Férfi kormányos nélküli négyes evezés a 2012. évi nyári olimpiai játékokon
Férfi kormányos nélküli négyes evezés a XXX. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Eton Dorney | |||||||||
Dátum | július 30. – augusztus 4. | |||||||||
Versenyzők | 52 résztvevő 13 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Evezés a 2012. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||||||||||||
Sablon:Evezés a 2012. évi nyári olimpiai játékokon
|
A 2012. évi nyári olimpiai játékokon az evezés férfi kormányos nélküli négyes versenyszámát július 30. és augusztus 4. között rendezték Eton Dorney-ben. A versenyt a brit hajó nyerte az ausztrál és az amerikai egység előtt.
Versenynaptár
Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatóak.
Dátum | Időpont | Forduló |
---|---|---|
2012. július 30., hétfő | 10:40 (11:40) | Előfutamok |
2012. július 31., kedd | 10:00 (11:00) | Reményfutam |
2012. augusztus 2., csütörtök | 10:10 (11:10) | Elődöntők |
2012. augusztus 4., szombat | 10:30 (11:30) | Döntő |
Rekordok
A verseny előtt a következő rekordok voltak érvényben:
Világrekord | Alex Gregory, Pete Reed, Tom James, Andrew Triggs-Hodge (GBR) | 5:37,86 | Luzern, Svájc | 2012. május 25. |
Olimpiai rekord | Jochen Urban, Sebastian Thormann, Philipp Stueer, Bernd Heidicker (GER) | 5:48,52 | Athén, Görögország | 2004. augusztus 19. |
A versenyen új rekord született (az első előfutamban):
Olimpiai rekord | William Lockwood, James Chapman, Drew Ginn, Joshua Dunkley-Smith (AUS) | 5:47,06 | London, Egyesült Királyság | 2012. július 30. |
Eredmények
Az idők másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- QS: Elődöntőbe jutás helyezés alapján
- QA: Az A-döntőbe jutás helyezés alapján
- QB: A B-döntőbe jutás helyezés alapján
Előfutamok
Három előfutamot rendeztek, öt, valamint négy-négy résztvevővel. Az első három helyezett bejutott az elődöntőbe, a többiek a reményfutamba kerültek.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Ausztrália (AUS) William Lockwood, James Chapman, Drew Ginn, Joshua Dunkley-Smith | 5:47,06 | QS |
2. | Németország (GER) Gregor Hauffe, Toni Seifert, Urs Käufer, Sebastian Schmidt | 5:49,84 | QS |
3. | Kanada (CAN) Michael Wilkinson, Anthony Jacob, Will Dean, Derek O'Farrel | 5:50,78 | QS |
4. | Új-Zéland (NZL) Tyson Williams, Jade Uru, Sean O'Neill, Chris Harris | 5:51,84 | |
5. | Szerbia (SRB) Miloš Vasić, Radoje Đerić, Miljan Vuković, Goran Jagar | 5:53,35 | |
2. futam | |||
1. | Nagy-Britannia (GBR) Alex Gregory, Pete Reed, Tom James, Andrew Triggs-Hodge | 5:50,27 | QS |
2. | Románia (ROU) Marius-Vasile Cozmuic, George Palamariu, Christi-Ilie Pirghie, Florin Curuea | 5:52,87 | QS |
3. | Fehéroroszország (BLR) Vadzim Ljalin, Dzjanyisz Migal, Sztanyiszlav Scsarbacsenya, Aljakszandr Kazubovszki | 5:53,26 | QS |
4. | Csehország (CZE) Michal Horváth, Jakub Podrazil, Milan Bruncvík, Jr., Matyáš Klang | 5:54,37 | |
3. futam | |||
1. | Egyesült Államok (USA) Glenn Ochal, Henrik Rummel, Charles Cole, Scott Gault | 5:54,88 | QS |
2. | Hollandia (NED) Boaz Meylink, Kaj Hendrinks, Ruben Knab, Mechiel Versluis | 5:55,99 | QS |
3. | Görögország (GRE) Stergios Papachristos, Ioannis Tsilis, Georgios Tziallas, Ioannis Christou | 5:57,71 | QS |
4. | Olaszország (ITA) Simone Venier, Mario Paonessa, Luca Agamennoni, Vincenzo Capelli | 6:02,01 |
Reményfutam
Egy reményfutamot rendeztek, négy résztvevővel. Az első három helyezett bejutott az elődöntőbe, a negyedik kiesett.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. | Szerbia (SRB) Miloš Vasić, Radoje Đerić, Miljan Vuković, Goran Jagar | 6:01,97 | QS |
2. | Új-Zéland (NZL) Tyson Williams, Jade Uru, Sean O'Neill, Chris Harris | 6:03,66 | QS |
3. | Olaszország (ITA) Simone Venier, Mario Paonessa, Luca Agamennoni, Vincenzo Capelli | 6:04,27 | QS |
4. | Csehország (CZE) Michal Horváth, Jakub Podrazil, Milan Bruncvík, Jr., Matyáš Klang | 6:04,56 |
Elődöntők
Két elődöntőt rendeztek, hat-hat részvevővel. Az első három helyezett az A-döntőbe jutott a többiek a B-döntőbe kerültek.
|
|
Döntők
B-döntő
A B-döntőt hat egységgel rendezték, az elődöntők 4–6. helyezettjeivel.
Helyezés (Összesített) | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1. (7.) | Fehéroroszország (BLR) Vadzim Ljalin, Dzjanyisz Migal, Sztanyiszlav Scsarbacsenya, Aljakszandr Kazubovszki | 6:09,31 |
2. (8.) | Olaszország (ITA) Simone Venier, Mario Paonessa, Luca Agamennoni, Vincenzo Capelli | 6:09,42 |
3. (9.) | Kanada (CAN) Michael Wilkinson, Anthony Jacob, Will Dean, Derek O'Farrel | 6:11,15 |
4. (10.) | Szerbia (SRB) Miloš Vasić, Radoje Đerić, Miljan Vuković, Goran Jagar | 6:11,94 |
5. (11.) | Új-Zéland (NZL) Tyson Williams, Jade Uru, Sean O'Neill, Chris Harris | 6:11,97 |
6. (12.) | Románia (ROU) Marius-Vasile Cozmuic, George Palamariu, Christi-Ilie Pirghie, Florin Curuea | 6:16,20 |
A-döntő
Az A-döntőt hat egységgel rendezték, az elődöntők 1–3. helyezettjeivel.
Helyezés | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1 Arany | Nagy-Britannia (GBR) Alex Gregory, Pete Reed, Tom James, Andrew Triggs-Hodge | 6:03,97 |
2 Ezüst | Ausztrália (AUS) William Lockwood, James Chapman , Drew Ginn, Joshua Dunkley-Smith | 6:05,19 |
3 Bronz | Egyesült Államok (USA) Glenn Ochal, Henrik Rummel, Charles Cole, Scott Gault | 6:07,20 |
4. | Görögország (GRE) Stergios Papachristos, Ioannis Tsilis, Georgios Tziallas, Ioannis Christou | 6:11,43 |
5. | Hollandia (NED) Boaz Meylink, Kaj Hendrinks, Ruben Knab, Mechiel Versluis | 6:14,78 |
6. | Németország (GER) Gregor Hauffe, Toni Seifert, Urs Käufer, Sebastian Schmidt | 6:16,37 |
Források
- Rowing at the 2012 London Summer Games: Men's Coxless Fours (angol nyelven). sports-reference.com. [2015. július 13-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. augusztus 25.)
- Men's Four (M4-) (angol nyelven). london2012.com. [2013. április 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. augusztus 21.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap