Чемпіонат світу з легкої атлетики серед юнаків 2003
Чемпіонат світу з легкої атлетики серед юнаків 2003 | |
---|---|
Місто-господар | Шербрук, Канада |
Кількість нагород | 39 |
Строки проведення | 9-13 липня 2003 |
III чемпіонат світу з легкої атлетики серед юнаків, котрий відбувся з 9 по 13 липня 2003 року, приймало місто Шербрук, Квебек, Канада. У змаганнях брали участь спортсмени не старші 17 років (1986 р.н. та молодші).
Призери змагань
Хлопці
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 м | Ягья Аль-Ґахес Саудівська Аравія | 10.69 | Ягья Хассан Хабіб Саудівська Аравія | 10.73 | Крейґ Пікерінґ Велика Британія | 10.85 |
200 м | Усейн Болт Ямайка | 20.40 CR | Майкл Ґрант США | 21.04 | Джамаль Алерт-Хан Велика Британія | 21.35 |
400 м | Наґмельдін Алі Абубакр Судан | 46.10 CR | Седрік Ґудман США | 46.42 | Желько Вінчек Хорватія | 47.45 |
800 м | Мохаммед Аль-Салхі Саудівська Аравія | 1:48.79 CR | Бернард Кіптануі Кіптум Кенія | 1:49.14 | Абрагам Кіпнґетіч Нґено Кенія | 1:49.17 |
1500 м | Бенсон Марріаний Ешо Кенія | 3:44.94 PB | Самсон Кіплаґат Нґетіч Кенія | 3:45.13 | Ісаак Мбояза ПАР | 3:48.05 PB |
3000 м | Ауґустін Кіпроно Чоґе Кенія | 7:52.53 | Таріку Бекеле Ефіопія | 7:54.71 PB | Шимеліс Ґірма Ефіопія | 7:55.12 PB |
110 м з бар'єрами (0,914 м) | Джейсон Річардсон США | 13.29 WYL | Мубарак Аль-Мабаді Саудівська Аравія | 13.41 PB | Александр Джон Німеччина | 13.50 PB |
400 м з бар'єрами (0,840 м) | Джейсон Річардсон США | 49.91 WYL | Вутер ле Ру ПАР | 50.85 PB | Джамааль Чарльз США | 51.48 PB |
2000 м з перешкодами | Роналд Кіпчумба Рутто Кенія | 5:30.27 WYB | Юстус Кіпчірчір Кіпроно Кенія | 5:31.24 PB | Кріс Вінтер Канада | 5:44.23 PB |
Спортивна ходьба на 10 000 м | Александр Прохоров Росія | 42:16.16 CR | Макото Савада Японія | 42:17.62 PB | В'ячеслав Головін Росія | 42:37.15 SB |
Змішана естафета (100+200+300+400) | США | 1:52.03 WYL | Польща | 1:53.08 SB | Японія | 1:53.11 SB |
Висота | Мартін Ґюнтер Німеччина | 2.11 | Олександр Нартов Україна | 2.11 | Хіраку Тсучія Японія | 2.11 |
Жердина | Ґерман Кьяравільйо Аргентина | 5.15 | Дмитро Стародубцев Росія | 5.10 PB | Стівен Льюіс Велика Британія | 5.05 PB |
Довжина | Наохіро Шинада Японія | 7.61 | Ів Рено Франція | 7.44 | Ахмед Аль-Шарфа Саудівська Аравія | 7.15 |
Потрійний | Денніс Фернандес Куба | 15.77 | Муса Абду Алкам Кваркаран Саудівська Аравія | 15.60 PB | Мохамед Аббас Дарвіш ОАЕ | 15.55 |
Ядро (5 кг) | Фенґ Лю КНР | 21.45 WYB | Кайл Гелф Канада | 20.79 PB | Амін Аль-Араді Саудівська Аравія | 19.69 PB |
Диск (1,5 кг) | Ронні Баклі Австралія | 64.34 CR | Джан Ву КНР | 63.18 PB | Яо-Ху Ванґ Китайський Тайбей | 60.00 |
Молот (5 кг) | Міхаіл Левін Росія | 76.41 | Крістоф Немет Угорщина | 75.59 | Сандор Палгеґі Угорщина | 75.47 PB |
Спис (700 гр) | Жуліо Сезар де Олівейра Бразилія | 81.16 CR | Джон Роберт Остхюйзен ПАР | 81.07 PB | Ралду Потґітер ПАР | 75.56 PB |
Восьмиборство | Андреш Сілва Уругвай | 6456 WYB | Андрей Краучанка Білорусь | 6366 | Лукаш Патера Чехія | 6316 PB |
Дівчата
Дисципліна | Золото | Срібло | Бронза | |||
---|---|---|---|---|---|---|
100 м | Джессіка Оньєпунука США | 11.31 CR | Крістін Лейсі США | 11.50 | Келлі-Енн Баптіст Тринідад і Тобаго | 11.58 |
200 м | Аннейша Маклафлін Ямайка | 23.26 | Кортні Чемпіон США | 23.56 | Клео Тайсон США | 23.67 |
400 м | Наташа Гастінгс США | 53.41 | Антоніна Кривошапка Росія | 53.54 PB | Джеймі-Лі Гоберґен-Старр Австралія | 53.78 PB |
800 м | Марія Шапаєва-Журавльова Росія | 2:03.40 CR | Ольга Крістя Молдова | 2:04.30 PB | Ларіса Арсіп Румунія | 2:04.31 PB |
1500 м | Алем Текале Ефіопія | 4:17.41 PB | Єлена Штіна Латвія | 4:17.43 | Джойс Джепкосґей Мусунґу Кенія | 4:17.65 PB |
3000 м | Сігам Гілалі Марокко | 9:12.70 PB | Паскалія Чепкорір Кіпкоеч Кенія | 9:13.77 | Юко Могара Японія | 9:14.82 |
100 м з бар'єрами (0,762 м) | Саллі Пірсон Австралія | 13.42 | Латойа Грейвс Ямайка | 13.49 | Доменік Меннінґ США | 13.60 |
400 м з бар'єрами (0,762 м) | Зузана Гейнова Чехія | 57.54 CR | Катерина Костецька Росія | 58.37 | Маккензі Гілл США | 59.15 |
Спортивна ходьба на 5 000 м | Вера Соколова Росія | 22:50.23 | Енн Лафнейн Ірландія | 23:37.00 PB | Норіко Нішіде Японія | 23:50.69 |
Змішана естафета (100+200+300+400) | США | 2:03.87 WYL | Ямайка | 2:07.05 PB | Росія | 2:07.52 PB |
Висота | Ірина Коваленко Україна | 1.92 CR | Світлана Школіна Росія Аннет Енґель Німеччина | 1.86 1.86 PB | — | |
Жердина | Ліза Рижих Німеччина | 4.05 | Світлана Макаревіч Білорусь | 4.00 PB | Шармейн Лукок Австралія | 4.00 PB |
Довжина | Крістіне Спатару Румунія | 6.41 CR | Деніса Росолова Чехія | 6.40 PB | Ганна Демидова Україна | 6.15 |
Потрійний | Крістіне Спатару Румунія | 13.86 CR | Еліна Торро Фінляндія | 12.95 | Алкі-Івоні Аскітополу Греція | 12.93 PB |
Ядро | Лімін Жанґ КНР | 15.60 WYL | Маґдалена Собежчек Польща | 15.42 PB | Марлі Кньотце ПАР | 15.10 |
Диск | Лісандра Родріґез Куба | 48.56 | Джулі Беннелл Австралія | 48.32 | Крістіна Ґегріґ Німеччина | 48.31 |
Молот | Валентіна Срша Хорватія | 61.18 | Марія Беспалова Росія | 57.81 | Джоганна Гоппе Німеччина | 56.46 |
Спис | Жуан Ксюе КНР | 56.82 CR | Бо-ра Шин Південна Корея | 53.74 PB | Вівіан Циммер Німеччина | 52.20 |
Семиборство | Маріса де Анісето Франція | 5458 | Сара Керн Німеччина | 5445 | Марина Гончарова Росія | 5338 PB |
Медальний залік
Господарі змагань |
Місце | Країна | Золото | Срібло | Бронза | Загалом |
---|---|---|---|---|---|
1 | США | 6 | 4 | 4 | 14 |
2 | Росія | 4 | 5 | 3 | 12 |
3 | Кенія | 3 | 4 | 2 | 9 |
4 | КНР | 3 | 1 | 0 | 4 |
5 | Саудівська Аравія | 2 | 3 | 2 | 7 |
6 | Німеччина | 2 | 2 | 4 | 8 |
7 | Ямайка | 2 | 2 | 0 | 4 |
8 | Австралія | 2 | 1 | 2 | 5 |
9 | Румунія | 2 | 0 | 1 | 3 |
10 | Куба | 2 | 0 | 0 | 2 |
11 | Японія | 1 | 1 | 4 | 6 |
12 | Ефіопія | 1 | 1 | 1 | 3 |
Україна | 1 | 1 | 1 | 3 | |
Чехія | 1 | 1 | 1 | 3 | |
15 | Франція | 1 | 1 | 0 | 2 |
16 | Хорватія | 1 | 0 | 1 | 2 |
17 | Аргентина | 1 | 0 | 0 | 1 |
Бразилія | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Марокко | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Судан | 1 | 0 | 0 | 1 | |
Уругвай | 1 | 0 | 0 | 1 | |
22 | ПАР | 0 | 2 | 3 | 5 |
23 | Білорусь | 0 | 2 | 0 | 2 |
Польща | 0 | 2 | 0 | 2 | |
25 | Угорщина | 0 | 1 | 1 | 2 |
Канада | 0 | 1 | 1 | 2 | |
27 | Ірландія | 0 | 1 | 0 | 1 |
Південна Корея | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Латвія | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Молдова | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Фінляндія | 0 | 1 | 0 | 1 | |
32 | Велика Британія | 0 | 0 | 3 | 3 |
33 | Греція | 0 | 0 | 1 | 1 |
ОАЕ | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Китайський Тайбей | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Тринідад і Тобаго | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Всього | 39 | 40 | 38 | 117 |
Джерела
- Офіційний сайт чемпіонату(англ.)
- п
- о
- р
Див. також: Олімпійські ігри • Діамантова ліга • Континентальний тур • Світовий тур у приміщенні • Світовий тур з кросу
1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2013 • 2015 • 2017 • 2019 • 2023 • 2024 • 2026
зі спортивної ходьби
2026
Колишні змагання: Золота ліга ІААФ • Континентальний кубок • Чемпіонат світу U18 • Чемпіонат світу з напівмарафону