Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1988
Tento článek obsahuje jména bez správné české transkripce.
Můžete Wikipedii pomoci tím, že ho vhodně vylepšíte. Inspiraci k vylepšení můžete hledat v radách na stránkách v kategorii Transkripce, případně na diskusní stránce článku.
Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1988 | |||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | |||||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní gymnastická federace Mezinárodní olympijský výbor | ||||||||||||||||||||||||
Dějiště | Olympic Gymnastics Arena | ||||||||||||||||||||||||
Datum | 18. září - 30. září 1988 | ||||||||||||||||||||||||
Soutěže | 14 (8 muži, 6 ženy) | ||||||||||||||||||||||||
Startující | xxx (xx mužů, xx žen) z xx zemí | ||||||||||||||||||||||||
Soutěže | |||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||
|
Sportovní gymnastika na Letních olympijských hrách 1988.
Medailisté
Muži
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Víceboj – družstva | Sovětský svaz (URS) Vladimir Arťomov Dmitrij Bilozerčev Vladimir Gogoladze Sergej Charkov Valerij Ljukin Vladimir Nouvikov | Německá demokratická republika (GDR) Holger Behrendt Ralf Buechner Ulf Hoffmann Sylvio Kroll Sven Tippelt Andreas Wecker | Japonsko (JPN) Yukio Iketani Hiroyuki Konishi Koichi Mizushima Daisuke Nishikawa Toshiharu Sato Takahiro Yameda |
Víceboj – jednotlivci | Vladimir Arťomov Sovětský svaz (URS) | Valerij Ljukin Sovětský svaz (URS) | Dmitrij Bilozerčev Sovětský svaz (URS) |
Prostná | Sergej Charkov Sovětský svaz (URS) | Vladimir Arťomov Sovětský svaz (URS) | Lou Yun Čína (CHN) |
Yukio Iketani Japonsko (JPN) | |||
Kůň našíř | Lyubomir Gueraskov Bulharsko (BUL) | nebyla udělena | nebyla udělena |
Zsolt Borkai Maďarsko (HUN) | |||
Dmitrij Bilozerčev Sovětský svaz (URS) | |||
Kruhy | Holger Behrendt Německá demokratická republika (GDR) | nebyla udělena | Sven Tippelt Německá demokratická republika (GDR) |
Dimitrij Bilozerčev Sovětský svaz (URS) | |||
Přeskok | Lou Yun Čína (CHN) | Silvio Kroll Německá demokratická republika (GDR) | Park Jong-Hoon Jižní Korea (KOR) |
Bradla | Vladimir Arťomov Sovětský svaz (URS) | Valerij Ljukin Sovětský svaz (URS) | Sven Tippelt Německá demokratická republika (GDR) |
Hrazda | Vladimir Arťomov Sovětský svaz (URS) | nebyla udělena | Holger Behrendt Německá demokratická republika (GDR) |
Valerij Ljukin Sovětský svaz (URS) | Marius Gherman Rumunsko (ROU) |
Ženy
Soutěž | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Víceboj – družstva | Sovětský svaz (URS) Svetlana Baitova Světlana Boginská Natalia Laschenova Elena Shevchenko Jelena Šušunovová Olga Strazheva | Rumunsko (ROU) Aurelia Dobre Eugenia Golea Celestina Popa Gabriela Potorac Daniela Silivaşová Camelia Voinea | Německá demokratická republika (GDR) Gabriele Faehnrich Martina Jentsch Dagmar Kersten Ulrike Klotz Betti Schieferdecker Dörte Thümmler |
Víceboj – jednotlivci | Jelena Šušunovová Sovětský svaz (URS) | Daniela Silivaşová Rumunsko (ROU) | Světlana Boginská Sovětský svaz (URS) |
Přeskok | Světlana Boginská Sovětský svaz (URS) | Gabriela Potorac Rumunsko (ROU) | Daniela Silivaşová Rumunsko (ROU) |
Bradla | Daniela Silivaşová Rumunsko (ROU) | Dagmar Kersten Německá demokratická republika (GDR) | Jelena Šušunovová Sovětský svaz (URS) |
Kladina | Daniela Silivaşová Rumunsko (ROU) | Jelena Šušunovová Sovětský svaz (URS) | Gabriela Potorac Rumunsko (ROU) |
Phoebe Mills Spojené státy americké (USA) | |||
Prostná | Daniela Silivaşová Rumunsko (ROU) | Světlana Boginská Sovětský svaz (URS) | Diana Doudeva Bulharsko (BUL) |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1. | Sovětský svaz | 11 | 5 | 3 | 19 |
2. | Rumunsko | 3 | 3 | 3 | 9 |
3. | Německá demokratická republika | 1 | 3 | 4 | 8 |
4. | Bulharsko | 1 | 0 | 1 | 2 |
5. | Čína | 1 | 0 | 1 | 2 |
6. | Maďarsko | 1 | 0 | 0 | 1 |
7. | Japonsko | 0 | 0 | 2 | 2 |
8. | Jižní Korea | 0 | 0 | 1 | 1 |
Spojené státy americké | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Celkem | 18 | 11 | 16 | 45 |
Externí odkazy
- Výsledky na sports-reference.com Archivováno 4. 12. 2008 na Wayback Machine.
Gymnastika na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Sportovní gymnastika | Athény 1896 • Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Moderní gymnastika | |||||||
Skoky na trampolíně | |||||||
Seznamy medailistů |
|
Sporty na Letních olympijských hrách 1988 v Soulu | |
---|---|
Atletika • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Gymnastika (sportovní, moderní) • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Pozemní hokej • Skoky do vody • Sportovní střelba • Stolní tenis • Synchronizované plavání • Šerm • Tenis • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |