Совјетски Савез на Европском првенству у атлетици у дворани 1970.
Совјетски Савез на Европском првенству у атлетици у дворани 1970. | |
---|---|
Застава Совјетског Савеза | |
ИААФ код | УРС |
Национална федерација | Атлетски савез Совјетског Савеза |
у Бечу | |
Такмичара | 43 (24 м + 19 ж) |
Медаље |
|
Совјетски Савез учествовао је на 1. Европском првенству у атлетици у дворани 1970. одржаном у Бечу, Аустрија, 14. и 15. марта. У првом учешћу на европским првенствима у дворани репрезентацију Совјетског Савеза представљало је 43 спортиста (24 м и 19 ж) који су се такмичили у 22 дисциплие (13 мушких и 14 женских).
Са 15 освојених медаља (19 златних, 2 сребрних и 3 бронзане) Совјетски Савез је у укупном пласману заузела је 1. место од 14 земаља[1] које су на овом првенству освојиле медаље, односно 24 земље учеснице.
У табели успешности (према броју и пласману такмичара који су учествовали у финалним такмичењима (првих 8 такмичара)) Совјетски Савез је са 30 учесника у финалу заузео 1. место са 163 бода,[2] од 23 земље које су имале представнике у финалу. На првенству су учествовале 24 земаље чланице ЕАА. Једино Турска није имала представника у финалу.
Плас. | Земља | 1. место | 2. место | 3. место | 4. место | 5. место | 6. место | 7. место | 8. место | Бр. финал. - Бод. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Совјетски Савез | 10—80 | 2—14 | 3—18 | 4—20 | 4—16 | 4—12 | 0 | 3—3 | 30—163 |
Учесници
Бр. | Дисциплина | Мушкарци | Жене | Укупно |
---|---|---|---|---|
1. | 60 м | Валериј Борзов Александр Корнељук | Надежда Бесфамилна Вера Попкова | 4 |
2. | 400 м | Александар Братчиков Јуриј Зорин Борис Савчук | Раиса Никанорова | 4 |
3. | 800 м | Јевгениј Аржанов Сергеј Крјучјок | Људмила Брагина Људмила Сафранова | 4 |
4. | 1.500 м | Владимир Пантелеј | 1 | |
5. | 3.000 м | Николај Свиридов | 1 | |
6. | 60 м препоне | Александр Демус | Лиа Хитрина | 2 |
7. | 4 х 200 м | Надежда Бесфамилна², Вера Попкова², Галина Бухарина, Људмила Самотесова | 4 | |
8. | 4 х 400 м | Јевгениј Борисенко, Јуриј Зорин² Борис Савчук², Александар Братчиков² | 4 | |
9. | Мешовите штафете | Александар Коников, Сергеј Крјучјок² Владимир Колесников, Иван Иванов | Људмила Голомазова, Олга Клајн Надежда Колесникова (1) , Светлана Мошченок | 8 |
10. | Скок увис | Валентин Гаврилов Сергеј Моспанов Валериј Скворцов | Нина Бринцева | 4 |
11. | Скок мотком | Генадиј Близнецов | 1 | |
12. | Скок удаљ | Тину Лепик Игор Тер-Ованесјан Леонид Барковски | Татјана Бичкова Нина Гаврилова Надежда Кројтер | 6 |
13. | Троскок | Виктор Сањејев Николај Дудкин | 2 | |
14. | Бацање кугле | Едуард Гушчин | Надежда Чижова Ирина Солонцова Антонина Иванова | 4 |
Укупно (14) | 24 (28)* | 19 (21)* | 43 (49)* |
- Број уз име такмичара означава у колико је дисциплина учествовао/ла.
- Звездица уз број у загради означава да су у њега још једном урачунати такмичари који су учествовали у више дисциплина.
Освајачи медаља (15)
Злато (10)
|
|
Сребро (2)
|
Бронза (3)
|
Резултати
[3]
Мушкарци
Атлетичар | Дисциплина | Лични рекорд | Квалификације | Полуфинале | Финале | Детаљи | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | ||||
Валериј Борзов | 60 м | 6,7 | 1. у гр. 1 КВ | 6,7 | 1. у пф 1 КВ | 6,6 СРд | [1] | ||
Александр Корнељук | 6,9 | 4. у гр. 2 КВ | 7,0 | 5. у пф. 2 | Није се квалификовао | 11. /16 (17) | [2] | ||
Александар Братчиков | 400 м | 46,6 =СРд | 2. у гр. 1 ќв, | 46,8 | [3] | ||||
Јуриј Зорин | 6,9 | 4. у гр. 2 КВ | 48,4 | ||||||
Борис Савчукк | 47,5 | 2. у гр. 2 | Није се квалификовао | 8. / 9 | [4] | ||||
Јевгениј Аржанов | 800 м | 1:50,1 РЕП | 1. у гр. 1 КВ | 1:51,0 | [5] | ||||
Сергеј Крјучјок | 1:51,9 | 3. у гр. 2 КВ | 1:54,0 | 8. / 12 | |||||
Владимир Пантелеј | 1.500 м | 3:52,6 | 1. у гр. 2 КВ | 3:49,8 | [6] | ||||
Николај Свиридов | 3.000 м | 8:11,8 | 1. у гр. 2 КВ | 7:54,6 | 4. / 13 | [7] | |||
Александар Демус | 60 м препоне | 7,9 | 1 у гр. 3 КВ | 7,8 | 1 у пф 2 КВ | 8,0 | 6. / 16 | [8] | |
Јевгениј Борисенко, Јуриј Зорин* Борис Савчук*, Александар Братчиков* | 4 х 400 м | 3:05,9 | [9] | ||||||
Александар Коников, Сергеј Крјучјок* Владимир Колесников, Иван Иванов | мешовита штафета | 6:18,0 | [10] | ||||||
Валентин Гаврилов | скок увис | 2,20 РЕПд | [11] | ||||||
Сергеј Моспанов | 2,14 | 4./18 | |||||||
Валериј Скворзов | 2,14 | 6. / 18 | |||||||
Генадиј Близнезов | скок мотком | 5,0 | 5, / 12 | [12] | |||||
Тину Лепик | скок удаљ | 8,40 РЕПд | [13] | ||||||
Игор Тер-Ованесјан | 7,89 | 5. / 19 | |||||||
Леонид Барковски | 7,68 | 8. / 18 | |||||||
Виктор Сањејев | троскок | 16,95 СРд | [14] | ||||||
Николај Дудкин | 15,99 | 9. / 11 | |||||||
Едуард Гушчин | бацање кугле | 18,39] | 5. / 10. | [15] |
Жене
Атлетичарка | Дисциплина | Лични рекорд | Квалификације | Полуфинале | Финале | Детаљи | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Резултат | Место | Резултат | Место | Резултат | Место | ||||
Надежда Бесфамилна | 60 м | 7,6 | 2 у гр. 3 КВ | 7,5 | 3 у пф. 2 КВ | 7,6 | 4. / 14. | [16] | |
Вера Попкова | 7,7 | 3 у гр. 2 КВ | 7,7 | 5 у пф. 1 | Није се квалификовала | 9. / 14 | [17] | ||
Раиса Никанорова | 400 м | 55,8 | 2 у гр. 3 | Није се квалификовала | 6. / 9 | [18] | |||
Људмила Брагина | 800 м | 2:10,7 | 3 у гр. 1 КВ | 2:07,5 | [19] | ||||
Људмила Сафранова | 2:12,9 | 1 у гр. 2 КВ | 2:07,9 | 5. / 11 | |||||
Лиа Хитрина | 60 м препоне | 8,2 =СПд | 1 у гр. 2 КВ | 8,03 | 1 у пф 1 КВ | 8,2 =СПд | [20] | ||
Надежда Бесфамилна*, Вера Попкова* Галина Бухарина, Људмила Самотесова | 4 х 200 м | 1:35,7 СРд | [21] | ||||||
Људмила Голомазова, Олга Клајн Надежда Колесникова, Светлана Мошченок | мешовита штафета | 5:02,2 | [22] | ||||||
Нина Бринцева | скок увис | 1,73 | 8./13 | [23] | |||||
Татјана Бичкова | скок удаљ | 6,38 | 5./17 | [24] | |||||
Нина Гаврилова | 6,29 | 10./17 | |||||||
Надежда Кројтер | 6,17 | 13./17 | |||||||
Надежда Чижова | бацање кугле | 18,60 СРд | [25] | ||||||
Ирина Солонцова | 17,99 | 4./9 | |||||||
Антонина Иванова | 17,54 | 6./9 |
Биланс медаља Совјетског Савеза после 1. Европског првенства у дворани 1970.
Биланс медаља екипно
| Биланс медаља, појединачноУ овој табели су они који су освојили најмање 2 медаље.
|
|
Референце
Спољашње везе
- Резултати Европског првенства у дворани 1970.
- Комплетни резултати ЕП 1970 сајт ЕАА
- п
- р
- у
- Осло 1946
- Брисел 1950.
- Берн 1954.
- Стокхолм 1958.
- Београд 1962.
- Будимпешта 1966.
- Атина 1969.
- Хелсинки 1971.
- Рим 1974.
- Праг 1978.
- Атина 1982.
- Штутгарт 1986.
- Сплит 1990.