Grúzia a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
Grúzia az olimpiai játékokon | |||||
Grúzia zászlaja | |||||
NOB-országkód: GEO | |||||
OOB | Grúz Nemzeti Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2016. évi nyári olimpiai játékok Rio de Janeiro | |||||
Versenyzők | 40 fő 11 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Avtandil Ch'rik'ishvili | ||||
Érmek 38. helyezés |
| ||||
Grúzia az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Oroszország részeként (1900–1912), |
Grúzia a brazíliai Rio de Janeiróban megrendezett 2016. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 11 sportágban 40 sportoló képviselte, akik összesen 7 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Khinchegashvili, VladimerVladimer Khinchegashvili | Birkózás | Férfi szabadfogás, 57 kg |
1 Arany | Talakhadze, LashaLasha Talakhadze | Súlyemelés | Férfi +105 kg |
2 Ezüst | Lip'art'eliani, VarlamVarlam Lip'art'eliani | Cselgáncs | Férfi középsúly |
3 Bronz | Bolkvadze, ShmagiShmagi Bolkvadze | Birkózás | Férfi kötöttfogás, 66 kg |
3 Bronz | Petriasvili, GenoGeno Petriasvili | Birkózás | Férfi szabadfogás, 125 kg |
3 Bronz | Shavdatuashvili, LashaLasha Shavdatuashvili | Cselgáncs | Férfi könnyűsúly |
3 Bronz | Turmanidze, Irak'liIrak'li Turmanidze | Súlyemelés | Férfi +105 kg |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Döntő | |
---|---|---|---|
Idő | Helyezés | ||
Daviti Kharazishvili | Maraton | 2:20:47 | 72. |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Bachana Khorava | Távolugrás | 777 cm | 19. | kiesett | |
Lasha Torgvaidze | Hármasugrás | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Benik Abramyan | Súlylökés | 18,72 m | 31. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Valentina Liashenko | Magasugrás | 180 cm | 32.* | kiesett |
* - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Shmagi Bolkvadze | 66 kg | erőnyerő | Tero Välimäki (FIN) 3–0 | Omid Nóruzi (IRI) 2–0 | Davor Štefanek (SRB) 0–7 kétvállas | Tomohiro Inoue (JPN) 1–0 | ||||
Zurabi Datunashvili | 75 kg | Doszhan Kartikov (KAZ) 0–2 | kiesett | 18. | ||||||
Roberti Kobliashvili | 85 kg | Alfonso Leyva (MEX) 5–0 | Denis Kudla (GER) 1–1 | kiesett | 9. | |||||
Revazi Nadareishvili | 98 kg | erőnyerő | Elis Guri (BUL) 2–3 | kiesett | 10. | |||||
Jakob Kadzsaja | 130 kg | Eduard Soghomonyan (BRA) 8–0 | Olekszandr Cserneckij (UKR) kétvállas 2–1 | Szergej Szemjonov (RUS) 0–5 | kiesett | 7. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Vladimer Khinchegashvili | 57 kg | erőnyerő | Nurislam Sanayev (KAZ) 4–3 | Hacı Əliyev (AZE) 5–3 | Vladimir Dubov (BUL) 8–4 | Higucsi Rei (JPN) 4–3 | ||||
Zurab Iakobisvili | 65 kg | erőnyerő | Amas Daniel (NGR) 2–1 | Frank Chamizo (ITA) 3–4 | kiesett | 10. | ||||
Iakob Makarashvili | 74 kg | erőnyerő | Georgi Ivanov (BUL) 13–8 | Cəbrayıl Həsənov (AZE) 0–11 | kiesett | 11. | ||||
Sandro Aminashvili | 86 kg | erőnyerő | Zbigniew Baranowski (POL) 2–2 | kiesett | 14. | |||||
Elizbar Odikadze | 97 kg | erőnyerő | Georgij Ketojev (ARM) 8–1 | Mamed Ibragimov (KAZ) 6–1 | Kyle Frederick Snyder (USA) 4–9 | Albert Saritov (ROU) 0–10 | 5. | |||
Geno Petriasvili | 125 kg | Dimitar Kumchev (BUL) 10–0 | Alen Zaszeev (UKR) 11–6 | Komeil Gászemi (IRI) 4–4 | Korey Jarvis (CAN) 9–2 | Tervel Dlagnev (USA) 10–0 |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Amiran Papinashvili | Légsúly | erőnyerő | Sergio Pessoa (CAN) 011(0)-000(2) | Yanislav Gerchev (BUL) 100(1)-000(0) | Takató Naohisza (JPN) 100(1)-000(0) | Beszlan Mudranov (RUS) 000(2)–100(1) | Diyorbek Urozboev (UZB) 000(1)–001(2) | 5. | ||
Vazha Margvelashvili | Harmatsúly | erőnyerő | Adrian Gomboc (SLO) 000(1)–100(0) | kiesett | 17. | |||||
Lasha Shavdatuashvili | Könnyűsúly | erőnyerő | Magdiel Estrada (CUB) 100(0)-000(1) | Chamara Repiyallage (SRI) 100(0)-000(2) | Óno Sóhei (JPN) 000(0)–010(0) | Gyenyisz Jarcev (RUS) 100(0)-001(0) | Sagi Muki (ISR) 100(0)-000(2) | |||
Avtandil Ch'rik'ishvili | Váltósúly | erőnyerő | Iván Felipe Silva (CUB) 001(1)-000(0) | Juan Diego Turcios (ESA) 000(0)-000(2) | Matteo Marconcini (ITA) 011(2)-000(1) | Travis Stevens (USA) 000(1)–100(2) | Nagasze Takanori (JPN) 000(0)–001(2) | 5. | ||
Varlam Lip'art'eliani | Középsúly | erőnyerő | Komronshokh Ustopiriyon (TJK) 100(1)-000(2) | Ovini Uera (NRU) 100(0)-000(0) | Lkhagvasürengiin Otgonbaatar (MGL) 000(1)-000(2) | Kvak Tonghan (Gwak Dong-han) (KOR) 100(0)-000(0) | Baker Masú (JPN) 000(0)–001(2) | |||
Beka Gviniashvili | Félnehézsúly | erőnyerő | Benjamin Fletcher (GBR) 100(1)-000(1) | Toma Nikiforov (BEL) 101(0)-000(1) | Cyrille Maret (FRA) 000(1)–010(1) | Haga Rjúnoszuke (JPN) 000(1)–000(0) | kiesett | 7. | ||
Adam Okruashvili | Nehézsúly | Haraszava Hiszajosi (JPN) 000(2)–000(1) | kiesett | 17. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Esther Stam | Középsúly | Tsend-Ayushiin Naranjargal (MGL) 011(3)-000(0) | Kelita Zupancic (CAN) 000(1)–000(0) | kiesett | 9. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Krisztine Eszebua | Egyéni | 612 | 45. | Dipika Kumári (IND)(20.) 4-6 | kiesett | 33. | ||||
Yuliya Lobzhenidze | 594 | 57. | Alejandra Valencia (MEX)(8.) 4-6 | kiesett | 33. | |||||
Hatuna Narimanidze | 625 | 34. | Ligyija Szicsenyikova (UKR)(31.) 1-7 | kiesett | 33. | |||||
Krisztine Eszebua Yuliya Lobzhenidze Hatuna Narimanidze | Csapat | 1831 | 12. | Mexikó (MEX) Gabriela Bayardo Aída Román Alejandra Valencia (5.) 0–6 | kiesett | 9. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Gyorsasági
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Zaza Nadiradze | Kenu egyes 200 m | 41,423 | 4. | 15. | 40,146 | 1. | 4. | A | 39,817 | 5. | 5. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Tsotne Machavariani | Légpisztoly | 574 | 29. | kiesett | |
Szabadpisztoly | 552 | 15. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Nino Salukvadze | Légpisztoly | 377 | 34. | kiesett | |||
Sportpisztoly | 584 | 3. | 14 | 6. | kiesett |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Giorgi Chkheidze | 105 kg | 170 | 15. | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | ||
Lasa Talahadze | +105 kg | 215 | 2. | 258 | 1. | 473 | |
Irak'li Turmanidze | 207 | 4. | 241 | 4. | 448 |
Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Anast'asia Hot'pridi | +75 kg | 113 | 12. | 135 | 12. | 248 | 12. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Nikoloz Basilashvili | Egyes | Pablo Cuevas (URU) 3-6, 7-6(10–8), 3-6 | kiesett | 33. |
Torna
Bővebben: Torna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | |||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Salome Pazhava | Egyéni | 17,233 | 13. | 17,783 | 6. | 17,433 | 14. | 16,666 | 20. | 69,115 | 14. | kiesett | 14. |
Trambulin
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Luba Golovina | Női | 98,285 | 8. | 51,010 | 7. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Irakli Revisvili | 400 m gyors | 4:00,56 | 5. | 45. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Teona Bostashvili | 100 m mell | 1:22,91 | 3. | 43. | kiesett |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Sandro Bazadze | Kard, egyéni | Renzo Agresta (BRA) 15-3 | Kim Dzsonghvan (Kim Jeong-hwan) (KOR) 14-15 | kiesett | 13. |
Források
- Georgia at the 2016 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap