1983-as síkvízi kajak-kenu világbajnokság
Síkvízi kajak-kenu világbajnokság (1983) | |||
Adatok | |||
Ország | Finnország | ||
Rendező város | Tampere | ||
Dátum | július 28.–31. | ||
Fő helyszín | Kaukajärvi | ||
Versenyszámok | 18 | ||
|
Az 1983-as síkvízi kajak-kenu világbajnokságot a finnországi Tamperében rendezték 1983-ban. Ez a tizennyolcadik kajak-kenu világbajnokság volt. A magyar csapat az éremtáblázaton a negyedik helyezést érte el összesítésben.
Éremtáblázat
* Rendező * Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | NDK | 7 | 3 | 1 | 11 |
2. | Szovjetunió | 3 | 6 | 3 | 12 |
3. | Románia | 3 | 3 | 3 | 9 |
4. | Magyarország | 1 | 2 | 2 | 5 |
5. | Jugoszlávia | 1 | 1 | 1 | 3 |
6. | Norvégia | 1 | 1 | 0 | 2 |
7. | Csehszlovákia | 1 | 0 | 1 | 2 |
8. | Egyesült Királyság | 1 | 0 | 0 | 1 |
9. | Új-Zéland | 0 | 1 | 1 | 2 |
10. | Bulgária | 0 | 1 | 0 | 1 |
11. | Svédország | 0 | 0 | 2 | 2 |
12. | Ausztria | 0 | 0 | 1 | 1 |
Kanada | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Hollandia | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Lengyelország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 18 | 18 | 18 | 54 |
Eredmények
Férfiak
Kenu
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 500 m | Costicǎ Olaru Románia | 2:15,89 | Ulrich Papke NDK | 2:17,43 | Anatolij Volkov Szovjetunió | 2:17,96 |
C1 1000 m | Vaszilij Berjoza Szovjetunió | 4:45,75 | Costicǎ Olaru Románia | 4:48,15 | Jiří Vrdlovec Csehszlovákia | 4:49,67 |
C1 10 000 m | Jiří Vrdlovec Csehszlovákia | 50:52,02 | Gheorghe Titu Románia | 52:44,44 | Wichmann Tamás Magyarország | 52:59,70 |
C2 500 m | Matija Ljubek Mirko Nišović Jugoszlávia | 1:58,00 | Ivans Klementjevs Szergej Oszadcsij Szovjetunió | 1:58,51 | Dumitru Betiu Flodor Gurei Románia | 1:59,90 |
C2 1000 m | Ivan Patzaichin Toma Simionov Románia | 4:15,28 | Olaf Heukrodt Alexander Schuck NDK | 4:16,29 | Matija Ljubek Mirko Nišović Jugoszlávia | 4:17,47 |
C2 10 000 m | Buday Tamás Vaskuti István Magyarország | 46:05,48 | Ivan Patzaichin Toma Simionov Románia | 46:22,33 | Szerhij Petrenko Jurij Laptyikov Szovjetunió | 46:52,84 |
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 500 m | Vlagyimir Parfenovics Szovjetunió | 1:59,08 | Ian Ferguson Új-Zéland | 1:59,67 | Andreas Stähle NDK | 2:00,45 |
K1 1000 m | Rüdiger Helm NDK | 4:00,57 | Artūras Vieta Szovjetunió | 4:02,96 | Alan Thompson Új-Zéland | 4:03,10 |
K1 10 000 m | Einar Rasmussen Norvégia | 46:47,27 | Milan Janić Jugoszlávia | 46:49,79 | Rick Daman Hollandia | 46:51,14 |
K2 500 m | Frank Fischer André Wohllebe NDK | 1:47,56 | Vlagyimir Parfenovics Szergej Szuperata Szovjetunió | 1:48,56 | Hugh Fisher Alwyn Morris Kanada | 1:49,58 |
K2 1000 m | Frank Fischer André Wohllebe NDK | 3:45,71 | Vlagyimir Parfenovics Szergej Szuperata Szovjetunió | 3:50,28 | Werner Bachmeyer Wolfgang Hartl Ausztria | 3:51,80 |
K2 10 000 m | Stephen Jackson Alan Williams Egyesült Királyság | 41:49,12 | Szabó István Tóth István Magyarország | 41:55,79 | Bengt Andersson Karl-Axel Sundqvist Svédország | 42:26,90 |
K4 500 m | Andreas Stähle Peter Hempel Harald Marg Rüdiger Helm NDK | 1:33,37 | Szergej Kolokolov Szergej Csuhraj Artūras Vieta Alekszandr Vodovatov Szovjetunió | 1:35,17 | Irmai István Császár Attila Lőrinczy Zoltán Rajna András Magyarország | 1:36,11 |
K4 1000 m | Ionel Constantin Nicolae Fedosel Ionel Letcae Angelin Velea Románia | 3:21,88 | Andreas Stähle Peter Hempel Rüdiger Helm Harald Marg NDK | 3:23,18 | Szergej Kolokolov Szergej Csuhraj Artūras Vieta Alekszandr Vodovatov Szovjetunió | 3:23,70 |
K4 10 000 m | Nyikolaj Asztapkovics Alekszandr Avgyejev Nyikolaj Baranov Alekszandr Jermilov Szovjetunió | 37:51,32 | Harald Amudsen Geir Kvillum Lars Ivar Gran Arne Slettsjø Norvégia | 38:31,18 | Ireneusz Ciurzyński Andrzej Klimaszewski Ryszard Oborski Krzysztof Szczepański Lengyelország | 38:35,45 |
Férfiak
Kajak
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 500 m | Birgit Fischer NDK | 2:13,75 | Vanya Geseva Bulgária | 2:16,25 | Maria Ştefan Románia | 2:17,95 |
K2 500 m | Birgit Fischer Carsta Kühn NDK | 1:57,76 | Povázsán Katalin Géczi Erika Magyarország | 1:58,60 | Agneta Andersson Susanne Wiberg Svédország | 1:59,86 |
K4 500 m | Birgit Fischer Carsta Kühn Ramona Walther Kathrin Giese NDK | 1:45,48 | Inna Sipulina Nyelli Jefremova Natalja Kalasnyikova Galina Alekszejeva Szovjetunió | 1:46,69 | Tecia Borzanea Agafia Burhaev Natasia Ionescu Maria Ştefan Románia | 1:48,16 |
A magyar csapat
Az 1983-as magyar vb keret tagjai:
|
|
|
Források
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 1: flatwater (now sprint): 1936-2007.
- ICF medalists for Olympic and World Championships - Part 2: rest of flatwater (now sprint) and remaining canoeing disciplines: 1936-2007.
- A magyar sport évkönyve 1983. Budapest: Sport. 1984. 92. o.