2022-es gyorsasági kajak-kenu világbajnokság
| Ez a szócikk nem tünteti fel a független forrásokat, amelyeket felhasználtak a készítése során. Emiatt nem tudjuk közvetlenül ellenőrizni, hogy a szócikkben szereplő állítások helytállóak-e. Segíts megbízható forrásokat találni az állításokhoz! Lásd még: A Wikipédia nem az első közlés helye. |
Gyorsasági kajak-kenu világbajnokság (2022) | |||
Adatok | |||
Ország | Kanada | ||
Rendező város | Dartmouth | ||
Dátum | augusztus 3–7. | ||
Fő helyszín | Lake Banook | ||
Honlap | https://canoe22.com/ | ||
|
A 2022-es gyorsasági kajak-kenu világbajnokság 2022. augusztus 3. és 7. között került megrendezésre Kanadában, Dartmouthban.[1]
Ez a negyedik alkalom (1986, 1997, 2009), hogy Kanada gyorsasági kajak-kenu világbajnokságot rendezhet.
Magyar érmesek
Érem | Versenyző | Versenyszám | Dátum |
---|---|---|---|
1 Aranyérem | Kiss Blanka Lucz Anna | Női K2 200 m | augusztus 6. |
1 Aranyérem | Kopasz Bálint | Férfi K1 1000 m | augusztus 6. |
1 Aranyérem | Nádas Bence Kopasz Bálint | Férfi K2 500 m | augusztus 7. |
1 Aranyérem | Kőhalmi Emese | Női K1 5000 m | augusztus 7. |
2 Ezüstérem | Rendessy Eszter | Női K1 1000 m | augusztus 7. |
3 Bronzérem | Bragato Giada Nagy Bianka | Női C2 200 m | augusztus 6. |
3 Bronzérem | Bragato Giada Nagy Bianka | Női C2 500 m | augusztus 6. |
3 Bronzérem | Lucz Anna | Női K1 200 m | augusztus 7. |
3 Bronzérem | Csizmadia Kolos | Férfi K1 200 m | augusztus 7. |
3 Bronzérem | Noé Bálint Kulifai Tamás | Férfi K2 1000 m | augusztus 7. |
3 Bronzérem | Balla Virág Takács Kincső Bragato Giada Nagy Bianka | Női C4 500 m | augusztus 7. |
A magyar csapat
A 2022-es magyar vb keret tagjai:[2]
Férfiak
Kajak
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Csizmadia Kolos | K1 200 m | 35,80 | 1. | 1. | erőnyerő | A | 36,82 | 3. | 3 Bronzérem | ||
Balogh Gergely | K1 500 m | 1:43,66 | 2. | 6. | 1:43,35 | 4 | 9. | B | 1:50,81 | 3. | 12. |
Nádas Bence Kopasz Bálint | K2 500 m | 1:37,65 | 2. | 5. | 1:34,51 | 1. | 4. | A | 1:34,98 | 1. | 1 Aranyérem |
Nádas Bence Kuli István Varga Ádám Csizmadia Kolos | K4 500 m | 1:23,53 | 3. | 8. | 1:24,07 | 4. | 6. | B | 1:28,11 | 2. | 11. |
Kopasz Bálint | K1 1000 m | 3:41,26 | 1. | 1. | 3:43,08 | 2. | 5. | A | 3:38,93 | 1. | 1 Aranyérem |
Noé Bálint Kulifai Tamás | K2 1000 m | 3:28,07 | 1. | 5. | erőnyerő | A | 3:37,77 | 3. | 3 Bronzérem | ||
Noé Bálint | K1 5000 m | A | 22:56,68 | 8. | 8. |
Kenu
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Korisánszky Dávid | C1 200 m | 41,85 | 5. | 9. | 42,51 | 1. | 1. | A | 40,18 | 8. | 8. |
Fejes Dániel | C1 500 m | 1:57,28 | 4. | 13. | 1:58,22 | 5. | 10. | B | 1:50,81 | 3. | 12. |
Hajdu Jonatán Fekete Ádám | C2 500 m | 1:46,93 | 4. | 11. | 1:44,39 | 2. | 4. | A | 1:48,46 | 7. | 7. |
Kollár Kristóf Zombori Dominik Slihoczki Ádám Koczkás Dávid | C4 500 m | A | 1:43,32 | 4. | 4. | ||||||
Adolf Balázs | C1 1000 m | 4:12,94 | 3. | 9. | 4:11,10 | 4. | 6. | B | 4:19,68 | 3. | 12. |
C1 5000 m | A | 24:37,57 | 5. | 5. | |||||||
Kiss Balázs Hodován Bálint | C2 1000 m | 3:54,95 | 3. | 7. | erőnyerő | A | 4:09,49 | 7. | 7. |
Nők
Kajak
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Lucz Anna | K1 200 m | 40,81 | 1. | 2. | erőnyerő | A | 43,09 | 3. | 3 Bronzérem | ||
Rendessy Eszter | K1 500 m | 1:54,66 | 1. | 3. | 1:57,43 | 2. | 5. | A | 2:01,06 | 7. | 7. |
K1 1000 m | 4:14,69 | 1. | 1. | erőnyerő | A | 4:28,97 | 2. | 2 Ezüstérem | |||
Kiss Blanka Lucz Anna | K2 200 m | 39,59 | 1. | 1. | erőnyerő | A | 38,76 | 1. | 1 Aranyérem | ||
K2 500 m | 1:52,61 | 3. | 7. | 1:51,15 | 4. | 7. | B | 1:56,64 | 9. | 18. | |
Kőhalmi Emese | K1 5000 m | A | 23:56,44 | 1. | 1 Aranyérem | ||||||
Kőhalmi Emese Fojt Sára Pupp Noémi Gazsó Alida Dóra | K4 500 m | 1:37,61 | 3. | 6. | erőnyerő | A | 1:34,11 | 6. | 6. |
Kenu
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Takács Kincső | C1 200 m | 50,15 | 7. | 12. | 54,09 | 7. | 7. | kiesett | |||
Balla Virág | C1 500 m | 2:16,03 | 3. | 3. | erőnyerő | A | 2:27,72 | 4. | 4. | ||
C1 1000 m | A | 4:52,49 | 4. | 4. | |||||||
C1 5000 m | A | nem ért célba | |||||||||
Bragato Giada Nagy Bianka | C2 200 m | A | 47,59 | 3. | 3 Bronzérem | ||||||
C2 500 m | 2:05,31 | 3. | 8. | erőnyerő | A | 2:04,70 | 3. | 3 Bronzérem | |||
Balla Virág Takács Kincső Bragato Giada Nagy Bianka | C4 500 m | A | 1:57,39 | 3. | 3 Bronzérem |
Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Gazsó Alida Dóra Kurucz Levente | K2 500 m | 1:43,74 | 4. | 4. | 1:49,84 | 2. | 2. | A | 1:44,97 | 6. | 6. |
Gönczöl Laura Fejes Dániel | C2 500 m | A | 2:02,17 | 6. | 6. |
Eredmények
Férfi
Kajak
* Nem olimpiai versenyszám
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Arévalo Carlos Spanyolország | 36.43 | Menning Petter Svédország | 36.71 | Csizmadia Kolos Magyarország | 36,82 |
K1 500 m | Dostál Josef Csehország | 1:42,45 | Westhuyzen Jean Ausztrália | 1:43,57 | Pimenta Fernando Portugália | 1:44,06 |
K1 1000 m | Kopasz Bálint Magyarország | 3:38,93 | Pimenta Fernando Portugália | 3:38,98 | Schopf Jacob Németország | 3:40,27 |
K1 5000 m | Lindberg Joakim Svédország | 21:34,26 | Grossmann Tamas Németország | 21:51,39 | Cobelos Francisco Spanyolország | 21:54,46 |
K2 500 m | Nádas Bence Kopasz Bálint Magyarország | 1:34,98 | Maldonis Mindaugas Olijnikas Andrejus Litvánia | 1:35.56 | Westhuyzen Jean Green Thomas Ausztrália | 1:35.85 |
K2 1000 m | Hiller Martin Gecső Tamás Németország | 3:32,47 | Burgo Samuele Schera Andrea Olaszország | 3:36.82 | Noé Bálint Kulifai Tamás Magyarország | 3:37.77 |
K4 500 m | Craviotto Saul Arevalo Carlos Copper Marcus Germade Rodrigo Spanyolország | 1:20,83 | Rendschmidt Max Liescher Tom Schopf Jacob Lemke Max Németország | 1:21,27 | Kukharyk Oleh Danylenko Dmytro Trunov Igor Semykin Ivan Ukrajna | 1:21,38 |
Kenu
* Nem olimpiai versenyszám
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m | Kolidych Oleksii Lengyelország | 39,25 | Pickert Nico Németország | 39,35 | Stepanov Viktor Kazahsztán | 39,44 |
C1 500 m | Santos Isaquias Brazília | 1:54,49 | Chirila Catalin Románia | 1:56,51 | Fuksa Martin Csehország | 1:56,79 |
C1 1000 m | Chirila Catalin Románia | 4:14,28 | Santos Isaquias Brazília | 4:15,80 | Fuksa Martin Csehország | 4:16,21 |
C1 5000 m | Tarnovschi Serghei Moldova | 23:37.85 | Madrigal Serguey Kuba | 23:37.94 | [[Brendel Sebastian]] Németország | 23:55.18 |
C2 500 m | Garcia Cayetano Martinez Pablo Spanyolország | 1:46,32 | Glazunow Wiktor Barinak Tomasz Lengyelország | 1:46,81 | Liu Hao Ji Bowen Kína | 1:46,90 |
C2 1000 m | Brendel Sebastian Hecker Tim Németország | 3:54,91 | Liu Hao Ji Bowen Kína | 3:55,34 | Spence Carig Himmelman Bret Kanada | 4:06,13 |
C4 500 m | Moreno Joan Grana Pablo Fontan Manuel Sieiro Adrian Spanyolország | 1:39,42 | Kitewski Aleksander Sliwinski Arsen Glazunow Wiktor Zezula Norman Spanyolország | 1:39,91 | Vegeles Vitaliy Rybachok Andrii Vandiuk Yurii Mishchuj Taras Spanyolország | 1:40,52 |
Női
Kajak
* Nem olimpiai versenyszám
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K1 200 m | Carrington Lisa Új-Zéland | 41,94 | Osterman Anja Szlovénia | 42,94 | Lucz Anna Magyarország | 43,09 |
K1 500 m | Carrington Lisa Új-Zéland | 1:58,69 | Govrcinovic Anamaria Horvátország | 1:59,97 | Hake Jule Németország | 2:00,30 |
K1 1000 m | Bull Alyssa Új-Zéland | 4:27,65 | Rendessy Eszter Magyarország | 4:28,97 | Govorcinovic Anamaria Horvátország | 4:33,62 |
K1 5000 m | Kőhaémi Emese Magyarország | 23:56,44 | Hake Jule Németország | 24:00,17 | Eagen-Simmons Jennifer Írország Mihalik Sára Finnország | 24:41,51 |
K2 200 m | Kiss Blanka Lucz Anna Magyarország | 38,76 | Ouzande Sara Portela Teresa Spanyolország | 38,96 | Langlois Andreanne Hrebacka Toshka Kanada | 38,99 |
K2 500 m | Naja Karolina Pulawska Anna Lengyelország | 1:49,87 | Paszek Paulina Hake Jule Németország | 1:50,28 | Peters Hermien Broekx Lize Belgium | 1:52,64 |
K4 500 m | Naja Karolina Pulawska Anna Kakol Adrianna Putto Dominika Lengyelország | 1:30,70 | Beere Ella Bull Alyssa Clarke Alexandra Steinepreis Yale Ausztrália | 1:32,78 | Alanis Karina Romero Isabela Briones Beatriz Montemayor Marcela Spanyolország | 1:33,24 |
Kenu
* Nem olimpiai versenyszám
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
C1 200 m | Harrison Nevin Egyesült Államok | 49,87 | Corbera Maria Spanyolország | 50,54 | Lin Wenjun Kína | 50,55 |
C1 500 m | Luzan Liudmyla Ukrajna | 2:22,34 | Jensen Sophia Kanada | 2:23,21 | Mailliard Maria Chile | 2:24,43 |
C1 1000 m | Luzan Liudmyla Ukrajna | 4:47,90 | Mailliard Maria Chile | 4:50,02 | Loske Annika Németország | 4:51,46 |
C1 5000 m | Vincent Katie Kanada | 27:50,88 | Loske Annika Németország | 27:55,52 | Corbera Maria Spanyolország | 28:02,52 |
C2 200 m | Duboys Yarisleidis Segura Katherin Kuba | 45,09 | Lin Wenjun Shuai Changwen Kína | 45,24 | Bragato Giada Nagy Bianka Magyarország | 47,59 |
C2 500 m | Xu Shixiao Sun Mengya Kína | 2:01,26 | Luzan Liudmyla Chetverikova Anastasiia Ukrajna | 2:03,32 | Bragato Giada Nagy Bianka Magyarország | 2:04,70 |
C4 500 m | Jensen Sophia MacKenzie Sloan Vincent Katie Osende Julia Kanada | 1:56,14 | Szczerbinska Sylwia Jacewicz Aleksandra Szperkiewicz Katarzyna Walczak Julia Lengyelország | 1:56,31 | Bragato Gianka Balla Virág Takács Kincső Nagy Bianka Magyarország | 1:57,39 |
Vegyes
Versenyszám | 01 Arany | 02 Ezüst | 03 Bronz | |||
---|---|---|---|---|---|---|
K2 500 m | Bull Alyssa Collison Jackson Ausztrália | 1:39.48 | Portela Teresa Pimenta Fernando Portugália | 1:39.79 | Shultz Tobias Arft Caroline Németország | 1:39.81 |
C2 500 m | Fitzpatrick Connor Vincent Katie Kanada | 1:56,87 | Brendel Sebastian Koch Sophie Németország | 1:58,84 | Kitewski Aleksander Szczerbinska Sylwia Lengyelország | 1:59,17 |
Éremtáblázat
* Magyarország
Helyezés | Ország | Arany | Ezüst | Bronz | Összesen |
---|---|---|---|---|---|
1. | Spanyolország | 4 | 2 | 2 | 8 |
2. | Magyarország | 4 | 1 | 6 | 11 |
3. | Lengyelország | 3 | 3 | 1 | 7 |
4. | Kanada | 3 | 1 | 2 | 6 |
5. | Németország | 2 | 7 | 5 | 14 |
6. | Ausztrália | 2 | 2 | 1 | 5 |
7. | Ukrajna | 2 | 1 | 2 | 5 |
8. | Új-Zéland | 2 | 0 | 0 | 2 |
9. | Kína | 1 | 2 | 2 | 5 |
10. | Brazília | 1 | 1 | 0 | 2 |
Kuba | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Románia | 1 | 1 | 0 | 2 | |
Svédország | 1 | 1 | 0 | 2 | |
14. | Csehország | 1 | 0 | 2 | 3 |
15. | Moldova | 1 | 0 | 0 | 1 |
Amerikai Egyesült Államok | 1 | 0 | 0 | 1 | |
17. | Portugália | 0 | 2 | 1 | 3 |
18. | Chile | 0 | 1 | 1 | 2 |
Horvátország | 0 | 1 | 1 | 2 | |
20. | Olaszország | 0 | 1 | 0 | 1 |
Litvánia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
Szlovénia | 0 | 1 | 0 | 1 | |
23.. | Belgium | 0 | 0 | 1 | 1 |
Finnország | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Kazahsztán | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Mexikó | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Összesen | 30 | 30 | 31 | 91 |
Jegyzetek
- Sportportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap