Bigarren Zabalgunea |
---|
Iruñea, Nafarroa Garaia |
|
|
|
Izen ofiziala | Segundo Ensanche/Bigarren Zabalgunea[1] |
---|
Sorrera | 1920ko hamarkada |
---|
Kokapena |
---|
Udalerria | Iruñea |
---|
Probintzia | Nafarroa Garaia |
---|
Herrialdea | Euskal Herria |
---|
Altuera | 447 m |
---|
Azalera | 1,05 km² |
---|
Biztanleria | (2020)
|
---|
Auzotarra | Iruindar |
---|
Posta kodea | 31002 |
---|
Bigarren Zabalgunea (II. Zabalgunea batzuetan; Segundo Ensanche, gaztelaniaz eta Segundo Ensanche/Bigarren Zabalgunea, ofizialki) Iruñeko auzoa bat da, hiriaren erdialdean dago. 1920ko hamarkadan sortutako hirigintza-garapenekin bat dator.
Iparraldean Alde Zaharra auzoko artean dago, ekialdean Beloso-Erripagaña artean, hegoaldean Lezkairu eta Arrosadia auzoen eta mendebaldean I. Zabalgunea auzoen artean.
Historia
Lehen zabalgunearekin nahikoa ez zelako eta harresiak hiriaren hazkunderako aukerak mugatzen zituelako, udalak bigarren zabalgune proiektua prestatu zuen. Nafarroatik etorritako biztanleriari harrera egiteko, beharrezkoa zen, hiria handitzea. Lehen ahaleginak 1901an hasi ziren, eta Serapio Espartzak Ildefons Cerdak Bartzelonako zabalgunerako aurrera eramandako proiektuan oinarriturik, Iruñeko Lehen Zabalgunea baino eremu handiago baterako proiektua aurkeztu zuen.
Zabalgune berria Karlos III.a etorbidea eta Nafarroa Beherea etorbidearen inguruan antolatu zen eta 1920 eta 1960 urteen artean gauzatu zen.
Kaleak
- Agoitz kalea
- Ahumadako dukea kalea
- Alondegi kalea
- Amaia kalea
- Amaiurko Gaztelua kalea
- Antso Nagusia kalea
- Aralar kalea
- Aralar zeharkalea
- Aita Calatayud kalea
- Cipriano Olaso kalea
- Emilio Arrieta kalea
- Erriberri kalea
- Felipe Gorriti kalea
- Francisco Bergamín kalea
- Galizia etorbidea
| - Gartzia Ximenez kalea
- García Castañón kalea
- González Tablas kalea
- Karlos III.aren etorbidea
- Hemingway pasealekua
- Iturralde Suit kalea
- Julio Ruiz de Alda kalea
- Labriteko jaitsiera
- Leire kalea
- Lizarra kalea
- Media Luna kalea
- Nafarroa Behereko etorbidea
- Nafarroako Gorteak kalea
- Navarro Villoslada kalea
- Oliveto kondearen etorbidea
| - Orreaga etorbidea
- Pascual Madoz kalea
- Paulino Caballero kalea
- Plazaola kalea
- Sarasate pasealekua
- San Ignazio etorbidea
- San Fermin kalea
- Tafalla kalea
- Teobaldoak kalea
- Trinidad Fernández Arenas kalea
- Tutera kalea
- Uharte doktorea kalea
- Vinculo kalea
- Yanguas Miranda kalea
- Zangoza kalea
- Zaragoza etorbidea
|
Plazak
Eraikinak
Kultura
Parkeak
Monumentuak
Garraioa
Auzo honetan Eskualdeko Hiri Garraioaren 30 linea daude:
Eskualdeko Hiri Garraioa 2. Zabalgunea |
Eguneko Zerbitzua | 1 Zizur Txikia — Nafarroako Unibertsitatea ↔ Askatasuna — Unibertsitate Publikoa |
---|
1 Zizur Txikia — Nafarroako Unibertsitatea → Askatasuna — Unibertsitate Publikoa |
---|
ZIZUR (Zizur Txikia) | Ezpartzabidea/Ingurubidea • Irunbidea 2 |
---|
IRUÑA (Iturrama) | Fuente del Hierro (Nafarroako Unibertsitatea) • Fuente del Hierro/Nafarroa • Fuente del Hierro 27 • Antso Azkarra 53 • Antso Azkarra 25 • Abejeras /12 |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Zaragoza 13 • Zaragoza 1 • Merindadeen 3 • Amaia 22 • Askatasuna 4 |
---|
IRUÑA (Arrosadia) | Taxoare 2 • Taxoare /31 • Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
---|
Ikus artikulua: 1. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 1 Unibertsitate Publikoa — Askatasuna → Nafarroako Unibertsitatea — Zizur Txikia |
---|
IRUÑA (Arrosadia) | Nafarroako Unibertsitate Publikoa • Taxoare/Katalunia • Taxoare 3 |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Agoitz 37 • Paulino Caballero 39 • Bexe Nafarroa 9 • Zaragoza 6-8 • Zaragoza /13 |
---|
IRUÑA (Iturrama) | Antso Azkarra /1 • Antso Azkarra /21 • Antso Azkarra 16b • Fuente del Hierro/Ziga Pintorea • Fuente del Hierro/Nafarroa • Fuente del Hierro (Nafarroako Unibertsitatea) |
---|
ZIZUR (Zizur Txikia) | Ezpartzabidea 4 • Ezpartzabidea/Ingurubidea |
---|
Ikus artikulua: 1. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
2 San Ignazio ↔ Etxabakoitz |
---|
2 San Ignazio → Etxabakoitz |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | San Ignazio /12 • Nafarroako Gorteen 3 • Teobaldoen 1-5 • Zaragoza 6-8 • Zaragoza /13 |
---|
IRUÑA (Iturrama) | Antso Azkarra /1 • Antso Azkarra /21 • Ezkirotz 6 • Ezkirotz/Iturrama • Iturrama 24 • Iturrama/Fuente del Hierro • Iturrama/Asenjo Pintorea • Pio XII 28 • Pio XII (Unibertsitateko Klinika) |
---|
IRUÑA (Etxabakoitz) | Arostegi (Etxabakoitz) • Arostegi (INQUINASA) • Etxabakoitz/Urdanotz |
---|
Ikus artikulua: 2. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 2 Etxabakoitz → San Ignazio |
---|
IRUÑA (Etxabakoitz) | Etxabakoitz/Urdanotz • Etxabakoitz 3 • Arostegi (INQUINASA) • Arostegi 7 |
---|
IRUÑA (Iturrama) | Pio XII (Unibertsitateko Klinika) • Pio XII 41 • Iturrama/Pio XII • Iturrama/Fuente del Hierro • Iturrama/Felix Huarte • Ezkirotz 31 • Serafin Olave 11 • Serafin Olave/Abejeras |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Zaragoza 13 • Zaragoza 1 • San Ignazio /12 |
---|
Ikus artikulua: 2. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
3 Zirkularra Mendebaldea: Hirigunea ↔ Antsoain |
---|
3 Zirkularra Mendebaldea: Hirigunea ↔ Antsoain |
---|
ANTSOAIN | Noain Anaiak /10 • Noain Anaiak (Artzaintsa Jainkotiarra) • Atarrabia /17 |
---|
IRUÑA (Txantrea) | Atarrabia 12 • Atarrabia 44 • San Kristobal/Uharte • San Kristobal/Txantrea • San Kristobal 9 • Magdalena/Imarkoain • Magdalena /4 • Magdalena |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Labriteko Aldapa |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Teobaldoen 1-5 • San Ignazio /12 |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Sarasate (Nafarroako Foruak) • Takonera (San Lorentzo) |
---|
IRUÑA (Arrotxapea) | Gipuzkoa/Kosterapea • Gipuzkoa (Dona Grazia) • Marcelo Zelaieta 8 • Marcelo Zelaieta 30 • Marcelo Zelaieta 76 • Marcelo Zelaieta 106 • Antsoain 4 |
---|
ANTSOAIN | Noain Anaiak /10 |
---|
Ikus artikulua: 3. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
4 Barañain ↔ Atarrabia — Uharte / Arre — Orikain |
---|
4 Barañain → Atarrabia — Uharte / Arre — Orikain |
---|
BARAÑAIN | Ibarra/Eliza • Erdia /34 • Erdia/Institutua • Iruña 39 • Iruña 23 • Iruña 1 |
---|
IRUÑA (Ermitagaña) | Barañain (Kanpoko Kontsultak) • Irunlarrea (Kanpoko Kontsultak) • Irunlarrea (Nafarroako Ospitalea) • Pio XII (Unibertsitateko Klinika) • Pio XII 41 • Pio XII 15-17 |
---|
IRUÑA (Donibane) | Pio XII 7 |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Navas de Tolosa 5 |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Oliveto Kontea 7 • Merindadeen 3 • Bexe Nafarroa 34 • Bexe Nafarroa (Apaizgaitegia) |
---|
BURLATA | Nagusi 6 • Nagusi 36 • Nagusi 70 |
---|
ATARRABIA | Serapio Huici 11 • Serapio Huici /8 • Eras 7 • Eras/Karrobide / San Andres 4 |
---|
EZKABARTE (Arre) | Irun 14 • Ezkabarte Industrialdea |
---|
EZKABARTE (Orikain) | Arre-Orikain Industrialdea |
---|
UHARTE | Uharte-Iruña/Martiket • Uharte-Iruña (Martiket) • Zubiarte 12 • Perez Goiena/Ugarrandia • Ugarrandia 27 |
---|
Ikus artikulua: 4. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 4 Orikain — Arre / Uharte — Atarrabia → Barañain |
---|
UHARTE | Ugarrandia 27 • Zubiarte 9 • Uharte-Iruña (Martiket) • Uharte-Iruña/Martiket |
---|
EZKABARTE (Orikain) | Arre-Orikain Industrialdea |
---|
EZKABARTE (Arre) | Ezkabarte Industrialdea • Irun 5 |
---|
ATARRABIA | San Andres/Pedro Atarrabia / Eras/Karrobide • Ezkaba /9 • Serapio Huici 14 • Serapio Huici (Aditueskola) |
---|
BURLATA | Nagusi 37bis • Nagusi 21 |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Bexe Nafarroa (Apaizgaitegia) • Bexe Nafarroa /28 • Merindadeen 1-2 • Oliveto Kontea 2 |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Sarasate (Parlamentua) • Navas de Tolosa (Hiru Erregeen) |
---|
IRUÑA (Donibane) | Pio XII/Urdazubi |
---|
IRUÑA (Ermitagaña) | Pio XII 18 • Pio XII 28 • Pio XII (Unibertsitateko Klinika) • Irunlarrea (Nafarroako Ospitalea) • Irunlarrea (Bideko Amaren Ospitalea) • Barañain (Kanpoko Kontsultak) |
---|
BARAÑAIN | Iruña/Ezkiak • Iruña/Sahats • Iruña /39 • Erdia 14 • Erdia 38 • Lur Gorri /25 • Eultza 26 • Eultza /61 • Eultza/Errioxa • Ibarra/Eliza |
---|
Ikus artikulua: 4. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
5 Orvina 3 ↔ Nafarroako Unibertsitatea |
---|
5 Orvina 3 → Nafarroako Unibertsitatea |
---|
IRUÑA (Txantrea) | Fermin Daoiz 1 • San Kristobal/Uharte • San Kristobal/Txantrea • San Kristobal 9 • Magdalena/Imarkoain • Magdalena /4 • Magdalena |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Labriteko Aldapa |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Teobaldoen 1-5 • Zaragoza 6-8 • Zaragoza /13 |
---|
IRUÑA (Arrosadia) | Zaragoza /25 • Zaragoza 32 • Zaragoza 56-58 • Iñigez 8 |
---|
IRUÑA (Iturrama) | Iturrama /11 • Nafarroako Unibertstiatea (Mendaur Ikastetxe Nagusia) |
---|
Ikus artikulua: 5. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 5 Nafarroako Unibertsitatea → Orvina 3 |
---|
IRUÑA (Iturrama) | Nafarroako Unibertstiatea (Mendaur Ikastetxe Nagusia) • Iturrama 15 |
---|
IRUÑA (Arrosadia) | Iñigez/Turrillas • Zaragoza 61 • Zaragoza 45-47 • Zaragoza 25 |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Zaragoza 13 • Navarro Villoslada/Gurutzea • Paulino Caballero 15 |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Nafarroako Gorteen 1 |
---|
IRUÑA (Txantrea) | Magdalena • Magdalena /1 • Magdalena/Iruñerria • San Kristobal (Osasunetxea) • San Kristobal 42 • Fermin Daoiz 1 |
---|
Ikus artikulua: 5. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
6 Arrotxapea ↔ Unibertsitate Publikoa |
---|
6 Arrotxapea → Unibertsitate Publikoa |
---|
IRUÑA (Arrotxapea) | Bernardino Tirapu 77 • Bernardino Tirapu 55 • Bernardino Tirapu 29 • Bernardino Tirapu/Anelier • Arga/Bernardino Tirapu • Arga/Ponpeio • Vergel |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Labriteko Aldapa |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Amaia 12 • Amaia 22 • EHG |
---|
IRUÑA (Arrosadia) | Zangoza /21 • Zangoza /37 • Gaiarre 36 • Sebastian Albero (Hegoalde) • Sebastian Albero/Katalunia • Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
---|
Ikus artikulua: 6. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 6 Unibertsitate Publikoa → Arrotxapea |
---|
IRUÑA (Arrosadia) | Nafarroako Unibertsitate Publikoa • Taxoare/Katalunia • EHG |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Agoitz 37 • Paulino Caballero 39 • Paulino Caballero 15 |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Nafarroako Gorteen 3 |
---|
IRUÑA (Arrotxapea) | Vergel • Arga/Ponpeio • Arga/Bernardino Tirapu • Bernardino Tirapu/Anelier • Bernardino Tirapu 28 • Bernardino Tirapu /3 • Bernardino Tirapu/Barandiaran • Bernardino Tirapu 77 |
---|
Ikus artikulua: 6. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
8 Nafarroako Blanka ↔ Buztintxuri |
---|
8 Nafarroako Blanka → Buztintxuri |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Erriberri 25-27 • Merindadeen 1-2 |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Sarasate (Nafarroako Foruak) |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Navas de Tolosa (Hiru Erregeen) |
---|
IRUÑA (Donibane) | Baiona 4 • Belate/Azuelo • Oliva/Jasokundea |
---|
IRUÑA (Sanduzelai) | Nafarroa/Juaristi Doktorea |
---|
IRUÑA (Buztintxuri) | Santa Lutzia 105 • Santa Lutzia 47 • Santa Lutzia/Ventura Rodriguez |
---|
Ikus artikulua: 8. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 8 Buztintxuri → Nafarroako Blanka |
---|
IRUÑA (Buztintxuri) | Santa Lutzia/Ventura Rodriguez • Santa Lutzia/Ventura Rodriguez |
---|
IRUÑA (Sanduzelai) | Nafarroa 3 |
---|
IRUÑA (Donibane) | Oliva 25 • Baiona/Irurita • Baiona 5 |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Armada (Zitadela) |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Oliveto Kontea 3 • Bexe Nafarroa 14 • Erriberri 25-27 |
---|
Ikus artikulua: 8. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
9 RENFE ↔ Bianako Printzea — Unibertsitate Publikoa |
---|
9 RENFE → Bianako Printzea — Unibertsitate Publikoa |
---|
IRUÑA (Sanduzelai) | RENFE • Sanduzelai/Fleming • Sanduzelai/Sanduzelai • Sanduzelai/Sanduzelai • Nafarroa 3 |
---|
IRUÑA (Donibane) | Oliva 25 • Baiona/Irurita • Baiona 5 |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Navas de Tolosa 11 |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Oliveto Kontea 7 • Merindadeen 3 • Amaia 22 • Askatasuna 4 |
---|
IRUÑA (Arrosadia) | Taxoare 2 • Taxoare /31 • Nafarroako Unibertsitate Publikoa |
---|
Ikus artikulua: 9. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 9 Unibertsitate Publikoa — Bianako Printzea → RENFE |
---|
IRUÑA (Arrosadia) | Nafarroako Unibertsitate Publikoa • Taxoare/Katalunia • Taxoare 3 |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Agoitz 37 • Paulino Caballero 39 • Bexe Nafarroa 9 • Oliveto Kontea 4 |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Navas de Tolosa/San Anton |
---|
IRUÑA (Donibane) | Baiona 4 • Belate/Azuelo • Oliva/Jasokundea |
---|
IRUÑA (Sanduzelai) | Nafarroa/Juaristi Doktorea • Sanduzelai 71 • Sanduzelai (Osasunetxea) • Sanduzelai /10 • RENFE |
---|
Ikus artikulua: 9. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
10 Belosogoiti ↔ Orkoien |
---|
10 Belosogoiti → Orkoien |
---|
IRUÑA (Beloso) | San Migel • San Juan de Dios |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Bexe Nafarroa (Apaizgaitegia) • Bexe Nafarroa /28 • Merindadeen 1-2 |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Sarasate (Nafarroako Foruak) |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Navas de Tolosa (Hiru Erregeen) |
---|
IRUÑA (Donibane) | Baiona 4 • San Roke /17 • Iratxe 34 • Iratxe 54 |
---|
IRUÑA (Sanduzelai) | Nafarroa/Juaristi Doktorea • Etxauri /1 |
---|
ORKOIEN | Etxauri /7 • Etxauri (Osasunetxea) • Txapetalegi/Miguel Hernandez • Rafael Alberti /1 • Alberti /33 • Gurutzetxuria /16 • Txulapain |
---|
Ikus artikulua: 10. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 10 Orkoien → Belsoogoiti |
---|
ORKOIEN | Txulapain • Gurutzetxuria 14 • Rafael Alberti 29 • Rafael Alberti 3-5 • Martxoaren 8/Jorge Oteiza • Ipertegi Industrialdea • Etxauri 7 |
---|
IRUÑA (Sanduzelai) | Etxauri 1 • Nafarroa 3 |
---|
IRUÑA (Donibane) | Iratxe 41 • Iratxe 27 • San Roke 17 • Baiona 5 |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Armada (Zitadela) |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Oliveto Kontea 3 • Bexe Nafarroa 14 • Bexe Nafarroa 34 • Bexe Nafarroa (Apaizgaitegia) |
---|
IRUÑA (Beloso) | San Juan de Dios • San Migel |
---|
Ikus artikulua: 10. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
11 Ezkaba ↔ Galaria / Mutiloko Industrialdea |
---|
11 Ezkaba → Galaria / Mutiloko Industrialdea |
---|
IRUÑA (Txantrea) | Kanala /25 • Kanala /20 • Kanala/Jimeno Jurio • Ioan Taraxoakoa 299 • Adoain Aita /44 • Magdalena /4 • Magdalena |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Labriteko Aldapa |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Teobaldoen 1-5 • Zaragoza 6-8 • Zaragoza /13 |
---|
IRUÑA (Arrosadia) | Zaragoza /25 • Zaragoza 32 • Zaragoza 56-58 • Zaragoza 72 • Sadar/Zolia • Sadar 14 |
---|
GALAR (Kordobila) | Galaria (Sario) • Galaria |
---|
ARANGUREN (Mutiloa) | Sadar (Sario) • Morea/C • Morea/C |
---|
Ikus artikulua: 11. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 11 Mutiloko Industrialdea / Galaria → Ezkaba |
---|
ARANGUREN (Mutiloa) | Morea/C |
---|
GALAR (Kordobila) | Galaria |
---|
IRUÑA (Arrosadia) | Sadar (Sario) • Sadar (Nafarroa Arena) • Sadar /14 • Sadar/Iruñeko Orfeoia • Zaragoza /72 • Zaragoza 61 • Zaragoza 45-47 • Zaragoza 25 |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Zaragoza 13 • Navarro Villoslada/Gurutzea • Paulino Caballero 15 |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Nafarroako Gorteen 1 |
---|
IRUÑA (Txantrea) | Magdalena • Magdalena /1 • Ioan Taraxoakoa /41 • Ioan Taraxoakoa /41 • Kanala/Iruñerria • Kanala 18-20 • Kanala /25 |
---|
Ikus artikulua: 11. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
12 Ermitagaña ↔ Mendillorri |
---|
12 Ermitagaña → Mendillorri |
---|
IRUÑA (Ermitagaña) | Irunlarrea /48 • Irunlarrea 39 • Ermitagaña 11 • Ermitagaña/Malon Etxaide • Ermitagaña (Azoka) |
---|
IRUÑA (Donibane) | Baiona 45 • Baiona/Irurita • Baiona 5 |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Navas de Tolosa 11 |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Oliveto Kontea 7 • Bexe Nafarroa 14 • Bexe Nafarroa 34 • Bexe Nafarroa (Apaizgaitegia) |
---|
IRUÑA (Mendillorri) | Ramon Aginaga 14 • San Gillen /13 • Amokain 2 • Amokain /13 • Egulbati 3 • Olatz 12-14 |
---|
Ikus artikulua: 12. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 12 Mendillorri → Ermitagaña |
---|
IRUÑA (Mendillorri) | Olatz 12-14 • Gorraitz /79 • Uretak/Sarriguren • Uztarrotz/Ermita |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Bexe Nafarroa (Apaizgaitegia) • Bexe Nafarroa /28 • Merindadeen 1-2 • Bianako Printzea (Antso Nagusia) |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Navas de Tolosa/San Anton |
---|
IRUÑA (Donibane) | Baiona 4 • Baiona 30 • Baiona 40 |
---|
IRUÑA (Ermitagaña) | Ermitagaña 2 • Ermitagaña /35 • Ermitagaña 28 • Irunlarrea 46 • Irunlarrea /48 |
---|
Ikus artikulua: 12. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
15 Pablo Sarasate ↔ Ardoi — Zizur Nagusia |
---|
15 Pablo Sarasate → Ardoi — Zizur Nagusia |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Sarasate (Posta Bulegoa) |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Navas de Tolosa (Hiru Erregeen) |
---|
IRUÑA (Donibane) | Pio XII/Urdazubi |
---|
IRUÑA (Ermitagaña) | Pio XII 18 • Pio XII 28 • Pio XII (Unibertsitateko Klinika) |
---|
IRUÑA (Etxabakoitz) | Arostegi (Etxabakoitz) • Arostegi 34 |
---|
ZIZUR NAGUSIA | Lizarra 18 • Beraskoain 2 • Beraskoain 30 • Beraskoain /73 • Beraskoain/Saguesgaña • Saguesgaña/Ikortebidea • Saguesgaña/Arrobia • San Kristobal (Biribilgunea) |
---|
Ikus artikulua: 15. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 15 Zizur Nagusia — Ardoi → Pablo Sarasate |
---|
ZIZUR NAGUSIA | San Kristobal (Biribilgunea) • Saguesgaña/Arrobia • Saguesgaña/Mindegi • Beraskoain/Saguesgaña • Beraskoain 73 • Beraskoain/Ardoi • Beraskoain/Artzarapea • Lizarra /18 |
---|
IRUÑA (Etxabakoitz) | Arostegi /34 • Arostegi 7 |
---|
IRUÑA (Ermitagaña) | Pio XII (Unibertsitateko Klinika) • Pio XII 41 • Pio XII 15-17 |
---|
IRUÑA (Donibane) | Pio XII 7 |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Armada (Zitadela) • Oliveto Kontea 3 |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Sarasate (Posta Bulegoa) |
---|
Ikus artikulua: 15. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
16 Berriogoiti — Berriozar ↔ Noain — Beriain |
---|
16 Berriogoiti — Berriozar → Noain — Beriain |
---|
BERRIOBEITI (Berriogoiti) | Andrelopa 86 |
---|
BERRIOBEITI (Berriobeiti) | Andrelopa 9 |
---|
BERRIOBEITI (Aitzoain) | Santa Ageda 29 • Santa Ageda (Plazaola) • Gipuzkoa (Kuartela) |
---|
BERRIOZAR | Gipuzkoa 34 • Gipuzkoa 56 • Gipuzkoa /61 |
---|
IRUÑA (Buztintxuri) | Gipuzkoa/Ventura Rodriguez • Gipuzkoa/Buztintxuri |
---|
IRUÑA (Arrotxapea) | Gipuzkoa/Lauhaize • Biurdana/Kosterapea |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Artika 18 |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Moret Aita (Baluarte) |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Yanguas Miranda (Autobus Geltokia) |
---|
IRUÑA (Arrosadia) | Zaragoza /25 • Zaragoza 32 • Zaragoza 56-58 • Zaragoza 72 • Zaragoza /105 |
---|
GALAR (Kordobila) | Zaragoza /23 • Zaragoza/Kordobila |
---|
NOAIN ELORTZIBAR (Noain) | Noain-Ezkirotz Industrialdea • Errege 61 • Errege 33 • Errege /22 • Errege/Dorre |
---|
BERIAIN | Larre/Miraballes • Iruña 12a • Iruña 18n • Iruña /3 • Iruña/Arlegi |
---|
Ikus artikulua: 16. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 16 Beriain — Noain → Berriozar — Berriogoiti |
---|
BERIAIN | Iruña/Arlegi • Iruña 3 • Iruña /18n • Iruña/Ipar Morea • Larre/Zaragoza |
---|
NOAIN ELORTZIBAR (Noain) | Errege/Dorre • Errege 22 • Errege 60 • Errege/Tutera • Talluntxe Industrialdea |
---|
GALAR (Kordobila) | Zaragoza/Kordobila • Zaragoza 23 |
---|
IRUÑA (Arrosadia) | Zaragoza 101 • Zaragoza /72 • Zaragoza 61 • Zaragoza 45-47 • Zaragoza 25 |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Yanguas Miranda 19 |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Sarasate (Parlamentua) |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Takonera (San Lorentzo) |
---|
IRUÑA (Arrotxapea) | Gipuzkoa/Kosterapea • Gipuzkoa (Dona Grazia) • Gipuzkoa/Lauhaize |
---|
IRUÑA (Buztintxuri) | Gipuzkoa/Saenz de Oiza • Gipuzkoa 40 • Gipuzkoa (REFENA) |
---|
BERRIOZAR | Gipuzkoa 63 • Gipuzkoa (Institutua) • Gipuzkoa /16 |
---|
BERRIOBEITI (Aitzoain) | Gipuzkoa (Kuartela) • Santa Ageda (Plazaola) • Santa Ageda 4 |
---|
BERRIOBEITI (Berriobeiti) | Andrelopa 22 |
---|
BERRIOBEITI (Berriogoiti) | Andrelopa 86 |
---|
Ikus artikulua: 16. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
17 Berriozar ↔ Mutiloa |
---|
17 Berriozar → Mutiloa |
---|
BERRIOZAR | Abelbide Erreala /10 • Abelbide Erreala/Buztin |
---|
BERRIOBEITI (Artiberri) | Maria Viscarret/Maiatzako Amak • Maria Viscarret/Ventura Rodriguez |
---|
IRUÑA (Buztintxuri) | Dona Grazia/Saenz de Oiza • Gipuzkoa/Buztintxuri |
---|
IRUÑA (Arrotxapea) | Gipuzkoa/Lauhaize • Biurdana/Kosterapea |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Takonera (Basotxoa) |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Moret Aita (Baluarte) |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Bianako Printzea 2 • Merindadeen 3 • Amaia 22 • Agoitz (TVE) |
---|
IRUÑA (Lezkairu) | Ioan Paulo II/Katalunia • Ioan Paulo II/Adela Bazo |
---|
ARANGUREN (Mutiloa) | Aranguren 3 • Anaitasuna/Elobide • Anaitasuna 3 • Anaitasuna/Kapana |
---|
Ikus artikulua: 17. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 17 Mutiloa → Berriozar |
---|
ARANGUREN (Mutiloa) | Anaitasuna/Kapana • EHG • Aranguren 13 |
---|
IRUÑA (Lezkairu) | Ioan Paulo II/Adela Bazo • Ioan Paulo II/Manuel Lopez |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Agoitz (Osasunetxea) • Paulino Caballero 39 • Bexe Nafarroa 9 |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Yanguas Miranda/Lizarra |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Takonera (San Lorentzo) |
---|
IRUÑA (Arrotxapea) | Gipuzkoa/Kosterapea • Gipuzkoa (Dona Grazia) • Gipuzkoa/Lauhaize |
---|
IRUÑA (Buztintxuri) | Saenz de Oiza/Gipuzkoa • Dona Grazia/Saenz de Oiza |
---|
BERRIOBEITI (Artiberri) | Maria Viscarret /22 • Maria Viscarret /2 |
---|
BERRIOZAR | Abelbide Erreala/Errota • Abelbide Erreala /10 |
---|
Ikus artikulua: 17. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
18 Zizur Nagusia ↔ Sarriguren |
---|
18 Zizur Nagusia → Sarriguren |
---|
ZIZUR NAGUSIA | San Kristobal /120 • San Kristobal /36 • San Kristobal (Biribilgunea) • Yanguas Miranda (Autobus Geltokia) |
---|
IRUÑA (Etxabakoitz) | Arostegi /34 • Arostegi 7 |
---|
IRUÑA (Ermitagaña) | Pio XII (Unibertsitateko Klinika) • Pio XII 41 • Pio XII 15-17 |
---|
IRUÑA (Donibane) | Pio XII 7 |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Armada (Zitadela) • Bianako Printzea/Zangoza |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Bianako Printzea/Zangoza • Bexe Nafarroa 14 • Bexe Nafarroa 34 • Bexe Nafarroa (Apaizgaitegia) |
---|
IRUÑA (Mendillorri) | Sarriguren/Teilako Iturria • Sarriguren /11 • Sarriguren/Mendillorri |
---|
EGUESIBAR (Erripagaña) | Sarriguren/Areta |
---|
EGUESIBAR (Sarriguren) | Nafarroako Erresuma 4-6 • Nafarroako Erresuma 8 • Nafarroako Erresuma 18-20 • Nafarroako Erresuma /33 • Nafarroako Erresuma/Badoztain |
---|
Ikus artikulua: 18. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 18 Sarriguren → Zizur Nagusia |
---|
EGUESIBAR (Sarriguren) | Nafarroako Erresuma/Badoztain • Nafarroako Erresuma /16 • Nafarroako Erresuma/Urederra • Nafarroako Erresuma /2 |
---|
EGUESIBAR (Erripagaña) | Sarasate (Parlamentua) |
---|
IRUÑA (Mendillorri) | Sarriguren/Erripagaña • Sarriguren 11 • Sarriguren/Teilako Iturria |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Bexe Nafarroa (Apaizgaitegia) • Bexe Nafarroa /28 • Bexe Nafarroa 9bis |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Oliveto Kontea 4 • Armada 30 |
---|
IRUÑA (Donibane) | Pio XII/Urdazubi |
---|
IRUÑA (Ermitagaña) | Pio XII 18 • Pio XII 28 • Pio XII (Unibertsitateko Klinika) |
---|
IRUÑA (Etxabakoitz) | Arostegi (Etxabakoitz) • Arostegi 34 |
---|
ZIZUR NAGUSIA | Bidearen Autobia • San Kristobal /49 • San Kristobal /75 • San Kristobal 155 • San Kristobal 219 • San Kristobal 250 • San Kristobal /120 |
---|
Ikus artikulua: 18. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
20 Bianako Printzea ↔ Gorraitz |
---|
20 Bianako Printzea → Gorraitz |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Bianako Printzea 2 • Bexe Nafarroa 14 • Bexe Nafarroa 34 • Bexe Nafarroa (Apaizgaitegia) |
---|
IRUÑA (Mendillorri) | Sarriguren/Teilako Iturria • Sarriguren /11 • Sarriguren/Mendillorri |
---|
BURLATA (Erripagaña) | Erripagaña/Berlin • Erripagaña/La Valeta |
---|
EGUESIBAR (Erripagaña) | Sarriguren/Areta |
---|
EGUESIBAR (Sarriguren) | Berrikuntzaren Hiria |
---|
EGUESIBAR (Olatz Txipia) | Uharte (Kiroldegia) |
---|
EGUESIBAR (Gorraitz) | Gorraitz (Merkataritza-gunea) • Egues 28 • Egues 48 • Egues 62 • Egues 70 / Ardanatz/Gurimendi • Ardanatz 26 • Lezaun /7 |
---|
UHARTE | Itaroa 177 • Itaroa /66 |
---|
Ikus artikulua: 20. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 20 Gorraitz → Bianako Printzea |
---|
UHARTE | Itaroa /66 • Itaroa 55 |
---|
EGUESIBAR (Gorraitz) | Lezaun /7 • Ardanatz/Zaldoko • Ardanatz/Gurimendi / Egues 70 • Itaroa /190 • Itaroa /96-98 • Egues 13 • Gorraitz/Urbikain |
---|
EGUESIBAR (Olatz Txipia) | Uharte (Kiroldegia) |
---|
EGUESIBAR (Sarriguren) | Berrikuntzaren Hiria |
---|
EGUESIBAR (Erripagaña) | Sarriguren/Erroma |
---|
BURLATA (Erripagaña) | Erripagaña/Lisboa • Erripagaña/Berlin |
---|
IRUÑA (Mendillorri) | Sarriguren/Erripagaña • Sarriguren 11 • Madril /6 |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Bexe Nafarroa (Apaizgaitegia) • Bexe Nafarroa /28 • Merindadeen 1-2 • Bianako Printzea 2 |
---|
Ikus artikulua: 20. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
21 Zirkularra Ekialdea: Hirigunea ↔ Antsoain |
---|
21 Zirkularra Ekialdea: Hirigunea ↔ Antsoain |
---|
ANTSOAIN | Noain Anaiak (San Kosme) • Noain Anaiak 38 |
---|
IRUÑA (Arrotxapea) | Antsoain 19 • Marcelo Zelaieta 99 • Marcelo Zelaieta /76 • Marcelo Zelaieta /34 • Marcelo Zelaieta /4 • Gipuzkoa/Lauhaize • Biurdana/Kosterapea |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Takonera (Basotxoa) |
---|
IRUÑA (1. Zabalgunea) | Moret Aita (Baluarte) |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Oliveto Kontea 3 • San Ignazio /12 |
---|
IRUÑA (Alde Zaharra) | Nafarroako Gorteen 1 |
---|
IRUÑA (Txantrea) | Magdalena • Magdalena /1 • Magdalena/Iruñerria • San Kristobal (Osasunetxea) • San Kristobal 42 • Atarrabia/Ororbia • Atarrabia/Kaputxinos |
---|
ANTSOAIN | Atarrabia/Euskal Herria • Noain Anaiak (San Kosme) |
---|
Ikus artikulua: 21. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
22 Merindadeak ↔ Mutiloa |
---|
22 Merindadeak → Mutiloa |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Merindadeen 3 • Bexe Nafarroa 34 |
---|
IRUÑA (Lezkairu) | Eguesibar/Teilako Iturria • Eguesibar/Manuel Lopez • Eguesibar 46 |
---|
ARANGUREN (Mutiloa) | Mugartea (Biribilgunea) • Mugartea • Santxiki 131 • Santxiki /131 |
---|
Ikus artikulua: 22. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 22 Mutiloa → Merindadeak |
---|
ARANGUREN (Mutiloa) | Santxiki /131 • Mugartea • Mugartea (Biribilgunea) |
---|
IRUÑA (Lezkairu) | Eguesibar /46 • Eguesibar/Jose Manuel Baena |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Eguesibar /8 • Bexe Nafarroa /28 • Merindadeen 3 |
---|
Ikus artikulua: 22. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
23 Kordobila — Bianako Printzea ↔ Itaroa — Olloki |
---|
23 Kordobila — Bianako Printzea → Itaroa — Olloki |
---|
GALAR (Kordobila) | Ezkirotz (El Centro) |
---|
IRUÑA (Iturrama) | Nafarroako Unibertstiatea (Mendaur Ikastetxe Nagusia) • Ezkirotz 31 • Antso Azkarra 25 • Abejeras /12 |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Zaragoza 13 • Bianako Printzea 2 • Bexe Nafarroa 14 • Bexe Nafarroa 34 • Bexe Nafarroa (Apaizgaitegia) |
---|
IRUÑA (Mendillorri) | Sarriguren/Teilako Iturria • Sarriguren /11 • Sarriguren/Mendillorri |
---|
EGUESIBAR (Erripagaña) | Sarriguren/Areta |
---|
EGUESIBAR (Sarriguren) | Olatz (Salesianos) |
---|
EGUESIBAR (Olatz Txipia) | Uharte (Kiroldegia) |
---|
UHARTE | Intxaurdia/Itaroa • Intxaurdia 1 |
---|
ESTERIBAR (Olloki) | Zubiri (Olloki) • Asketa 3 • Esteribar 273 • Esteribar 105 |
---|
Ikus artikulua: 23. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 23 Olloki — Itaroa → Bianako Printzea — Kordobila |
---|
ESTERIBAR (Olloki) | Esteribar 105 • Esteribar/Asketa • Zubiri (Olloki) |
---|
UHARTE | Intxaurdia 2-4 |
---|
EGUESIBAR (Olatz Txipia) | Uharte (Kiroldegia) |
---|
EGUESIBAR (Sarriguren) | Olatz (Salesianos) |
---|
EGUESIBAR (Erripagaña) | Sarriguren/Erroma |
---|
IRUÑA (Mendillorri) | Sarriguren/Erripagaña • Sarriguren 11 • Sarriguren/Teilako Iturria |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Bexe Nafarroa (Apaizgaitegia) • Bexe Nafarroa /28 • Merindadeen 1-2 • Zaragoza 6-8 • Zaragoza /13 |
---|
IRUÑA (Iturrama) | Antso Azkarra /1 • Antso Azkarra /21 • Ezkirotz 6 • Ezkirotz/Iturrama • Nafarroako Unibertstiatea (Mendaur Ikastetxe Nagusia) |
---|
GALAR (Kordobila) | Ezkirotz (El Centro) |
---|
Ikus artikulua: 23. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
25 Bianako Printzea ↔ Mutiloa |
---|
25 Bianako Printzea → Mutiloa |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Bianako Printzea 2 • Bexe Nafarroa 14 • Amaia 22 • Agoitz (TVE) |
---|
IRUÑA (Lezkairu) | Ioan Paulo II/Katalunia • Ioan Paulo II/Adela Bazo |
---|
ARANGUREN (Mutiloa) | Done Saturdi 25 • Eguzki 54 • Ezkibel 18 • Aranguren 3 • Iruña 119 • Iruña 61 • Iruña 7 • Ibaialde /17 • Ibaialde 186 • Ibaialde 187 |
---|
Ikus artikulua: 25. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
| 25 Mutiloa → Bianako Printzea |
---|
ARANGUREN (Mutiloa) | Kanala /20 • Ibaialde 17 • San Pedro • Kordobila/Mutilnova • Aranguren 13 • Ezkibel /16 • Done Saturdi 6 • Done Saturdi /23 |
---|
IRUÑA (Lezkairu) | Ioan Paulo II/Adela Bazo • Ioan Paulo II/Manuel Lopez |
---|
IRUÑA (2. Zabalgunea) | Agoitz (Osasunetxea) • Paulino Caballero 39 • Bexe Nafarroa 9 • Bianako Printzea 2 |
---|
Ikus artikulua: 25. linea (Eskualdeko Hiri Garraioa) |
|
| | Txantiloi:EHG/Taula/Gaueko |
Argazkiak
Ikus, gainera
Txantiloi:Atari
Kanpo estekak
Txantiloi:Autoritate kontrola
Txantiloi:Iruñeko auzo aurkibidea
- ↑ https://www.pamplona.es/eu/node/15378