2022-23 UEFA Avrupa Konferans Ligi eleme aşaması
2022-23 UEFA Konferans Ligi eleme aşaması 16 Şubat 2023'te play-off ile başlayacak olan ve 7 Haziran 2023 tarihinde Çekya'nın Prag şehrindeki Fortuna Arenada oynanacak final maçıyla son bulacak olan aşamadır. Bu aşamaya 2022-23 UEFA Konferans Ligi grup aşamasında ilk 2 sırayı alan 16 takım ve UEFA Avrupa Ligi gruplarında 3. olan 8 takım olmak üzere toplam 24 takım katılır.
Takımlar
Renk Ayrımı |
---|
Son 16 turuna katılan takımlar |
Play-off oynayacak takımlar |
|
|
Eşleşmeler
Play-off | Son 16 | Çeyrek final | Yarı final | Final | ||||||||||||||||||||||||
Bodø/Glimt | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||
Lech Poznań | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||
Lech Poznań | 2 | 3 | 5 | |||||||||||||||||||||||||
Djurgårdens | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||
Lech Poznań | 1 | 3 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
Fiorentina | 4 | 2 | 6 | |||||||||||||||||||||||||
Braga | 0 | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
Fiorentina | 4 | 3 | 7 | |||||||||||||||||||||||||
Fiorentina | 1 | 4 | 5 | |||||||||||||||||||||||||
Sivasspor | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||
Fiorentina (uz.) | 1 | 3 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
Basel | 2 | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||
Trabzonspor | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||
Basel | 0 | 2 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
Basel (p) | 2 | 2 | 4 (4) | |||||||||||||||||||||||||
Slovan Bratislava | 2 | 2 | 4 (1) | |||||||||||||||||||||||||
Basel (uz.) | 2 | 2 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
Nice | 2 | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||
Sheriff Tiraspol | 0 | 3 | 3 | |||||||||||||||||||||||||
Partizan | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
Sheriff Tiraspol | 0 | 1 | 1 | |||||||||||||||||||||||||
Nice | 1 | 3 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
7 Haziran – Prag | ||||||||||||||||||||||||||||
Fiorentina | 1 | |||||||||||||||||||||||||||
West Ham United | 2 | |||||||||||||||||||||||||||
Qarabağ | 1 | 0 | 1 (3) | |||||||||||||||||||||||||
Gent (p) | 0 | 1 | 1 (5) | |||||||||||||||||||||||||
Gent | 1 | 4 | 5 | |||||||||||||||||||||||||
İstanbul Başakşehir | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
Gent | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
West Ham United | 1 | 4 | 5 | |||||||||||||||||||||||||
AEK Larnaca | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||
Dnipro-1 | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||
AEK Larnaca | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||
West Ham United | 2 | 4 | 6 | |||||||||||||||||||||||||
West Ham United | 2 | 1 | 3 | |||||||||||||||||||||||||
AZ | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||
Ludogorets Razgrad | 1 | 1 | 2 (0) | |||||||||||||||||||||||||
Anderlecht (p) | 0 | 2 | 2 (3) | |||||||||||||||||||||||||
Anderlecht | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
Villarreal | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||
Anderlecht | 2 | 0 | 2 (1) | |||||||||||||||||||||||||
AZ (p) | 0 | 2 | 2 (4) | |||||||||||||||||||||||||
Lazio | 1 | 0 | 1 | |||||||||||||||||||||||||
CFR Cluj | 0 | 0 | 0 | |||||||||||||||||||||||||
Lazio | 1 | 1 | 2 | |||||||||||||||||||||||||
AZ | 2 | 2 | 4 | |||||||||||||||||||||||||
Play-off
Play-off turu kura çekimi 7 Kasım 2022'de yapılmıştır.[1] İlk maçlar 16 Şubat 2023, ikinci maçlar 23 Şubat 2023 tarihlerinde oynanmıştır.
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Karabağ | 1-1 (3-5 p) | Gent | 1-0 | 0-1 (uz.) |
Trabzonspor | 1-2 | Basel | 1-0 | 0-2 |
Lazio | 1-0 | CFR Cluj | 1-0 | 0-0 |
Bodø/Glimt | 0-1 | Lech Poznań | 0-0 | 0-1 |
Braga | 2-7 | Fiorentina | 0-4 | 2-3 |
AEK Larnaca | 1-0 | Dnipro-1 | 1-0 | 0-0 |
Sheriff Tiraspol | 3-2 | Partizan | 0-1 | 3-1 |
Ludogorets Razgrad | 2-2 (0-3 p) | Anderlecht | 1-0 | 1-2 (uz.) |
Maçlar
Gent v Karabağ
23 Şubat 2023 (2023-02-23) 21.00 |
Gent | 1 - 0 (uz.) | Karabağ |
---|---|---|
| Rapor | |
Seri penaltılar | ||
5 - 3 |
Basel v Trabzonspor
23 Şubat 2023 (2023-02-23) 21.00 |
Basel | 2 - 0 | Trabzonspor |
---|---|---|
Rapor |
CFR Cluj v Lazio
CFR Cluj | 0 - 0 | Lazio |
---|---|---|
Rapor |
Lech Poznań v Bodø/Glimt
23 Şubat 2023 (2023-02-23) 21.00 |
Lech Poznań | 1 - 0 | Bodø/Glimt |
---|---|---|
| Rapor |
Fiorentina v Braga
23 Şubat 2023 (2023-02-23) 21.00 |
Fiorentina | 3 - 2 | Braga |
---|---|---|
| Rapor |
|
Dnipro-1 v AEK Larnaca
23 Şubat 2023 (2023-02-23) 18.45 |
Dnipro-1 | 0 - 0 | AEK Larnaca |
---|---|---|
Rapor |
Partizan v Sheriff Tiraspol
23 Şubat 2023 (2023-02-23) 18.45 |
Partizan | 1 - 3 | Sheriff Tiraspol |
---|---|---|
| Rapor |
Anderlecht v Ludogorets Razgrad
23 Şubat 2023 (2023-02-23) 18.45 |
Anderlecht | 2 - 1 (uz.) | Ludogorets Razgrad |
---|---|---|
| Rapor |
|
Seri penaltılar | ||
| 3 - 0 |
|
Son 16 turu
Son 16 turu kura çekimi 24 Şubat 2023'te yapılmıştır.[2] İlk maçlar 9 Mart 2023, ikinci maçlar 16 Mart 2023 tarihlerinde oynanmıştır.
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
AEK Larnaca | 0-6 | West Ham United | 0-2 | 0-4 |
Fiorentina | 5-1 | Sivasspor | 1-0 | 4-1 |
Lazio | 2-4 | AZ | 1-2 | 1-2 |
Lech Poznań | 5-0 | Djurgårdens | 2-0 | 3-0 |
Basel | 4-4 (4-1 p) | Slovan Bratislava | 2-2 | 2-2 (uz.) |
Sheriff Tiraspol | 1-4 | Nice | 0-1 | 1-3 |
Anderlecht | 2-1 | Villarreal | 1-1 | 1-0 |
Gent | 5-2 | İstanbul Başakşehir | 1-1 | 4-1 |
Maçlar
West Ham United v AEK Larnaca
16 Mart 2023 (2023-03-16) 21.00 |
West Ham United | 4 - 0 | AEK Larnaca |
---|---|---|
Rapor |
Sivasspor v Fiorentina
16 Mart 2023 (2023-03-16) 21.00 |
Sivasspor | 1 - 4 | Fiorentina |
---|---|---|
Rapor |
AZ v Lazio
16 Mart 2023 (2023-03-16) 21.00 |
AZ | 2 - 1 | Lazio |
---|---|---|
Rapor |
Djurgårdens IF v Lech Poznań
16 Mart 2023 (2023-03-16) 21.00 |
Djurgårdens IF | 0 - 3 | Lech Poznań |
---|---|---|
Rapor |
Slovan Bratislava v Basel
16 Mart 2023 (2023-03-16) 21.00 |
Slovan Bratislava | 2 - 2 (uz.) | Basel |
---|---|---|
Rapor | ||
Seri penaltılar | ||
1 - 4 |
Nice v Sheriff Tiraspol
16 Mart 2023 (2023-03-16) 21.00 |
Nice | 3 - 1 | Sheriff Tiraspol |
---|---|---|
Rapor |
Villarreal v Anderlecht
16 Mart 2023 (2023-03-16) 21.00 |
Villarreal | 0 - 1 | Anderlecht |
---|---|---|
Rapor |
İstanbul Başakşehir v Gent
15 Mart 2023 (2023-03-15) 18.00 |
İstanbul Başakşehir | 1 - 4 | Gent |
---|---|---|
Rapor |
Çeyrek final
Kura çekimi 17 Mart 2023'te yapılmıştır.[3] İlk maçlar 13 Nisan 2023, ikinci maçlar 20 Nisan 2023 tarihlerinde oynanmıştır.
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Lech Poznań | 4-6 | Fiorentina | 1-4 | 3-2 |
Gent | 2-5 | West Ham United | 1-1 | 1-4 |
Anderlecht | 2-2 (1-4 p) | AZ | 2-0 | 0-2 (uz.) |
Basel | 4-3 | Nice | 2-2 | 2-1 (uz.) |
Maçlar
Fiorentina v Lech Poznań
20 Nisan 2023 (2023-04-20) 18.45 |
Fiorentina | 2 - 3 | Lech Poznań |
---|---|---|
Rapor |
West Ham United v Gent
20 Nisan 2023 (2023-04-20) 21.00 |
West Ham United | 4 - 1 | Gent |
---|---|---|
Rapor |
AZ v Anderlecht
20 Nisan 2023 (2023-04-20) 18.45 |
AZ | 2 - 0 (uz.) | Anderlecht |
---|---|---|
Rapor | ||
Seri penaltılar | ||
4 - 1 |
Yarı final
Kura çekimi 17 Mart 2023'te yapılmıştır.[3] İlk maçlar 11 Mayıs 2023, ikinci maçlar 18 Mayıs 2023 tarihlerinde oynanmıştır.
1. Takım | Toplam skor | 2. Takım | 1. Maç | 2. Maç |
---|---|---|---|---|
Fiorentina | 4-3 | Basel | 1-2 | 3-1 (uz.) |
West Ham United | 3-1 | AZ | 2-1 | 1-0 |
Maçlar
18 Mayıs 2023 (2023-05-18) 21.00 |
Basel | 1 - 3 (uz.) | Fiorentina |
---|---|---|
| Rapor |
|
Final
Ayrıca bakınız
Kaynakça
- ^ "Knockout round play-offs". UEFA.com. 13 Haziran 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Haziran 2022.
- ^ "UEFA Europa Conference League round of 16 draw". UEFA.com. 13 Haziran 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Haziran 2022.
- ^ a b "UEFA Europa Conference League quarter-final, semi-final and final draws". UEFA.com. 13 Haziran 2022 tarihinde kaynağından arşivlendi. Erişim tarihi: 14 Haziran 2022.