2004-2005
.J
15
9e99
00
02
02
9e99
1602028.00000
Tălișoara
2002-2003
.Db
02
Olasztelek
9e99
2003-2004
.D
05
2004-2005
.D
03
9e99
03
00
03
9e99
1500000.03010
Tamașfalău
2002-2003
.J
08
Tamásfalva
9e99
2003-2004
.J
09
2004-2005
.J
16
2005-2006
.Jb
04
2006-2007
.V
11
2007-2008
.V
14
9e99
00
06
06
9e99
1206062.00000
Telechia
2002-2003
.J
12
Telek
9e99
2003-2004
.J
11
2004-2005
.J
11
2005-2006
.Jb
07
9e99
00
04
04
9e99
1404041.00000
Transkurier Sfântu Gheorghe
2005-2006
.D
12
Transkurier
9e99
9e99
01
00
01
9e99
1700000.01012
Valea Crișului
2002-2003
.J
02
Kőröspatak
9e99
2003-2004
.D
03
2004-2005
.D
07
2006-2007
.V
10
2007-2008
.V
10
2008-2009
.V
04
2009-2010
.V
05
9e99
02
05
07
9e99
1105031.02010
VENUS OZUN
2002-2003
.Db
08
Uzoni Vénusz
9e99
2003-2004
.J
03
2004-2005
.D
09
2005-2006
.D
15
2006-2007
.IV
16
2007-2008
.V
03
2008-2009
.V
09
2009-2010
.V
02
2010-2011
.IV
08
2011-2012
.IV
15
2012-2013
.V
03
2013-2014
.IV
14
2014-2015
.IV
14
2015-2016
.IV
07
2016-2017
.IV
09
2017-2018
.IV
99
2018-2019
.V
05
2019-2020
.V
02
9e99
11
07
18
9e99
7027.11214
VIITORUL MOACȘA
2002-2003
.Da
07
Maksai Jövő
9e99
2003-2004
.D
15
2004-2005
.J
03
2005-2006
.Jb
03
2007-2008
.V
11
2008-2009
.V
07
2009-2010
.V
10
2010-2011
.V
13
2012-2013
.V
01
2013-2014
.IV
04
2014-2015
.IV
03
2015-2016
.IV
99
2016-2017
.V
11
2017-2018
.V
06
9e99
05
09
14
9e99
409065.05128
Viitorul Sfântu Gheorghe
2007-2008
.IV
08
Sepsiszentgyörgyi Jövő
9e99
2008-2009
.IV
07
2009-2010
.IV
09
9e99
03
00
03
9e99
1500000.03024
VOINȚA BARCANI
2012-2013
.V
16
Bárkányi Akarat
9e99
2013-2014
.V
99
9e99
00
02
02
9e99
1602115.00000
VOINȚA BOROȘNEU MARE
2004-2005
.J
13
Nagyborosnyói Akarat
9e99
2005-2006
.Ja
06
2006-2007
.V
05
2007-2008
.V
15
2008-2009
.V
14
2012-2013
.V
15
2013-2014
.V
12
2014-2015
.V
11
9e99
00
08
08
9e99
1008091.00000
Zăbala
2003-2004
.J
13
Zabola
9e99
2004-2005
.J
12
2005-2006
.Ja
02
2006-2007
.IV
15
2007-2008
.V
16
2017-2018
.V
05
2018-2019
.V
04
2019-2020
.V
03
9e99
01
07
08
9e99
1007055.01015
Zoltan
2002-2003
.J
11
Zoltán
9e99
2003-2004
.J
07
9e99
00
02
02
9e99
1602018.00000
-
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
43.
44.
45.
46.
47.
48.
49.
50.
51.
52.
53.
54.
55.
56.
57.
58.
59.
60.
61.
62.
63.
64.
65.
66.
67.
68.
69.
70.
71.
72.
73.
74.
75.
76.
77.
78.
79.
80.
81.
82.
83.
84.
85.
86.
87.
88.
89.
90.
91.
92.
93.
94.
95.
96.
97.
98.
99.
100.
101.
102.
103.
104.
105.
106.
107.
108.
109.
110.
111.
112.
113.
114.
115.
116.
117.
118.
119.
120.
121.
122.
123.
124.
125.
126.
127.
128.
129.
130.
131.
132.
133.
134.
135.
136.
137.
138.
139.
140.
141.
142.
143.
144.
145.
146.
147.
148.
149.
150.
151.
152.
153.
154.
155.
156.
157.
158.
159.
160.
161.
162.
163.
164.
165.
166.
167.
168.
169.
170.
171.
172.
173.
174.
175.
176.
177.
178.
179.
180.
181.
182.
183.
184.
185.
186.
187.
188.
189.
190.
191.
192.
193.
194.
195.
196.
197.
198.
199.
200.
201.
202.
203.
204.
205.
206.
207.
208.
209.
210.
211.
212.
213.
214.
215.
216.
217.
218.
219.
220.
221.
222.
223.
224.
225.
226.
227.
228.
229.
230.
231.
232.
233.
234.
235.
236.
237.
238.
239.
240.
241.
242.
243.
244.
245.
246.
247.
248.
249.
250.
251.
252.
253.
254.
255.
256.
257.
258.
259.
260.
261.
262.
263.
264.
265.
266.
267.
268.
269.
270.
271.
272.
273.
274.
275.
276.
277.
278.
279.
280.
281.
282.
283.
284.
285.
286.
287.
288.
289.
290.
291.
292.
293.
294.
295.
296.
297.
298.
299.
300.
301.
302.
303.
304.
305.
306.
307.
308.
309.
310.
311.
312.
313.
314.
315.
316.
317.
318.
319.
320.
321.
322.
323.
324.
325.
326.
327.
328.
329.
330.
331.
332.
333.
334.
335.
336.
337.
338.
339.
340.
341.
342.
343.
344.
345.
346.
347.
348.
349.
350.
351.
352.
353.
354.
355.
356.
357.
358.
359.
360.
361.
362.
363.
364.
365.
366.
367.
368.
369.
370.
371.
372.
373.
374.
375.
376.
377.
378.
379.
380.
381.
382.
383.
384.
385.
386.
387.
388.
389.
390.
391.
392.
393.
394.
395.
396.
397.
398.
399.
400.
401.
402.
403.
404.
405.
406.
407.
408.
409.
410.
411.
412.
413.
414.
415.
416.
417.
418.
419.
420.
421.
422.
423.
424.
425.
426.
427.
428.
429.
430.
431.
432.
433.
434.
435.
436.
437.
438.
439.
440.
441.
442.
443.
444.
445.
446.
447.
448.
449.
450.
451.
452.
453.
454.
455.
456.
457.
458.
459.
460.
461.
462.
463.
464.
465.
466.
467.
468.
469.
470.
471.
472.
473.
474.
475.
476.
477.
478.
479.
480.
481.
482.
483.
484.
485.
486.
487.
488.
489.
490.
491.
492.
493.
494.
495.
496.
497.
498.
499.
500.
501.
502.
503.
504.
505.
506.
507.
508.
509.
510.
511.
512.
513.
514.
515.
516.
517.
518.
519.
520.
521.
522.
523.
524.
525.
526.
527.
528.
529.
530.
531.
532.
533.
534.
535.
536.
537.
538.
539.
540.
541.
542.
543.
544.
545.
546.
547.
548.
549.
550.
551.
552.
553.
554.
555.
556.
557.
558.
559.
560.
561.
562.
563.
564.
565.
566.
567.
568.
569.
570.
571.
572.
573.
574.
575.
Instrucțiuni pentru tabelul 1 :
= clasamente pe sezoane
= locul "x" in fiecare sezon
= locul "x" in fiecare sezon pe competiție
= clasament în funcție de coeficient
= clasament în funcție de numărul sezoane in A
= clasament în funcție de numărul sezoane in B
= clasament în funcție de numărul sezoane in T (A+B)
= clasament în funcție de alfabet
Calcul coeficient :
- cu cât coeficientul este mai mic, cu atât echipa este mai redutabilă ;
- pentru (A) = 0,01 + 0,00001 * locul ocupat ;
- pentru (B) = 1000 + locul ocupat ;
- echipa n-a jucat în sezonul respectiv = 100000.
Legendă tabel 1 :
- A, D, Da, Db, IV = Divizia D / Liga a IV-a ;
- B, J, Ja, Jb, V = Campionatul județean / Liga a V-a ;
- T = sezoane jucate (A+B) ;
- L = locul ocupat (locul 99, echipa a jucat în sezonul respectiv dar apoi s-a retras sau a fost exclusă).
- N = Nume echipã (RO) sau Nume echipã (HU) ;
- S = Sezon ;
- C = Coeficient ;
- asc / desc = sortare ascendentă / descendentă.
Statistică : Divizia D / Liga a IV-a (2002-2020)
Sezon
A
L
M
V
E
Î
GM
GP
p
P
P/M
V/M
Nume echipã (RO)
9e99
1
9e99
16
2
2
12
21
57
8
8
0.50
12.5%
AS ARCUȘ
9e99
5
9e99
128
41
14
73
201
322
137
137
1.07
32.0%
AS COVASNA
9e99
4
9e99
100
39
20
41
204
202
137
137
1.37
39.0%
ATSC RECI
9e99
18
9e99
510
177
75
258
885
1208
603
606
1.19
34.7%
AVÂNTUL ILIENI
9e99
0
9e99
0
0
0
0
0
0
0
0
0.00
0.0%
BÁLVÁNYOS TURIA
9e99
0
9e99
0
0
0
0
0
0
0
0
0.00
0.0%
BRADUL COMANDĂU
9e99
2
9e99
58
13
4
41
79
176
43
43
0.74
22.4%
Brateș
9e99
10
9e99
290
83
29
178
403
856
278
278
0.96
28.6%
BSE BELIN
9e99
3
9e99
88
30
16
42
148
187
106
106
1.20
34.1%
Câmpul Frumos
9e99
3
9e99
90
30
16
44
151
187
103
106
1.18
33.3%
Carpați Covasna
9e99
5
9e99
144
44
13
87
225
420
144
145
1.01
30.6%
Catalina
9e99
5
9e99
146
49
27
70
244
317
174
174
1.19
33.6%
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI
9e99
18
9e99
510
235
63
212
1195
1023
768
768
1.51
46.1%
CSO BARAOLT
9e99
1
9e99
28
13
4
11
56
46
43
43
1.54
46.4%
DOLORES VENUS COVASNA
9e99
5
9e99
146
41
17
88
263
454
140
140
0.96
28.1%
DOZSA DALNIC
9e99
11
9e99
302
143
42
117
653
603
467
471
1.56
47.4%
F.C. BREȚCU
9e99
12
9e99
332
126
47
159
612
801
422
425
1.28
38.0%
F.C. CERNAT
9e99
17
9e99
490
220
70
200
1026
934
730
730
1.49
44.9%
F.C. OJDULA
9e99
9
9e99
246
167
27
52
701
301
528
528
2.15
67.9%
F.C. PĂPĂUȚI
9e99
9
9e99
260
221
26
13
1137
173
689
689
2.65
85.0%
F.C. ZÁGON
9e99
0
9e99
0
0
0
0
0
0
0
0
0.00
0.0%
F.C. ZÁGON II
9e99
6
9e99
156
58
21
77
287
350
195
195
1.25
37.2%
HARGHITA AITA MARE
9e99
10
9e99
290
130
33
127
685
586
422
423
1.46
44.8%
KSE TÂRGU SECUIESC
9e99
0
9e99
0
0
0
0
0
0
0
0
0.00
0.0%
Leț
9e99
0
9e99
0
0
0
0
0
0
0
0
0.00
0.0%
Mărcușa
9e99
0
9e99
0
0
0
0
0
0
0
0
0.00
0.0%
Mărtineni
9e99
5
9e99
150
54
18
78
284
435
174
180
1.20
36.0%
Micfalău
9e99
18
9e99
505
280
63
162
1214
746
903
903
1.79
55.4%
NEMERE GHELINȚA
9e99
0
9e99
0
0
0
0
0
0
0
0
0.00
0.0%
NEMERE POIAN
9e99
2
9e99
58
19
7
32
98
115
64
64
1.10
32.8%
OLTUL CHILIENI
9e99
1
9e99
30
5
3
22
35
118
18
18
0.60
16.7%
OLTUL COȘENI
9e99
18
9e99
506
204
83
219
905
869
695
695
1.37
40.3%
PERKŐ SÂNZIENI
9e99
18
9e99
510
279
72
159
1219
754
909
909
1.78
54.7%
PRIMA BRĂDUȚ
9e99
1
9e99
30
6
2
22
25
112
20
20
0.67
20.0%
PROGRESUL CHICHIȘ
9e99
16
9e99
447
130
45
272
772
1466
434
435
0.97
29.1%
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
9e99
2
9e99
56
50
2
4
232
29
152
152
2.71
89.3%
SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE
9e99
1
9e99
16
15
1
0
93
8
46
46
2.88
93.8%
SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE II
9e99
6
9e99
180
37
24
119
292
692
135
135
0.75
20.6%
SPARTACUS HĂGHIG
9e99
12
9e99
354
203
44
107
929
525
653
653
1.84
57.3%
STĂRUINȚA BODOC
9e99
0
9e99
0
0
0
0
0
0
0
0
0.00
0.0%
SUGO BĂȚANII MARI
9e99
0
9e99
0
0
0
0
0
0
0
0
0.00
0.0%
Surcea
9e99
3
9e99
92
54
13
25
191
88
175
175
1.90
58.7%
Tălișoara
9e99
0
9e99
0
0
0
0
0
0
0
0
0.00
0.0%
Tamașfalău
9e99
0
9e99
0
0
0
0
0
0
0
0
0.00
0.0%
Telechia
9e99
1
9e99
28
8
6
14
48
68
25
30
1.07
28.6%
Transkurier Sfântu Gheorghe
9e99
2
9e99
60
34
7
19
121
73
109
109
1.82
56.7%
Valea Crișului
9e99
10
9e99
294
87
46
161
464
727
302
307
1.04
29.6%
VENUS OZUN
9e99
4
9e99
114
46
20
48
229
229
158
158
1.39
40.4%
VIITORUL MOACȘA
9e99
3
9e99
88
38
13
37
164
164
127
127
1.44
43.2%
Viitorul Sfântu Gheorghe
9e99
0
9e99
0
0
0
0
0
0
0
0
0.00
0.0%
VOINȚA BARCANI
9e99
0
9e99
0
0
0
0
0
0
0
0
0.00
0.0%
VOINȚA BOROȘNEU MARE
9e99
1
9e99
30
7
4
19
41
143
22
25
0.83
23.3%
Zăbala
9e99
0
9e99
0
0
0
0
0
0
0
0
0.00
0.0%
Zoltan
2002-2003
Da
1
28
19
5
4
78
32
62
PERKŐ SÂNZIENI
2002-2003
Da
2
28
17
4
7
65
41
55
Câmpul Frumos
2002-2003
Da
3
28
16
6
6
60
33
54
F.C. OJDULA
2002-2003
Da
4
28
13
4
11
68
47
43
KSE TÂRGU SECUIESC
2002-2003
Da
5
28
10
1
17
56
67
31
NEMERE GHELINȚA
2002-2003
Da
6
28
9
4
15
44
69
31
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2002-2003
Da
7
28
7
7
14
38
52
28
VIITORUL MOACȘA
2002-2003
Da
8
28
4
3
21
35
118
15
Catalina
2002-2003
Db
1
32
21
6
5
87
31
69
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI
2002-2003
Db
2
32
19
5
8
72
28
62
Tălișoara
2002-2003
Db
3
32
16
9
7
76
41
57
PRIMA BRĂDUȚ
2002-2003
Db
4
32
15
9
8
65
44
54
STĂRUINȚA BODOC
2002-2003
Db
5
32
13
2
17
57
82
41
Micfalău
2002-2003
Db
6
32
10
6
16
56
60
36
CSO BARAOLT
2002-2003
Db
7
32
8
11
13
44
58
35
AVÂNTUL ILIENI
2002-2003
Db
8
32
10
5
17
50
74
35
VENUS OZUN
2002-2003
Db
9
32
3
5
24
32
128
14
SPARTACUS HĂGHIG
2003-2004
D
1
30
22
4
4
107
21
70
KSE TÂRGU SECUIESC
2003-2004
D
2
30
20
5
5
79
22
65
STĂRUINȚA BODOC
2003-2004
D
3
30
21
1
8
61
32
64
Valea Crișului
2003-2004
D
4
30
15
5
10
56
34
50
PERKŐ SÂNZIENI
2003-2004
D
5
30
15
5
10
55
33
50
Tălișoara
2003-2004
D
6
30
14
6
10
64
41
48
CSO BARAOLT
2003-2004
D
7
30
14
4
12
44
61
46
NEMERE GHELINȚA
2003-2004
D
8
30
12
8
10
58
50
44
F.C. OJDULA
2003-2004
D
9
30
13
3
14
52
60
42
Micfalău
2003-2004
D
10
30
10
10
10
59
62
40
Câmpul Frumos
2003-2004
D
11
30
10
7
13
49
58
37
AVÂNTUL ILIENI
2003-2004
D
12
30
10
2
18
38
72
32
PRIMA BRĂDUȚ
2003-2004
D
13
30
9
4
17
58
95
31
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2003-2004
D
14
30
7
9
14
44
56
30
Carpați Covasna
2003-2004
D
15
30
7
1
22
41
89
22
VIITORUL MOACȘA
2003-2004
D
16
30
3
2
25
44
125
11
SPARTACUS HĂGHIG
2004-2005
D
1
30
25
2
3
114
22
77
CSO BARAOLT
2004-2005
D
2
30
22
1
7
89
31
67
STĂRUINȚA BODOC
2004-2005
D
3
30
20
3
7
64
27
63
Tălișoara
2004-2005
D
4
30
17
5
8
98
49
56
PRIMA BRĂDUȚ
2004-2005
D
5
30
15
6
9
66
38
51
PERKŐ SÂNZIENI
2004-2005
D
6
30
15
5
10
76
46
50
F.C. OJDULA
2004-2005
D
7
30
13
6
11
60
41
45
Valea Crișului
2004-2005
D
8
30
13
5
12
61
50
44
Carpați Covasna
2004-2005
D
9
30
12
6
12
56
65
42
VENUS OZUN
2004-2005
D
10
30
12
2
16
43
85
38
AVÂNTUL ILIENI
2004-2005
D
11
29
9
6
14
47
56
33
NEMERE GHELINȚA
2004-2005
D
12
30
10
3
17
64
95
33
Micfalău
2004-2005
D
13
29
9
3
17
41
88
30
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2004-2005
D
14
30
8
3
19
51
93
27
Brateș
2004-2005
D
15
30
6
2
22
25
112
20
PROGRESUL CHICHIȘ
2004-2005
D
16
30
3
2
25
24
84
11
Câmpul Frumos
2005-2006
D
1
28
24
2
2
122
24
74
CSO BARAOLT
2005-2006
D
2
28
22
3
3
91
25
69
F.C. ZÁGON
2005-2006
D
3
28
19
4
5
58
30
61
PRIMA BRĂDUȚ
2005-2006
D
4
28
19
3
6
59
34
60
STĂRUINȚA BODOC
2005-2006
D
5
28
14
4
10
66
50
45
Catalina
2005-2006
D
6
28
13
2
13
52
49
41
PERKŐ SÂNZIENI
2005-2006
D
7
28
12
4
12
52
52
40
NEMERE GHELINȚA
2005-2006
D
8
28
10
4
14
52
45
34
F.C. OJDULA
2005-2006
D
9
28
9
5
14
51
61
32
KSE TÂRGU SECUIESC
2005-2006
D
10
28
7
8
13
64
90
28
Micfalău
2005-2006
D
11
28
8
4
16
47
75
28
AVÂNTUL ILIENI
2005-2006
D
12
28
8
6
14
48
68
25
Transkurier Sfântu Gheorghe
2005-2006
D
13
28
7
1
20
47
104
21
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2005-2006
D
14
28
5
1
22
28
83
16
Brateș
2005-2006
D
15
28
5
5
18
33
80
15
VENUS OZUN
2006-2007
IV
1
30
29
0
1
152
23
87
F.C. ZÁGON
2006-2007
IV
2
30
20
6
4
108
43
66
STĂRUINȚA BODOC
2006-2007
IV
3
30
18
3
9
79
43
57
PRIMA BRĂDUȚ
2006-2007
IV
4
30
17
3
10
95
44
54
CSO BARAOLT
2006-2007
IV
5
30
15
4
11
85
46
49
NEMERE GHELINȚA
2006-2007
IV
6
30
14
6
10
70
47
48
F.C. OJDULA
2006-2007
IV
7
30
13
3
14
50
57
42
F.C. CERNAT
2006-2007
IV
8
30
12
3
15
67
64
39
AVÂNTUL ILIENI
2006-2007
IV
9
30
11
6
13
61
101
39
SPARTACUS HĂGHIG
2006-2007
IV
10
30
11
5
14
52
48
38
PERKŐ SÂNZIENI
2006-2007
IV
11
30
11
2
17
54
67
34
KSE TÂRGU SECUIESC
2006-2007
IV
12
30
10
1
19
49
75
31
Catalina
2006-2007
IV
13
30
11
2
17
47
108
30
Micfalău
2006-2007
IV
14
30
8
4
18
56
92
28
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2006-2007
IV
15
30
7
4
19
41
143
22
Zăbala
2006-2007
IV
16
30
4
6
20
38
103
18
VENUS OZUN
2007-2008
IV
1
28
26
2
0
126
9
80
F.C. ZÁGON
2007-2008
IV
2
28
19
3
6
95
37
60
F.C. OJDULA
2007-2008
IV
3
28
18
5
5
90
32
59
STĂRUINȚA BODOC
2007-2008
IV
4
28
14
6
8
55
42
48
PERKŐ SÂNZIENI
2007-2008
IV
5
28
14
5
9
66
38
47
CSO BARAOLT
2007-2008
IV
6
28
14
4
10
76
43
46
PRIMA BRĂDUȚ
2007-2008
IV
7
28
14
2
12
53
46
44
NEMERE GHELINȚA
2007-2008
IV
8
28
11
4
13
55
57
37
Viitorul Sfântu Gheorghe
2007-2008
IV
9
28
9
4
15
40
73
31
F.C. CERNAT
2007-2008
IV
10
28
8
4
16
34
57
28
Catalina
2007-2008
IV
11
28
9
1
18
50
103
28
DOZSA DALNIC
2007-2008
IV
12
28
8
3
17
53
88
27
KSE TÂRGU SECUIESC
2007-2008
IV
13
28
7
3
18
51
98
24
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2007-2008
IV
14
28
7
2
19
33
92
23
AVÂNTUL ILIENI
2007-2008
IV
15
28
6
4
18
54
116
22
SPARTACUS HĂGHIG
2008-2009
IV
1
30
25
5
0
124
17
80
F.C. ZÁGON
2008-2009
IV
2
30
22
6
2
95
25
72
CSO BARAOLT
2008-2009
IV
3
30
19
3
8
116
34
60
STĂRUINȚA BODOC
2008-2009
IV
4
30
17
7
6
72
39
58
F.C. OJDULA
2008-2009
IV
5
30
17
3
10
91
45
54
PRIMA BRĂDUȚ
2008-2009
IV
6
30
13
9
8
65
42
48
PERKŐ SÂNZIENI
2008-2009
IV
7
30
14
5
11
60
45
47
Viitorul Sfântu Gheorghe
2008-2009
IV
8
30
12
3
15
43
50
39
NEMERE GHELINȚA
2008-2009
IV
9
30
10
3
17
56
96
33
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2008-2009
IV
10
30
9
5
16
65
92
32
DOZSA DALNIC
2008-2009
IV
11
30
9
2
19
56
70
29
KSE TÂRGU SECUIESC
2008-2009
IV
12
30
8
4
18
39
75
28
BSE BELIN
2008-2009
IV
13
30
9
1
20
42
128
28
AVÂNTUL ILIENI
2008-2009
IV
14
30
7
6
17
51
98
27
SPARTACUS HĂGHIG
2008-2009
IV
15
30
8
3
19
49
89
27
F.C. CERNAT
2008-2009
IV
16
30
8
1
21
41
120
25
Catalina
2009-2010
IV
1
30
27
3
0
137
15
84
F.C. ZÁGON
2009-2010
IV
2
30
19
6
5
67
33
63
F.C. OJDULA
2009-2010
IV
3
30
19
2
9
93
50
59
STĂRUINȚA BODOC
2009-2010
IV
4
30
15
7
8
81
43
54
F.C. BREȚCU
2009-2010
IV
5
30
17
3
10
70
37
54
PRIMA BRĂDUȚ
2009-2010
IV
6
30
16
6
8
66
39
54
NEMERE GHELINȚA
2009-2010
IV
7
30
16
2
12
87
50
50
F.C. PĂPĂUȚI
2009-2010
IV
8
30
16
2
12
46
39
50
PERKŐ SÂNZIENI
2009-2010
IV
9
30
13
4
13
49
62
43
Viitorul Sfântu Gheorghe
2009-2010
IV
10
30
10
2
18
51
75
32
DOZSA DALNIC
2009-2010
IV
11
30
9
3
18
52
58
30
CSO BARAOLT
2009-2010
IV
12
30
8
6
16
56
85
30
AVÂNTUL ILIENI
2009-2010
IV
13
30
8
2
20
50
94
26
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2009-2010
IV
14
30
7
5
18
37
89
26
BSE BELIN
2009-2010
IV
15
30
7
1
22
50
124
22
SPARTACUS HĂGHIG
2009-2010
IV
16
30
4
3
23
30
129
15
KSE TÂRGU SECUIESC
2010-2011
IV
1
30
26
2
2
156
21
80
F.C. ZÁGON
2010-2011
IV
2
30
20
4
6
72
27
64
F.C. BREȚCU
2010-2011
IV
3
30
18
3
9
78
43
57
STĂRUINȚA BODOC
2010-2011
IV
4
30
17
3
10
69
60
54
F.C. OJDULA
2010-2011
IV
5
30
16
3
11
74
54
51
F.C. PĂPĂUȚI
2010-2011
IV
6
30
16
3
11
55
46
51
PRIMA BRĂDUȚ
2010-2011
IV
7
30
14
7
9
89
49
49
NEMERE GHELINȚA
2010-2011
IV
8
30
12
5
13
54
46
41
VENUS OZUN
2010-2011
IV
9
30
11
2
17
43
95
35
BSE BELIN
2010-2011
IV
10
30
10
4
16
72
74
34
CSO BARAOLT
2010-2011
IV
11
30
10
3
17
42
100
33
F.C. CERNAT
2010-2011
IV
12
30
8
8
14
53
66
32
AVÂNTUL ILIENI
2010-2011
IV
13
30
10
2
18
41
61
32
PERKŐ SÂNZIENI
2010-2011
IV
14
30
10
2
18
49
96
32
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2010-2011
IV
15
30
10
2
18
46
81
29
Carpați Covasna
2010-2011
IV
16
30
4
3
23
41
115
15
DOZSA DALNIC
2011-2012
IV
1
30
26
3
1
138
20
81
F.C. ZÁGON
2011-2012
IV
2
30
21
4
5
72
33
67
PRIMA BRĂDUȚ
2011-2012
IV
3
30
19
2
9
89
37
59
NEMERE GHELINȚA
2011-2012
IV
4
30
17
2
11
70
37
53
F.C. BREȚCU
2011-2012
IV
5
30
16
5
9
71
51
53
F.C. PĂPĂUȚI
2011-2012
IV
6
30
14
2
14
61
63
44
F.C. OJDULA
2011-2012
IV
7
30
12
7
11
57
46
43
PERKŐ SÂNZIENI
2011-2012
IV
8
30
14
0
16
71
67
42
STĂRUINȚA BODOC
2011-2012
IV
9
30
12
5
13
49
56
41
CSO BARAOLT
2011-2012
IV
10
30
11
5
14
53
88
38
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2011-2012
IV
11
30
10
2
18
52
75
32
AVÂNTUL ILIENI
2011-2012
IV
12
30
9
5
16
42
76
32
F.C. CERNAT
2011-2012
IV
13
30
9
3
18
49
83
30
BSE BELIN
2011-2012
IV
14
30
8
6
16
46
63
30
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI
2011-2012
IV
15
30
7
4
19
24
71
25
VENUS OZUN
2011-2012
IV
16
30
5
3
22
35
118
18
OLTUL COȘENI
2012-2013
IV
1
28
25
1
2
103
16
76
F.C. PĂPĂUȚI
2012-2013
IV
2
28
22
2
4
86
16
68
SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE
2012-2013
IV
3
28
19
3
6
76
38
60
AVÂNTUL ILIENI
2012-2013
IV
4
28
17
3
8
57
20
54
NEMERE GHELINȚA
2012-2013
IV
5
28
13
4
11
56
46
43
DOLORES VENUS COVASNA
2012-2013
IV
6
28
14
1
13
60
48
43
F.C. BREȚCU
2012-2013
IV
7
28
13
3
12
53
45
42
PRIMA BRĂDUȚ
2012-2013
IV
8
28
13
2
13
62
53
41
F.C. OJDULA
2012-2013
IV
9
28
10
0
18
51
66
30
CSO BARAOLT
2012-2013
IV
10
28
8
5
15
38
60
29
STĂRUINȚA BODOC
2012-2013
IV
11
28
7
6
15
37
59
27
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI
2012-2013
IV
12
28
8
2
18
30
95
26
BSE BELIN
2012-2013
IV
13
28
8
1
19
53
98
25
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2012-2013
IV
14
28
7
3
18
31
64
24
PERKŐ SÂNZIENI
2012-2013
IV
15
28
8
0
20
35
104
24
F.C. CERNAT
2013-2014
IV
1
28
28
0
0
146
13
84
SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE
2013-2014
IV
2
28
20
5
3
93
30
65
NEMERE GHELINȚA
2013-2014
IV
3
28
17
3
8
64
42
54
PRIMA BRĂDUȚ
2013-2014
IV
4
28
16
5
7
77
41
53
VIITORUL MOACȘA
2013-2014
IV
5
28
17
4
7
80
47
49
F.C. BREȚCU
2013-2014
IV
6
28
14
3
11
78
62
45
F.C. OJDULA
2013-2014
IV
7
28
12
3
13
68
64
39
AVÂNTUL ILIENI
2013-2014
IV
8
28
10
7
11
43
40
37
PERKŐ SÂNZIENI
2013-2014
IV
9
28
11
2
15
43
65
35
STĂRUINȚA BODOC
2013-2014
IV
10
28
9
4
15
57
77
31
CSO BARAOLT
2013-2014
IV
11
28
9
1
18
54
107
28
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2013-2014
IV
12
28
7
5
16
40
88
26
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI
2013-2014
IV
13
28
7
4
17
47
87
25
BSE BELIN
2013-2014
IV
14
28
5
6
17
43
86
21
VENUS OZUN
2013-2014
IV
15
28
2
0
26
19
103
6
AS COVASNA
2014-2015
IV
1
28
22
1
5
85
22
67
NEMERE GHELINȚA
2014-2015
IV
2
28
19
7
2
89
29
64
F.C. BREȚCU
2014-2015
IV
3
28
16
7
5
73
47
55
VIITORUL MOACȘA
2014-2015
IV
4
28
16
4
8
65
39
49
F.C. CERNAT
2014-2015
IV
5
28
14
7
7
50
41
49
AVÂNTUL ILIENI
2014-2015
IV
6
28
11
7
10
50
32
40
F.C. OJDULA
2014-2015
IV
7
28
12
3
13
56
52
39
KSE TÂRGU SECUIESC
2014-2015
IV
8
28
11
5
12
62
53
38
PRIMA BRĂDUȚ
2014-2015
IV
9
28
10
3
15
42
56
33
PERKŐ SÂNZIENI
2014-2015
IV
10
28
10
2
16
39
84
32
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2014-2015
IV
11
28
10
1
17
40
72
31
BSE BELIN
2014-2015
IV
12
28
8
4
16
36
63
28
CSO BARAOLT
2014-2015
IV
13
28
7
5
16
52
70
26
HARGHITA AITA MARE
2014-2015
IV
14
28
7
2
19
39
76
23
VENUS OZUN
2014-2015
IV
15
28
6
4
18
34
76
22
CIUCAȘUL ÎNTORSURA BUZĂULUI
2015-2016
IV
1
28
23
2
3
69
29
71
NEMERE GHELINȚA
2015-2016
IV
2
28
19
4
5
78
26
61
F.C. BREȚCU
2015-2016
IV
3
28
17
6
5
75
36
57
F.C. PĂPĂUȚI
2015-2016
IV
4
28
17
4
7
90
34
55
KSE TÂRGU SECUIESC
2015-2016
IV
5
28
15
6
7
84
38
51
F.C. CERNAT
2015-2016
IV
6
28
15
4
9
75
37
49
OLTUL CHILIENI
2015-2016
IV
7
28
14
4
10
69
32
46
VENUS OZUN
2015-2016
IV
8
28
13
4
11
62
53
43
PRIMA BRĂDUȚ
2015-2016
IV
9
28
12
6
10
66
64
42
HARGHITA AITA MARE
2015-2016
IV
10
28
8
4
16
43
61
28
PERKŐ SÂNZIENI
2015-2016
IV
11
28
8
2
18
43
80
26
F.C. OJDULA
2015-2016
IV
12
28
8
4
16
41
52
25
AVÂNTUL ILIENI
2015-2016
IV
13
28
5
5
18
30
91
20
BSE BELIN
2015-2016
IV
14
28
4
1
23
26
112
13
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2015-2016
IV
15
28
3
2
23
30
136
11
CSO BARAOLT
2016-2017
IV
1
30
25
3
2
120
17
78
KSE TÂRGU SECUIESC
2016-2017
IV
2
30
23
2
5
100
39
71
NEMERE GHELINȚA
2016-2017
IV
3
30
22
3
5
92
35
69
F.C. PĂPĂUȚI
2016-2017
IV
4
30
18
4
8
83
51
58
ATSC RECI
2016-2017
IV
5
30
17
5
8
82
34
56
F.C. CERNAT
2016-2017
IV
6
30
17
5
8
71
41
56
PRIMA BRĂDUȚ
2016-2017
IV
7
30
12
2
16
46
67
38
BSE BELIN
2016-2017
IV
8
30
11
4
15
67
62
37
PERKŐ SÂNZIENI
2016-2017
IV
9
30
11
3
16
58
94
36
VENUS OZUN
2016-2017
IV
10
30
11
2
17
48
79
35
F.C. OJDULA
2016-2017
IV
11
30
10
3
17
51
65
33
AVÂNTUL ILIENI
2016-2017
IV
12
30
10
1
19
49
58
31
HARGHITA AITA MARE
2016-2017
IV
13
30
9
4
17
52
85
31
AS COVASNA
2016-2017
IV
14
30
8
3
19
38
120
27
CSO BARAOLT
2016-2017
IV
15
30
7
3
20
37
92
24
F.C. BREȚCU
2016-2017
IV
16
30
4
3
23
23
78
15
OLTUL CHILIENI
2017-2018
IV
1
28
22
4
2
94
23
70
NEMERE GHELINȚA
2017-2018
IV
2
28
20
5
3
73
28
65
F.C. PĂPĂUȚI
2017-2018
IV
3
28
19
5
4
90
29
62
F.C. ZÁGON
2017-2018
IV
4
28
18
4
6
71
34
58
HARGHITA AITA MARE
2017-2018
IV
5
28
17
6
5
77
28
57
PRIMA BRĂDUȚ
2017-2018
IV
6
28
12
2
14
56
64
38
CSO BARAOLT
2017-2018
IV
7
28
11
4
13
49
57
37
AVÂNTUL ILIENI
2017-2018
IV
8
28
10
5
13
48
78
35
F.C. CERNAT
2017-2018
IV
9
28
9
6
13
56
69
33
DOZSA DALNIC
2017-2018
IV
10
28
8
7
13
49
51
31
AS COVASNA
2017-2018
IV
11
28
6
9
13
40
63
27
ATSC RECI
2017-2018
IV
12
28
6
5
17
34
69
23
PERKŐ SÂNZIENI
2017-2018
IV
13
28
7
1
20
40
69
22
F.C. OJDULA
2017-2018
IV
14
28
6
2
20
38
93
20
F.C. BREȚCU
2017-2018
IV
15
28
6
1
21
42
102
19
BSE BELIN
2018-2019
IV
1
26
21
3
2
123
14
66
F.C. ZÁGON
2018-2019
IV
2
26
21
1
4
72
14
64
F.C. PĂPĂUȚI
2018-2019
IV
3
26
16
4
6
98
41
52
CSO BARAOLT
2018-2019
IV
4
26
13
6
7
65
35
45
PRIMA BRĂDUȚ
2018-2019
IV
5
26
11
7
8
54
43
40
NEMERE GHELINȚA
2018-2019
IV
6
26
12
3
11
47
50
39
AS COVASNA
2018-2019
IV
7
26
10
5
11
48
44
35
ATSC RECI
2018-2019
IV
8
26
10
5
11
47
48
35
PERKŐ SÂNZIENI
2018-2019
IV
9
26
9
2
15
38
71
29
HARGHITA AITA MARE
2018-2019
IV
10
26
8
3
15
41
62
27
AVÂNTUL ILIENI
2018-2019
IV
11
26
7
5
14
64
96
26
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2018-2019
IV
12
26
6
6
14
46
81
24
F.C. CERNAT
2018-2019
IV
13
26
6
5
15
27
90
23
F.C. BREȚCU
2018-2019
IV
14
26
3
3
20
25
106
12
F.C. OJDULA
2019-2020
IV
1
16
15
1
0
93
8
46
SEPSI OSK SFÂNTU GHEORGHE II
2019-2020
IV
2
16
14
1
1
54
17
43
F.C. PĂPĂUȚI
2019-2020
IV
3
16
13
0
3
52
18
39
PRIMA BRĂDUȚ
2019-2020
IV
4
16
12
2
2
44
14
38
CSO BARAOLT
2019-2020
IV
5
16
10
0
6
34
33
30
AS COVASNA
2019-2020
IV
6
16
7
0
9
38
37
21
NEMERE GHELINȚA
2019-2020
IV
7
16
5
3
8
29
32
18
F.C. CERNAT
2019-2020
IV
8
16
5
2
9
33
44
17
ATSC RECI
2019-2020
IV
9
16
4
4
8
31
49
16
PROGRESUL SITA BUZĂULUI
2019-2020
IV
10
16
4
3
9
30
38
15
PERKŐ SÂNZIENI
2019-2020
IV
11
16
3
3
10
21
71
12
F.C. BREȚCU
2019-2020
IV
12
16
3
2
11
23
43
11
AVÂNTUL ILIENI
2019-2020
IV
13
16
2
3
11
11
53
9
HARGHITA AITA MARE
2019-2020
IV
14
16
2
2
12
21
57
8
AS ARCUȘ
-
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35.
36.
37.
38.
39.
40.
41.
42.
43.
44.
45.
46.
47.
48.
49.
50.
51.
52.
53.
54.
55.
56.
57.
58.
59.
60.
61.
62.
63.
64.
65.
66.
67.
68.
69.
70.
71.
72.
73.
74.
75.
76.
77.
78.
79.
80.
81.
82.
83.
84.
85.
86.
87.
88.
89.
90.
91.
92.
93.
94.
95.
96.
97.
98.
99.
100.
101.
102.
103.
104.
105.
106.
107.
108.
109.
110.
111.
112.
113.
114.
115.
116.
117.
118.
119.
120.
121.
122.
123.
124.
125.
126.
127.
128.
129.
130.
131.
132.
133.
134.
135.
136.
137.
138.
139.
140.
141.
142.
143.
144.
145.
146.
147.
148.
149.
150.
151.
152.
153.
154.
155.
156.
157.
158.
159.
160.
161.
162.
163.
164.
165.
166.
167.
168.
169.
170.
171.
172.
173.
174.
175.
176.
177.
178.
179.
180.
181.
182.
183.
184.
185.
186.
187.
188.
189.
190.
191.
192.
193.
194.
195.
196.
197.
198.
199.
200.
201.
202.
203.
204.
205.
206.
207.
208.
209.
210.
211.
212.
213.
214.
215.
216.
217.
218.
219.
220.
221.
222.
223.
224.
225.
226.
227.
228.
229.
230.
231.
232.
233.
234.
235.
236.
237.
238.
239.
240.
241.
242.
243.
244.
245.
246.
247.
248.
249.
250.
251.
252.
253.
254.
255.
256.
257.
258.
259.
260.
261.
262.
263.
264.
265.
266.
267.
268.
269.
270.
271.
272.
273.
274.
275.
276.
277.
278.
279.
280.
281.
282.
283.
284.
285.
286.
287.
288.
289.
290.
291.
292.
293.
294.
295.
296.
297.
298.
299.
300.
301.
302.
303.
304.
305.
306.
307.
308.
309.
310.
311.
312.
313.
314.
315.
316.
317.
318.
319.
320.
321.
322.
323.
324.
325.
326.
327.
328.
329.
330.
331.
Instrucțiuni pentru tabelul 2 :
= clasamente pe sezoane
= locul "x" in fiecare sezon
= clasament în funcție de A
= clasament în funcție de M, V, E, Î
= clasament în funcție de p, P
= clasament în funcție de P/M, V/M
= clasament în funcție de alfabet
Legendă tabel 2 :
- A, D, Da, Db, IV = Divizia D / Liga a IV-a ;
- L = locul ocupat ;
- M = meciuri disputate ;
- V / E / Î = victorii / egaluri / înfrăngeri;
- GM / GP = goluri marcate / goluri primite ;
- p = puncte total cu penalizări ;
- P = puncte total ;
- P/M = puncte pe meci ;
- V/M = victorii pe meci.
- N = Nume echipã (RO) ;
- S = Sezon ;
- asc / desc = sortare ascendentă / descendentă.
Referințe
^„Labdarúgás, IV. liga” [Fotbal, Liga IV] (în maghiară). 3szek.ro. . Arhivat din original la . Accesat în .
^„Labdarúgás, IV. liga: Bajnok a Zágoni Mikes I” [Fotbal, Liga IV: Mikes Zagon este campion] (în maghiară). 3szek.ro. . Arhivat din original la . Accesat în .
^„Befejeződött (Labdarúgás, IV. liga)” [Finalizat (Fotbal, Liga IV)] (în maghiară). 3szek.ro. . Arhivat din original la . Accesat în .
^„Labdarúgás, IV. liga” [Fotbal, Liga IV] (în maghiară). 3szek.ro. . Arhivat din original la . Accesat în .
^„Labdarúgás” [Fotbal] (în maghiară). 3szek.ro. . Arhivat din original la . Accesat în .
^„Labdarúgás, IV. Liga” [Fotbal, Liga IV] (în maghiară). 3szek.ro. . Arhivat din original la . Accesat în .
^„Papolc a bajnok, Csernáton a kieső” [Păpăuți este campion, Cernat retrogradează] (în maghiară). 3szek.ro. . Arhivat din original la . Accesat în .
^„OSK Sfântu Gheorghe, campioană județeană cu maxim de puncte”. covasnamedia.ro. . Arhivat din original la . Accesat în .
^„Bajnok a Kézdivásárhelyi SE” [Kézdivásárhely SE este campioana] (în maghiară). 3szek.ro. . Arhivat din original la . Accesat în .
^„Nemere Ghelința, campioană județeană”. covasnamedia.ro. . Arhivat din original la . Accesat în .
^„Stăruința Zagon campioană județeană la fotbal”. covasnamedia.ro. . Arhivat din original la . Accesat în .
^„AS Prima Brăduț, noua campioană a Covasnei”. covasnamedia.ro. . Arhivat din original la . Accesat în .
^„Prima Brăduț, campioana județului Covasna fără înfrângere”. covasnamedia.ro. . Arhivat din original la . Accesat în .