A Szovjetunió az 1960. évi nyári olimpiai játékokon
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
A Szovjetunió zászlaja | |||||
NOB-országkód: URS | |||||
OOB | Szovjet Olimpiai Bizottság | ||||
1960. évi nyári olimpiai játékok Róma | |||||
Versenyzők | 283 fő 17 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Jurij Vlaszov | ||||
Érmek 1. helyezés |
| ||||
A Szovjetunió az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Egyesített Csapat (1992), Oroszország (1900–1912, 1994–), Észtország (1920–1936, 1992–), Lettország (1924–1936, 1992–), Litvánia (1924–1928, 1992–), Fehéroroszország (1994–), Grúzia (1994–), Kazahsztán (1994–), Kirgizisztán (1994–), Moldova (1994–), Örményország (1994–), Ukrajna (1994–), Üzbegisztán (1994–), Azerbajdzsán (1996–), Tádzsikisztán (1996–), Türkmenisztán (1996–) |
A Szovjetunió az olaszországi Rómában megrendezett 1960. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 17 sportágban 283 sportoló képviselte, akik összesen 103 érmet szereztek.
Érmesek
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | |||
Ivan Kocsergin | 52 kg | Kazim Gedik (TUR) kétvállas | 0 | =1. | John Wilson (USA) 2-2 | 2 | =2. | Dumitru Pîrvulescu (ROM) 2-2 | 4 | =5. | Osman El-Sayed (RAU) 1-3 | 5 | =3. | Mohammad Paziraei (IRI) 3-1 | 8 | =5. | 5. | ||||||
Oleg Karavajev | 57 kg | John Tveiten (NOR) kétvállas | 0 | =1. | Aimé Verhoeven (BEL) kétvállas | 0 | 1. | Stipan Dora (YUG) 1-3 | 1 | 1. | Michel Nakouzi (LIB) 1-3 | 2 | 1. | Icsigucsi Maszamicu (JAP) kétvállas | 2 | 1. | Ion Cernea (ROM) 1-3 | 3 | 1. | ||||
Konsztantyin Virupajev | 62 kg | Johann Marte (AUT) 2-2 | 2 | =13. | Vojislav Gološin (YUG) kétvállas | 2 | =6. | erőnyerő | 2 | =3. | Polyák Imre (UNG) 3-1 | 5 | 7. | Hossein Ebrahimian (IRI) kétvállas | 5 | =3. | Umberto Trippa (ITA) 1-3 | 6 | 3. | kiesett | |||
Avtandil Koridse | 67 kg | Mario De Silva (ITA) 1-3 | 1 | =3. | Ben Northrup (USA) 1-3 | 2 | =3. | Kyösti Lehtonen (FIN) 2-2 | 4 | =3. | Anastasios Mousidis (GRE) kétvállas | 4 | =2. | Dimitar Stoyanov (BUL) 1-3 | 5 | 2. | Branislav Martinović (YUG) 1-3 | 6 | 1. | ||||
Hrihorij Hamarnik | 73 kg | Bjarne Ansbøl (DAN) 1-3 | 1 | =5. | Harald Barlie (NOR) 1-3 | 2 | =4. | Sachihiko Takeda (JAP) kétvállas | 2 | =1. | Kiril Petkov (BUL) kétvállas | 2 | =1. | Stevan Horvat (YUG) 3-1 | 5 | =3. | Mithat Bayrak (TUR) 2-2 | 7 | 5. | kiesett | 5. | ||
Nikolay Chuchalov | 79 kg | Leopold Israelsson (SWE) kétvállas | 0 | =1. | Dimitar Dobrev (BUL) 3-1 | 3 | =10. | Albert Michiels (BEL) 1-3 | 4 | =8. | Yacoub Romanos (LIB) kétvállas | 4 | 5. | Lothar Metz (EUA) 3-1 | 7 | =5. | kiesett | 5. | |||||
Givi Kartozija | 87 kg | Howard George (USA) 1-3 | 1 | =4. | Antero Vanhanen (FIN) 1-3 | 2 | =2. | Herbert Albrecht (EUA) 1-3 | 3 | =2. | Gheorghe Popovici (ROM) 1-3 | 4 | =2. | Piti Péter (UNG) 1-3 | 5 | =1. | Tevfik Kiş (TUR) 3-1 | 8 | 3. | ||||
Ivan Bohdan| | +87 kg | Tan Tarı (TUR) kétvállas | 0 | =1. | Wilfried Dietrich (EUA) 2-2 | 2 | =3. | Ragnar Svensson (SWE) kétvállas | 2 | 1. | Bohumil Kubát (TCH) 2-2 | 4 | 1. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | 5. forduló | 6. forduló | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | Ellenfél Eredmény | Pont | Hely. | |||
Ali Aliyev | 52 kg | Faiz Khakshar (AFG) kétvállas | 0 | =1. | Bengt Frännfors (SWE) kétvállas | 0 | =1. | Ahmet Bilek (TUR) 1-3 | 1 | =2. | Gray Simons (USA) 3-1 | 4 | =4. | Ebrahim Szeifpour (IRI) kétvállas | 8 | =5. | kiesett | 6. | |||||
Mihail Sahov | 57 kg | Tauno Jaskari (FIN) 2-2 | 2 | =9. | Hüseyin Akbaş (TUR) 1-3 | 3 | =7. | Muhammad Siraj-Din (PAK) 1-3 | 4 | =6. | Fred Kämmerer (EUA) kétvállas | 4 | =3. | Terrence McCann (USA) kétvállas | 8 | 6. | kiesett | 6. | |||||
Vlagyimir Rubasvili | 62 kg | Mohammad Khadem (IRI) kétvállas | 0 | =1. | Meinrad Ernst (SUI) kétvállas | 0 | =1. | Erkki Penttilä (FIN) kétvállas | 0 | 1. | Muhammad Akhtar (PAK) 3-1 | 3 | 4. | Tamiji Sato (JAP) 1-3 | 4 | 3. | Sztancso Ivanov (BUL) 3-1 | 7 | 3. | kiesett | |||
Vlagyimir Szinyavszkij | 67 kg | Jan Kuczyński (POL) 1-3 | 1 | =4. | Tóth Gyula (UNG) kétvállas | 1 | =1. | Enyu Valcsev (BUL) 1-3 | 2 | 2. | Shelby Wilson (USA) 3-1 | 5 | =5. | Garibaldo Nizzola (ITA) kétvállas | 5 | =2. | erőnyerő | 5 | 2. | ||||
Vahtang Balavadze | 73 kg | İsmail Oğan (TUR) 3-1 | 3 | =13. | Udey Chand (IND) 1-3 | 4 | =9. | Martin Heinze (EUA) 2-2 | 6 | =11. | kiesett | kiesett | 11. | ||||||||||
Georgij Szhirtladze | 79 kg | Mohammad Asif Kohkan (AFG) kétvállas | 0 | =1. | Georg Utz (EUA) kétvállas | 0 | =1. | Ed DeWitt (USA) 3-1 | 3 | =2. | Madho Singh (IND) 1-3 | 4 | =2. | Hans Antonsson (SWE) 2-2 | 6 | 2. | |||||||
Anatolij Albul | 87 kg | Eugen Holzherr (SUI) 1-3 | 1 | =5. | Valcho Kostov (BUL) 1-3 | 2 | =6. | César Ferreras (VEN) kétvállas | 2 | =2. | İsmet Atlı (TUR) 3-1 | 5 | =5. | Daniel Brand (USA) 1-3 | 6 | =3. | Viking Palm (SWE) 2-2 | 8 | 3. | ||||
Szavkuz Dzaraszov | +87 kg | Kaoru Ishiguro (JAP) kétvállas | 0 | =1. | Yaqub-Ali Shourvarzi (IRI) kétvállas | 0 | =1. | Bertil Antonsson (SWE) kétvállas | 0 | =1. | Pietro Marascalchi (ITA) kétvállas | 0 | 1. | Hamit Kaplan (TUR) 2-2 | 2 | 2. | Wilfried Dietrich (EUA) kétvállas | 6 | 3. |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | |||
Vjacseszlav Ivanov | Egypárevezős | 7:22,20 | 1. | erőnyerő | 7:13,96 | 1. | ||||
Alekszandr Berkutov Jurij Tyukalov | Kétpárevezős | 6:51,98 | 2. | 6:55,91 | 1. | 6:50,49 | 2. | |||
Valentyin Borejko Oleg Golovanov | Kormányos nélküli kettes | 7:02,88 | 1. | erőnyerő | 7:31,00 | 2. | 7:02,01 | 1. | ||
Antanas Bagdonavičius Zigmas Jukna Igor Rudakov (kormányos) | Kormányos kettes | 7:31,70 | 1. | erőnyerő | 7:30,17 | 2. | ||||
Igor Аhremcsik Jurij Bacsurov Valentyin Morkovkin Anatolij Tarabrin | Kormányos nélküli négyes | 6:29,41 | 1. | erőnyerő | 6:29,62 | 3. | ||||
Oleg Aleksandrov Igor Khokhlov Boris Fyodorov Valentin Zanin Igor Rudakov (kormányos) | Kormányos négyes | 6:38,76 | 1. | erőnyerő | 7:03,26 | 3. | 6:45,67 | 4. | 4. | |
Mikhail Balenkov Viktor Barinov Viktor Bogachev Voldemar Dundur Nikolay Gomolko Boris Gorokhov Leonid Ivanov Vladimir Malik Jurij Lorencszon (kormányos) | Nyolcas | 6:09,65 | 4. | 6:21,88 | 2. | kiesett | helyezetlen |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Ibragim Khasanov | Kajak egyes 1000 m | 4:06,14 | 1. | erőnyerő | 4:05,87 | 2. | 3:56,38 | 4. | |
Mykolas Rudzinskas Ivan Golovatzsov | Kajak kettes 1000 m | 3:39,98 | 4. | 3:45,33 | 1. | 3:46,87 | 1. | 3:37,48 | 4. |
Igor Piszarev Anatoly Kononenko Fyodor Lyakhovsky Vlagyimir Nataluha | Kajak váltó 4 × 500 m | 8:00,36 | 2. | erőnyerő | 7:53,86 | 1. | 7:50,72 | 5. | |
Alekszandr Szilajev | Kenu egyes 1000 m | 4:41,81 | 1. | erőnyerő | 4:36,89 | 1. | 4:34,41 | ||
Leonyid Gejstor Szerhej Makarenko | Kenu kettes 1000 m | 4:27,29 | 1. | erőnyerő | 4:17,04 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés | ||
Antonyina Szeregyina | Kajak egyes 500 m | 2:08,82 | 1. | erőnyerő | 2:07,20 | 1. | 2:08,08 | ||
Marija Subina Antonyina Szeregyina | Kajak kettes 500 m | 1:55,93 | 1. | erőnyerő | 1:54,76 |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Viktor Kapitonov | Mezőnyverseny | 4:20:37 | |
Jevgenyij Klevcov | 4:20:57 (+0:20) | 33. | |
Jurij Melihov | 4:20:57 (+0:20) | 4. | |
Gaynan Saydkhuzhin | 4:20:57 (+0:20) | 34. | |
Viktor Kapitonov Jevgenyij Klevcov Jurij Melihov Alekszej Petrov | Csapat időfutam | 2:18:41,67 |
Pálya-kerékpározás
- Sprintverseny
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Nyolcaddöntő | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Imants Bodnieks | Férfi egyéni | Lloyd Binch (GRB) Piet van der Touw (HOL) 12,0 | 2. | Michael Horgan (IRL) 11,7 | 1. | Anésio Argenton (BRA) Luis Muciño (MEX) 12,5 | 1. | Sante Gaiardoni (ITA) Günter Kaslowski (EUA) 12,0 | 2. | Ron Baensch (AUS) Piet van der Touw (HOL) 12,1 | 3. | kiesett | helyezetlen | ||||
Borisz Vasziljev | Francisco Tortellá (SPA) Michael Horgan (IRL) 11,8 | 1. | August Rieke (EUA) Piet van der Touw (HOL) 11,7 | 3. | Valentino Gasparella (ITA) Clyde Rimple (BWI) 11,6 | 3. | kiesett | helyezetlen |
- Időfutam
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Rosztyiszlav Vargaskin | Férfi egyéni | 1:08,86 |
- Tandem
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág selejtező | Vigaszág döntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Borisz Vasziljev Vlagyimir Leonov | Férfi kétüléses | Hollandia (HOL) Rinus Paul Mees Gerritsen 11,2 | Nagy-Britannia (GRB) David Handley Eric Thompson 11,4, 10,5 | Egyesült Német Csapat (EUA) Jürgen Simon Lothar Stäber 11,0, 11,0 | Bronzmérkőzés Hollandia (HOL) Rinus Paul Mees Gerritsen visszaléptek |
- Üldözőverseny
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Arnold Belgardt Leonyid Kolumbet Sztanyiszlav Moszkvin Viktor Romanov | Férfi csapat | Ellenfél nélkül | 4:40,48 | 1. | Hollandia (HOL) Jaap Oudkerk Henk Nijdam Theo Nikkessen Piet van der Lans 4:29,98 | 4:29,97 | 1. | Olaszország (ITA) Luigi Arienti Franco Testa Mario Vallotto Marino Vigna 4:28,88 | 4:33,01 | 2. | Bronzmérkőzés Franciaország (FRA) Guy Claud Marcel Delattre Michel Nédélec Jacques Suire 4:35,72 | 4:34,05 |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Szergej Filatov | Absent | Egyéni | 1074,0 | 1. | 1070,0 | 1. | 2144,0 | |
Ivan Kalita | Korbey | 1010,0 | 5. | 997,0 | 5. | 2007,0 | 5. |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | Összesen | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Andrey Favorsky | Manevr | Egyéni | 28,00 | =30. | nem ért célba | helyezetlen | ||
Fyodor Metelkov | Kover | nem ért célba | kiesett | helyezetlen | ||||
Ernest Shabaylo | Boston | nem ért célba | kiesett | helyezetlen | ||||
Andrey Favorsky Vladimir Raspopov Ernest Shabaylo | Manevr Kodeks Boston | Csapat | 112,25 | 9. | nem ért célba | kiesett | helyezetlen |
- Lovastusa
Versenyző | Ló | Versenyszám | Díjlovaglás | Tereplovaglás | Díjugratás | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Hely. | Bünt. | Helyezés | |||
Lev Baklyshkin | Bazis | Egyéni | -103,50 | =16. | 38,40 | 12. | -20,25 | 24. | -85,35 | 7. |
Boris Konkov | Opera | -107,49 | 19. | kizárták | kiesett | |||||
Saybattal Mursalimov | Satrap | -79,00 | 4. | 46,00 | 10. | -30,75 | =29. | -63,75 | 5. | |
Yury Smyslov | Registratoia | -94,00 | 11. | kizárták | kiesett | |||||
Lev Baklyshkin Boris Konkov Saybattal Mursalimov Yury Smyslov | Bazis Opera Satrap Registratoia | Csapat | -276,50 | 2. | nem ért célba | kiesett |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Össz. | Helyezés | Pont | Össz. | Helyezés | ||
Vyacheslav Chernyshov | Egyéni műugrás | 50,87 | 17. | kiesett | |||||
Yury Melnikov | 53,30 | 10. | 38,56 | 91,86 | 12. | kiesett | |||
Gennady Galkin | Egyéni toronyugrás | 54,07 | 5. | 42,67 | 96,74 | 5. | 44,95 | 141,69 | 6. |
Anatoly Sysoyev | 54,03 | 6. | 39,00 | 93,03 | 8. | 42,56 | 135,59 | 8. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Össz. | Helyezés | Pont | Össz. | Helyezés | ||
Yelena Kosolapova | Egyéni műugrás | 47,88 | 12. | 36,13 | 84,01 | 11. | kiesett | ||
Nyinel Krutova | 52,35 | 4. | 39,84 | 92,19 | 2. | 43,92 | 136,11 | 5. | |
Egyéni toronyugrás | 53,38 | 3. | 33,61 | 86,99 | |||||
Raisa Gorokhovskaya | 51,53 | 8. | 31,50 | 83,03 | 5. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Öttusa
Bővebben: Öttusa az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Lovaglás | Vívás | Lövészet | Úszás | Futás | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Bünt. | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | Hely. | Pontszám | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Igor Novikov | Egyéni | 9:06,0 | 0 | 982 | 33. | 36–21 | 839 | 8. | 188 | 860 | 12. | 3:53,0 | 1035 | 2. | 13:38,0 | 1246 | 1. | 4962 | 5. |
Hanno Selg | 9:11,6 | 0 | 967 | 38. | 36–21 | 839 | 8. | 184 | 780 | 32. | 4:15,0 | 925 | 19. | 14:01,0 | 1177 | 5. | 4688 | 10. | |
Nyikolaj Tatarinov | 8:14,0 | 0 | 1138 | 5. | 32–25 | 747 | 19. | 186 | 820 | 25. | 4:23,0 | 885 | 28. | 14:04,5 | 1168 | 6. | 4758 | 6. | |
Igor Novikov Hanno Selg Nyikolaj Tatarinov | Csapat | 3087 | 6. | 2326 | 5. | 2460 | 7. | 2845 | 4. | 3591 | 1. | 14309 |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Csoport | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Jevgenyij Cserkaszov | Gyorstüzelő pisztoly | 579 | 12. | |||
Alekszandr Zabelin | 587 | |||||
Alekszej Guscsin | Szabadpisztoly | A | 359 | 6. | 560 | |
Mahmud Umarov | B | 375 | 1. | 552 | ||
Moisei Itkis | Szabadpuska, összetett (300 m) | B | 563 | 3. | 1124 | 5. |
Vaszilij Boriszov | A | 559 | 4. | 1127 | ||
Sportpuska, fekvő | B | 386 | 10. | 586 | 4. | |
Marat Nyijazov | A | 388 | 8. | 585 | 9. | |
Sportpuska, összetett | A | 560 | 5. | 1145 | ||
Viktor Samburkin | B | 562 | 2. | 1149 | ||
Szergej Kalinyin | Trap | 89 | =17. | 190 | ||
Yury Nikandrov | 97 | =1. | 180 | =15. |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Torna
Bővebben: Torna az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Úszás
Bővebben: Úszás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Igor Luzskovszkij | 100 m gyors | 57,9 | 3. | 19.** | 57,5 | 5. | 14. | kiesett | |
Vitalij Szorokin | 58,2 | 2. | 23.* | 58,7 | 7. | 23. | kiesett | ||
Leonyid Kolesznyikov | 400 m gyors | nem ért célba | kiesett | ||||||
Gennagyij Androszov | 1500 m gyors | 18:39,0 | 3. | 16. | kiesett | ||||
Leonyid Barbier | 100 m hát | 1:03,5 | 2. | 4. | 1:04,3 | 3. | 7. | 1:03,5 | 5. |
Veiko Siimar | 1:04,6 | 2. | 9. | 1:04,6 | 5. | 8. | 1:04,6 | 8. | |
Arkady Golovchenko | 200 m mell | 2:41,0 | 1. | 6. | 2:40,9 | 5. | 9. | kiesett | |
Georgij Prokopenko | 2:39,2 | 2. | 4. | 2:41,0 | 5. | 10. | kiesett | ||
Grigory Kiselyov | 200 m pillangó | 2:24,6 | 3. | 13.* | 2:24,8 | 6. | 11. | kiesett | |
Valentin Kuzmin | 2:19,3 | 2. | 6. | 2:19,1 | 2. | 3. | 2:18,9 | 7. | |
Igor Luzskovszkij Gennagyij Nyikolajev Vitalij Szorokin Borisz Nyikityin Serhiy Tovstoplet | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:30,6 | 3. | 7.* | 8:32,2 | 8. | |||
Leonyid Barbier Leonyid Kolesznyikov Grigory Kiselyov Igor Luzskovszkij | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:16,2 | 3. | 7. | 4:16,8 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Marina Shamal | 100 m gyors | 1:06,4 | 4. | 17.* | kiesett | ||||
Ulvi Voog | 1:06,7 | 5. | 19. | kiesett | |||||
Liudmyla Klipova | 100 m hát | 1:14,5 | 6. | 19. | kiesett | ||||
Larisza Viktorova | 1:12,8 | 3. | 10. | kiesett | |||||
Lyudmila Korobova | 200 m mell | 3:02,7 | 6. | 21. | kiesett | ||||
Eve Uusmees | 3:03,1 | 5. | 22. | kiesett | |||||
Zinaida Belovetskaya | 100 m pillangó | 1:12,6 | 2. | 7. | 1:13,3 | 6. | |||
Valentina Poznyak | 1:13,2 | 3. | 9.* | kiesett | |||||
Irina Lyakhovskaya Ulvi Voog Galina Sosnova Marina Shamal | 4 × 100 m gyorsváltó | 4:31,9 | 4. | 8. | 4:29,0 | 8. | |||
Larisza Viktorova Lyudmila Korobova Zinaida Belovetskaya Marina Shamal Valentina Poznyak | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:54,4 | 2. | 6. | 4:58,1 | 8. |
* - egy másik versenyzővel azonos időt/váltóval ért el
** - két másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ||||
Aleksander Tšutšelov | Finn dingi | 800 | 1645 | 1344 | 645 | (415) | 1344 | 742 | 6520 | |
Tyimir Pinyegin Fjodor Sutkov | Csillaghajó | 1516 | 1215 | 1516 | 1516 | 1039 | (817) | 817 | 7619 | |
Viktor Pilchin Aleksandr Shelkovnikov | Repülő hollandi | 388 | 893 | 990 | (101) | 1115 | 990 | 747 | 5123 | 6. |
Viktor Gorlov Konstantin Melgunov Pavel Parshin | 5,5 méteres | 338 | 176 | 301 | 426 | 266 | (149) | 477 | 1984 | 14. |
Nikolay Yepifanov Vyacheslav Mozhayev Eduard Stayson | Sárkányhajó | 754 | 356 | 231 | 629 | (190) | 356 | 578 | 2904 | 16. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Helyezés | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | 2. kör | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | ||||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Mark Midler | Tőr, egyéni | 1. csoport Funamizu Micujuki (JAP) 5-1 Ahmed El-Husseini (RAU) 5-2 Orlando Azinhais (POR) 5-2 Joseph Paletta Jr. (USA) 4-5 Michel Steininger (SUI) 4-5 | 3. | 4. csoport Janusz Różycki (POL) 5-3 Jean Link (LUX) 5-0 Tim Gerresheim (EUA) 2-5 Luigi Carpaneda (ITA) 3-5 Brian McCowage (AUS) nem vívtak | 3. | 2. csoport Christian d’Oriola (FRA) 5-1 Luigi Carpaneda (ITA) 5-4 Eugene Glazer (USA) 5-1 Jürgen Brecht (EUA) 5-1 Ryszard Parulski (POL) 2-5 | 2. | 2. csoport Jurij Sziszikin (URS) 5-3 Roger Closset (FRA) 5-0 Bill Hoskyns (GRB) 5-2 Eberhard Mehl (EUA) 5-4 Janusz Różycki (POL) 2-5 | 1. | Döntő csoport Witold Woyda (POL) 5-4 Bill Hoskyns (GRB) 5-1 Christian d’Oriola (FRA) 5-0 Viktor Zsdanovics (URS) 4-5 Jurij Sziszikin (URS) 4-5 Albert Axelrod (USA) 2-5 Roger Closset (FRA) 3-5 Rájátszás: 3.-5. helyért Albert Axelrod (USA) 3-5 Witold Woyda (POL) 2-5 | 5. Rájátszás: 3. | 5. |
Jurij Sziszikin | 11. csoport Manuel Borrego (POR) 5-1 Ivan Lund (AUS) 5-1 Mohamed Gamil El-Kalyoubi (RAU) 5-3 Tabucsi Kazuhiko (JAP) 5-3 Jean-Claude Magnan (FRA) 4-5 Raúl Cicero (MEX) nem vívtak | 2. | 2. csoport Mario Curletto (ITA) 5-2 Ralph Cooperman (GRB) 5-3 Ion Drîmbă (ROM) 5-1 Witold Woyda (POL) 1-5 Jürgen Brecht (EUA) 2-5 | 3. | 1. csoport Witold Woyda (POL) 5-3 Kamuti Jenő (UNG) 5-4 André Verhalle (BEL) 5-1 Bill Hoskyns (GRB) 4-5 Mario Curletto (ITA) 3-5 | 2. | 2. csoport Roger Closset (FRA) 5-2 Bill Hoskyns (GRB) 5-3 Janusz Różycki (POL) 5-3 Mark Midler (URS) 3-5 Eberhard Mehl (EUA) 0-5 | 2. | Döntő csoport Albert Axelrod (USA) 5-2 Mark Midler (URS) 5-4 Bill Hoskyns (GRB) 5-1 Christian d’Oriola (FRA) 5-4 Viktor Zsdanovics (URS) 4-5 Witold Woyda (POL) 3-5 Roger Closset (FRA) nem vívtak | 2. | ||
Viktor Zsdanovics | 7. csoport Enrique González (SPA) 5-2 Jacques Debeur (BEL) 5-2 Juan Paladino (URU) 5-0 Brian Pickworth (NZL) 5-2 Attila Csipler (ROM) 4-5 | 1. | 3. csoport Fülöp Mihály (UNG) 5-3 Joseph Paletta Jr. (USA) 5-0 Raúl Cicero (MEX) 5-1 Eberhard Mehl (EUA) 3-5 André Verhalle (BEL) nem vívtak | 2. | 3. csoport Roger Closset (FRA) 5-1 Alberto Pellegrino (ITA) 5-0 Tim Gerresheim (EUA) 5-2 Jesús Gruber (VEN) 5-1 Janusz Różycki (POL) nem vívtak | 1. | 1. csoport Albert Axelrod (USA) 5-3 Witold Woyda (POL) 5-4 Fülöp Mihály (UNG) 5-1 Christian d’Oriola (FRA) 3-5 Ryszard Parulski (POL) 3-5 | 3. | Döntő csoport Jurij Sziszikin (URS) 5-4 Albert Axelrod (USA) 5-2 Witold Woyda (POL) 5-2 Mark Midler (URS) 5-4 Roger Closset (FRA) 5-2 Bill Hoskyns (GRB) 5-3 Christian d’Oriola (FRA) 5-3 | 1. | ||
Arnold Csarnusevics | Párbajtőr, egyéni | 8. csoport José Fernandes (POR) 5-1 Georg Neuber (EUA) 5-2 Max Dwinger (HOL) 5-2 Sonosuke Fujimaki (JAP) 5-2 Henri Bini (MON) 5-2 | 1. | 4. csoport Gábor Tamás (UNG) 5-4 Yves Dreyfus (FRA) 5-4 José Fernandes (POR) 5-1 Berndt-Otto Rehbinder (SWE) 4-5 Rolf Wiik (FIN) 3-5 | 2. | 4. csoport Armand Mouyal (FRA) 6-5 Adalbert Gurath Jr. (ROM) 6-5 Dieter Fänger (EUA) 6-5 Roger Achten (BEL) 3-5 Sákovics József (UNG) 4-5 Rájátszás: Armand Mouyal (FRA) 0-5 Roger Achten (BEL) 3-5 Sákovics József (UNG) 4-5 | 4. Rájátszás: 3. | kiesett | helyezetlen | |||
Bruno Habārovs | 6. csoport Jules Amez-Droz (SUI) 6-5 Robert Schiel (LUX) 5-2 Abbes Harchi (MAR) 5-1 Christopher Bland (IRL) 5-1 John Simpson (AUS) 5-2 Janusz Kurczab (POL) nem vívtak | 1. | 5. csoport Kausz István (UNG) 5-3 Bohdan Gonsior (POL) 6-5 Eddi Gutenkauf (LUX) 5-2 John Pelling (GRB) 3-5 Paul Gnaier (EUA) nem vívtak | 1. | 1. csoport Allan Jay (GRB) 6-5 Gábor Tamás (UNG) 6-5 Göran Abrahamsson (SWE) 5-3 Giovanni Battista Breda (ITA) 5-6 Janusz Kurczab (POL) 2-5 Rájátszás: Janusz Kurczab (POL) 5-1 Allan Jay (GRB) nem vívtak | 2. Rájátszás: 2. | 1. csoport Allan Jay (GRB) 5-3 Armand Mouyal (FRA) 5-4 Kausz István (UNG) 5-4 Roger Achten (BEL) 2-5 Alberto Pellegrino (ITA) 1-5 | 2. | Döntő csoport Allan Jay (GRB) 5-2 Roger Achten (BEL) 5-4 Yves Dreyfus (FRA) 6-5 Giovanni Battista Breda (ITA) 5-3 Giuseppe Delfino (ITA) 2-5 Sákovics József (UNG) 6-7 Armand Mouyal (FRA) 3-5 Rájátszás: A bronzéremért Sákovics József (UNG) 8-7 | 3. | ||
Guram Kosztava | 9. csoport Mohamed Ramadan (LIB) 5-3 Ángel Roldán (MEX) 5-2 Andreas Soeratman (INS) 5-0 Jesús Díez (SPA) 5-4 Alberto Balestrini (ARG) 3-5 Rolf Wiik (FIN) nem vívtak | 2. | 3. csoport Tabucsi Kazuhiko (JAP) 5-3 François Dehez (BEL) 5-4 Dieter Fänger (EUA) 6-7 Giuseppe Delfino (ITA) 4-5 Göran Abrahamsson (SWE) nem vívtak | 4. | 2. csoport Bohdan Gonsior (POL) 5-3 Georg Neuber (EUA) 5-4 Bill Hoskyns (GRB) 5-4 Alberto Pellegrino (ITA) 1-5 Yves Dreyfus (FRA) nem vívtak | 3. | 2. csoport Sákovics József (UNG) 5-4 Berndt-Otto Rehbinder (SWE) 5-3 Yves Dreyfus (FRA) 3-5 Giuseppe Delfino (ITA) 5-6 Giovanni Battista Breda (ITA) 3-5 Rájátszás: Berndt-Otto Rehbinder (SWE) 5-2 Giovanni Battista Breda (ITA) 1-5 | 5. Rájátszás: 2. | kiesett | helyezetlen | ||
Nugzar Aszatiani | Kard, egyéni | 2. csoport Michael Sichel (AUS) 5-3 Pablo Ordejón (SPA) 5-0 Abderrahman Sebti (MAR) 5-1 Wladimiro Calarese (ITA) 2-5 Günther Ulrich (AUT) nem vívtak | 2. | 4. csoport Jacques Lefèvre (FRA) 5-2 Aleksandar Vasin (YUG) 5-2 Jerzy Pawłowski (POL) 0-5 Jürgen Theuerkauff (EUA) 4-5 Dumitru Mustață (ROM) 3-5 | 4. | 3. csoport Gerevich Aladár (UNG) 5-3 Jacques Roulot (FRA) 5-4 Wojciech Zabłocki (POL) 3-5 Teodoro Goliardi (URU) 2-5 Walter Köstner (EUA) 3-5 | 5. | kiesett | helyezetlen | |||
Jakov Rilszkij | 5. csoport Alexander Leckie (GRB) 5-1 Juan Larrea (ARG) 5-2 William Fajardo (MEX) 5-0 Jaime Duque (COL) 5-0 Ladislau Rohony (ROM) 2-5 | 1. | 3. csoport Walter Köstner (EUA) 5-3 Asen Dyakovski (BUL) 5-3 Emeric Arus (ROM) 5-2 Wojciech Zabłocki (POL) nem vívtak Helmuth Resch (AUT) nem vívtak | 1. | 2. csoport Roberto Ferrari (ITA) 5-1 Horváth Zoltán (UNG) 5-1 Marcel Van Der Auwera (BEL) 5-1 Alfonso Morales (USA) 5-2 Ryszard Zub (POL) 4-5 | 1. | 2. csoport Gerevich Aladár (UNG) 5-3 Jacques Roulot (FRA) 5-1 Jerzy Pawłowski (POL) 4-5 Horváth Zoltán (UNG) 3-5 Wladimiro Calarese (ITA) 3-5 Rájátszás: Wladimiro Calarese (ITA) 5-3 Gerevich Aladár (UNG) 3-5 | 4. Rájátszás: 2. | Döntő csoport Kárpáti Rudolf (UNG) 5-3 Wladimiro Calarese (ITA) 5-4 Horváth Zoltán (UNG) 2-5 Claude Arabo (FRA) 4-5 Wojciech Zabłocki (POL) 4-5 Jerzy Pawłowski (POL) 2-5 David Tisler (URS) 1-5 | 8. | 8. | |
David Tisler | 7. csoport Walter Köstner (EUA) 5-3 Aleksandar Vasin (YUG) 5-2 Gustavo Vassallo (ARG) 5-1 Palle Frey (DAN) 5-3 Ali Annabi (TUN) 5-1 | 1. | 6. csoport Allan Kwartler (USA) 5-1 Marcel Van Der Auwera (BEL) 5-2 Josef Wanetschek (AUT) 5-3 Ryszard Zub (POL) 2-5 Pierluigi Chicca (ITA) 3-5 | 2. | 1. csoport Jerzy Pawłowski (POL) 5-1 Asen Dyakovski (BUL) 5-4 Jürgen Theuerkauff (EUA) 5-3 Allan Kwartler (USA) 5-0 Claude Arabo (FRA) 1-5 | 3. | 1. csoport Wojciech Zabłocki (POL) 5-3 Roberto Ferrari (ITA) 5-4 Ladislau Rohony (ROM) 5-2 Kárpáti Rudolf (UNG) 4-5 Claude Arabo (FRA) 2-5 | 3. | Döntő csoport Jerzy Pawłowski (POL) 5-3 Jakov Rilszkij (URS) 5-1 Kárpáti Rudolf (UNG) 3-5 Horváth Zoltán (UNG) 3-5 Wladimiro Calarese (ITA) 4-5 Claude Arabo (FRA) 3-5 Wojciech Zabłocki (POL) 1-5 | 7. | 7. | |
Mark Midler Jurij Rudov Jurij Sziszikin German Szvesnyikov Viktor Zsdanovics | Tőr, csapat | 4. csoport Belgium (BEL) 9-1 Japán (JAP) 15-1 | 1. | erőnyerő | Lengyelország (POL) 9-6 | Egyesült Német Csapat (EUA) 9-3 | Olaszország (ITA) 9-4 | |||||
Arnold Csarnusevics Valentin Csernikov Bruno Habārovs Guram Kosztava Aljakszandr Pavlovszki | Párbajtőr, csapat | 3. csoport Svájc (SUI) 9-1 Libanon (LIB) 8 (25)-8 (18) | 1. | Japán (JAP) 9-0 | Egyesült Német Csapat (EUA) 9-2 | Olaszország (ITA) 6-9 | Bronzmérkőzés Magyarország (UNG) 9-5 | |||||
Nugzar Aszatiani Jevhen Cserepovszkij Umjar Mavlihanov Jakov Rilszkij David Tisler | Kard, csapat | 3. csoport Argentína (ARG) 9-1 | 1. | erőnyerő | Egyesült Államok (USA) 8 (68)-8 (65) | kiesett | kiesett | =5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. kör | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Hely. | |||
Galina Gorohova | Tőr, egyéni | 6. csoport María Shaw (SPA) 4-3 Mary Glen-Haig (GRB) 4-0 Barbara Helsingius (FIN) 4-1 Maria Vicol (ROM) 0-4 Nyári Magda (UNG) 2-4 | 3. | 2. csoport Szabó Orbán Olga (ROM) 4-2 Pilar Roldán (MEX) 4-2 Bruna Colombetti (ITA) 4-2 Helga Mees (EUA) 2-4 Maria Grötzer (AUT) 3-4 Monique Leroux (FRA) 2-4 Rájátszás: Helga Mees (EUA) 4-0 Maria Grötzer (AUT) 4-2 | 3. Rájátszás: 1. | 2. csoport Pilar Roldán (MEX) 4-0 Maria Vicol (ROM) 4-3 Catherine Delbarre (FRA) 4-2 Rejtő Ildikó (UNG) 4-2 Traudl Ebert (AUT) 3-4 | 1. | Döntő csoport Maria Vicol (ROM) 4-3 Elżbieta Pawlas (POL) 4-0 Pilar Roldán (MEX) 4-2 Traudl Ebert (AUT) 4-2 Heidi Schmid (EUA) 2-4 Valentyina Rasztvorova (URS) 1-4 Szabó Orbán Olga (ROM) 3-4 Rájátszás: 3.-5. helyért Szabó Orbán Olga (ROM) 4-2 Maria Vicol (ROM) 3-4 | 4. Rájátszás: 2. | 4. |
Valentyina Rasztvorova | 5. csoport Ecaterina Orb-Lazăr (ROM) 4-1 Pilar Roldán (MEX) 4-2 Evelyn Terhune (USA) 4-2 Shirley Armstrong (IRL) 4-1 Pilar Tosat (SPA) 4-0 | 1. | 1. csoport Rejtő Ildikó (UNG) 4-1 Antonella Ragno (ITA) 4-2 Sylwia Julito (POL) 4-2 Maria Vicol (ROM) 1-4 Elly Botbijl (HOL) nem vívtak | 2. | 1. csoport Szabó Orbán Olga (ROM) 4-2 Nyári Magda (UNG) 4-3 Heidi Schmid (EUA) 3-4 Elżbieta Pawlas (POL) 2-4 Ecaterina Orb-Lazăr (ROM) 3-4 | 4. | Döntő csoport Maria Vicol (ROM) 4-3 Galina Gorohova (URS) 4-1 Elżbieta Pawlas (POL) 4-0 Pilar Roldán (MEX) 4-0 Traudl Ebert (AUT) 4-0 Heidi Schmid (EUA) 3-4 Szabó Orbán Olga (ROM) 1-4 | 2. | ||
Alekszandra Zabelina | 9. csoport Catherine Delbarre (FRA) 4-1 Sioe Gouw Pau (INS) 4-0 Harriet King (USA) 4-1 Danny van Rossem (HOL) 4-2 Helga Mees (EUA) 3-4 Gloria Colón (PRI) 2-4 | 2. | 4. csoport Nyári Magda (UNG) 4-1 Irene Camber (ITA) 4-1 Régine Veronnet (FRA) 4-3 Heidi Schmid (EUA) 3-4 Traudl Ebert (AUT) 3-4 Christina Lagerwall (SWE) 3-4 Rájátszás: Traudl Ebert (AUT) 2-4 | 4. | kiesett | helyezetlen | ||||
Galina Gorohova Taccjana Pjatrenka Valentyina Prudszkova Valentyina Rasztvorova Ljudmila Sisova Alekszandra Zabelina | Tőr, csapat | 1. csoport Olaszország (ITA) 9-4 Venezuela (VEN) 13-3 | 1. | Franciaország (FRA) 8 (46)-8 (48) | Egyesült Német Csapat (EUA) 9-3 | Magyarország (UNG) 9-3 |
Vízilabda
Bővebben: Vízilabda az 1960. évi nyári olimpiai játékokon |
Források
- Soviet Union at the 1960 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2023. június 6.)
- Oroszország-portál
- Olimpiaportál