2010 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası
2010 Four Continents Championships | ||
---|---|---|
Tip: | ISU Şampiyonası | |
Tarih: | 25 Ocak – 31 Ocak | |
Sezon: | 2009–2010 | |
Yer: | Jeonju, Güney Kore | |
Host: | Korea Skating Union | |
Venue: | Jeonju Hwasan Ice Arena | |
Navigation | ||
Önceki: | 2009 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası | |
Sonraki: | 2011 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası |
2010 Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonası, Dört Kıta Artistik Patinaj Şampiyonaları'nın 2009/2010 sezonunda düzenlenenidir. Patenciler, tek Erkekler, tek Bayanlar, Çiftler ve Buz dansı disiplinlerinde yarışmaktadır. Şampiyona Uluslararası Paten Birliği'ne üye Avrupa ulusları haricindekilere açıktır. Dört kıta ismi Amerika, Asya, Afrika ve Avustralya (Avrupa dışında Olimpiyat halkalarını temsilen yerleştirilen 4 kıta) kıtalarını temsil etmektedir.
2010 yılında yarışma Güney Kore, Jeonju'da Jeonju Hwasan Ice Arena'da 25 Ocak - 31 Ocak 2010 arasında yapılacaktır.[1] Avrupa kıtasındaki sporcular için 2010 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası düzenlenecektir.
Diğer üç ISU Şampiyonasının aksine tüm üye ülkelerin her kategoride 1 değil 3 takım/sporcu gönderme hakkı bulunmaktadır. Diğer şampiyonalarda (Dünya, Avrupa ve Dünya Gençler) ülkeler bir önceki yılın şampiyonasında elde ettikleri derecelere göre buna hak kazanır.
Sonuçlar
Erkekler
Sıra | İsim | Ülke | Toplam Puan | SP | FS |
---|---|---|---|---|---|
1 | Adam Rippon | ABD | 225.78 | 7 | 1 |
2 | Tatsuki Machida | Japonya | 217.48 | 6 | 2 |
3 | Kevin Reynolds | Kanada | 212.99 | 1 | 8 |
4 | Brandon Mroz | ABD | 212.68 | 3 | 5 |
5 | Ryan Bradley | ABD | 212.19 | 8 | 3 |
6 | Song Nan | Çin | 209.68 | 2 | 6 |
7 | Shawn Sawyer | Kanada | 206.34 | 10 | 4 |
8 | Wu Jialiang | Çin | 203.60 | 5 | 7 |
9 | Guan Jinlin | Çin | 195.66 | 9 | 9 |
10 | Denis Ten | Kazakistan | 172.65 | 4 | 14 |
11 | Joey Russell | Kanada | 171.44 | 12 | 10 |
12 | Yasuharu Nanri | Japonya | 171.36 | 11 | 11 |
13 | Abzal Rakimgaliev | Kazakistan | 156.91 | 13 | 15 |
14 | Kim Min-Seok | Güney Kore | 153.09 | 16 | 12 |
15 | Kento Nakamura | Japonya | 152.69 | 17 | 13 |
16 | Stephen Li-Chung Kuo | Chinese Taipei | 148.96 | 14 | 16 |
17 | Kevin Alves | Brezilya | 130.76 | 19 | 17 |
18 | Mark Webster | Avustralya | 129.73 | 15 | 19 |
19 | Matthew Precious | Avustralya | 127.09 | 18 | 18 |
20 | Wun-Chang Shih | Chinese Taipei | 101.87 | 20 | 20 |
Did not advance to free skate | |||||
21 | Nicholas Fernandez | Avustralya | 35.43 | 21 | |
22 | Charles Shou-San Pao | Chinese Taipei | 35.10 | 22 | |
23 | Humberto Contreras | Meksika | 33.27 | 23 | |
24 | Seo Min Seok | Güney Kore | 30.42 | 24 | |
25 | Hau Yin Lee | Hong Kong | 27.87 | 25 | |
26 | Hon Lam To | Hong Kong | 27.46 | 26 | |
27 | Cameron Hems | Yeni Zelanda | 25.35 | 27 |
Bayanlar
Sıra | İsim | Ülke | Toplam Puan | SP | FS |
---|---|---|---|---|---|
1 | Mao Asada | Japonya | 183.96 | 3 | 1 |
2 | Akiko Suzuki | Japonya | 173.72 | 1 | 2 |
3 | Caroline Zhang | ABD | 160.78 | 4 | 3 |
4 | Amanda Dobbs | ABD | 158.23 | 2 | 5 |
5 | Haruka Imai | Japonya | 155.29 | 5 | 6 |
6 | Kwak Min-Jung | Güney Kore | 154.71 | 7 | 4 |
7 | Amélie Lacoste | Kanada | 152.45 | 6 | 8 |
8 | Myriane Samson | Kanada | 150.90 | 8 | 7 |
9 | Alexe Gilles | ABD | 140.88 | 9 | 9 |
10 | Diane Szmiett | Kanada | 140.10 | 10 | 10 |
11 | Anastasia Gimazetdinova | Özbekistan | 134.15 | 11 | 11 |
12 | Liu Yan | Çin | 126.11 | 12 | 13 |
13 | Kim Chae-Hwa | Güney Kore | 123.91 | 14 | 12 |
14 | Cheltzie Lee | Avustralya | 119.39 | 15 | 14 |
15 | Kim Na-Young | Güney Kore | 109.46 | 13 | 17 |
16 | Lejeanne Marais | Güney Afrika | 103.03 | 19 | 15 |
17 | Ana Cecilia Cantu | Meksika | 101.25 | 17 | 16 |
18 | Crystal Kiang | Chinese Taipei | 96.16 | 16 | 19 |
19 | Melinda Wang | Chinese Taipei | 95.50 | 20 | 18 |
20 | Lauren Ko | Filipinler | 90.77 | 18 | 20 |
Did not advance to free skate | |||||
21 | Xu Binshu | Çin | 33.82 | 21 | |
22 | Phoebe Di Tommaso | Avustralya | 33.48 | 22 | |
23 | Tamami Ono | Hong Kong | 33.26 | 23 | |
24 | Mericien Venzon | Filipinler | 32.92 | 24 | |
25 | Sandra Khopon | Tayland | 32.84 | 25 | |
26 | Mary Ro Reyes | Meksika | 32.76 | 26 | |
27 | Gracielle Jeanne Tan | Filipinler | 32.22 | 27 | |
28 | Tiffany Packard Yu | Hong Kong | 30.74 | 28 | |
29 | Abigail Pietersen | Güney Afrika | 30.06 | 29 | |
30 | Chaochih Liu | Chinese Taipei | 29.92 | 30 | |
31 | Charissa Tansomboon | Tayland | 29.88 | 31 | |
32 | Sarah Paw Si Ying | Singapur | 27.32 | 32 | |
33 | Taryn Jurgensen | Tayland | 26.94 | 33 | |
34 | Priscila Alavez | Meksika | 24.92 | 34 | |
35 | Elena Rodrigues | Brezilya | 24.74 | 35 | |
36 | Alessia Baldo | Brezilya | 24.00 | 36 | |
37 | Tze Ching Lee | Hong Kong | 23.48 | 37 | |
38 | Simone Pastusiak | Brezilya | 17.70 | 38 |
Çiftler
Sıra | İsim | Ülke | Toplam Puan | SP | FS |
---|---|---|---|---|---|
1 | Zhang Dan / Zhang Hao | Çin | 192.22 | 1 | 1 |
2 | Keauna McLaughlin / Rockne Brubaker | ABD | 170.17 | 2 | 2 |
3 | Meagan Duhamel / Craig Buntin | Kanada | 158.02 | 3 | 4 |
4 | Caitlin Yankowskas / John Coughlin | ABD | 157.49 | 4 | 3 |
5 | Narumi Takahashi / Mervin Tran | Japonya | 151.83 | 7 | 5 |
6 | Zhang Yue / Wang Lei | Çin | 146.60 | 6 | 6 |
7 | Mylène Brodeur / John Mattatall | Kanada | 146.31 | 5 | 7 |
8 | Dong Huibo / Wu Yiming | Çin | 136.05 | 9 | 8 |
9 | Kirsten Moore-Towers / Dylan Moscovitch | Kanada | 135.76 | 8 | 9 |
10 | Marissa Castelli / Simon Shnapir | ABD | 128.91 | 10 | 10 |
11 | Amanda Sunyoto-Yang / Darryll Sulindro-Yang | Chinese Taipei | 116.49 | 11 | 11 |
Buz dansı
Sıra | İsim | Ülke | Toplam Puan | CD | OD | FD |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kaitlyn Weaver / Andrew Poje | Kanada | 166.16 | 1 | 1 | 1 |
2 | Allie Hann-McCurdy / Michael Coreno | Kanada | 159.56 | 3 | 2 | 2 |
3 | Madison Hubbell / Keiffer Hubbell | ABD | 154.20 | 4 | 4 | 4 |
4 | Huang Xintong / Zheng Xun | Çin | 150.38 | 2 | 3 | 7 |
5 | Madison Chock / Greg Zuerlein | ABD | 148.92 | 5 | 5 | 5 |
6 | Kharis Ralph / Asher Hill | Kanada | 147.38 | 7 | 8 | 3 |
7 | Jane Summersett / Todd Gilles | ABD | 144.53 | 8 | 6 | 6 |
8 | Yu Xiaoyang / Wang Chen | Çin | 141.55 | 6 | 7 | 8 |
9 | Guan Xueting / Wang Meng | Çin | 127.06 | 9 | 9 | 9 |
10 | Danielle Obrien / Gregory Merriman | Avustralya | 115.73 | 10 | 11 | 10 |
11 | Corenne Bruhns / Andrew Lavrik | Meksika | 106.07 | 11 | 10 | 12 |
12 | Maria Borounov / Evgeni Borounov | Avustralya | 106.03 | 12 | 12 | 11 |
Kaynakça
- ^ 1=ISU Communication No. 1535 Decisions of the ISU Council 7 Ocak 2009 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi.
- 1=Four Continents Figure Skating Championships 2010 ANNOUNCEMENT