Dél-Korea a 2016. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a koreai nyelvű szavak átdolgozott latin betűs és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Dél-Korea az olimpiai játékokon | |||||
Dél-Korea zászlaja | |||||
NOB-országkód: KOR | |||||
OOB | Dél-koreai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2016. évi nyári olimpiai játékok Rio de Janeiro | |||||
Versenyzők | 207 fő 25 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Ku Bongil (Gu Bon-gil)[1] | ||||
Záróünnepség | Kim Hjonu (Kim Hyeon-u)[2] | ||||
Érmek 8. helyezés |
| ||||
Dél-Korea az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: |
Dél-Korea a brazíliai Rio de Janeiróban megrendezett 2016. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 25 sportágban 207 sportoló képviselte, akik összesen 21 érmet szereztek. 1984 óta a legkisebb számú dél-koreai delegáció.[3]
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám | Dátum |
---|---|---|---|---|
1 Arany | Pak Inbi (Park In-bi) | Golf | Női egyéni | augusztus 20. |
1 Arany | Ku Boncshan (Ku Bon-chan) | Íjászat | Férfi egyéni | augusztus 12. |
1 Arany | Kim Udzsin (Kim Woo-jin) Ku Boncshan (Ku Bon-chan) I Szungjun (Lee Seung-yun) | Íjászat | Férfi csapat | augusztus 6. |
1 Arany | Csang Hjedzsin (Chang Hye-jin) | Íjászat | Női egyéni | augusztus 11. |
1 Arany | Csang Hjedzsin (Chang Hye-jin) Cshö Miszon Ki Bobe (Gi Bo-bae) | Íjászat | Női csapat | augusztus 7. |
1 Arany | Csin Dzsongo (Jin Jong-oh) | Sportlövészet | Férfi szabadpisztoly | augusztus 10. |
1 Arany | Kim Szohi (Kim So-hui) | Taekwondo | Női légsúly | augusztus 17. |
1 Arany | O Hjeri (Oh Hye-ri) | Taekwondo | Női váltósúly | augusztus 19. |
1 Arany | Pak Szangjong (Park Sang-yeong) | Vívás | Férfi párbajtőr, egyéni | augusztus 9. |
2 Ezüst | An Baul | Cselgáncs | Férfi harmatsúly | augusztus 7. |
2 Ezüst | Csong Bogjong (Jeong Bo-gyeong) | Cselgáncs | Női légsúly | augusztus 6. |
2 Ezüst | Kim Dzsonghjon (Kim Jong-hyeon) | Sportlövészet | Férfi sportpuska, fekvő | augusztus 12. |
3 Bronz | Kim Hjonu (Kim Hyeon-u) | Birkózás | Férfi kötöttfogású 75 kg | augusztus 14. |
3 Bronz | Kvak Tonghan (Gwak Dong-han) | Cselgáncs | Férfi középsúly | augusztus 10. |
3 Bronz | Ki Bobe (Gi Bo-bae) | Íjászat | Női egyéni | augusztus 11. |
3 Bronz | Jun Dzsinhi (Yoon Jin-hee) | Súlyemelés | Női 53 kg | augusztus 7. |
3 Bronz | Kim Thehun (Kim Tae-hun) | Taekwondo | Férfi légsúly | augusztus 17. |
3 Bronz | I Dehun (Lee Dae-hun) | Taekwondo | Férfi pehelysúly | augusztus 18. |
3 Bronz | Csha Dongmin (Cha Dong-min) | Taekwondo | Férfi nehézsúly | augusztus 20. |
3 Bronz | Csong Gjongun (Jeong Gyeong-eun) Sin Szungcshan (Shin Seung-chan) | Tollaslabda | Női páros | augusztus 18. |
3 Bronz | Kim Dzsonghvan (Kim Jeong-hwan) | Vívás | Férfi kard, egyéni | augusztus 10. |
Érmek sportág szerint | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sportág | 01 | 02 | 03 | Összesen | ||
Íjászat | 4 | 0 | 1 | 5 | ||
Cselgáncs | 0 | 2 | 1 | 3 | ||
Sportlövészet | 1 | 1 | 0 | 2 | ||
Súlyemelés | 0 | 0 | 1 | 1 | ||
Vívás | 1 | 0 | 1 | 2 | ||
Birkózás | 0 | 0 | 1 | 1 | ||
Taekwondo | 2 | 0 | 3 | 5 | ||
Tollaslabda | 0 | 0 | 1 | 1 | ||
Golf | 1 | 0 | 0 | 1 | ||
Összesen | 9 | 3 | 9 | 21 |
Érmek napok szerint | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Nap | 01 | 02 | 03 | Összesen | ||
augusztus 6. | 1 | 1 | 0 | 2 | ||
augusztus 7. | 1 | 1 | 1 | 3 | ||
augusztus 9. | 1 | 0 | 0 | 1 | ||
augusztus 10. | 1 | 0 | 2 | 3 | ||
augusztus 11. | 1 | 0 | 1 | 2 | ||
augusztus 12. | 1 | 1 | 0 | 2 | ||
augusztus 14. | 0 | 0 | 1 | 1 | ||
augusztus 17. | 1 | 0 | 1 | 2 | ||
augusztus 18. | 0 | 0 | 1 | 1 | ||
augusztus 19. | 1 | 0 | 0 | 1 | ||
augusztus 20. | 1 | 0 | 1 | 2 | ||
Összesen | 9 | 3 | 9 | 21 |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csong Jongsik (Jeong Young-Sik) | Egyes | erőnyerő | Liam Pitchford (GBR) 6–11, 11–8, 13–11, 11–5, 11–5 | Ma Lung (Ma Long) (CHN) 11–6, 12–10, 5–11, 1–11, 11–13, 11–13 | kiesett | 9. | ||||
I Szangszu (Lee Sang-Su) | erőnyerő | Adrian Crişan (ROU) 11–9, 11–13, 11–5, 12–10, 10–12, 6–11, 11–13 | kiesett | 17. | ||||||
Csu Szehjok (Ju Se-hyuk) Csong Jongsik (Jeong Young-Sik) I Szangszu (Lee Sang-Su) | Csapat | Brazília (BRA) Hugo Calderano Cazuo Matsumoto Gustavo Tsuboi 3–0 | Svédország (SWE) Pär Gerell Kristian Karlsson Mattias Karlsson 3–1 | Kína (CHN) Csang Csi-ko (Zhang Jike) Hszü Hszin (Xu Xin) Ma Lung (Ma Long) 0–3 | Bronzmérkőzés Németország (GER) Timo Boll Dimitrij Ovtcharov Bastian Steger 1–3 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 48-as főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cson Dzsihi (Jeon Ji-Hee) | Egyes | erőnyerő | Matilda Ekholm (SWE) 11–2, 11–3, 3–11, 11–4, 11–2 | Jü Meng-jü (Yu Mengyu) (SIN) 10–12, 11–8, 10–12, 7–11, 2–11 | kiesett | 9. | ||||
Szo Hjovon (Seo Hyowon) | erőnyerő | Lily Zhang (USA) 11–8, 11–8, 7–11, 11–7, 11–6 | Cseng Ji-csing (Cheng I-Ching) (TPE) 5–11, 9–11, 3–11, 11–4, 11–5, 11–9, 7–11 | kiesett | 9. | |||||
Cson Dzsihi (Jeon Ji-Hee) Jang Heun (Yang Hae-Un) Szo Hjovon (Seo Hyowon) | Csapat | Románia (ROU) Daniela Dodean Elizabeta Samara Bernadette Szőcs 3–2 | Szingapúr (SIN) Jü Meng-jü (Yu Mengyu) Feng Tien-vej (Feng Tian Wei) Csou Ji-han (Zhou Yihan) 2–3 | kiesett | 5. |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Kim Gugjong (Kim Gugyeong) | 100 m | kiemelt | 10,37 | 7. | 51.** | kiesett | ||||||
Sim Dzsongszop (Sim Jong-seop) | Maraton | 2:42:42 | 138. | |||||||||
Szong Mjongdzsun (Son Myeong-Jun) | 2:36:21 | 131. | ||||||||||
Cshö Bjonggvang (Choi Byeong-gwang) | 20 km gyaloglás | 1:29:08 | 57. | |||||||||
Pjon Jongdzsun (Byeon Yeongjun) | 1:30:38 | 61. | ||||||||||
Kim Hjonszop (Kim Hyeonseob) | 1:21:44 | 17. | ||||||||||
50 km gyaloglás | nem ért célba | |||||||||||
Pak Cshilszong (Park Chil-seong) | nem ért célba |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Jun Szunghjon (Yun Seung-hyeon) | Magasugrás | 217 cm | 43.* | kiesett | |
U Szanghjok (Woo Sang-hyeok) | 226 cm | 22. | kiesett | ||
Kim Dokhjon (Kim Deok-hyeon) | Távolugrás | 782 cm | 14. | kiesett | |
Hármasugrás | 16,36 m | 27. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Döntő | |
---|---|---|---|
Idő | Helyezés | ||
An Szulgi (An Seulgi) | Maraton | 2:36:50 | 42. |
Im Gjonghi (Lim Gyeong-hui) | 2:43:31 | 70. | |
Cson Jongun (Jeon Yeong-eun) | 20 km gyaloglás | 1:36:31 | 39. |
I Daszul (Lee Da-Seul) | kizárták | ||
I Dzsongun (Lee Jeong-eun) | kizárták |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
I Dzsongbek (Lee Jeong-baek) | 59 kg | Stig André Berge (NOR) 0–2 | kiesett | 14. | ||||||
Rju Hanszu (Ryu Han-su) | 66 kg | erőnyerő | Lőrincz Tamás (HUN) 4–0 | Migran Arutyunyan (ARM) 1–2 | Adham Saleh (EGY) 5–0 | Rəsul Çunayev (AZE) 0–8 | 5. | |||
Kim Hjonu (Kim Hyeon-u) | 75 kg | erőnyerő | Roman Vlaszov (RUS) 5–7 | Jang Bin (Yang Bin) (CHN) 3–1 | Božo Starčević (CRO) 6–4 |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jun Dzsunsik (Yun Jun-sik) | 57 kg | erőnyerő | Hacı Əliyev (AZE) 2–12 technikai tus | kiesett | 17. | |||||
Kim Gvanuk (Kim Gwan-uk) | 86 kg | erőnyerő | Reineris Salas (CUB) 1–4 kétvállas | kiesett | 16. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Vondzsin (Kim Won-Jin) | Légsúly | erőnyerő | Elios Manzi (ITA) 001(3)-000(1) | Tsend-Ochiryn Tsogtbaatar (MGL) 010(2)-001(2) | Beszlan Mudranov (RUS) 000(2)–100(1) | Takató Naohisza (JPN) 000(1)–001(2) | kiesett | 7. | ||
An Baul | Harmatsúly | erőnyerő | Zhansay Smagulov (KAZ) 110(0)-000(2) | Kilian Le Blouch (FRA) 110(1)-000(2) | Rishod Sobirov (UZB) 010(1)-000(2) | Ebinuma Maszasi (JPN) 001(1)-000(1) | Fabio Basile (ITA) 001(1)–100(1) | |||
An Cshangnim (An Changrim) | Könnyűsúly | erőnyerő | Mohamad Kasem (SYR) 110(0)-000(0) | Dirk Van Tichelt (BEL) 000(2)–010(3) | kiesett | 9. | ||||
I Szungszu (Lee Seung-su) | Váltósúly | erőnyerő | Eoin Coughlan (AUS) 100(0)-000(1) | Ivaylo Ivanov (BUL) 001(0)–010(2) | kiesett | 9. | ||||
Kvak Tonghan (Gwak Dong-han) | Középsúly | erőnyerő | Thomas Briceño (CHI) 100(0)-000(2) | Popole Misenga (ROT) 100(2)-000(2) | Mammadali Mehdiyev (AZE) 100(2)-000(4) | Varlam Lip'art'eliani (GEO) 000(0)–100(0) | Marcus Nyman (SWE) 100(1)-000(1) | |||
Cso Guham (Jo Gu-ham) | Félnehézsúly | erőnyerő | Martin Pacek (SWE) 000(1)-000(2) | Artem Blosenko (UKR) 000(0)–100(0) | kiesett | 9. | ||||
Kim Szongmin (Kim Seong-min) | Nehézsúly | Freddy Figueroa (ECU) 102(0)-000(0) | Roy Meyer (NED) 000(0)–101(2) | kiesett | 9. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csong Bogjong (Jeong Bo-gyeong) | Légsúly | erőnyerő | Văn Ngọc Tú (VIE) 102(0)-000(1) | Mönhbatin Uranceceg (MGL) 101(1)-000(0) | Dayaris Mestre (CUB) 100(0)-000(0) | Paula Pareto (ARG) 000(0)–010(2) | |||
Kim Dzsandi (Kim Jan-di) | Könnyűsúly | erőnyerő | Rafaela Silva (BRA) 000(2)–010(3) | kiesett | 9. | ||||
Pak Csijun (Bak Ji-yun) | Váltósúly | Alice Schlesinger (GBR) 000(0)–100(0) | kiesett | 17. | |||||
Kim Szongjon (Kim Seong-yeon) | Középsúly | erőnyerő | Linda Bolder (ISR) 000(1)–010(1) | kiesett | 9. | ||||
Kim Mindzsong (Kim Min-jeong) | Nehézsúly | erőnyerő | Maria Altheman (BRA) 001(0)-000(0) | Idalys Ortíz (CUB) 000(0)–101(0) | Tessie Savelkouls (NED) 102(2)-000(1) | Jü Szung (Yu Song) (CHN) 000(0)–100(1) | 5. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Kim Dongjong | Egypárevezős | 7:20,85 | 4. | 7:12,96 | 1. | 7:05,69 | 5. | C/D | 7:20,10 | 3. | C | 6:59,72 | 5. | 17. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Kim Jedzsi | Egypárevezős | 8:24,79 | 4. | 7:59,59 | 1. | 7:51,80 | 4. | C/D | 8:12,58 | 3. | C | 7:52,68 | 6. | 18. |
Golf
Bővebben: Golf a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Összesen | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pontszám | Par | Helyezés | ||
An Bjonghun (An Byeong-hun) | Férfi egyéni | 68 | −3 | 72 | +1 | 70 | −1 | 68 | −3 | 278 | −6 | 11. |
Vang Dzsonghun (Wang Jeung-Hun) | 70 | −1 | 72 | +1 | 77 | +6 | 67 | −4 | 286 | +2 | 43. | |
Amy Yang | Női egyéni | 73 | +2 | 65 | −6 | 70 | −1 | 67 | −4 | 275 | −9 | 4. |
Cson Indzsi (Jeon Inji) | 70 | −1 | 66 | −5 | 72 | +1 | 71 | 0 | 279 | −5 | 13. | |
Kim Szejong (Kim Seyeong) | 66 | −5 | 73 | +2 | 73 | +2 | 71 | 0 | 283 | −1 | 25. | |
Pak Inbi (Park In-bi) | 66 | −5 | 66 | −5 | 70 | −1 | 66 | −5 | 268 | −16 |
Gyeplabda
Bővebben: Gyeplabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női gyeplabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai női gyeplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:2016NgyepA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hollandia (NED) | 5 | 4 | 1 | 0 | 13 | 1 | +12 | 13 |
Új-Zéland (NZL) | 5 | 3 | 1 | 1 | 11 | 5 | +6 | 10 |
Németország (GER) | 5 | 2 | 1 | 2 | 6 | 6 | 0 | 7 |
Spanyolország (ESP) | 5 | 2 | 0 | 3 | 6 | 12 | –6 | 6 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 2 | 2 | 3 | 5 | –2 | 5 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 0 | 1 | 4 | 3 | 13 | –10 | 1 |
2016. augusztus 7. 10:00 (15:00) Sablon:2016NgyepNZLKOR
| Új-Zéland (NZL) | 4–1 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Fanneke Alkemade (NED) Szoma Csieko (JPN) |
Pearce 10' Harrison 19' Flynn 21' Webster 34' | Jegyzőkönyv | Kim H. 55' |
2016. augusztus 8. 17:00 (22:00) Sablon:2016NgyepNEDKOR
| Hollandia (NED) | 4–0 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Kelly Hudson (NZL) Sarah Wilson (GBR) |
Jonker 9', 30', 42' Dirkse van den Heuvel 46' | Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 10. 12:30 (17:30) Sablon:2016NgyepGERKOR
| Németország (GER) | 2–0 | Dél-Korea (KOR) | Játékvezetők: Michelle Joubert (RSA) Kylie Seymour (AUS) |
Krüger 55' Altenburg 59' | Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 12. 10:00 (15:00) Sablon:2016NgyepKORCHN
| Dél-Korea (KOR) | 0–0 | Kína (CHN) | Játékvezetők: Irene Presenqui (ARG) Soledad Iparraguirre (ARG) |
Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 13. 17:00 (22:00) Sablon:2016NgyepKORESP
| Dél-Korea (KOR) | 2–3 | Spanyolország (ESP) | Játékvezetők: Michelle Meister (GER) Fanneke Alkemade (NED) |
Cshon 18' Kim Bomi 55' | Jegyzőkönyv | García Grau 39' Riera 41' Comerma 48' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 11. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ku Boncshan (Ku Bon-chan) | Egyéni | 681 | 6. | Boris Baláž (SVK)(59.) 6-0 | Patrick Huston (GBR)(38.) 6-0 | Florian Floto (GER)(11.) 6-4 | Taylor Worth (AUS)(14.) 6-5 | Brady Ellison (USA)(2.) 6-5 | Jean-Charles Valladont (FRA)(8.) 7-3 | |
I Szungjun (Lee Seung-yun) | 676 | 12. | Daniel Xavier (BRA)(53.) 6-2 | Miguel Alvariño (ESP)(44.) 7-1 | Atanu Das (IND)(5.) 6-4 | Sjef van den Berg (NED)(4.) 4-6 | kiesett | 7. | ||
Kim Udzsin (Kim Woo-jin) | 700 | 1. | Gavin Sutherland (ZIM)(64.) 6-0 | Riau Ega Agatha (INA)(33.) 2-6 | kiesett | 17. | ||||
Ku Boncshan (Ku Bon-chan) I Szungjun (Lee Seung-yun) Kim Udzsin (Kim Woo-jin) | Csapat | 2057 | 1. | erőnyerő | Hollandia (NED) Mitch Dielemans Sjef van den Berg Rick van der Ven (9.) 6–0 | Ausztrália (AUS) Alec Potts Ryan Tyack Taylor Worth (4.) 6–0 | Egyesült Államok (USA) Brady Ellison Zach Garrett Jake Kaminski (2.) 6–0 |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ki Bobe (Gi Bo-bae) | Egyéni | 663 | 3. | Shehzana Anwar (KEN)(62.) 7-1 | Veronika Marcsenko (UKR)(30.) 6-2 | San Yu Htwe (MYA)(51.) 6-0 | Vu Csia-hszin (Wu Jiaxin) (CHN)(6.) 6-2 | Csang Hjedzsin (Chang Hye-jin) (KOR)(2.) 3-7 | Bronzmérkőzés Alejandra Valencia (MEX)(8.) 6-4 | |
Csang Hjedzsin (Chang Hye-jin) | 666 | 2. | Lusitania Tatafu (TGA)(63.) 6-0 | Ligyija Szicsenyikova (UKR)(31.) 6-2 | Kang Undzsu (Kang Un-ju) (PRK)(15.) 6-2 | Naomi Folkard (GBR)(23.) 7-1 | Ki Bobe (Gi Bo-bae) (KOR)(3.) 7-3 | Lisa Unruh (GER)(21.) 6-2 | ||
Cshö Miszon (Choi Mi-seon) | 669 | 1. | Yessica Camilo (DOM)(64.) 6-2 | Lej Csien-jing (Le Chien-Ying) (TPE)(33.) 6-2 | Inna Sztyepanova (RUS)(16.) 7-3 | Alejandra Valencia (MEX)(8.) 0-6 | kiesett | 8. | ||
Ki Bobe (Gi Bo-bae) Csang Hjedzsin (Chang Hye-jin) Cshö Miszon (Choi Mi-seon) | Csapat | 1998 | 1. | erőnyerő | Japán (JPN) Hajasi Júki Kavanaka Kaori Nagamine Szaori (9.) 5–1 | Tajvan (TPE) Lej Csien-jing (Le Chien-Ying) Lin Si-csia (Lin Shih-chia) Tan Ja-ting (Tan Ya-Ting) (4.) 5–1 | Oroszország (RUS) Tujana Dasidorzsieva Kszenyija Perova Inna Sztyepanova (2.) 5–1 |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Gyorsasági
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Helyezés | |||
Cso Gvanghi (Jo Gwang-hui) | Kajak egyes 200 m | 35,402 | 5. | 15. | 35,869 | 8. | 15. | B | 37,265 | 4. | 12. |
Cshö Mingju (Choi Min-gyu) Cso Gvanghi (Jo Gwang-hui) | Kajak kettes 200 m | 33,825 | 6. | 11. | 33,767 | 4. | 8. | B | 33,812 | 1. | 9. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Kim Okcshol (Kim Ok-cheol) | Mezőnyverseny | nem ért célba | |
Szo Dzsunjong (Seo Jun-yong) | nem ért célba |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Na Arum (Na A-reum) | Mezőnyverseny | 3:58:03 (+6:36) | 30. |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | 9–12. helyért | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Im Cshebin (Im Chae-Bin) | Férfi egyéni | 10,147 | 22. | kiesett | 22. | ||||||||||||
Kang Dongdzsin (Kang Dong-jin) | 10,092 | 20. | kiesett | 20. | |||||||||||||
Im Cshebin (Im Chae-Bin) Kang Dongdzsin (Kang Dong-jin) Szon Dzsejong (Son Je-yong) | Férfi csapat | kizárták | kiesett | kiesett | helyezetlen |
- Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | 7–12. helyért | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Im Cshebin (Im Chae-Bin) | Férfi | 6. | 2. | kiesett | 13. | ||
Kang Dongdzsin (Kang Dong-jin) | 3. | 3. | kiesett | 17. | |||
I Hjedzsin (Lee Hye-jin) | Női | 2. | erőnyerő | 4. | 2. | 8. |
- Omnium
Versenyző | Versenyszám | 15 km-es scratch | 4 km-es egyéni üldözőverseny | Kieséses verseny | 1000 m-es időfutam | 250 méter repülő rajt | 30 km-es pontverseny | Összesítés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Idő | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Pak Szanghun (Park Sang-hun) | Férfi | 24 | 9. | 4:29,079 | 18 | 12. | 14 | 14. | 1:04,231 | 18 | 12. | 13,489 | 14 | 14. | nem ért célba | helyezetlen |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- B csoport
Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Oroszország (RUS) | 5 | 5 | 0 | 0 | 165 | 147 | +18 | 10 |
Franciaország (FRA) | 5 | 4 | 0 | 1 | 118 | 93 | +25 | 8 |
Svédország (SWE) | 5 | 2 | 1 | 2 | 150 | 141 | +9 | 5 |
Hollandia (NED) | 5 | 1 | 2 | 2 | 135 | 135 | 0 | 4 |
Dél-Korea (KOR) | 5 | 1 | 1 | 3 | 128 | 136 | –8 | 3 |
Argentína (ARG) | 5 | 0 | 0 | 5 | 101 | 145 | –44 | 0 |
2016. augusztus 6. 14:40 (19:40) | Oroszország (RUS) | 30–25 | Dél-Korea (KOR) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Santos, Fonseca (POR) |
Szudakova 6 | (12–13) | Csong, Kim 6 | ||
3× 3× | Jegyzőkönyv | 7× 4× 1× |
2016. augusztus 8. 09:30 (14:30) | Dél-Korea (KOR) | 28–31 | Svédország (SWE) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Røen, Arntsen (NOR) |
U Szonhi 7 | (15–16) | Hagman 7 | ||
3× 4× | Jegyzőkönyv | 5× 4× |
2016. augusztus 10. 19:50 (00:50) | Hollandia (NED) | 32–32 | Dél-Korea (KOR) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Lopéz, Ramírez (ESP) |
Broch, Groot 7 | (18–17) | Kvon (Gwon) 11 | ||
5× 3× | Jegyzőkönyv | 3× 4× |
2016. augusztus 12. 21:50 (02:50) | Dél-Korea (KOR) | 17–21 | Franciaország (FRA) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Hansen, Gjeding (DEN) |
Szong 5 | (11–11) | Lacrabère 7 | ||
3× 1× | Jegyzőkönyv | 6× 4× |
2016. augusztus 14. 21:50 (02:50) | Argentína (ARG) | 22–28 | Dél-Korea (KOR) | Future Arena, Rio de Janeiro Játékvezetők: Bonaventura, Bonaventura (FRA) |
Mendoza 6 | (10–12) | Kvon 11 | ||
5× 3× | Jegyzőkönyv | 2× 3× |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 10. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
* - túlkoros játékos
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- C csoport
Csapat Sablon:2016FfociC
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dél-Korea (KOR) | 3 | 2 | 1 | 0 | 12 | 3 | +9 | 7 |
Németország (GER) | 3 | 1 | 2 | 0 | 15 | 5 | +10 | 5 |
Mexikó (MEX) | 3 | 1 | 1 | 1 | 7 | 4 | +3 | 4 |
Fidzsi-szigetek (FIJ) | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 23 | –22 | 0 |
2016. augusztus 4. 20:00 (1:00) Sablon:2016FfociFIJKOR
|
Fidzsi-szigetek (FIJ) | 0–8 | Dél-Korea (KOR) |
---|---|---|
(0–1) Jegyzőkönyv | Rju 32' 63' 90+3' Kvon 62' 63' Szon 72' (11-esből) Szok 77' 90' |
2016. augusztus 7. 16:00 (21:00) Sablon:2016FfociGERKOR
|
Németország (GER) | 3–3 | Dél-Korea (KOR) |
---|---|---|
Gnabry 33' 90+2' Selke 55' | (1–1) Jegyzőkönyv | Hvang 25' Szon 57' Szok 87' |
2016. augusztus 10. 16:00 (21:00) Sablon:2016FfociKORMEX
|
Dél-Korea (KOR) | 1–0 | Mexikó (MEX) |
---|---|---|
Kvon 73' | (0–0) Jegyzőkönyv |
Estádio Nacional de Brasília, Brazíliaváros Nézőszám: 19 332[6] Játékvezető: Clément Turpin (francia) |
- Negyeddöntő
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 5. |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | 1. kör | 2. kör | Döntő | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Kim Dongszon (Kim Dong-seon) | Bukowski | Egyéni | 68,657 | 43. | kiesett |
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
U Haram (Woo Ha-ram) | Egyéni műugrás | 364,10 | 24. | kiesett | |||
Egyéni toronyugrás | 438,45 | 11. | 453,85 | 12. | 414,55 | 11. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ham Szangmjong (Ham Sang-myeong) | Harmatsúly | Victor Rodríguez (VEN) 2-1 | Csang Csia-vej (Zhang Jiawei) (CHN) 0-3 | kiesett | 9. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Vívás (V) | Úszás | Bónusz vívás (B) | Lovaglás | Futás/Lövészet | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Pont | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | V+B Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Lövőhiba | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Csong Dzsinhva (Jeong Jin-hwa) | Férfi | 17–18 | 202 | 2:00,82 | 338 | 6. | 1–1 | 1 | 23. | 78,75 | 17 | 283 | 17. | 6 | 11:21,80 | 619 | 12. | 1443 | 13. |
Cson Ungthe (Jeon Ung-tae) | 13–22 | 178 | 2:00,88 | 338 | 8. | 0–1 | 0 | 32. | 73,91 | 28 | 272 | 25. | 6 | 11:02,50 | 638 | 1. | 1426 | 19. | |
Kim Szonu (Kim Seonu) | Női | 16–19 | 196 | 2:16,06 | 292 | 14. | 1–1 | 1 | 21. | 75,52 | 0 | 300 | 2. | 8 | 13:04,28 | 516 | 19. | 1305 | 13. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Dél-koreai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Hely. | Csapat | M | Gy | V | Pont | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
1. | Brazília (BRA) | 5 | 5 | 0 | 15 | 15 | 0 | — | 377 | 272 | 1,386 |
2. | Oroszország (RUS) | 5 | 4 | 1 | 12 | 12 | 4 | 3,000 | 393 | 323 | 1,217 |
3. | Dél-Korea (KOR) | 5 | 3 | 2 | 9 | 10 | 7 | 1,429 | 384 | 372 | 1,032 |
4. | Japán (JPN) | 5 | 2 | 3 | 6 | 7 | 9 | 0,778 | 347 | 364 | 0,953 |
5. | Argentína (ARG) | 5 | 1 | 4 | 2 | 3 | 14 | 0,214 | 319 | 407 | 0,784 |
6. | Kamerun (CMR) | 5 | 0 | 5 | 1 | 2 | 15 | 0,133 | 328 | 410 | 0,800 |
2016. augusztus 6. 9:30 (14:30) | Japán (JPN) | 1–3 | Dél-Korea (KOR) | Ginásio do Maracanãzinho, Rio de Janeiro Nézőszám: 5760 Játékvezető: Denny Cespedes (DOM), Patricia Rolf (USA) |
---|---|---|---|---|
(25–19, 15–25, 17–25, 21–25) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 8. 20:30 (1:30) | Oroszország (RUS) | 3–1 | Dél-Korea (KOR) | Ginásio do Maracanãzinho, Rio de Janeiro Nézőszám: 5398 Játékvezető: Piotr Dudek (POL), Ibrahim Al-Naama (QAT) |
---|---|---|---|---|
(25–23, 23–25, 25–23, 25–14) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 10. 20:30 (1:30) | Dél-Korea (KOR) | 3–0 | Argentína (ARG) | Ginásio do Maracanãzinho, Rio de Janeiro Nézőszám: 7248 Játékvezető: Patricia Rolf (USA), Taoufik Boudaya (TUN) |
---|---|---|---|---|
(25–18, 25–20, 25–23) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 12. 22:35 (3:35) | Brazília (BRA) | 3–0 | Dél-Korea (KOR) | Ginásio do Maracanãzinho, Rio de Janeiro Nézőszám: 8790 Játékvezető: Patricia Rolf (USA), Liu Csiang (Liu Jiang) (CHN) |
---|---|---|---|---|
(25–17, 25–13, 27–25) Jegyzőkönyv |
2016. augusztus 15. 11:35 (16:35) | Dél-Korea (KOR) | 3–0 | Kamerun (CMR) | Ginásio do Maracanãzinho, Rio de Janeiro Nézőszám: 6893 Játékvezető: Luis Macias (MEX), Rogerio Espicalsky (BRA) |
---|---|---|---|---|
(25–15, 25–22, 25–20) Jegyzőkönyv |
- Negyeddöntő
2016. augusztus 16. 10:00 (15:00) | Dél-Korea (KOR) | 1–3 | Hollandia (NED) | Ginásio do Maracanãzinho, Rio de Janeiro Nézőszám: 6351 Játékvezető: Patricia Rolf (USA), Nasr Shaaban (EGY) |
---|---|---|---|---|
(19–25, 14–25, 25–23, 20–25) Jegyzőkönyv |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Dél-Korea (KOR) | 5. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Kang Minszu (Kang Min-su) | Gyorstüzelő pisztoly | 564 | 21. | kiesett | |
Kim Dzsunhong (Kim Jun-hong) | 581 | 8. | kiesett | ||
I Demjong (Lee Dae-myeong) | Légpisztoly | 577 | 19. | kiesett | |
Csin Dzsongo (Jin Jong-oh) | 584 | 2. | 139,8 | 5. | |
Szabadpisztoly | 567 | 1. | 193,7 | ||
Han Szungu (Han Seung-woo) | 562 | 3. | 151,0 | 4. | |
Kvon Dzsuncshol (Kwon Jun-cheol) | Sportpuska, fekvő | 623,2 | 11. | kiesett | |
Kim Dzsonghjon (Kim Jong-hyeon) | 628,1 | 3. | 208,2 | ||
Sportpuska, összetett | 1170 | 16. | kiesett | ||
Kim Hjondzsun (Kim Hyeon-jun) | 1165 | 32. | kiesett | ||
Légpuska | 624,4 | 11. | kiesett | ||
Csong Dzsigun (Jeong Ji-geun) | 616,7 | 43. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Kim Mindzsong (Kim Min-jeong) | Légpisztoly | 380 | 18. | kiesett | |||
Kvak Csonghje (Kwak Jeong-hye) | 380 | 15. | kiesett | ||||
Hvang Szongun (Hwang Seong-eun) | Sportpisztoly | 577 | 17. | kiesett | |||
Kim Dzsangmi (Kim Jang-mi) | 582 | 9. | kiesett | ||||
Kim Unhje (Kim Eun-hye) | Légpuska | 410,8 | 36. | kiesett | |||
Pak Hemi (Park Hae-mi) | 414,4 | 19. | kiesett | ||||
Csang Gumjong (Jang Geum-yeong) | Sportpuska, összetett | 568 | 35. | kiesett | |||
I Gjerim (Lee Gye-rim) | 570 | 32. | kiesett |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Han Mjongmok (Han Myeong-mok) | 62 kg | 130 | 6. | 150 | 10. | 280 | 9. |
Von Dzsongsik (Won Jeong-sik) | 69 kg | 143 | 9. | 177 | 9. | 320 | 8. |
Ju Dongdzsu (Yu Dong-ju) | 85 kg | 150 | 13. | 190 | 11. | 340 | 13. |
Pak Hanung (Park Han-woong) | 94 kg | 165 | 10. | 202 | 10. | 367 | 10. |
Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Jun Dzsinhi (Yoon Jin-hee) | 53 kg | 88 | 5. | 111 | 3. | 199 | |
I Hiszol (Lee Hui-sol) | +75 kg | 122 | 4. | 153 | 6. | 275 | 5. |
Szon Jonghi (Son Yeong-hui) | 118 | 7. | 155 | 5. | 273 | 6. |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Thehun (Kim Tae-hun) | Légsúly | Tawin Hanprab (THA) 10-12 | Safwan Khalil (AUS) 4-1 | Carlos Navarro (MEX) 7-5 | ||||
I Dehun (Lee Dae-hun) | Pehelysúly | David Boui (CAF) 6-0 | Ahmad Abugaus (JOR) 8-11 | Ghofran Ahmed (EGY) 14-6 | Jaouad Achab (BEL) 11-7 | |||
Csha Dongmin (Cha Dong-min) | Nehézsúly | Arman-Marshall Silla (BLR) nem vett részt | Radik Isayev (AZE) 8-12 | Ruslan Zhaparov (KAZ) 15-8 | Dmitry Shokin (UZB) 4-3 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Kim Szohi (Kim So-hui) | Légsúly | Julissa Diez (PER) 10-2 | Panipak Wongpattanakit (THA) 6-5 | Yasmina Aziez (FRA) 1-0 | Tijana Bogdanović (SRB) 7-6 | |||
O Hjeri (Oh Hye-ri) | Váltósúly | Melissa Pagnotta (CAN) 9-3 | Chuang Chia-Chia (TPE) 21-9 | Fəridə Əzizova (AZE) 6-5 | Haby Niaré (FRA) 13-12 |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
I Donggun (Lee Dong-geun) | Férfi egyes | L csoport Boonsak Ponsana (THA) 19–21, 21-17, 16–21 Viktor Axelsen (DEN) 11–21, 13–21 | 3. | kiesett | 28. | ||||
Szon Vanho (Son Wan-ho) | N csoport Jacob Maliekal (RSA) 21–10, 21-10 Artem Pochtarov (UKR) 21–9, 21-15 | 1. | Ng Ká-lóng (Ng Ka Long) (HKG) 23–21, 21-17 | Csen Lung (Chen Long) (CHN) 11–21, 21–18, 11–21 | kiesett | 5. | |||
Kim Gidzsong (Kim Gi-jeong) Kim Szarang (Kim Sa-rang) | Férfi páros | C csoport Lengyelország (POL) Adam Cwalina Przemysław Wacha 21-14, 21-15 Nagy-Britannia (GBR) Marcus Ellis Chris Langridge 21-17, 23–25, 18–21 Dánia (DEN) Mathias Boe Carsten Mogensen 21-15, 21-18 | 1. | Kína (CHN) Csang Nan (Zhang Nan) Fu Haj-feng (Fu Hai-feng) 21-11, 18–21, 22–24 | kiesett | 5. | |||
I Jongde (Lee Yong-dae) Ju Jonszong (Yu Yeon-seong) | A csoport Ausztrália (AUS) Matthew Chau Sawan Serasinghe 21-14, 21-16 Tajvan (TPE) Li Sengmu (Lǐ Shèngmù) Caj Csia-hszin (Cài Jiāxīn) 18–21, 21-13, 21-18 Oroszország (RUS) Vlagyimir Ivanov Ivan Szozonov 17–21, 21-19, 16–21 | 2. | Malajzia (MAS) Goh V Shem Tan Wee Kiong 21-17, 18–21, 19–21 | kiesett | 5. | ||||
Pe Jondzsu (Bae Yeon-ju) | Női egyes | I csoport Jeanine Cicognini (ITA) 21–11, 21-8 Özge Bayrak (TUR) 21–11, 21-7 | 1. | Okuhara Nozomi (JPN) 6–21, 7–21 | kiesett | 9. | |||
Szong Dzsihjon (Seong Jihyeon) | C csoport Delphine Lansac (FRA) 21–13, 21-14 Liang Xiaoyu (SIN) 21–17, 21-11 | 1. | Linda Zetchiri (BUL) 21–15, 21-12 | Carolina Marín (ESP) 12–21, 16–21 | kiesett | 5. | |||
Csang Jena (Jang Ye-na) I Szohi (Lee So-hui) | Női páros | D csoport Bulgária (BUL) Gabriela Stoeva Stefani Stoeva 24-22, 21-15 Németország (GER) Johanna Goliszewski Carla Nelte 21-18, 18–21, 21-17 Kína (CHN) Jü Jang (Yu Yang) Tang Jüan-ting (Tang Yuanting) 21-18, 14–21, 21-11 | 1. | Dánia (DEN) Christinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl 26–28, 21–18, 15–21 | kiesett | 5. | |||
Csong Gjongun (Jeong Gyeong-eun) Sin Szungcshan (Shin Seung-chan) | B csoport Egyesült Államok (USA) Eva Lee Paula Lynn Obanana 21–14, 21–12 Kína (CHN) Luo Jing (Luo Ying) Luo Jü (Luo Yu) 21–10, 21–14 Dánia (DEN) Christinna Pedersen Kamilla Rytter Juhl 16–21, 18–21 | 1. | Hollandia (NED) Eefje Muskens Selena Piek 21–13, 20–22, 21–14 | Japán (JPN) Macutomo Miszaki Takahasi Ajaka 16–21, 15–21 | Kína (CHN) Jü Jang (Yu Yang) Tang Jüan-ting (Tang Yuanting) 21–8, 21–17 | ||||
Kim Hana Ko Szonghjon (Go Seong-hyeon) | Vegyes páros | D csoport Egyesült Államok (USA) Phillip Chew Jamie Subandhi 21–10, 21–12 Hollandia (NED) Jacco Arends Selena Piek 21–10, 21–10 Japán (JPN) Kazuno Kenta Kurihara Ajane 25–23, 21–17 | 1. | Kína (CHN) Hszü Csen (Xu Chen) Ma Csin (Ma Jin) 17–21, 18–21 | kiesett | 5. |
Torna
Bővebben: Torna a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Sin Donghjon (Sin Dong-hyeon) | Talaj | 13,966 | 48. | kiesett | |
Korlát | 13,800 | 56. | kiesett | ||
Lólengés | 13,775 | 48. | kiesett | ||
Kim Hanszol (Kim Han-sol) | Talaj | 14,266 | 35. | kiesett | |
Ugrás | 13,749 | 17. | kiesett | ||
Nyújtó | 11,666 | 71. | kiesett | ||
Lólengés | 12,900 | 63. | kiesett | ||
Pak Minszu (Park Minsu) | Talaj | 13,400 | 60. | kiesett | |
Korlát | 15,033 | 24. | kiesett | ||
Nyújtó | 14,800 | 17. | kiesett | ||
Gyűrű | 14,400 | 30. | kiesett | ||
Lólengés | 13,600 | 53. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 85,266 | 27. | kiesett | ||
I Szanguk (Lee Sang-uk) | Talaj | 14,333 | 32. | kiesett | |
Korlát | 14,633 | 41. | kiesett | ||
Nyújtó | 14,066 | 43. | kiesett | ||
Gyűrű | 13,500 | 60. | kiesett | ||
Lólengés | 14,033 | 53. | kiesett | ||
Ju Voncshol (Yu Won-cheol) | Korlát | 14,441 | 45. | kiesett | |
Nyújtó | 14,600 | 27.* | kiesett | ||
Gyűrű | 14,733 | 19. | kiesett | ||
Sin Donghjon (Sin Dong-hyeon) Kim Hanszol (Kim Han-sol) Pak Minszu (Park Minsu) I Szanguk (Lee Sang-uk) Ju Voncshol (Yu Won-cheol) | Csapat összetett | 257,645 | 11. | kiesett |
Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
I Undzsu (Lee Eun-Ju) | Talaj | 12,566 | 68. | kiesett | |
Felemás korlát | 13,500 | 57. | kiesett | ||
Gerenda | 12,533 | 70. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 51,399 | 53. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | |||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Szon Jondzse (Son Yeon-jae) | Egyéni | 17,466 | 11. | 18,266 | 4. | 18,358 | 3. | 17,866 | 5. | 71,956 | 5. | 18,216 | 3. | 18,266 | 4. | 18,300 | 3. | 18,116 | 4. | 72,898 | 4. | 4. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Pak Thehvan | 100 m gyors | 49,24 | 4. | 32.* | kiesett | ||||
200 m gyors | 1:48,06 | 8. | 29. | kiesett | |||||
400 m gyors | 3:45,63 | 4. | 10. | kiesett | |||||
Von Jongdzsun (Won Yeung-jun) | 100 m hát | 55,05 | 6. | 30. | kiesett | ||||
Cshö Gjuung (Choe Gyu-ung) | 200 m mell | 2:13,36 | 6. | 31. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Pek Szujon | 200 m mell | 2:32,79 | 8. | 29. | kiesett | ||||
An Szehjon (An Se-hyeon) | 100 m pillangó | 57,80 | 3. | 10. | 57,95 | 5. | 9. | kiesett | |
200 m pillangó | 2:08,42 | 4. | 13. | 2:08,69 | 7. | 13. | kiesett | ||
Pak Csinjong (Park Jin-yeong) | 2:09,99 | 8. | 21. | kiesett | |||||
Kim Szojong (Kim Seo-yeong) | 200 m vegyes | 2:11,75 | 1. | 10. | 2:12,15 | 6.* | 12.* | kiesett | |
Nam Juszon (Nam Yu-seon) | 2:16,11 | 4. | 32. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos időt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
I Thehun (Lee Tae-hun) | Szörfvitorlázás | 14 | 20 | 3 | 9 | 18 | 7 | (33) | 17 | 27 | 14 | 22 | 14 | kiesett | 165 | 18. |
Ha Dzsimin (Ha Jimin) | Laser | 26 | 6 | (38) | 3 | 12 | 9 | 10 | 21 | 8 | 14 | kiesett | 109 | 13. | ||
Kim Cshangdzsu (Kim Chang-ju) Kim Dzsihun (Kim Ji-hun) | 470-es osztály | 5 | (25) | 12 | 8 | 20 | 13 | 21 | 23 | 24 | 20 | kiesett | 146 | 19. |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2016. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ho Dzsun (Heo Jun) | Tőr, egyéni | erőnyerő | Cőng Ká-lóng (Cheung Ka Long) (HKG) 8-15 | kiesett | 20. | ||||
Csong Dzsinszon (Jeong Jin-seon) | Párbajtőr, egyéni | Silvio Fernández (VEN) 15-8 | Enrico Garozzo (ITA) 11-15 | kiesett | 31. | ||||
Pak Kjongdu (Park Kyoung-doo) | erőnyerő | Nikolai Novosjolov (EST) 10-12 | kiesett | 19. | |||||
Pak Szangjong (Park Sang-yeong) | erőnyerő | Pavel Szuhov (RUS) 15-11 | Enrico Garozzo (ITA) 15-12 | Max Heinzer (SUI) 15-4 | Benjamin Steffen (SUI) 15-9 | Imre Géza (HUN) 15-14 | |||
Ku Bongil (Gu Bon-gil) | Kard, egyéni | Mohamed Amer (EGY) 15-9 | Mojtaba Abedini (IRI) 12-15 | kiesett | 9. | ||||
Kim Dzsonghvan (Kim Jeong-hwan) | Yoandry Iriarte (CUB) 15-7 | Sandro Bazadze (GEO) 15-14 | Nyikolaj Kovaljov (RUS) 15-10 | Szilágyi Áron (HUN) 12-15 | Mojtaba Abedini (IRI) 15-8 | ||||
Csong Dzsinszon (Jeong Jin-seon) Csong Szunghva (Jeong Seung-hwa) Pak Kjongdu (Park Gyeong-du) Pak Szangjong (Park Sang-young) | Párbajtőr, csapat | erőnyerő | Magyarország (HUN) Boczkó Gábor Imre Géza Rédli András 42-45 | 5–8. helyért Venezuela (VEN) Silvio Fernández Francisco Limardo Rubén Limardo 45-40 | 5. helyért Svájc (SUI) Peer Borsky Max Heinzer Benjamin Steffen 45-36 | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Cson Hiszuk | Tőr, egyéni | erőnyerő | Isis Giménez (VEN) 10-8 | Aida Sanajeva (RUS) 11-15 | kiesett | 13. | |||
Nam Hjonhi | erőnyerő | Nisioka Siho (JPN) 12-15 | kiesett | 17. | |||||
Cshö Indzsong (Choi In-jeong) | Párbajtőr, egyéni | erőnyerő | Violetta Kolobova (RUS) 15-12 | Ana Maria Popescu (ROU) 15-8 | Rossella Fiamingo (ITA) 8-15 | kiesett | 7. | ||
Kang Jongmi (Kang Young-mi) | erőnyerő | Szun Jü-csie (Sun Yujie) (CHN) 15-10 | Szász Emese (HUN) 11-15 | kiesett | 14. | ||||
Sin Aram (Shin A-lam) | erőnyerő | Olena Krivicka (UKR) 14-15 | kiesett | 20. | |||||
Hvang Szona (Hwang Seo-na) | Kard, egyéni | erőnyerő | Manon Brunet (FRA) 11-15 | kiesett | 19. | ||||
Kim Dzsijon (Kim Ji-yeon) | erőnyerő | Nguyễn Thị Lệ Dung (VIE) 15-3 | Loreta Gulotta (ITA) 13-15 | kiesett | 11. | ||||
Szo Dzsijon (Seo Ji-yeon) | erőnyerő | Jekatyerina Gyjacsenko (RUS) 12-15 | kiesett | 20. | |||||
Cshö Indzsong (Choi In-jeong) Cshö Unszuk Kang Jongmi (Kang Young-mi) Sin Aram (Shin A-lam) | Párbajtőr, csapat | erőnyerő | Észtország (EST) Julia Beljajeva Irina Embrich Erika Kirpu 26-27 | 5–8. helyért Ukrajna (UKR) Olena Krivicka Kszenyija Pantelejeva Jana Semjakina 45-34 | 5. helyért Egyesült Államok (USA) Katharine Holmes Courtney Hurley Kelley Hurley Katarzyna Trzopek 18-22 | 6. | |||
Jun Dzsiszu (Yun Ji-su) Kim Dzsijon (Kim Ji-yeon) Szo Dzsijon (Seo Ji-yeon) | Kard, csapat | Ukrajna (UKR) Olha Harlan Alina Komascsuk Olena Kravacka 40-45 | 5–8. helyért Franciaország (FRA) Cécilia Berder Saoussen Boudiaf Manon Brunet Charlotte Lembach 45-40 | 5. helyért Lengyelország (POL) Bogna Jóźwiak Marta Puda Aleksandra Socha 45-41 | 5. |
Jegyzetek
- ↑ „Fencer named Korean flag bearer at Rio Olympics”, The Korea Herald, 2016. július 19. (Hozzáférés: 2016. augusztus 8.)
- ↑ S. Korean flag bearer Kim Hyeon-woo. Yonhap. [2016. szeptember 24-i dátummal az eredetiből archiválva]. (Hozzáférés: 2016. augusztus 23.)
- ↑ „S. Korea holds team launching ceremony for Rio Olympics”, Yonhap, 2016. július 19. (Hozzáférés: 2016. július 24.)
- ↑ Match report
- ↑ Match Report: GER vs KOR. Rio 2016 Official Website. (Hozzáférés: 2016. augusztus 7.)
- ↑ Match Report: KOR vs MEX. Rio 2016 Official Website. (Hozzáférés: 2016. augusztus 10.)
Források
- South Korea at the 2016 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- A Wikimédia Commons tartalmaz Dél-Korea a 2016. évi nyári olimpiai játékokon témájú kategóriát.
- Olimpiaportál
- Kelet-Ázsia-portál
- Korea-portál