A 2022. évi téli olimpiai játékokon a rövidpályás gyorskorcsolya férfi 500 méteres versenyszámát február 11-én és február 13-án rendezték. A Magyarországot képviselő Liu Shaoang nyerte az aranyérmet, Liu Shaolin Sándor a 13., John-Henry Krueger a 17. helyen végzett. Liu Shaoang Magyarország első egyéni téli olimpiai aranyérmét nyerte.[1]
Rekordok
A versenyt megelőzően a következő rekordok érvényesek:
A versenyen új rekord nem született.
Naptár
Az időpontok helyi idő szerint (UTC+8), zárójelben magyar idő szerint (UTC+1) olvashatóak.
Időpont | Forduló |
február 11., 19:18 (12:18) | Előfutamok |
február 13., 19:00 (12:00) | Negyeddöntők |
február 13., 19:27 (12:27) | Elődöntők |
február 13., 20:09 (13:09) | B-döntő |
február 13., 20:14 (13:14) | A-döntő |
Eredmények
A rövidítések jelentése a következő:
- WR: világrekord
- OR: olimpiai rekord
- Q: továbbjutás helyezés alapján
- QA: az A-döntőbe jutott
- QB: a B-döntőbe jutott
- ADV: továbbjutás bírói döntés alapján
- PEN: kizárás
Előfutamok
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Liu Shaolin Sándor | Magyarország (HUN) | 40,948 | Q |
2. | Sébastien Lepape | Franciaország (FRA) | 42,081 | Q |
3. | Kota Kikuchi | Japán (JPN) | 42,176 | |
– | Lee June-seo | Dél-Korea (KOR) | | PEN |
2. futam |
1. | Ren Ziwei | Kína (CHN) | 40,669 | Q |
2. | Adil Galiakhmetov | Kazahsztán (KAZ) | 40,722 | Q |
3. | Brendan Corey | Ausztrália (AUS) | 41,097 | |
4. | Maxime Laoun | Kanada (CAN) | idő nélkül | |
3. futam |
1. | Steven Dubois | Kanada (CAN) | 40,399 | Q |
2. | Pavel Szitnyikov | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 40,591 | Q |
3. | Andrea Cassinelli | Olaszország (ITA) | 42,791 | |
4. | Oleh Handei | Ukrajna (UKR) | 44,163 | |
4. futam |
1. | Denis Nikisha | Kazahsztán (KAZ) | 40,482 | Q |
2. | Jordan Pierre-Gilles | Kanada (CAN) | 40,488 | Q |
3. | Stijn Desmet | Belgium (BEL) | 40,585 | q |
4. | Katsunori Koike | Japán (JPN) | 41,199 | |
5. futam |
1. | Konsztantyin Ivlijev | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 40,272 | Q |
2. | John-Henry Krueger | Magyarország (HUN) | 40,407 | Q |
3. | Roberts Krūzbergs | Lettország (LAT) | 40,430 | q |
4. | Quentin Fercoq | Franciaország (FRA) | 40,548 | |
6. futam |
1. | Abzal Azhgaliyev | Kazahsztán (KAZ) | 40,870 | Q |
2. | Hwang Dae-heon | Dél-Korea (KOR) | 40,971 | Q |
3. | Ryan Pivirotto | Egyesült Államok (USA) | 41,018 | q |
4. | Itzhak de Laat | Hollandia (NED) | idő nélkül | |
7. futam |
1. | Liu Shaoang | Magyarország (HUN) | 40,797 | Q |
2. | Vladislav Bykanov | Izrael (ISR) | 40,900 | Q |
3. | Sun Long | Kína (CHN) | 42,871 | ADV |
– | Jens van 't Wout | Hollandia (NED) | | PEN |
8. futam |
1. | Wu Dajing | Kína (CHN) | 40,230 | Q |
2. | Pietro Sighel | Olaszország (ITA) | 40,350 | Q |
3. | Sidney Chu | Hongkong (HKG) | 44,857 | |
4. | Dylan Hoogerwerf | Hollandia (NED) | idő nélkül | |
Negyeddöntők
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Idő | Mj |
1. futam |
1. | Denis Nikisha | Kazahsztán (KAZ) | 40,355 | Q |
2. | Pavel Szitnyikov | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 40,643 | Q |
3. | Ren Ziwei | Kína (CHN) | 40,714 | |
4. | Sun Long | Kína (CHN) | 40,779 | |
5. | Adil Galiakhmetov | Kazahsztán (KAZ) | 40,925 | |
2. futam |
1. | Wu Dajing | Kína (CHN) | 40,528 | Q |
2. | Pietro Sighel | Olaszország (ITA) | 40,644 | Q |
3. | Roberts Krūzbergs | Lettország (LAT) | 40,694 | q |
4. | Liu Shaolin Sándor | Magyarország (HUN) | 40,700 | |
5. | Sébastien Lepape | Franciaország (FRA) | 46,814 | |
3. futam |
1. | Konsztantyin Ivlijev | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 40,351 | Q |
2. | Hwang Dae-heon | Dél-Korea (KOR) | 40,636 | Q |
3. | Abzal Azhgaliyev | Kazahsztán (KAZ) | 40,643 | q |
4. | Stijn Desmet | Belgium (BEL) | 40,718 | |
5. | John-Henry Krueger | Magyarország (HUN) | 40,844 | |
4. futam |
1. | Shaoang Liu | Magyarország (HUN) | 40,386 | Q |
2. | Steven Dubois | Kanada (CAN) | 40,494 | Q |
3. | Vladislav Bykanov | Izrael (ISR) | 41,157 | |
4. | Ryan Pivirotto | Egyesült Államok (USA) | 41,841 | |
5. | Jordan Pierre-Gilles | Kanada (CAN) | idő nélkül | |
Elődöntők
Döntők
- B-döntő
- A-döntő
Végeredmény
A versenyzők helyezéseit fordulónként határozták meg. Először a fordulókban elért helyezések döntöttek, ha ez azonos volt, akkor a jobb időeredmény döntött.[2]
Helyezés | Versenyző | Nemzet | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B-döntő | A-döntő | Legjobb idő |
1 Arany | Liu Shaoang | Magyarország (HUN) | 1. | 1. | 1. | – | 1. | 40,157 |
2 Ezüst | Konsztantyin Ivlijev | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 1. | 1. | 1. | – | 2. | 40,272 |
3 Bronz | Steven Dubois | Kanada (CAN) | 1. | 2. | 4. | – | 3. | 40,399 |
4. | Abzal Azhgaliyev | Kazahsztán (KAZ) | 1. | 3. | 2. | – | 4. | 40,462 |
5. | Pietro Sighel | Olaszország (ITA) | 2. | 2. | 2. | – | nem ért célba | 40,350 |
6. | Wu Dajing | Kína (CHN) | 1. | 1. | 3. | 1. | – | 40,230 |
7. | Pavel Szitnyikov | Az Orosz Olimpiai Bizottság versenyzői (ROC) | 2. | 2. | 3. | 2. | – | 40,591 |
8. | Denis Nikisha | Kazahsztán (KAZ) | 1. | 1. | 4. | 3. | – | 40,355 |
9. | Roberts Krūzbergs | Lettország (LAT) | 3. | 3. | 5. | 4. | – | 40,430 |
10. | Hwang Dae-heon | Dél-Korea (KOR) | 2. | 2. | kizárták | – | – | 40,636 |
11. | Ren Ziwei | Kína (CHN) | 1. | 3. | – | – | – | 40,669 |
12. | Vladislav Bykanov | Izrael (ISR) | 2. | 3. | – | – | – | 40,900 |
13. | Liu Shaolin Sándor | Magyarország (HUN) | 1. | 4. | – | – | – | 40,700 |
14. | Stijn Desmet | Belgium (BEL) | 3. | 4. | – | – | – | 40,585 |
15. | Sun Long | Kína (CHN) | 3. | 4. | – | – | – | 40,779 |
16. | Ryan Pivirotto | Egyesült Államok (USA) | 3. | 4. | – | – | – | 41,018 |
17. | John-Henry Krueger | Magyarország (HUN) | 2. | 5. | – | – | – | 40,407 |
18. | Jordan Pierre-Gilles | Kanada (CAN) | 2. | 5. | – | – | – | 40,488 |
19. | Adil Galiakhmetov | Kazahsztán (KAZ) | 2. | 5. | – | – | – | 40,722 |
20. | Sébastien Lepape | Franciaország (FRA) | 2. | 5. | – | – | – | 42,081 |
21. | Brendan Corey | Ausztrália (AUS) | 3. | – | – | – | – | 41,097 |
22. | Kota Kikuchi | Japán (JPN) | 3. | – | – | – | – | 42,176 |
23. | Andrea Cassinelli | Olaszország (ITA) | 3. | – | – | – | – | 42,791 |
24. | Sidney Chu | Hongkong (HKG) | 3. | – | – | – | – | 44,857 |
25. | Quentin Fercoq | Franciaország (FRA) | 4. | – | – | – | – | 40,548 |
26. | Katsunori Koike | Japán (JPN) | 4. | – | – | – | – | 41,199 |
27. | Oleh Handei | Ukrajna (UKR) | 4. | – | – | – | – | 44,163 |
28. | Itzhak de Laat | Hollandia (NED) | 4. | – | – | – | – | |
28. | Dylan Hoogerwerf | Hollandia (NED) | 4. | – | – | – | – | |
28. | Maxime Laoun | Kanada (CAN) | 4. | – | – | – | – | |
– | Lee June-seo | Dél-Korea (KOR) | kizárták | – | – | – | – | |
– | Jens van 't Wout | Hollandia (NED) | kizárták | – | – | – | – | |
Jegyzetek
- ↑ „Liu Shaoang olimpiai bajnok 500 méteren!”, origo.hu, 2022. február 13. (Hozzáférés: 2022. február 13.)
- ↑ Short Track Speed Skating - Men's 500m - Event Classification. olympics.com. [2022. február 13-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2022. február 13.)
Források
- Short Track Speed Skating - Men's 500m Schedule. olympics.com. [2022. március 25-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2022. február 18.)
- 500 metres, Men (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2022. február 18.)
Sablon:Férfi 500 méteres rövidpályás gyorskorcsolya olimpiai bajnokai |
---|
|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap