2019 Avrupa U23 Güreş Şampiyonası
2019 Avrupa U23 Güreş Şampiyonası | |
---|---|
Ev sahibi şehir | Sırbistan, Novi Sad |
Tarih | 4-10 Mart 2019 |
Şampiyonlar | |
Serbest | Rusya |
Grekoromen | Gürcistan |
Kadınlar | Rusya |
2019 Avrupa U23 Güreş Şampiyonası, 4-10 Mart 2019 tarihleri arasında Sırbistan'nın Novi Sad kentinde gerçekleştirildi.[1][2]
Madalya tablosu
* Ev sahibi ülke ( Sırbistan)
Sıra | Ülke | Altın | Gümüş | Bronz | Toplam |
---|---|---|---|---|---|
1 | Rusya | 11 | 8 | 6 | 25 |
2 | Gürcistan | 5 | 2 | 6 | 13 |
3 | Ukrayna | 3 | 5 | 5 | 13 |
4 | Türkiye | 2 | 5 | 11 | 18 |
5 | Macaristan | 2 | 0 | 4 | 6 |
Belarus | 2 | 0 | 4 | 6 | |
7 | Polonya | 1 | 1 | 1 | 3 |
Ermenistan | 1 | 1 | 1 | 3 | |
9 | Almanya | 1 | 1 | 0 | 2 |
10 | Moldova | 1 | 0 | 1 | 2 |
11 | Finlandiya | 1 | 0 | 0 | 1 |
12 | Romanya | 0 | 4 | 3 | 7 |
13 | Slovakya | 0 | 1 | 0 | 1 |
Sırbistan* | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Yunanistan | 0 | 1 | 0 | 1 | |
16 | Bulgaristan | 0 | 0 | 5 | 5 |
17 | Azerbaycan | 0 | 0 | 4 | 4 |
18 | Fransa | 0 | 0 | 2 | 2 |
19 | Hırvatistan | 0 | 0 | 1 | 1 |
İsveç | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Büyük Britanya | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Toplam (21 Ülke) | 30 | 30 | 56 | 116 |
Takım sıralaması
Rank | Erkekler Serbest[3] | Erkekler Grekoromen[4] | Kadınlar Serbest[5] | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Ülke | Puan | Ülke | Puan | Ülke | Puan | |
1 | Rusya | 178 | Gürcistan | 203 | Rusya | 180 |
2 | Türkiye | 132 | Rusya | 167 | Ukrayna | 168 |
3 | Ukrayna | 110 | Türkiye | 141 | Türkiye | 118 |
4 | Gürcistan | 109 | Romanya | 78 | Belarus | 90 |
5 | Belarus | 82 | Ukrayna | 70 | Romanya | 85 |
Madalya özeti
Erkekler Serbest
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
57 kg | Andrii Yatsenko | Amirkhan Guvazhokov | Şaban Kızıltaş |
Roberti Dingashvili | |||
61 kg | Abasgaci Magomedov | Georgios Pilidis | Selehattin Sert |
Asgar Mammadaliyev | |||
65 kg | Vazgen Tevanyan | Edemi Bolkvadze | Ilman Mukhtarov |
Roman Asharin | |||
70 kg | Razambek Zhamalov | Patryk Olenczyn | Daud Ibragimov |
Mihail Georgiev | |||
74 kg | Nikita Suchkov | Akhsarbek Gulaev | Giorgi Sulava |
Khachatur Papikyan | |||
79 kg | Radik Valiyev | Ramazan Sarı | Tariel Gaphrindashvili |
Adlan Bataiev | |||
86 kg | Arsen-Ali Musalaliev | Arif Özen | Zaur Beradze |
Gadzhimurad Magomedsaidov | |||
92 kg | Batyrbek Tsakulov | Vasyl Sova | Shamil Zubairov |
Erhan Yaylacı | |||
97 kg | İbrahim Çiftçi | Shamil Musaev | Dzianis Khramiankou |
Givi Matcharashvili | |||
125 kg | Vitali Piasniak | Yurii Idzinskyi | Kamil Kosciolek |
Vitalii Goloev |
Erkekler Grekoromen
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
55 kg | Nugzari Tsurtsumia | Florin Tita | Viktor Vedernikov |
Artium Deleanu | |||
60 kg | Kerem Kamal | Razvan Arnaut | Ivo Krasimirov Iliev |
Sadyk Lalaev | |||
63 kg | Levani Kavjaradze | Slavik Galstyan | Erik Torba |
Abdullah Toprak | |||
67 kg | Alen Mirzoian | Sebastian Nad | Artur Politaiev |
Aliaksandr Liavonchyk | |||
72 kg | Ramaz Zoidze | Magomed Yarbilov | Cengiz Arslan |
Stoyan Kubatov | |||
77 kg | Islam Opiev | Serkan Akkoyun | Beka Mamukashvili |
Tamás Lévai | |||
82 kg | Zoltán Lévai | Vaag Margarian | Hasan Basri Yıldırım |
Stanislau Shafarenka | |||
87 kg | Gurami Khetsuriani | Gazi Khalilov | Ivan Huklek |
Ali Cengiz | |||
97 kg | Arvi Savolainen | Giorgi Melia | İbrahim Tığcı |
Vladlen Kozlyuk | |||
130 kg | Zviadi Pataridze | Lenard Istvan Berei | Osman Yıldırım |
Oleg Kahaberovitch Agakhanov |
Kadınlar Serbest
Yarışma | Altın | Gümüş | Bronz |
---|---|---|---|
50 kg | Oksana Livaç | Nadejda Sokolova | Kseniya Stankevich |
Miglena Selişka | |||
53 kg | Annika Wendle | Khrystyna Bereza | Zeynep Yetgil |
Suzanna Seicariu | |||
55 kg | Viktoriia Vaulina | Eda Tekin | Andreea Ana |
Sezen Belberova | |||
57 kg | Ramona Galambos | Alina Hruşına | Elif Yanık |
59 kg | Anastasia Nichita | Anhelina Lysak | Zelfira Sadraddinova |
Emma Margareta Johansson | |||
62 kg | İlona Prokopevnyuk | Luzie Manzke | Daria Bobrulko |
65 kg | Maria Kuznetsova | Kriszta Incze | Pauline Lecarpentier |
Noémi Szabados | |||
68 kg | Natalia Strzalka | Khanum Velieva | Alina Levytska |
72 kg | Anastasiya Zimiankova | Evgeniia Zakharchenko | Yelyzaveta Saidakova |
76 kg | Daria Shisterova | Ayşegül Özbege | Georgina Nelthorpe |
Diana Vlasceanu |
Kaynakça
- ^ "Arşivlenmiş kopya". 23 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 12 Eylül 2021.
- ^ "Arşivlenmiş kopya" (PDF). 23 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 12 Eylül 2021.
- ^ "Arşivlenmiş kopya" (PDF). 23 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 12 Eylül 2021.
- ^ "Arşivlenmiş kopya" (PDF). 23 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 12 Eylül 2021.
- ^ "Arşivlenmiş kopya" (PDF). 23 Mayıs 2021 tarihinde kaynağından arşivlendi (PDF). Erişim tarihi: 12 Eylül 2021.