Férfi nyolcas evezés a 2012. évi nyári olimpiai játékokon
Férfi nyolcas evezés a XXX. nyári olimpián | |||||||
Adatok | |||||||
Helyszín | Eton Dorney | ||||||
Dátum | július 28. – augusztus 1. | ||||||
Versenyzők | 72 résztvevő 8 nemzetből | ||||||
Érmesek | |||||||
| |||||||
|
Evezés a 2012. évi nyári olimpiai játékokon | ||||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ||||||||||||||||||||||||
Sablon:Evezés a 2012. évi nyári olimpiai játékokon
|
A 2012. évi nyári olimpiai játékokon az evezés férfi nyolcas versenyszámát július 28. és augusztus 1. között rendezték Eton Dorney-ben. A versenyt a német hajó nyerte a kanadai és a brit egység előtt.
Versenynaptár
Az időpontok helyi idő szerint, zárójelben magyar idő szerint olvashatóak.
Dátum | Időpont | Forduló |
---|---|---|
2012. július 28., szombat | 10:10 (11:10) | Előfutamok |
2012. július 30., hétfő | 9:50 (10:50) | Reményfutam |
2012. augusztus 1., szerda | 10:30 (11:30) | Döntő |
Eredmények
Az idők másodpercben értendők. A rövidítések jelentése a következő:
- QA: Az A-döntőbe jutás helyezés alapján
- QB: A B-döntőbe jutás helyezés alapján
Előfutamok
Két előfutamot rendeztek, négy-négy résztvevővel. Az első helyezett automatikusan a döntőbe jutott, a többiek a reményfutamba kerültek.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Egyesült Államok (USA) David Banks, Grand James, Ross James, William Miller, Giuseppe Lanzone, Stephen Kasprzyk, Jacob Cornelius, Brett Newlin, kormányos: Zachary Vlahos | 5:30,72 | QA |
2. | Ausztrália (AUS) Samuel Loch, Francis Hegerty, Cameron McKenzie McCharg, Bryn Coudraye, Thomas Swann, Joshua Booth, Matthew Ryan, Nicholas Purnell, kormányos: Tobias Lister | 5:32,43 | |
3. | Lengyelország (POL) Marcin Brzezinski, Michal Szpakowski, Mikolaj Burda, Piotr Hojka, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak, Kristian Aranowski, Rafal Hejmej, kormányos: Daniel Trojanowski | 5:35,64 | |
4. | Ukrajna (UKR) Anton Kholiaznyikov, Viktor Grebenyikov, Ivan Timko, Artem Moroz, Andrij Priveda, Valentyin Kletskoj, Oleg Likov, Sergij Csikanov, kormányos: Oleksandr Konovaljuk | 5:38,02 | |
2. futam | |||
1. | Németország (GER) Filip Adamski, Andreas Kuffner, Eric Johannesen, Maximilian Reinelt, Richard Schmidt, Lukas Müller, Florian Mennigen, Kristof Wilke, kormányos: Martin Sauer | 5:25,52 | QA |
2. | Nagy-Britannia (GBR) Alex Partridge, James Foad, Tom Ransley, Richard Egington, Mohamed Sbihi, Greg Searle, Matt Langridge, Constantine Louloudis, kormányos: Phelan Hill | 5:27,61 | |
3. | Hollandia (NED) Sjoerd Hamburger, Diederik Simon, Rogier Blink, Matthijs Vellenga, Roel Braas, Jozef Klaassen, Olivier Siegelaar, Mitchel Steenman, kormányos: Peter Wiersum | 5:28,99 | |
4. | Kanada (CAN) Gabriel Bergen, Douglas Csima, Rob Gibson, Conlin McCabe, Malcolm Howard, Andrew Byrnes, Jeremiah Brown, Will Crothers, kormányos: Brian Price | 5:37,91 |
Reményfutam
Egy reményfutamot rendeztek, hat hajóval. Az első négy helyezett az A-döntőbe jutott, a többiek a B-döntőbe kerültek.
Helyezés | Nemzet | Idő | Mj |
---|---|---|---|
1. futam | |||
1. | Nagy-Britannia (GBR) Alex Partridge, James Foad, Tom Ransley, Richard Egington, Mohamed Sbihi, Greg Searle, Matt Langridge, Constantine Louloudis, kormányos: Phelan Hill | 5:26,85 | QA |
2. | Kanada (CAN) Gabriel Bergen, Douglas Csima, Rob Gibson, Conlin McCabe, Malcolm Howard, Andrew Byrnes, Jeremiah Brown, Will Crothers, kormányos: Brian Price | 5:27,41 | QA |
3. | Hollandia (NED) Sjoerd Hamburger, Diederik Simon, Rogier Blink, Matthijs Vellenga, Roel Braas, Jozef Klaassen, Olivier Siegelaar, Mitchel Steenman, kormányos: Peter Wiersum | 5:27,98 | QA |
4. | Ausztrália (AUS) Samuel Loch, Francis Hegerty, Cameron McKenzie McCharg, Bryn Coudraye, Thomas Swann, Joshua Booth, Matthew Ryan, Nicholas Purnell, kormányos: Tobias Lister | 5:28,67 | QA |
5. | Lengyelország (POL) Marcin Brzezinski, Michal Szpakowski, Mikolaj Burda, Piotr Hojka, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak, Kristian Aranowski, Rafal Hejmej, kormányos: Daniel Trojanowski | 5:30,34 | QB |
6. | Ukrajna (UKR) Anton Kholiaznyikov, Viktor Grebenyikov, Ivan Timko, Artem Moroz, Andrij Priveda, Valentyin Kletskoj, Oleg Likov, Sergij Csikanov, kormányos: Oleksandr Konovaljuk | 5:42,19 | QB |
Döntők
B-döntő
A B-döntőt a reményfutam 5-6. helyezettjeivel (két hajóval) rendezték.
Helyezés (Összesített) | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1. (7.) | Lengyelország (POL) Marcin Brzezinski, Michal Szpakowski, Mikolaj Burda, Piotr Hojka, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak, Kristian Aranowski, Rafal Hejmej, kormányos: Daniel Trojanowski | 5:57,67 |
2. (8.) | Ukrajna (UKR) Anton Kholiaznyikov, Viktor Grebenyikov, Ivan Timko, Artem Moroz, Andrij Priveda, Valentyin Kletskoj, Oleg Likov, Sergij Csikanov, kormányos: Oleksandr Konovaljuk | 6:07,33 |
A-döntő
Az A-döntőt hat hajóval rendezték, az előfutamok első helyezettjeivel, valamint a reményfutam 1-4. helyezettjeivel.
Helyezés | Nemzet | Idő |
---|---|---|
1 Arany | Németország (GER) Filip Adamski, Andreas Kuffner, Eric Johannesen, Maximilian Reinelt, Richard Schmidt, Lukas Müller, Florian Mennigen, Kristof Wilke, kormányos: Martin Sauer | 5:48,75 |
2 Ezüst | Kanada (CAN) Gabriel Bergen, Douglas Csima, Rob Gibson, Conlin McCabe, Malcolm Howard, Andrew Byrnes, Jeremiah Brown, Will Crothers, kormányos: Brian Price | 5:49,98 |
3 Bronz | Nagy-Britannia (GBR) Alex Partridge, James Foad, Tom Ransley, Richard Egington, Mohamed Sbihi, Greg Searle, Matt Langridge, Constantine Louloudis, kormányos: Phelan Hill | 5:51,18 |
4. | Egyesült Államok (USA) David Banks, Grand James, Ross James, William Miller, Giuseppe Lanzone, Stephen Kasprzyk, Jacob Cornelius, Brett Newlin, kormányos: Zachary Vlahos | 5:51,48 |
5. | Hollandia (NED) Sjoerd Hamburger, Diederik Simon, Rogier Blink, Matthijs Vellenga, Roel Braas, Jozef Klaassen, Olivier Siegelaar, Mitchel Steenman, kormányos: Peter Wiersum | 5:51,72 |
6. | Ausztrália (AUS) Samuel Loch, Francis Hegerty, Cameron McKenzie McCharg, Bryn Coudraye, Thomas Swann, Joshua Booth, Matthew Ryan, Nicholas Purnell, kormányos: Tobias Lister | 5:51,87 |
Források
- Rowing at the 2012 London Summer Games: Men's Coxed Eights (angol nyelven). sports-reference.com. [2014. október 6-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. augusztus 25.)
- Men's Eight (M8+) (angol nyelven). london2012.com. [2012. december 10-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2012. augusztus 14.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap