Plavání na Letních olympijských hrách 1936
Plavání na Letních olympijských hrách 1936 | ||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní plavecká federace Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||||
Dějiště | Berlín | |||||||||||||||||||
Datum | 8. srpna - 15. srpna 1936 | |||||||||||||||||||
Soutěže | 11 | |||||||||||||||||||
Startující | 148 z 29 zemí | |||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||
|
Plavání na Letních olympijských hrách 1936.
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Japonsko (JPN) | 4 | 2 | 5 | 11 |
2. | Nizozemsko (NED) | 4 | 1 | 0 | 5 |
3. | Spojené státy americké (USA) | 2 | 3 | 3 | 8 |
4. | Maďarsko (HUN) | 1 | 0 | 1 | 2 |
5. | Německo (GER) | 0 | 3 | 1 | 4 |
6. | Dánsko (DEN) | 0 | 1 | 1 | 2 |
7. | Argentina (ARG) | 0 | 1 | 0 | 1 |
Celkem | 11 | 11 | 11 | 33 |
Medailisté
Muži
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
100 m volný způsob | Ferenc Csik Maďarsko (HUN) | Masanori Yusa Japonsko (JPN) | Shigeo Arai Japonsko (JPN) |
400 m volný způsob | Jack Medica Spojené státy americké (USA) | Shunpei Uto Japonsko (JPN) | Shozo Makino Japonsko (JPN) |
1500 m volný způsob | Noboru Terada Japonsko (JPN) | Jack Medica Spojené státy americké (USA) | Shunpei Uto Japonsko (JPN) |
100 m znak | Adolph Kiefer Spojené státy americké (USA) | Al Vande Weghe Spojené státy americké (USA) | Masaji Kiyokawa Japonsko (JPN) |
200 m prsa | Tetsuo Hamuro Japonsko (JPN) | Erwin Sietas Německo (GER) | Reizo Koike Japonsko (JPN) |
štafeta 4×200 m volný způsob | Japonsko (JPN) Shigeo Arai Shigeo Sugiura Masaharu Taguchi Masanori Yusa | Spojené státy americké (USA) Ralph Flanagan John Macionis Jack Medica Paul Wolf | Maďarsko (HUN) Oszkár Abay-Nemes Ferenc Csik Ödön Gróf Árpád Lengyel |
Ženy
Kategorie | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
100 m volný způsob | Rie Mastenbroeková Nizozemsko (NED) | Jeannette Campbellová Argentina (ARG) | Gisela Arendtová Německo (GER) |
400 m volný způsob | Rie Mastenbroeková Nizozemsko (NED) | Ragnhild Hvegerová Dánsko (DEN) | Lenore Wingardová Spojené státy americké (USA) |
100 m znak | Nida Senffová Nizozemsko (NED) | Rie Mastenbroeková Nizozemsko (NED) | Alice Bridgesová Spojené státy americké (USA) |
200 m prsa | Hideko Maehataová Japonsko (JPN) | Martha Genengerová Německo (GER) | Inge Sørensenová Dánsko (DEN) |
štafeta 4×100 m volný způsob | Nizozemsko (NED) Rie Mastenbroeková Willy den Oudenová Jopie Selbachová Tini Wagnerová | Německo (GER) Gisela Arendtová Ruth Halbsguthová Leni Lohmarová Ingeborg Schmitzová | Spojené státy americké (USA) Mavis Freemanová Bernice Lappová Olive McKeanová Katherine Rawlsová |
Reference
V tomto článku byl použit překlad textu z článku Swimming at the 1936 Summer Olympics na anglické Wikipedii.
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Plavání na Letních olympijských hrách 1936 na Wikimedia Commons
Sporty na Letních olympijských hrách 1936 v Berlíně | |
---|---|
Atletika • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika • Házená • Jachting • Jezdectví • Kanoistika • Moderní pětiboj • Plavání • Pólo • Pozemní hokej • Skoky do vody • Sportovní střelba • Šerm • Veslování • Vodní pólo • Vzpírání • Zápas |
Portály: Sport