Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1956
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1956 | ||||||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní gymnastická federace Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Stadion West Melbourne | |||||||||||||||||||||||||||
Datum | 3.–7. prosince 1956 | |||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 15 (8 muži, 7 ženy) | |||||||||||||||||||||||||||
Startující | 128 (65 žen, 63 mužů) z 21 zemí | |||||||||||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||||||
|
Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1956.
Medailisté
Muži
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Víceboj – družstva | Sovětský svaz (URS) Albert Azarjan Viktor Čukarin Valentin Muratov Boris Šachlin Pavel Stolbov Jurij Titov | Japonsko (JPN) Nobujuki Aihara Akira Kono Masami Kubota Takaši Ono Masao Takemoto Shinsaku Tsukawaki | Finsko (FIN) Raimo Heinonen Olavi Laimuvirta Onni Lappalainen Berndt Lindfors Martti Mansikka Kalevi Suoniemi |
Víceboj – jednotlivci | Viktor Čukarin Sovětský svaz (URS) | Takaši Ono Japonsko (JPN) | Jurij Titov Sovětský svaz (URS) |
Prostná | Valentin Muratov Sovětský svaz (URS) | Nobujuki Aihara Japonsko (JPN) | nebyla udělena |
William Thoresson Švédsko (SWE) | |||
Viktor Čukarin Sovětský svaz (URS) | |||
Kůň našíř | Boris Šachlin Sovětský svaz (URS) | Takaši Ono Japonsko (JPN) | Viktor Čukarin Sovětský svaz (URS) |
Kruhy | Albert Azarjan Sovětský svaz (URS) | Valentin Muratov Sovětský svaz (URS) | Masao Takemoto Japonsko (JPN) |
Masumi Kubota Japonsko (JPN) | |||
Přeskok | Helmut Bantz Tým sjednoceného Německa (EUA) | nebyla udělena | Jurij Titov Sovětský svaz (URS) |
Valentin Muratov Sovětský svaz (URS) | |||
Bradla | Viktor Čukarin Sovětský svaz (URS) | Masumi Kubota Japonsko (JPN) | Takaši Ono Japonsko (JPN) |
Masao Takemoto Japonsko (JPN) | |||
Hrazda | Takaši Ono Japonsko (JPN) | Jurij Titov Sovětský svaz (URS) | Masao Takemoto Japonsko (JPN) |
Ženy
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Víceboj – družstva | Sovětský svaz (URS) Polina Astachovová Ljudmila Jegorovová Lidija Kalininová Larisa Latyninová Tamara Maninová Sofja Muratovová | Maďarsko (HUN) Andrea Molnár-Bodó Erzsébet Gulyás-Köteles Ágnes Keletiová Alice Kertész Margit Korondi Olga Lemhényi-Tass | Rumunsko (ROU) Georgeta Hurmuzachi Sonia Iovan Elena Leuşteanu Elena Mărgărit Elena Săcălici Emilia Vătăşoiu |
Společné sestavy s náčiním | Maďarsko (HUN) Andrea Molnár-Bodó Erzsébet Gulyás-Köteles Ágnes Keletiová Alice Kertész Margit Korondi Olga Lemhényi-Tass | Švédsko (SWE) Karin Lindbergová Ann-Sofi Pettersson Eva Rönström Evy Berggren Doris Hedberg Maud Karlén | Sovětský svaz (URS) Polina Astachovová Ljudmila Jegorovová Lidija Kalininová Larisa Latyninová Tamara Maninová Sofja Muratovová |
Polsko (POL) Helena Rakoczy Natalia Kot Danuta Nowak-Stachow Dorota Horzonek-Jokiel Barbara Wilk-Ślizowska Lidia Szczerbińska | |||
Víceboj – jednotlivci | Larisa Latyninová Sovětský svaz (URS) | Ágnes Keletiová Maďarsko (HUN) | Sofja Muratovová Sovětský svaz (URS) |
Přeskok | Larisa Latyninová Sovětský svaz (URS) | Tamara Maninová Sovětský svaz (URS) | Olga Lemhényi-Tass Maďarsko (HUN) |
Ann-Sofi Pettersson Švédsko (SWE) | |||
Bradla | Ágnes Keletiová Maďarsko (HUN) | Larisa Latyninová Sovětský svaz (URS) | Sofja Muratovová Sovětský svaz (URS) |
Kladina | Ágnes Keletiová Maďarsko (HUN) | Eva Bosáková Československo (TCH) | nebyla udělena |
Tamara Maninová Sovětský svaz (URS) | |||
Prostná | Ágnes Keletiová Maďarsko (HUN) | nebyla udělena | Elena Leuşteanu Rumunsko (ROU) |
Larisa Latyninová Sovětský svaz (URS) |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Sovětský svaz (URS) | 11 | 6 | 6 | 23 |
2. | Maďarsko (HUN) | 4 | 2 | 1 | 7 |
3. | Japonsko (JPN) | 1 | 5 | 5 | 11 |
4. | Tým sjednoceného Německa (EUA) | 1 | 0 | 0 | 1 |
5. | Švédsko (SWE) | 0 | 2 | 1 | 3 |
6. | Československo (TCH) | 0 | 1 | 0 | 1 |
7. | Rumunsko (ROU) | 0 | 0 | 2 | 2 |
8. | Finsko (FIN) | 0 | 0 | 1 | 1 |
Polsko (POL) | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 17 | 16 | 17 | 50 |
Externí odkazy
- Obrázky, zvuky či videa k tématu Gymnastika na Letních olympijských hrách 1956 na Wikimedia Commons
- Výsledky na sports-reference.com Archivováno 13. 3. 2009 na Wayback Machine.
Gymnastika na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sportovní gymnastika | Athény 1896 • Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Moderní gymnastika | |||||||
Skoky na trampolíně | |||||||
Seznamy medailistů |
|
Sporty na Letních olympijských hrách 1956 v Melbourne a Stockholmu | |
---|---|
Atletika • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika • Jachting • Jezdectví • Kanoistika • Moderní pětiboj • Plavání • Pozemní hokej • Skoky do vody • Sportovní střelba • Šerm • Veslování • Vodní pólo • Vzpírání • Zápas |
Portály: Austrálie | Sport