Ukrajna a kínai Pekingben megrendezett 2022. évi téli olimpiai játékok egyik résztvevő nemzete volt. Az országot az olimpián 12 sportágban 45 sportoló képviselte, akik összesen 1 érmet szereztek.
Érmesek
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Ivan Kovbasnyuk | Összetett | 1:49,13 | 21. | 55,30 | 14. | 2:44,43 | 14. |
- Női
Biatlon
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
Anton Dudchenko | 20 km egyéni indításos | 54:54,9 | 4 (1+0+1+2) | 50. |
10 km sprint | 26:51,6 | 2 (2+0) | 60. |
12,5 km üldözőverseny | 43:36,5 | 3 (2+0+1+0) | 23. |
Dmytro Pidruchnyi | 20 km egyéni indításos | 51:49,3 | 3 (0+1+1+1) | 18. |
10 km sprint | 25:19,0 | 1 (0+1) | 13. |
12,5 km üldözőverseny | 42:45,9 | 5 (1+2+2+0) | 13. |
15 km tömegrajtos | 42:16,2 | 7 (0+3+2+2) | 24. |
Artem Pryma | 20 km egyéni indításos | 53:36,2 | 4 (1+2+0+1) | 37. |
10 km sprint | 25:19,8 | 1 (0+1) | 15. |
12,5 km üldözőverseny | 42:59,8 | 6 (2+2+2+0) | 18. |
15 km tömegrajtos | 43:12,6 | 7 (2+1+3+1) | 28. |
Bogdan Tsymbal | 20 km egyéni indításos | 55:19,0 | 4 (3+0+1+0) | 55. |
10 km sprint | 26:59,0 | 3 (3+0) | 66. |
Bogdan Tsymbal Artem Pryma Anton Dudchenko Dmytro Pidruchnyi | 4 × 7,5 km váltó | 1:23:31,5 | 4+12 | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
Darya Blashko | 15 km egyéni indításos | nem indult |
Yuliia Dzhima | 15 km egyéni indításos | 45:34,4 | 2 (0+1+0+1) | 10. |
7,5 km sprint | 21:51,8 | 1 (0+1) | 8. |
10 km üldözőverseny | 37:36,2 | 4 (1+0+1+2) | 13. |
12,5 km tömegrajtos | 41:43,7 | 3 (1+0+2+0) | 7. |
Anastasiya Merkushyna | 7,5 km sprint | 22:31,6 | 1 (1+0) | 24. |
10 km üldözőverseny | 38:37,2 | 2 (1+0+0+1) | 25. |
Iryna Petrenko | 15 km egyéni indításos | 45:42,2 | 0 (0+0+0+0) | 11. |
7,5 km sprint | 23:11,7 | 2 (2+0) | 40. |
10 km üldözőverseny | 43:03,7 | 4 (1+1+2+0) | 55. |
Valentyna Semerenko | 15 km egyéni indításos | nem ért célba |
Olena Bilosiuk Yuliia Dzhima Anastasiya Merkushyna Iryna Petrenko | 4 × 6 km váltó | 1:14:04,1 | 1+6 | 7. |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
Yuliia Dzhima Dmytro Pidruchnyi Artem Pryma Valentyna Semerenko | Vegyes váltó | 1:10:21,7 | 4+15 | 13. |
Bob
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Lidiia Hunko | Mono | 1:06,34 | 18. | 1:07,84 | 20. | 1:07,47 | 20. | 1:07,45 | 19. | 4:29,10 | 20. |
Északi összetett
Versenyző | Versenyszám | Síugrás | Sífutás | Összesítés |
Táv | Pont | Hely. | Időhátrány | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Dmytro Mazurchuk | Nagysánc + 10 km | 116,0 | 83,5 | 33. | +3:22 | 27:35,4 | 33. | 31:20,4 | 32. |
Normálsánc + 10 km | 87,0 | 82,5 | 35. | +3:45 | 27:08,3 | 35. | 30:30,3 | 36. |
Műkorcsolya
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Ivan Shmuratko | Férfi egyéni | 78,11 | 22. | 127,65 | 24. | 205,76 | 24. |
Anastasiia Shabotova | Női egyéni | 48,68 | 30. | kiesett |
Oleksandra Nazarova Maksym Nikitin | Jégtánc | 65,53 | 20. | 97,34 | 18. | 162,87 | 20. |
Rövidpályás gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Oleh Handei | 500 m | 44,163 | 4. | kiesett | 27. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Uliana Dubrova | 1500 m | 2:26,832 | 6. | kiesett | 32. |
Síakrobatika
- Ugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés |
1. forduló | 2. forduló | 1. forduló | 2. forduló |
Pont | Hely. | Pont | Jobb eredmény | Hely. | 1. ugrás | 2.ugrás | Jobb eredmény | Hely. | Pont |
Oleksandr Abramenko | Férfi | 120,36 | 5. | kiemelt | 123,53 | 113,57 | 123,53 | 2. | 116,50 | 02 |
Dmytro Kotovskyi | 73,89 | 24. | 114,03 | 114,03 | 9. | kiesett | 15. |
Oleksandr Okipniuk | 92,76 | 22. | 125,00 | 125,00 | 1. | 91,40 | 122,01 | 122,01 | 9. | kiesett | 9. |
Anastasiya Novosad | Női | nem indult | kiesett |
Olga Polyuk | 68,76 | 20. | 56,68 | 68,76 | 16. | kiesett | 22. |
Sífutás
- Távolsági
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Klasszikus | Szabad | Összesen |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Oleksii Krasovskyi | 15 km | | 44:59,8 | 77. |
30 km | 45:22,6 | 58. | lekörözték | 58. |
Ruslan Perekhoda | 15 km | | 45:05,6 | 78. |
30 km | lekörözték | 64. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Klasszikus | Szabad | Összesen |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Maryna Antsybor | 10 km | | 32:36,5 | 58. |
15 km | 27:08,4 | 57. | 25:08,3 | 56. | 52:54,0 | 56. |
30 km | | 1:35:31,3 | 37. |
Valiantsina Kaminskaya | 10 km | | 35:42,7 | 79. |
Yuliia Krol | 15 km | 27:57,6 | 60. | 28:22,9 | 62. | 57:04,4 | 62. |
Viktoriia Olekh | 10 km | | 34:58,1 | 76. |
15 km | 28:26,8 | 62. | 25:47,3 | 60. | 54:55,7 | 60. |
30 km | | 1:46:22,1 | 58. |
Daria Rublova | 15 km | 29:59,6 | 64. | lekörözték | 63. |
Viktoriya Olekh Valiantsina Kaminskaya Maryna Antsybor Daria Rublova | 4 × 5 km váltó | | lekörözték | 18. |
- Sprint
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő |
Oleksii Krasovskyi | Férfi egyéni sprint | 3:05,52 | 64. | kiesett | 64. |
Ruslan Perekhoda | 2:59,34 | 46. | kiesett | 46. |
Oleksii Krasovskyi Ruslan Perekhoda | Férfi csapatsprint | | 20:48,40 | 9. | kiesett | 17. |
Maryna Antsybor | Női egyéni sprint | 3:33,80 | 54. | kiesett | 54. |
Valiantsina Kaminskaya | 3:44,10 | 70. | kiesett | 70. |
Viktoriya Olekh | 3:42,78 | 69. | kiesett | 69. |
Maryna Antsybor Yuliya Krol | Női csapatsprint | | 25:46,04 | 9. | kiesett | 18. |
Síugrás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés |
Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Vitaliy Kalinichenko | Nagysánc | 118,0 | 94,2 | 42. | 122,5 | 106,0 | 44. | kiesett |
Anton Korchuk | Normálsánc | 67,5 | 38,0 | 52. | kiesett |
Nagysánc | 82,5 | 25,4 | 56. | kiesett |
Yevhen Marusiak | Normálsánc | 73,0 | 49,8 | 48. | 91,5 | 97,4 | 47. | kiesett |
Nagysánc | 104,0 | 76,0 | 49. | 111,0 | 81,6 | 50. | kiesett |
Snowboard
- Parallel giant slalom
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény |
Annamari Dancha | Női | 1:37,79 | 26. | kiesett | 26. |
Szánkó
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Anton Dukach | Férfi egyes | 58,873 | 25. | 58,726 | 18. | 58,408 | 19. | kiesett | 2:56,007 | 22. |
Andriy Mandziy | 1:01,082 | 32. | 58,706 | 17. | 58,346 | 17. | kiesett | 2:58,134 | 27. |
Ihor Stakhiv Andrii Lysetskyi | Kettes | 59,983 | 14. | 1:00,080 | 15. | | 2:00,063 | 15. |
Olena Stetskiv | Női egyes | 59,663 | 21. | 59,586 | 19. | 59,963 | 27. | kiesett | 2:59,212 | 22. |
Yulianna Tunytska | 59,690 | 22. | 59,844 | 23. | 59,571 | 24. | kiesett | 2:59,105 | 21. |
Versenyző | Versenyszám | Női | Férfi | Kettes | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Yulianna Tunytska Anton Dukach Ihor Stakhiv / Andrii Lysetskyi | Vegyes váltó | 1:01,123 | 8. | 1:04,244 | 13. | 1:04,237 | 12. | 3:09,604 | 11. |
Szkeleton
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Vladyslav Heraskevych | Férfi | 1:01,63 | 18. | 1:01,58 | 16. | 1:01,62 | 18. | 1:01,45 | 17. | 4:06,28 | 18. |
Források
- Ukraine at the 2022 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2022. február 27.)
Sablon:A 2022. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
Lásd még | |
---|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap