Férfi négypárevezős a 2012. évi nyári olimpiai játékokon
Férfi négypárevezős a XXX. nyári olimpián | ||||||||||
Adatok | ||||||||||
Helyszín | Eton Dorney | |||||||||
Dátum | július 28. – augusztus 3. | |||||||||
Versenyzők | 52 résztvevő 13 nemzetből | |||||||||
Érmesek | ||||||||||
| ||||||||||
|
Evezés a 2012. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||||||||||||
Sablon:Evezés a 2012. évi nyári olimpiai játékokon
|
A 2012. évi nyári olimpiai játékokon az evezés férfi négypárevezős versenyszámát július 28. és augusztus 3. között rendezték Eton Dorney-ben. A versenyt a német hajó nyerte a horvát és az ausztrál egység előtt.
Versenynaptár
Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatóak.
Dátum | Időpont | Forduló |
---|---|---|
2012. július 28., szombat | 11:30 (12:30) | Előfutamok |
2012. július 30., hétfő | 10:00 (11:00) | Reményfutam |
2012. augusztus 1., szerda | 10:40 (11:40) | Elődöntők |
2012. augusztus 3., péntek | 10:40 (11:40) | Döntő |
Eredmények
Az idők másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- QS: Elődöntőbe jutás helyezés alapján
- QA: Az A-döntőbe jutás helyezés alapján
- QB: A B-döntőbe jutás helyezés alapján
Előfutamok
Három előfutamot rendeztek, öt, valamint négy-négy hajóval. Az első három helyezett automatikusan bejutott az elődöntőbe, a többiek a reményfutamba kerültek.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Oroszország (RUS) Vlagyiszlav Ryabcev, Alexej Svirin, Nikita Morgacsev, Szergej Fedorovcsev | 5:42,26 | QS |
2. | Észtország (EST) Andrei Jämsä, Allar Raja, Tonu Endrekson, Kaspar Taimsoo | 5:42,87 | QS |
3. | Franciaország (FRA) Benjamin Chabanet, Matthieu Androdias, Pierre-Jean Peltier, Adrien Hardy | 5:44,25 | QS |
4. | Egyesült Államok (USA) Wesley Piermarini, Alexander Osborne, Peter Graves, Elliot Hovey | 5:50,25 | |
5. | Olaszország (ITA) Matteo Stefanini, Francesco Fossi, Pierpaolo Frattini, Simone Raineri | 6:08,99 | |
2. futam | |||
1. | Horvátország (CRO) David Sain, Martin Sinković, Damir Martin, Valent Sinković | 5:39,08 | QS |
2. | Lengyelország (POL) Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Adam Korol | 5:40,56 | QS |
3. | Ausztrália (AUS) Christopher Morgan, Karsten Forsterling, James McRae, Daniel Noonan | 5:41,56 | QS |
4. | Új-Zéland (NZL) John Storey, Michael Arms, Matthew Trott, Robert Manson | 5:41,62 | |
3. futam | |||
1. | Németország (GER) Karl Schulze, Philipp Wende, Lauritz Schoof, Tim Grohmann | 5:39,69 | QS |
2. | Nagy-Britannia (GBR) Stephen Rowbotham, Charles Cousins, Tom Solesbury, Matthew Wells | 5:41,75 | QS |
3. | Ukrajna (UKR) Vologyimir Pavlovszkij, Kontstantin Zaitsev, Szergij Grin, Ivan Dovgodko | 5:43,46 | QS |
4. | Svájc (SUI) Florian Stofer, Nico Stahlberg, André Vonarbug, Augustin Maillefer | 5:45,13 |
Reményfutam
Egy reményfutamot rendeztek, hat résztvevővel. Az első három helyezett bejutott az elődöntőbe, a negyedik kiesett.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Új-Zéland (NZL) John Storey, Michael Arms, Matthew Trott, Robert Manson | 5:43,82 | QS |
2. | Olaszország (ITA) Matteo Stefanini, Francesco Fossi, Pierpaolo Frattini, Simone Raineri | 5:44,57 | QS |
3. | Svájc (SUI) Florian Stofer, Nico Stahlberg, André Vonarbug, Augustin Maillefer | 5:44,90 | QS |
4. | Egyesült Államok (USA) Wesley Piermarini, Alexander Osborne, Peter Graves, Elliot Hovey | 5:45,62 |
Elődöntők
Két elődöntőt rendeztek, hat-hat résztvevővel. Az első három helyezett az A-döntőbe jutott, a többiek a B-döntőbe kerültek.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Horvátország (CRO) David Sain, Martin Sinković, Damir Martin, Valent Sinković | 6:03,39 | QA |
2. | Ausztrália (AUS) Christopher Morgan, Karsten Forsterling, James McRae, Daniel Noonan | 6:05,45 | QA |
3. | Nagy-Britannia (GBR) Stephen Rowbotham, Charles Cousins, Tom Solesbury, Matthew Wells | 6:05,71 | QA |
4. | Új-Zéland (NZL) John Storey, Michael Arms, Matthew Trott, Robert Manson | 6:10,95 | QB |
5. | Oroszország (RUS) Vlagyiszlav Ryabcev, Alexej Svirin, Nikita Morgacsev, Szergej Fedorovcsev | 6:13,61 | QB |
6. | Svájc (SUI) Florian Stofer, Nico Stahlberg, André Vonarbug, Augustin Maillefer | 6:19,64 | QB |
2. futam | |||
1. | Németország (GER) Karl Schulze, Philipp Wende, Lauritz Schoof, Tim Grohmann | 6:05,85 | QA |
2. | Észtország (EST) Andrei Jämsä, Allar Raja, Tonu Endrekson, Kaspar Taimsoo | 6:07,85 | QA |
3. | Lengyelország (POL) Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Adam Korol | 6:10,75 | QA |
4. | Franciaország (FRA) Benjamin Chabanet, Matthieu Androdias, Pierre-Jean Peltier, Adrien Hardy | 6:12,81 | QB |
5. | Ukrajna (UKR) Vologyimir Pavlovszkij, Kontstantin Zaitsev, Szergij Grin, Ivan Dovgodko | 6:16,23 | QB |
6. | Olaszország (ITA) Matteo Stefanini, Francesco Fossi, Pierpaolo Frattini, Simone Raineri | 6:18,96 | QB |
Döntők
A döntők mezőnye az előfutamok alapján alakult ki.
B-döntő
A B-döntőt hat hajóval rendezték, az előfutamok 4–6. helyezettjeivel.
Helyezés (Összesített) | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1. (7.) | Új-Zéland (NZL) John Storey, Michael Arms, Matthew Trott, Robert Manson | 5:58,88 |
2. (8.) | Oroszország (RUS) Vlagyiszlav Ryabcev, Alexej Svirin, Nikita Morgacsev, Szergej Fedorovcsev | 5:59,17 |
3. (9.) | Ukrajna (UKR) Vologyimir Pavlovszkij, Kontstantin Zaitsev, Szergij Grin, Ivan Dovgodko | 6:01,23 |
4. (10.) | Franciaország (FRA) Benjamin Chabanet, Matthieu Androdias, Pierre-Jean Peltier, Adrien Hardy | 6:02,12 |
5. (11.) | Olaszország (ITA) Matteo Stefanini, Francesco Fossi, Pierpaolo Frattini, Simone Raineri | 6:02,57 |
6. (12.) | Svájc (SUI) Florian Stofer, Nico Stahlberg, André Vonarbug, Augustin Maillefer | 6:04,37 |
A-döntő
Az A-döntőt hat hajóval rendezték, az előfutamok 1–3. helyezettjeivel.
Helyezés | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1 Arany | Németország (GER) Karl Schulze, Philipp Wende, Lauritz Schoof, Tim Grohmann | 5:42,48 |
2 Ezüst | Horvátország (CRO) David Sain, Martin Sinković, Damir Martin, Valent Sinković | 5:44,78 |
3 Bronz | Ausztrália (AUS) Christopher Morgan, Karsten Forsterling, James McRae, Daniel Noonan | 5:45,22 |
4. | Észtország (EST) Andrei Jamsa, Allar Raja, Tonu Endrekson, Kaspar Taimsoo | 5:46,96 |
5. | Nagy-Britannia (GBR) Stephen Rowbotham, Charles Cousins, Tom Solesbury, Matthew Wells | 5:49,19 |
6. | Lengyelország (POL) Konrad Wasielewski, Marek Kolbowicz, Michał Jeliński, Adam Korol | 5:51,74 |
Források
- Rowing at the 2012 London Summer Games: Men's Quadruple Sculls (angol nyelven). sports-reference.com. [2012. augusztus 15-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. augusztus 25.)
- Men's Quadruple Sculls (M4x) (angol nyelven). london2012.com. [2013. április 27-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. augusztus 17.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap